زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۱۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

عملگر نامگذاری مجدد

ارسال:

shirin0101 پرسیده:

عملگر نامگذاری مجدد

سلام Heart
چطور با عملگر نامگذاری مجدد با جبر رابطه ای از یک جدول با نام STU مثلا تمام همشهری های یک فرد با نام "علی احمدی " بدست بیارم؟
ممنون Shy
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

shirin0101 پاسخ داده:

RE: عملگر نامگذاری مجدد

دوستان کسی نبود ؟ Dodgy Huh Tongue Huh Smile

۰
ارسال:

good arman پاسخ داده:

RE: عملگر نامگذاری مجدد

طبق توضیح کامل دکتر کیوانپور بزرگ:
وقتی بخواهیم به یک جدول از دو راه مختلف دسترسی داشته باشیم باید حتما و قطعا از عملگر تغییر نام یا درس تر بگیم نام مستعار استفاده کنیم
چرا؟
چون مثلا شما نام مشتریان هم شهری با اقا ارمان ر ومیخوای؟
فرض کن من شیرازی ام
اول باید نام شهر منو در بیاری ب اسلکت داخلی
تو سلکت بیرونی چی میخای بنویسی برابر با چی و کی باشه؟
قانونه که در جبر رابطه ایی شرط عمگر سلکت باید فقط از عبارت منطقی مثل مقایسه ایی کوچکتر بزرگتر نام مقدار استفاده کنی
نه یک عبارت جبر رابطه ایی
بعبارتی یعنی وقتی نام شهر من تو سلکت داخلی شیراز بیرون اومد تو سلکت بیرونی نمیتونی بنویسی نام شهر سلکت بیرونی برابر حاصل سلکت داخلی

ضمنا اگر هم بخای با ضرب دکارتی بنویسیش وقتی اسم جدول مشتری رو بنویسی تو قسمت ضرب منظورت از جدول مشتری معلوم نمیشه منظورت مشتری کوچیکه هست که جوابش شیراز هست یا اونی مستری که کل جدول مشتریه ؟تشخیص معناش نامشخصه
پس از تغییر نام با درست تره بگیم از نام مستعار استفاده میکنیم
نام مستعار هم فقط تو همون پرسجو اعتبار داره بعد از اتمام پرسجو نام مستعاری که تعریف کردیم روی مثلا اینجا جدول مشتری مثلا p دیگه تو پرسجوهای بعدی p رو نمیشناسه
مثل اینه من اسمم ارمان هست تو دانشگاه برای کلاس بگم دوستان صدام بزنن افشین اما این افشین خان محد.وده داره بعد که بیام تو خانواده و محل دوباره ملت بهم میگن ارمان کسی دیگه نمیدونه افشین چیه و کیه چون افشینو خودم فقط واسه دوستان توی دانشگاه ساختنم
من دیگه بهتر از این بلد نیستم بگم
اما یادت باشه تو شرط عملگر سلکت تو تئوری جبر رابطه ایی نمیشه عبارت جبر رابطه ایی نوشتا فقط عملگرهای منطقی
در پناه حق

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  امکان تحصیل مجدد در گرایش دیگر در مقطع کارشناسی ارشد؟؟؟؟؟؟ minafunda ۳ ۵,۴۷۳ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  بررسی مجدد نمره siiib70 ۵ ۴,۶۸۶ ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: siiib70
  آیا امکان ارسال مجدد ایمیل مربوط به پذیرش مقاله در یک ژورنال isi وجود دارد؟ Autumngirl ۴ ۳,۷۷۰ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Autumngirl
  شرکت مجدد دانشجویان ارشد در کنکور ارشد مجازه ؟ reza699 ۵۴ ۴۹,۳۲۹ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Yasian
  ثبت نام مجدد کارشناسی ارشد (در رشته متفاوت) برای فارغ التحصیل کارشناسی ارشد amateurobot ۰ ۱,۹۸۰ ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: amateurobot
  قبولی در دوره غیر روزانه ارشد ۹۶ (شبانه . پردیس . مجازی و ...) و کنکور مجدد در ارشد۹۷ Happiness.72 ۱ ۲,۴۷۰ ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۵:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: so@
  شرکت مجدد در کنکور سراسری fatemeh135 ۰ ۱,۹۱۸ ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۶ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemeh135
  عملگر semigroup چیست؟ H-Arshad ۰ ۱,۱۶۹ ۱۵ دى ۱۳۹۵ ۰۶:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
Sad تحصیل در غیرانتفاعی یا کنکور مجدد! αɾια ۳۶ ۱۹,۳۵۳ ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: RASPINA
  قطع ارتباط کاربران با کریو کنترل و اتصال مجدد (فوری فوری ) mhd3 ۰ ۲,۰۰۳ ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ۰۲:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mhd3

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close