زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۵۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مطالعه برای دور دوم درس خواندن برای ارشد

ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۴, ۰۱:۳۸ ب.ظ
سلام
من به تازگی دور اول درس خوندنم رو طی یه مرحله ۴۰ روزه تموم کردم و تو این مرحله خلاصه برداشتم.
اما برای شروع مرحله دوم به دنبال راهکاری جامع در سطح تجرید (یه دید کلی) هستم تا مثلن با توجه به ویژگی هام بیام و اون روش رو برا خودم پیاده سازی کنم.
تو انجمن خیلی گشتم ولی بیشتر تاکید بر مرحله اول و نحوه برنامه ریزی اون دوره بوده و به صورت کلی یه چیزایی در مورد مرحله دوم گفته شده.
برا همین از دوستانی که تجربه لازم در مورد نحوه درس خوندن تو دور دوم رو دارن یا دوستانی که از الان روشی مشخص میشناسن تقاضا دارم که روشش کلی شون رو بیان کنن.

حالا یه عده نیان کامنت بزارن که بستگی به خودت داره و از این حرفای کلیشه ای Angryاقا و خانم من دنبال استفاده از تجربه دیگرانم.Blush
ممنون
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , d_felfelak , haveking
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۴, ۰۲:۴۵ ب.ظ
RE: مطالعه برای دور دوم درس خواندن برای ارشد
سلام دوستان خسته نباشین
منم دیروز دور سومم رو شروع کردم البته من داوطلب رشته ای تیم
از اول مهر شروع کردم یک ماه و خردی دور اولم طول کشید با جسته گریخته تست زدن کامل زوم نمیکردم رو تست
دور دومم ۳ماه طول کشید البته هم کتاب معماری اضافه شد هم کل دروس رو کامل خلاصه و نکته برداشتم
حالا برنامم واسه دور سومم اینه که کتابارو بخونم و تست کامل بزنم امیدوارم تا پایان سال بتونم دور سومو تموم کنم
من کتاب گسسته رو حذف کردم و زبان ۵۰۴ و تخصصی پارسه رو میخونم
نظر شما دوستان راجب برنامه ریزیم چیه؟؟
پاینده باشین
۰
۰
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۴, ۰۳:۰۹ ب.ظ
(۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ۰۲:۴۵ ب.ظ)tararezaei نوشته شده توسط:  سلام دوستان خسته نباشین
منم دیروز دور سومم رو شروع کردم البته من داوطلب رشته ای تیم
از اول مهر شروع کردم یک ماه و خردی دور اولم طول کشید با جسته گریخته تست زدن کامل زوم نمیکردم رو تست
دور دومم ۳ماه طول کشید البته هم کتاب معماری اضافه شد هم کل دروس رو کامل خلاصه و نکته برداشتم
حالا برنامم واسه دور سومم اینه که کتابارو بخونم و تست کامل بزنم امیدوارم تا پایان سال بتونم دور سومو تموم کنم
من کتاب گسسته رو حذف کردم و زبان ۵۰۴ و تخصصی پارسه رو میخونم
نظر شما دوستان راجب برنامه ریزیم چیه؟؟
پاینده باشین
چقدددد با برنامه ماشالااا.....
من هنوز اندر خم یک کوچه ام!
۰
۰
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۴, ۰۷:۲۶ ب.ظ
من واقعا از ادامه ناامیدشدم دور اول دوم سوم ...
من هنوز یه دورم تموم نشده البته چون دیر شروع کردم
اما یه پیشنهادی داشتم دوستان مرور و تست خیلی کمک خوبی برای تثبیت مطالب هستن و اگه به دور دوم درسا رسیدین سعی کنین مطلب تازه نخونین و چیزایی که خوندین تثبیت کنین
موفق باشین
۰
۰
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۴, ۰۸:۵۶ ب.ظ
(۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ۰۷:۲۹ ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۴ ۰۷:۲۶ ب.ظ)*afsoon* نوشته شده توسط:  من واقعا از ادامه ناامیدشدم دور اول دوم سوم ...
من هنوز یه دورم تموم نشده البته چون دیر شروع کردم
اما یه پیشنهادی داشتم دوستان مرور و تست خیلی کمک خوبی برای تثبیت مطالب هستن و اگه به دور دوم درسا رسیدین سعی کنین مطلب تازه نخونین و چیزایی که خوندین تثبیت کنین
موفق باشین
سلام
با یک دور و صد دور نیست والا. به اینه که از این دورا چقدرش در بیاد و آدم چقدر بتونه سوال جواب بده و مسلط بشه

دوستمون درست عرض میکنن صد البته که به کیفیته نه کمیت خود منم حس میکنم هنوز حتی تسلط کامل به مطلل ندارم و اینکه صد درصد بتونم به سوالا جواب بدم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman
ارسال:
۱۹ بهمن ۱۳۹۴, ۰۹:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ۰۹:۳۲ ب.ظ، توسط reza.bsh.)
سلام خدمت بچه ها
من هنوز نفهمیدم فلسفه دور چیه؟
هر چی دور بیشتر بشه خوبه یا بده؟!!
من فعلا نیم دور زدم.

