زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۵۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شرکت‎های دانش بنیان

ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۶ ق.ظ، توسط NP-Cσмρℓєтє.)
شرکت‎های دانش بنیان
دنبال یکسری اطّلاعات بودم در مورد شرکت‎های دانش بنیان , اینکه اصلا چطور میتونیم مرتبط با طرحی که داریم شرکت مناسبی پیدا کنیم, آیا باید دوره بیفتم و طرح رو به چند شرکت مطرح کنیم و ببینیم نظرشون چیه؟
شرکت‎های دانش بنیان چطور تقسیم‎بندی میشن؟ آیا مثلاً شرکت دانش بنیانی که یک طرح مهندسی پزشکی رو بخواد به تحقق برسونه و پیاده کنه با شرکتی که طرح های مکانیکی-الکترونیکی- کامپیوتری رو انجام میدن فرق میکنه؟ یا اینکه این شرکت‎ها بسته به طرح پیشنهادی و قبولش سعی میکنه مجموعه مورد نیاز رو کنار هم قرار بده؟ یا اینکه اصلاً مجموعه رو قرار نیست اون شرکت کنار هم بذاره, ما باید یه تیم تشکیل بدیم و فقط شرکتی رو صرف سرمایه‎گذاری پیدا کنیم؟!
یا اصلاً فرض کنیم شرکتی پیدا شد که روی طرح ما سرمایه‎گذاری کنه, حالا بحث مالیش چطوره؟ مثلاً امتیاز این طرح فروخته میشه؟ یا اصلاً امتیاز و این حرفا نیست میریم مشغول به پیاده سازی طرح میشیم؟ یا و.....

لُپ کلام؛ کسی که میخواد بدنبال همچین شرکت‎هایی بره برای طرحش، به چه نکاتی باید توجه کنه؟!

این سوالات و خیلی سوالات دیگه برام مطرح بود, یه سرچی کردم جواب خاصی نگرفتم, توی مانشت هم دیدم جای همچین تاپیکی خالی هست, احتمالاً هستن دوستانی که اطّلاعات و تجربه ای داشته باشن, اشتراک گذاری همچین اطّلاعاتی باعث میشه خیلی از اعضای همین انجمن که پتانسیل لازمه رو دارن؛ هم بیشتر در این جو قرار بگیرن و هم کاربردی‎تر به سمینارها و پروژه هاشون نگاه کنن و جهت دهی داشته باشن برای تحصیلشون.

ممنون میشم اگه کسی اطّلاعاتی داره راهنمایی کنه.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۲۲ ق.ظ
RE: شرکت‎های دانش بنیان
(۰۱ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۵ ق.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  دنبال یکسری اطّلاعات بودم در مورد شرکت‎های دانش بنیان , اینکه اصلا چطور میتونیم مرتبط با طرحی که داریم شرکت مناسبی پیدا کنیم, آیا باید دوره بیفتم و طرح رو به چند شرکت مطرح کنیم و ببینیم نظرشون چیه؟
شرکت‎های دانش بنیان چطور تقسیم‎بندی میشن؟ آیا مثلاً شرکت دانش بنیانی که یک طرح مهندسی پزشکی رو بخواد به تحقق برسونه و پیاده کنه با شرکتی که طرح های مکانیکی-الکترونیکی- کامپیوتری رو انجام میدن فرق میکنه؟ یا اینکه این شرکت‎ها بسته به طرح پیشنهادی و قبولش سعی میکنه مجموعه مورد نیاز رو کنار هم قرار بده؟ یا اینکه اصلاً مجموعه رو قرار نیست اون شرکت کنار هم بذاره, ما باید یه تیم تشکیل بدیم و فقط شرکتی رو صرف سرمایه‎گذاری پیدا کنیم؟!
یا اصلاً فرض کنیم شرکتی پیدا شد که روی طرح ما سرمایه‎گذاری کنه, حالا بحث مالیش چطوره؟ مثلاً امتیاز این طرح فروخته میشه؟ یا اصلاً امتیاز و این حرفا نیست میریم مشغول به پیاده سازی طرح میشیم؟ یا و.....

لُپ کلام؛ کسی که میخواد بدنبال همچین شرکت‎هایی بره برای طرحش، به چه نکاتی باید توجه کنه؟!

این سوالات و خیلی سوالات دیگه برام مطرح بود, یه سرچی کردم جواب خاصی نگرفتم, توی مانشت هم دیدم جای همچین تاپیکی خالی هست, احتمالاً هستن دوستانی که اطّلاعات و تجربه ای داشته باشن, اشتراک گذاری همچین اطّلاعاتی باعث میشه خیلی از اعضای همین انجمن که پتانسیل لازمه رو دارن؛ هم بیشتر در این جو قرار بگیرن و هم کاربردی‎تر به سمینارها و پروژه هاشون نگاه کنن و جهت دهی داشته باشن برای تحصیلشون.

