زمان کنونی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انجام پردازش سنگین با پردازنده و حافظه بالا

ارسال:
۰۹ بهمن ۱۳۹۴, ۰۱:۰۲ ق.ظ
دوستان سلام،

امیدوارم که این سوالم رو در جای مناسبی مطرح کرده باشم.

یکی از مشکلاتی که در راه گرفتن خروجی برای آزمایشات مربوط به تکمیل پایان نامه به اون برخورد کردم، کافی نبودن توان پردازشی و رم کامپیوتر هست که عملا امکان انجام دادن برخی آزمایشات رو برام ناممکن میکنه.

به طور مشخص من در زمینه پردازش زبان طبیعی و یادگیری ماشین کار میکنم، آموزش دادن یک مدل در برخی حالات بسیار وقت گیر هست و این رو هم در نظر بگیرید که بسیاری از آزمایشات باید در حالات متنوعی انجام بشن که این خودش تعداد دفعات اجرای یک الگوریتم رو چند برابر میکنه.

میخواستم ببینم که آیا کسی راهی مد نظر داره که در این جور مواقع با فرض در دسترس نبودن سیستمهای با توان مطلوب بتونیم این دست کارهای پردازشی سنگینی رو روی سروری پر قدرت تر به نحوی انجام بدیم؟

اگر پیشنهادی باشه ممنون میشم به اشتراک بگذارید

پانوشت: منظورم از توان فعلی سیستم، سیستمی با رم ۱۶ گیگ و پردازنده Corei7 با هسته ۳/۵ هست که در اختیار دارم، و من به دنبال سیستمی بهتر از این هستم!!

Effort is only effort when it begins to hurt - Jose Gasset
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۹ بهمن ۱۳۹۴, ۰۲:۵۵ ق.ظ
درود

یه سرور مجازی یا اختصاصی تهیه کنید، پردازنده های سرور ها فقط جواب کار شمارو میدن، اجاره ماهیانه این سرورها چیزی بین صد تا دویست هزار تومن هست، در دیتاسنترهای ایرانی تهیه کنید که از لحاظ سرعت اتصال مشکلی نداشته باشید

Sent from my iPad Air

Learn From Yesterday
Live For Today
Hope For Tomorrow

یه معلم
mahmoudi_vahid71@
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۲۶۲ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۵۹ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
Sad ذخیره ماتریس پایین مثلثی / بالا مثلثی به شیوه سطری یا ستونی shayesteNEY ۵ ۱۰,۰۳۸ ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Negiiin
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۵۰۵ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۰۸۱ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  برنامه ریزی و کارهایی که باید انجام بدم fatemesoleimani ۲۰۸ ۶۳,۹۳۰ ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه سلیمانی
  کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر نشر پردازش pardazeshpub ۱ ۲,۵۶۲ ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hisanat
  حافظه نانو Sanazzz ۱ ۱,۷۴۰ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  انتخاب موضوع پایان نامه ارشد در زمینه پردازش تصویر Rezvan0411 ۱ ۲,۸۷۴ ۰۷ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Baran15
  پردازش تصویر با متلب Baran15 ۰ ۱,۸۰۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Baran15

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close