خوندن مطالب تکراری چه کمکی میتونه بکنه؟
درسای کامپیوتر و it تحلیلی هستن پس فکر میکنم باحل سوال و تست زدن میشه تسلط پیدا کرد نه با خوندن مطالب تکراری..

واسه مرور مطالب میشه همین آزمونهای آزمایشی رو از مانشت دانلود کرد و همین تستارو به عنوان مرور مطالب تحلیل کنی.۱روز کامل صرف تحلیل هر آزمون بشه فکر کنم نتیجه بخش باشه.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۲۶ ق.ظ
رفقا همگی خسته نباشن
من معماری میخونم درسنامه ی کتاب پوران پژوهش هادی یوسفی رو میفهمم ولی اصلا تستاش خیلی عجیب غریب به نظر میرسن
نظر شما چیه در مورد درس معماری؟؟

ناخدایی که از طوفان بترسد هرگز به مقصد نخواهد رسید
۰
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۴, ۰۱:۲۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۱:۳۱ ق.ظ، توسط Tehran_95.)
تست تست تست با تست میشه فهمید آیا مطلب رو گرفتیم یا نه و بانحوه سوالات کنکور آشنا شد.البته مرور برخی نکات مهم درس نامه هم نزدیکای آزمون های آزمایشی مفیده .بله تست های آیتی و کامپیوتر تحلیلی هست صرفا با بازخوانی مفاهیم نمیشه حل کرد .

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

از این به بعد هست که تفاوت ها آشکار میشه.چون فاز اصلی دو ماه مانده به کنکور است فاز مرور نکات مهم و حل تست فورانی.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
۱
۰
ارسال:
۲۵ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۵۵ ق.ظ
سلام به همگی....
من فکر میکردم این سندرم دور اول، دوم، .... n ام !!! فقط شامل من میشه ولی میبینم بچه های دیگه هم به این مشکل دچارن!
من حقیقتش وقتی میبینم یک یا چند کتاب هست که اصلا نخوندمشون خیلی استرس میگیرم. برای همین از اول هدف این بود که حداقل به صورت اسمی " یک دور " همه منابع رو بخونم. این یک دور خوندن طبیعتا عمق کافی نداره و خوب من هم از خودم توقع زیادی تو کنکور آزمایشی نداشتم. و مشترک و تخصصی تقریبا بین ۲۰-۳۰ میزدم. اسم دور اول رو گذاشتم "سمبلیزیشن" !!
از دی ماه "دور دوم" رو شروع کردم دارم علاوه بر خوندن عمیق تر مطالب فقط تست های سراسری رو هم میزنم. سعی میکنم اکثر سوال ها و تمرین های جزوه یا کتاب رو حتما خودم حل کنم. اسم دور دوم رو فکر کنم بشه خوندن گذاشت.
و در "دور سوم" یا بهتر بگم جمع بندی قراره فقط صرف مرور خلاصه ها و تست زنی باشه.
اما بزرگترین مشکلی که تو اجرای این برنامه بهش برخوردم این بود که برای زمانبندی دور دوم یا رسیدن به یه تسلط نسبی تو دروس دچار مشکل زمان دارم میشم. چون مدت زیادی از مطالعه و درس خوندن دور بودم، و حقیقتا دیر شروع کردم. الان به ناچار باید تعدادی از دروس (احتمال زیاد دروس ریاضی) رو کنار بذارم.
اگه زودتر شروع کرده بودم به نظرم برنامه خوبی از آب درمیومد. در مورد این روال کار دوستان اگه نظری دارن لطف کنن خوشحال میشم. Smile

