زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۲۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل رابطه ی بازگشتی غیر خطی

ارسال:

kamal3401 پرسیده:

حل رابطه ی بازگشتی غیر خطی

سلام من یه سوالی رو دیدم و به این شکل تا ی جایی حلش کردم ولی بقیشو نتونستم ادمه بدم
ممنون میشم کسی حلش کنه
میخوام اخر کار بدترین حالت پیچیدگی زمانیشو به دست بیارم

[tex]T(n)=2T(\frac{3n}{3})-\log\: n\: \Longrightarrow\: n=b^k\: \Longrightarrow\: n=3^k\: \Longrightarrow\: T(3^k)=2\: T (3^k)\: -\log\: 3^k\: \Longrightarrow\: T(3^k)=t_k\: \Longrightarrow\: t_k=2t_k\: -klog3\: [/tex]
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۲
ارسال:

Behnam‌ پاسخ داده:

RE: حل رابطه ی بازگشتی غیر خطی

(۰۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۰۴ ب.ظ)kamal3401 نوشته شده توسط:  سلام من یه سوالی رو دیدم و به این شکل تا ی جایی حلش کردم ولی بقیشو نتونستم ادمه بدم
ممنون میشم کسی حلش کنه

لتکس رو به نظر اشتباه نوشتید که درستش این هست:
[tex]T(n)=2T(\frac{3n}{3})-\log\:n\:\Longrightarrow\:n=b^k\:\Longrightarrow\:n=3^k\:\Longrightarrow\:T(3^k)​=2\:T\:(3^k)\:-\log\:3^k\:\Longrightarrow\:T(3^k)=t_k\:\Longrightarrow\:t_k=2t_k\:-klog3\:[/tex]

بعد مطمئن هستید سوال درست هست؟ چون اگه (T(n رو بیارید اینور و Log رو ببرید اونور، جواب میشه [tex]T(n)=\log(n)[/tex]

ارسال:

kamal3401 پاسخ داده:

RE: حل رابطه ی بازگشتی غیر خطی

(۰۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۰ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  
(09 خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۰۴ ب.ظ)kamal3401 نوشته شده توسط:  سلام من یه سوالی رو دیدم و به این شکل تا ی جایی حلش کردم ولی بقیشو نتونستم ادمه بدم
ممنون میشم کسی حلش کنه

لتکس رو به نظر اشتباه نوشتید که درستش این هست:
[tex]T(n)=2T(\frac{3n}{3})-\log\: n\: \Longrightarrow\: n=b^k\: \Longrightarrow\: n=3^k\: \Longrightarrow\: T(3^k)=2\: T\: (3^k)\: -\log\: 3^k\: \Longrightarrow\: T(3^k)=t_k\: \Longrightarrow\: t_k=2t_k\: -klog3\: [/tex]

بعد مطمئن هستید سوال درست هست؟ چون اگه (T(n رو بیارید اینور و Log رو ببرید اونور، جواب میشه [tex]T(n)=\log(n)[/tex]

بله جوابش همون لوگ ان میشه! خیلی سوال بی ربطی بود برا همین به شک انداخت
ممنون از راهنمایی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  شیوه های دانلود مقالات غیر رایگان goodzila ۳۰ ۴۰,۱۹۱ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ryaghobi2050
  دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ تهران برای ارشد نرم افزار خوبه؟ اساتیدش خوبن؟ rhf261 ۰ ۱,۹۳۸ ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: rhf261
  درخواست(محاسبه پیچیدگی زمانی)(بخش روابط بازگشتی) Saman ۶ ۶,۸۱۴ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saeed_vahidi
  مفهوم انواع آنتروپی و ویژگی های غیر خطی سیگنال مغز baharkhanoom ۰ ۱,۷۶۰ ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: baharkhanoom
  رابطه n~1 Mr.R3ZA ۰ ۱,۷۲۳ ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  توصیه های مهم در رابطه با انتخاب رشته (مهم) Happiness.72 ۰ ۱,۹۳۳ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  رابطه چند به یک somayeh afsh ۰ ۱,۵۴۰ ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: somayeh afsh
  دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی؟ nabisobhi ۴۲ ۹۷,۶۳۲ ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۹:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadis.hp93@yahoo.com
  درخواست ژورنال معتبر غیر ISI و رایگان ehsan_ei ۱۵ ۱۷,۳۱۷ ۲۲ دى ۱۳۹۶ ۰۶:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: elitesjournal

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close