زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۰۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشکل در فهم EXIST و NOT EXIST

ارسال:

iCanDoIt پرسیده:

مشکل در فهم EXIST و NOT EXIST

سلام و درود بر شما.Blush

دوستان من واقعا توی فهم این دو تا دستور SQL مشکل دارم! ( EXIST و NOT EXIST)HuhExclamation

میشه با یه مثال توضیح بدید.

با تشکرHeartHeart

Smile
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

LEA3C پاسخ داده:

RE: مشکل در فهم EXIST و NOT EXIST

سلام

تو عکس سعی کردم تست ای تی ۸۹ رو براتون یه توضیحی با مثال بدم امیدوارم بدرد بخوره

توجه داشته باشید که EXIST و NOT EXIST در پرس و جوهای correlated مورد استفاده قرار می گیرند.
اگر قسمتی رو متوجه نشدید بفرمایید تا بیشتر بگم.

یه درخواست هم دارم اگر کتاب آقای کیوان پور رو دارید میتونید ببینید این سوال رو چه توضیحی داده؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال:

iCanDoIt پاسخ داده:

(۰۴ اسفند ۱۳۹۴ ۰۳:۳۱ ب.ظ)LEA3C نوشته شده توسط:  سلام

تو عکس سعی کردم تست ای تی ۸۹ رو براتون یه توضیحی با مثال بدم امیدوارم بدرد بخوره

توجه داشته باشید که EXIST و NOT EXIST در پرس و جوهای correlated مورد استفاده قرار می گیرند.
اگر قسمتی رو متوجه نشدید بفرمایید تا بیشتر بگم.

یه درخواست هم دارم اگر کتاب آقای کیوان پور رو دارید میتونید ببینید این سوال رو چه توضیحی داده؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

برای گذاشتن عکس ممنون.
من عکس رو به دقت بررسی کردم ولی نگرفتم چی شد. اگه میشه توضیح مفصل بدید.

در ضمن عکس جواب تشریحی رو براتون فرستادم.

با تشکر.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۱
ارسال:

LEA3C پاسخ داده:

انصافا توضیح دادنش سخته

ببینید مثل for تو در تو بگیرید که انگار به ازای هر مقدار شمارنده اول، for دوم یکبار کامل اجرا میشه

مثلا تو همون مثالی که فرستادم از پرس و جوی بیرونی سطر اول انتخاب میشه یعنی s1 و این s1 میره تو پرسوجوی داخلی به جای #s.s میشینه، حالا پرسوجوی اولی رو فکر کنید نیست و پرسوجوی دومی رو فقط بیبینید. که نگاه میکنه ببینه در جدول sp سطری وجود دارد که کد تولید کننده s1 و کدقطعه p1 باشه اگر باشه سطر رو میاره بیرون انگار چاپ میکنه(که اینجا در sp چنین سطری هست)
خب حالا بعد که کارش تموم شد دوباره پرسوجوی اول میاد نگاه میکنه اگر به ازای s1 سطری چاپ شده بود اون موقع اسم s1 کهsn1 هست رو چاپ میکنه که این خروجی اصلی هست. بعد پرسوجوی اولی میره برای سطر دوم خودش یعنی s2 همین داستان رو ادامه میده

بابت عکس ممنون ولی این رو دارم پاسخ اقای کیوان پور رو میخواستم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۲۷۸ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۶۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۵۷ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  کسی در ارتباط با درس فهم زبان اطلاعی داره؟ trace4ward ۰ ۱,۸۴۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: trace4ward
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۰,۹۲۲ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
Question مشکل با درک توابع دنباله دار و مولد ؟؟؟؟ radar ۰ ۲,۵۰۵ ۱۶ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: radar
  مشکل لایسنس متلب αɾια ۱۳ ۱۵,۱۰۷ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  مشکل ( دوستانی که میدوند راهنمایی کنند) manamsaeid ۵ ۴,۴۴۴ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  مشکل در پیچیدگی زمانی ماهی ۲۵۸ ۲ ۲,۷۶۲ ۲۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Alisalar
  مشکل در محاسبه مرتبه ایک سوال Mr.R3ZA ۰ ۱,۷۱۴ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close