زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۰۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تفاوت مهندسی تکنولوژی نرم افزار با مهندسی نرم افزار

ارسال:
۰۳ مهر ۱۳۹۰, ۰۲:۳۰ ق.ظ
Sad تفاوت مهندسی تکنولوژی نرم افزار با مهندسی نرم افزار
سلام.
بچه‌ها اگه کسی اطلاع دقیق در مورد پیشوند تکنولوژی که تو اکثر رشته‌ها از سال ۸۷ به بعد برای کارشناسی ناپیوسته داره خبر بده.
من خودم الان تکنولوژی نرم افزارم یکم نگرانم تعداد واحد کم شده بعضی از درسهای مهندسی نرم افزار حذف شدن و بعضی دیگه مثل ریاضی مهندسی‌، ساختمان گسسته و چند تا درس دیگه ۲ واحدی شدن تو تکنولوژی و درسهای مثل مدار و کامپایلر‌، نظریه زبانها و چند تا از درسهای دیگه که درسهای کنکوری هم هستن تو تکنولوژی نرم افزار جزء درسهای اختیاری شدن که باید ۱۲ واحد از دروس اختیاری رو دانشجوها پاس کنند. کلا ۷۶ واحد شده با یه چارت ۴ ترمه. این همه تغییر برای چیه ؟؟؟؟؟؟ExclamationHuh
گفته میشه که فارغ التحسیلای این رشته تو نظام مهندسی به عنوان مهندس فنی شناخته میشن نه مهندس !SadSadSadSad
آیا این تغییرات به نظرتون تو قبولی در کنکور اثر منفی نداره؟ کسی می دونه اگه یکی که تکنولوژی نرم هست ارشد رو قبول شه چه درسهایی رو باید جبرانی پاس کنه؟ اصلا تکنولوژی نرم افزاری‌ها میتونن تو کنکور ارشد شرکت کنند؟؟؟Sad
اگه کسی میتونه بیاد رفع ابهام کنه . مرسیSad
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ParsaHKH
ارسال:
۰۳ مهر ۱۳۹۰, ۰۳:۰۳ ب.ظ
سلام من هم مثل شما‌، تکنولوژی هستم و الان ترم آخر هستم،این چیزهایی که شما در مورد درس‌ها گفتین درست هست‌، برای ما جبرانی نظریه زبان هارو گذاشتن اما دانشگاه های مختلف بستگی به مدیر گروه داره‌، اما توی نظام مهندسی فکر نمی کنم اینطوری باشه‌، و فقط اسم رشته تغییر کرده‌، توی کنکور هم اگه درس های قبلی رو هم داشتن باز هم کنکور ارشد زمین تا آسمون مخصوصا کنکور سراسری فرق داره‌!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mehran , ParsaHKH
ارسال:
۰۳ مهر ۱۳۹۰, ۰۳:۳۰ ب.ظ
RE: تفاوت مهندسی تکنولوژی نرم افزار با مهندسی نرم افزار
(۰۳ مهر ۱۳۹۰ ۰۳:۰۳ ب.ظ)cprogrammer نوشته شده توسط:  سلام من هم مثل شما‌، تکنولوژی هستم و الان ترم آخر هستم،این چیزهایی که شما در مورد درس‌ها گفتین درست هست‌، برای ما جبرانی نظریه زبان هارو گذاشتن اما دانشگاه های مخki تلف بستگی به مدیر گروه داره‌، اما توی نظام مهندسی فکر نمی کنم اینطوری باشه‌، و فقط اسم رشته تغییر کرده‌، توی کنکور هم اگه درس های قبلی رو هم داشتن باز هم کنکور ارشد زمین تا آسمون مخصوصا کنکور سراسری فرق داره‌!
نه تفاوت‌ها خیلی بیشتر از تغییر اسمه خیلی از درسها مثل ریزپردازنده که جمعا حدود ۲۵ واحد میشن حذف شدن به کلی یا به لیست دروس اختیاری رفتن.خوب این همه تفاوت تو دوره ارشد یه تغییراتی رو هم به همراه میاری کسی هست که مقطع قبلیش مهندسی تکنولوژی بوده الان هم ارشد بخونه؟
لطفا اگه کسی اطلاع داره بگه.
ارسال:
۰۳ مهر ۱۳۹۰, ۰۴:۲۰ ب.ظ
من مهندسی تکنولوژی نرم افزار بودم و الان هم ارشد هستم . برای ادامه تحصیل شما مشکلی نخواهید داشت .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mehran , Br2012 , tabassomesayna , ParsaHKH , MajidNasiri
ارسال:
۰۴ مهر ۱۳۹۰, ۰۳:۵۸ ق.ظ
(۰۳ مهر ۱۳۹۰ ۰۴:۲۰ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  من مهندسی تکنولوژی نرم افزار بودم و الان هم ارشد هستم . برای ادامه تحصیل شما مشکلی نخواهید داشت .
واسه درسهایی مثل مدار( برای هوش) و کامپایلر،نظریه زبان‌ها و ماشین،پایگاه داده، طراحی زبان های برنامه سازی و محاسبات عددی که تو درسهای مهندسی تکنولوژی نیستند چی کردی واسه کنکورت؟ کتابی واسه این درسها هست که تقریبا خود آموز باشه؟ یا این درسها رو از تو دروس اختیاری پاس کردی؟ کلا مشکلم واسه کنکور ارشد نبودن این درسهاست چی کنم؟؟؟؟ میشه راهنماییم کنی؟ چون من الان مثل ۲ سال پیش تو هستم فکر کنم از همه بهتر بتونی راهنماییم کنی . اینجور که پیداس افراد زیادی از تکنولوژی تو ارشد قبول نمی شن!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , ParsaHKH
ارسال:
۰۴ مهر ۱۳۹۰, ۰۵:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مهر ۱۳۹۰ ۰۵:۲۰ ب.ظ، توسط parsaNA.)
(۰۴ مهر ۱۳۹۰ ۰۳:۵۸ ق.ظ)Mehran نوشته شده توسط:  واسه درسهایی مثل مدار( برای هوش) و کامپایلر،نظریه زبان‌ها و ماشین،پایگاه داده، طراحی زبان های برنامه سازی و محاسبات عددی که تو درسهای مهندسی تکنولوژی نیستند چی کردی واسه کنکورت؟ کتابی واسه این درسها هست که تقریبا خود آموز باشه؟ یا این درسها رو از تو دروس اختیاری پاس کردی؟ کلا مشکلم واسه کنکور ارشد نبودن این درسهاست چی کنم؟؟؟؟ میشه راهنماییم کنی؟ چون من الان مثل ۲ سال پیش تو هستم فکر کنم از همه بهتر بتونی راهنماییم کنی . اینجور که پیداس افراد زیادی از تکنولوژی تو ارشد قبول نمی شن!!!