ممنون میشم اگه کسی اطّلاعاتی داره راهنمایی کنه.

والا من رفتم دنبالش ... اینقدر سنگ جلو پام انداختن که پشیمون شدم.
اینکه شما ایده تون رو بخاید تو یه شرکت دانش بنیان ببرید باید حواستون به خیلی چیزها باشه. حق مالکیت ایده مهمترین مسئله است.
همچنین نحوه همکاری هم باید مشخص باشه. اگه شرکتی حاضر بشه رو ایده شما سرمایه گذاری کنه و شما خودتون ایده رو پیاده سازی کنید بهترین حالت ممکنه. اما خب شاید ایده شما انقدر بزرگ باشه که نیاز به کار تیمی داشته باشید. اگر خودتون هم خواسته باشید دنبال ثبت شرکت دانش بنیان براساس ایده تون باشید دوندگی زیادی داره تقریبا. ولی اگر شرکتی رو مد نظر دارید حتما یه تحقیق کامل در موردش از افرادی که قبلا باهاش کار کردن بکنید. و همه مسائل به خصوص مسائل مالی رو کاملا شفاف جلو ببرید. خودم احساس خوبی به پارک های علم و فناوری ندارم. ولی برای شروع بد نیست. حداقل با جو آشنا میشید.

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
۰
۰
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۲۲ ب.ظ
شرکت‎های دانش بنیان
(۰۱ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۲۲ ق.ظ)reza.kh نوشته شده توسط:  والا من رفتم دنبالش ... اینقدر سنگ جلو پام انداختن که پشیمون شدم.
دنبال ثبت همچین شرکتی رفته بودید یا دنبالش شرکتی برای حمایت از طرحتون؟ سنگ انداختن یعنی سخت گیری‎هایی کردن که ما ازون به عنوان سنگ انداختن یاد میکنید؟؟
نقل قول: اینکه شما ایده تون رو بخاید تو یه شرکت دانش بنیان ببرید باید حواستون به خیلی چیزها باشه. حق مالکیت ایده مهمترین مسئله است.
حق مالکیت... مطمئناً مهمترین مسئله همینه ولی خب چطور باید عمل بشه؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟
۰
۰
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۵, ۰۸:۴۵ ب.ظ
RE: شرکت‎های دانش بنیان
(۰۱ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۲ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  ...

اول در خواستم طرح رو ببرم تو یه شرکت و بخام ازم حمایت کنند. ولی طرح رو کوچک و کم اهمیت جلوه دادن. در واقع گفتن طرح من که توجیه نداره و خیلی خام هست ... اما اگه دوست داشته باشم میتونم بیام تو انجام طرح های شرکت همکاری کنم. صرفا در ازای کسب تجربه. چندتا شرکت مراجعه کردم ولی بازخورد خوبی نگرفتم. در مورد مالکیت ایده، من چهارچوب مناسبی پیدا نکردم، فقط سعی میکردم موقع مراجعه کلیت طرح رو بگم.
درنهایت خودم برای ثبت طرح اقدام کردم. بعد از طی روال های اداری و کاغذ بازی های معمول، یک شورا متشکل از چهار نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه تشکیل شد. دو نفر به اصلاح قسمت هزینه ها و بودجه مورد نیاز رای دادن و دونفر کلا طرح رو رد کردن. البته من اجازه حضور تو اون شورا و فرصت دفاع از طرح رو نداشتم.
در مورد سنگ انداختن هم بگم وقتی رفتم پارک علم و فناوری دیدم سه تا واحد با ایده دقیقا یکسان وجود دارن. (بلوتوثی کردن کلید و پریز خونه). اون وقت شورا هیچکدوم از این سه تا طرح رو رد نکرده و همشون دانش بنیان هستن؟؟!!
با این حال همچنان به شرکت ها اعتماد ندارم، چون خیلی راحت میتونن از ایده سوء استفاده کنن. ولی اکثر شرکت ها دنبال افرادی هستن که ایده های شرکت رو سریعتر اجرا کنند و کمتر دنبال اجرا کردن ایده ی افراد دیگه میرن.

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۳۹۰ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۱۴۴ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۲,۹۲۰ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  همفکری انتخاب نام شرکت ۲ Distance ۳ ۳,۲۵۰ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  برگزاری دوره آموزشی مدیریت صادرات با همکاری شرکت بازرگانی ماهان masoudkhan ۱ ۲,۸۴۶ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  رشته علوم تصمیم و مهندسی دانش دانشگاه تهران علیصا ۰ ۲,۴۸۴ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  شرکت در آزمون دکتری در دو رشته همزمان امکانپذیر هست؟ saharomidi ۳ ۵,۴۲۶ ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: saharomidi
  نگاشت شرکت پذیر مجموعه ای لطفا کمک Sanazzz ۳ ۳,۶۸۹ ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close