زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چند سوال در مورد آزمـون ارشد

ارسال:
۱۷ آبان ۱۳۹۴, ۰۲:۳۵ ب.ظ
سلام دوستان. من دانشجوی سال آخر رشته عـمران هستم، میخوام برای ارشد به رشته کامپیوتر(هوض مصنوعی یا نرم افزار) و با احتمال کمتر به رشته فناوری اطلاعات برم. زیاد علاقه ای به عمران ندارم، و بیشتر به کامپیوتر علاقه دارم و این چند سال هم خودم برنامه نویسی اینا خیلی کردم و تواناییم توی کامپیوتر خیلی بیشتره. واسه همین میخوام ارشد برم کامیپوتر دیگه.

واسه همین چند تا سوال داشتم، ممنون میشم هرکی از دوستان نظری داره، نظرش رو بگه:
۱- کلا میشه از عمران رفت ارشد نرم افزار یا هوش مصنوعی؟ میگن فقط باید چند واحد از دروس کامیپوتر کارشناسی رو پاس کنی و بعدش میشه! سوالم اینه که دقیقا چند واحد؟ و میگن که مهلت ارشد از لحاظ سربازی ۲ ساله فقط، در نتیجه من اگه یکی دو ترم فقط همین درس های کارشناسی رو پاس کنم به مشکل برنمیخورم؟؟ آزاد هم اگه بخوام برم باید پیش نیاز پاس کنم؟

۲- من بیشتر میخوام برم آزاد! چون همونطور که گفتم برنامه نویسی میکنم صبح تا شب و درآمد دارم و ارزشی ندارم واسم که بخوام چند صد یا چند هزار ساعت بشینم درس های چرت و پرت بخونم که مثلا ارشد سراسری قبول شم! ( صادقانه گفتم Big Grin )
حالا با این تفاسیر آیا قبولی آزاد توی ارشد سخته یا مثل کارشناسی راحته؟ کارشناسی که خیلی مسخره بود، یادمه ۵ تا درس رو ۱۰۰ زدم!
نظرتون با سراسری چیه؟ با ۲۰۰-۳۰۰ ساعت درس خوندن، میتونم سراسری، شبانه مثلا، قبول بشم؟

۳- با وضعیت من پیشنهاد میکنید چی بخونم و چجوری بخونم؟ زبانم نسبتا خیلی خوبه، و میخواستم قبل عید فقط زبان بخونم و یک درس مهم دیگه، مثل هوش مثلا. بعد عید تازه شروع میکنم و یک ۳-۴ درس دیگه هم میخونم و تست میزنم. نظر شما چیه؟

۴- آزمون آزمایشی برم؟ کجا؟

۵- تفاوت قبولی و برنامه ریزی برای قبولی، و منابع آزاد چه فرقی میکنه با سراسری؟

۶- کلا اگر نظر دیگه ای هم دارید بفرمایید. (چیزایی که شاید من ندونم و شما میدونید)
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۹ آذر ۱۳۹۴, ۱۲:۵۹ ق.ظ
دوستان، این موارد، سوال من هم هستش، لطفا جواب بدید.
منم این روزا میخوام واسه آزاد کامیوتر ثبت نام کنم و الان هم موقع ثبت نام شده و استرسم زیاد شده و اطلاعاتی ندارم که میتونم به رشته کامپیوتر تغییر رشته بدم و آیا باید واحد جبرانی پاس کنم ترم اول ارشد؟ و آیا این باعث نمیشه مهلت ۲ ساله ارشد از لحاظ سربــازی تموم بشه؟ + سوال های بالا.
۰
۰
ارسال:
۲۰ آذر ۱۳۹۴, ۱۰:۱۹ ب.ظ
شما با هر لیسانسی می تونید کنکور ارشد بدید و فقط زمانی که قبول شدید، دانشگاه تون تصمیم می گیره که درسایی رو به عنوان پیش نیاز باید بخونید، یعنی دیگه جزیی از ترم های ارشدتون میشه و دیگه نباید نگران سربازی باشید. درسایی مثل سیستم عامل و معماری و پایگاه ممکنه پیش نیاز باشه براتون، شایدم بیشتر.
قبولی در دانشگاه های آزاد و غیرانتفاعی به گفته دانشجوهای خودشون خیلی راحته. ولی شبانه نه. چون شبانه هر دانشگاه دولتی ، بلافاصله بعد از روزانه هاش هست و رتبه های خوبی میخواد.
اگه اولویت اول تون کار هست ، دانشگاه های روزانه خیلی سخت گیری می کنند که حتما حضور در کلاس و دانشگاه داشته باشید. اگه فقط مدرک ارشد رو میخواین و پولش هم براتون مسئله ای نیست ، گویا دانشگاه آزاد بهتره
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۸۲ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۹,۱۶۹ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۷۰ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۹۱ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۹۸ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۹۶ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۶۰۸ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۷۹۵ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۹۱۰ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close