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak
ارسال: #۱۰
۲۶ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۰۲ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۵۵ ق.ظ)reza.kh نوشته شده توسط:  سلام به همگی....
من فکر میکردم این سندرم دور اول، دوم، .... n ام !!! فقط شامل من میشه ولی میبینم بچه های دیگه هم به این مشکل دچارن!
من حقیقتش وقتی میبینم یک یا چند کتاب هست که اصلا نخوندمشون خیلی استرس میگیرم. برای همین از اول هدف این بود که حداقل به صورت اسمی " یک دور " همه منابع رو بخونم. این یک دور خوندن طبیعتا عمق کافی نداره و خوب من هم از خودم توقع زیادی تو کنکور آزمایشی نداشتم. و مشترک و تخصصی تقریبا بین ۲۰-۳۰ میزدم. اسم دور اول رو گذاشتم "سمبلیزیشن" !!
از دی ماه "دور دوم" رو شروع کردم دارم علاوه بر خوندن عمیق تر مطالب فقط تست های سراسری رو هم میزنم. سعی میکنم اکثر سوال ها و تمرین های جزوه یا کتاب رو حتما خودم حل کنم. اسم دور دوم رو فکر کنم بشه خوندن گذاشت.
و در "دور سوم" یا بهتر بگم جمع بندی قراره فقط صرف مرور خلاصه ها و تست زنی باشه.
اما بزرگترین مشکلی که تو اجرای این برنامه بهش برخوردم این بود که برای زمانبندی دور دوم یا رسیدن به یه تسلط نسبی تو دروس دچار مشکل زمان دارم میشم. چون مدت زیادی از مطالعه و درس خوندن دور بودم، و حقیقتا دیر شروع کردم. الان به ناچار باید تعدادی از دروس (احتمال زیاد دروس ریاضی) رو کنار بذارم.
اگه زودتر شروع کرده بودم به نظرم برنامه خوبی از آب درمیومد. در مورد این روال کار دوستان اگه نظری دارن لطف کنن خوشحال میشم. Smile

اتفاقا من هم این مورد رو دارم
دچار استرس زیادی میشم از اینکه مطلب خیلی زیادی مونده یا ....
بعد همین باعث میشه دور اول رو سطحی بخونم
از یه طرف میگم این روش کمی وقت رو تلف میکنم از طرفی هم میگم شاید با داشتن یک دید اولیه و به مرور عمیقتر کردن یادگیری نتیجحه بهتر بدست میاد مخصوصا که برخی از درس ها خیلی پیوسته اند و مثلا بخش هاب بعدی معنی بخش قبلی رو نشون میده
فکر میکنم بد نباشه یکم بریم روش های مطالعه مثل پس ختام یا .... رو بخونیم و ....
البته من الا ترم اخر هستم و برای کنکور امسال برنامه ندارم اما کلا این مدلی هستم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Skyrim
ارسال: #۱۱
۲۸ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۵۰ ق.ظ
دوستانی که یه دور کامپایلر رو خوندن لطف میکنن بگن از چه منبعی خوندن؟ بخصوص فصلای آخر یعنی تحلیل معنایی و ترجمه مبتنی بر متن و تولید کد میانی. ممنون میشم راهنمایی کنین.
۱
۰
ارسال: #۱۲
۲۹ بهمن ۱۳۹۴, ۰۸:۳۰ ق.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۵۰ ق.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  دوستانی که یه دور کامپایلر رو خوندن لطف میکنن بگن از چه منبعی خوندن؟ بخصوص فصلای آخر یعنی تحلیل معنایی و ترجمه مبتنی بر متن و تولید کد میانی. ممنون میشم راهنمایی کنین.

سلام
من وویس و جزوه کاگهی که تو مانشت هست رو خوندم. خوب بود. کتاب هم امسال پوران پژوهش چاپ اول کتاب فردین شاپوری رو منتشر کرده برای تمرین و تست خوبه. موفق باشی.

۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۶ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۲۶ ب.ظ
سلام دوستان

یه کتاب خوب پر ازتست های کنکورای اخیر پیشنهاد بدین که خیلی خوب توضیح داده باشه جوابا رو

ممنون
۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۶ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۳۰ ب.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۲۶ ب.ظ)zahra.pezhman نوشته شده توسط:  سلام دوستان

یه کتاب خوب پر ازتست های کنکورای اخیر پیشنهاد بدین که خیلی خوب توضیح داده باشه جوابا رو

ممنون

بانک تست پارسه خوبه ... البته نسبت به سایر کتابای تو بازار میگم.

۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۷ اسفند ۱۳۹۴, ۰۲:۰۱ ق.ظ
من پوران پژوهش رو دارم از سال ۸۳ تا ۹۴ راضیم
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۹۰ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۷,۴۰۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۸۵۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۲۲۴ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۸۳۷ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۹۰۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۲۵۶ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۲۶۳ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۳۱,۳۹۲ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۴۷۳ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close