من برای مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر خوندم و درسای کامپایلر و نظریه زبان و طراحی زبان های برنامه سازی و محاسبات عددی رو تو دانشگاه به طور اختیاری گذروندم‌، پایگاه داده هم که تو کاردانی مقدماتی ش رو گذروندیم‌، تو کارشناسی هم ارایه می شد که من نگرفتم چون می دونستم خودم از پسش بر میام . به نظرم فقط محاسبات و نظریه نیاز به کلاس دارند و تا حدی کامپاپلر . اما طراحی زبان که خودت تنهایی هم می تونی بخونی .
اینطور نیست که بچه های مهندسی تکنولوژی( یا به قول خودمون ناپیوسته‌ها )نتونن ارشد قبول بشن . از دانشگاه ما که امسال ۷ نفر قبولی داشتیم . اما قبول دارم که کارمون سخت‌تر از بچه های پیوسته هست ولی میشه با پشتکار کمبود‌ها رو جبران کرد.

برای درس های کامپایلر و پایگاه داده و نظریه به ترتیب کتاب های پوران پژوهش و گسترش علوم پایه و کتاب مرجع لینز خود آموز هستند . به این کتاب‌ها یه نگاهی بنداز اگه دیدی خودت می تونی که بخون اگه نه بهتره کلاس بری . برای محاسبات هم به نظرم بهتره کلاس بری . برای ما که تو دانشگاه این درس‌ها نبود اما ما درخواست می کردیم که تحت عنوان یکی از دروس اختیاری ارائه کنند . شما هم می تونید درخواست کنید‌، دیگه اینکه قبول کنند یا نه بستگی به دانشگاه داره.

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , Mehran , tabassomesayna , ziba_090 , ParsaHKH
ارسال:
۰۵ مهر ۱۳۹۱, ۰۷:۵۳ ق.ظ
منم ناپیوسته بودم ب مشکلی بر نخوردم فعلا، از همه درسایی که واس ارشد نرم افزار لازمه تو کنکور فقط محاسباتو پاس نکردم که واس کنکور نمیخونمش! همین! ناپیوسته ها هم قوی ان ،باور کن. ۲ بار به فاصله دو سال کنکور دادیم و آمادگی برای کنکور هست . بچه های فنی که هنوز بهتر ترن، آخه من حتی از هنرستان رشتم کامپیوتر بوده یعنی از سن ۱۶ سالگی...

سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , tabassomesayna , alk1370 , khayyam , ParsaHKH
ارسال:
۱۵ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۰۶ ب.ظ
سلام
یعنی دوستانی که کاردانی بودن و در مقطع بعدی ، کارشناسی ناپیوسته گرایش نرم افزار رو ادامه دادن ، در مدرکی هم که داده می شود ، عنوان مهندسی تکنولوژی نوشته شده ؟؟
ارسال:
۱۵ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۴۸ ب.ظ
(۱۵ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۰۶ ب.ظ)saghar12 نوشته شده توسط:  سلام
یعنی دوستانی که کاردانی بودن و در مقطع بعدی ، کارشناسی ناپیوسته گرایش نرم افزار رو ادامه دادن ، در مدرکی هم که داده می شود ، عنوان مهندسی تکنولوژی نوشته شده ؟؟
بله دوست عزیز اونایی که هنرستانی بودن مثل خودم اول باید برن کاردانی بخونن بعد دوباره باید کنکور بدن برن کارشناسی که اینجاست وقتی واحداشون تموم می شه و فارق التحصیل می شن تو مدرکشون عنوان کارشناسی تکنولوژی مهندسی نرم افزار می نویسن بزا همین جا یه خورده بیشتر توضیح بدم درس هایی که ما تو دوران کاردانی و کارشناسی می خونیم تقریبا می شه گفت همون هایی هستند که یه دانشجوی کارشناسی پیوسته می خونه ! مثلا ما درس ساختمان داده رو تو ترم چهار و یا همون ترم آخر کاردانی می خونیم و تو کارشناسی ترم اول طراحی الگوریتم اینکه می گید ما قوی تر هستیم یا شما خوب به نظرم این حرف کاملا بی منطق هستش اصلا قوی بودن یعنی چی ؟ هممون در نهایت به یه جا میرسیم اونم ارشد که بعد از اون هم به یه نتیجه می رسیم اونم بی کاری Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: saghar12 , ziba_090 , ParsaHKH

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت WordPress.com و WordPress.org nillshid ۰ ۸۶۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۰۷۹ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  تفاوت Back-endو Front-end virtual girl ۳ ۳,۷۱۷ ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: webctcir
  تفاوت procedural با functional با imperative در چیست؟ shervan360 ۲ ۲,۹۶۹ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تفاوت مقاله جورنالی و مقاله کنفرانسی در چیست؟ Br2012 ۴۴ ۷۶,۵۶۸ ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: TexteRasmi.info
  تفاوت گرایش های ارشد it saeid sharifzade ۱ ۲,۶۸۲ ۲۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: khaste2
  تکنولوژی و مزایای تین کلاینت maral00 ۰ ۱,۷۴۲ ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: maral00
  سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) tarane1992 ۴ ۴,۸۲۴ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Bon_Nemesis
Question تفاوت تعداد مقایسه های مورد نیاز در الگوریتم های متفاوت porseshgar ۰ ۱,۹۲۳ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  تفاوت چاپ ک z__z ۳ ۳,۰۶۷ ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: z__z

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close