زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۲۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کدوم دو ریاضی رو برای ارشد بخونم؟

ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۹۴, ۰۱:۱۲ ب.ظ
سلام
من برای ارشد کامپیوتر گرایش رایانش امن دارم میخونم و از بین ریاضیات فقط گسسته رو دارم یاد میگیرم- اگه بخوام یه ریاضی دیگه هم علاوه بر گسسته بخونم بنظرتون کدومش رو بخونم (ازنظر سادگی و وقت گیرنبودن)؟ یا همین یه ریاضی کافیه؟ اگه من همین یه ریاضی و دیگه درسها رو خوب یادبگیرم و درصدام خوب باشه ممکنه سفید گذاشتن اون سه ریاضی رو جبران کند؟
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۷ مهر ۱۳۹۴, ۰۳:۱۵ ب.ظ
من از سرفصل های جدید اطلاع ندارم ولی اگر همچنان ریضمو هم جزو ریاضیات هست میتونم توصیش کنم
تجربه شخصیم میگه تو ریاضی مهندسی خیلی راحت میشه نتیجه گرفت. سوال ابتکاری نداره و خیلی روش مند و سر راست هست. حتی بسته به نوع سوال گاهی میشه با حذف گزینه و بدون حل کامل به جواب رسید. بنابراین اگر یه ذهنیتی حتی نصف و نیمه به این درس دارید حتما روش وقت بذارید.
من خودم این کار رو کردم و نتیجه گرفتم تقریبا همه سوالاتش رو تونستم جواب بدم

بی‌دلی، در همه احوال، خدا با او بود
او نمی‌دیدش و از دور "خدایا" می‌کرد
۱
۰
ارسال:
۱۳ آذر ۱۳۹۴, ۰۸:۱۹ ب.ظ
RE: کدوم دو ریاضی رو برای ارشد بخونم؟
(۱۷ مهر ۱۳۹۴ ۰۱:۱۲ ب.ظ)gonabad نوشته شده توسط:  سلام
من برای ارشد کامپیوتر گرایش رایانش امن دارم میخونم و از بین ریاضیات فقط گسسته رو دارم یاد میگیرم- اگه بخوام یه ریاضی دیگه هم علاوه بر گسسته بخونم بنظرتون کدومش رو بخونم (ازنظر سادگی و وقت گیرنبودن)؟ یا همین یه ریاضی کافیه؟ اگه من همین یه ریاضی و دیگه درسها رو خوب یادبگیرم و درصدام خوب باشه ممکنه سفید گذاشتن اون سه ریاضی رو جبران کند؟

مهندس سلام.

با ریاضیات چکار کردی؟
جی می خونی ؟
تجربت رو هم در اختیار ما بزار؟
برای گسسته چی پیشنهاد میدی؟

با تشکر

کسی که هدف دارد هیچ توجهی به وسوسه های مسیر نمی کند.
۰
۰
ارسال:
۱۳ آذر ۱۳۹۴, ۱۰:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۶ ب.ظ، توسط blx.)
منم بر طبق جدول ضرایب سابق میگم نظرمو؛ به نظر من گسسته و آمار بخون، گسسته که آسونتره، وقتتو طوری تنظیم کن که برا آمار بیشتر وقت بذاری.
موفق باشی
۱
۰
ارسال:
۱۳ آذر ۱۳۹۴, ۱۱:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۵ ب.ظ، توسط iCanDoIt.)
(۱۳ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۲ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  منم بر طبق جدول ضرایب سابق میگم نظرمو؛ به نظر من گسسته و آمار بخون، گسسته که آسونتره، وقتتو طوری تنظیم کن که برا آمار بیشتر وقت بذاری.
موفق باشی

ConfusedConfusedConfused

من پایه ریاضیم ضعیفه.

فکر کنم فقط فصل گراف های گسسته رو بخونم.

ولی در عوض دارم زبان خیلی خوب می خونم.

۰
۰
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۹۴, ۱۲:۱۶ ق.ظ
(۱۳ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۹ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  ConfusedConfusedConfused

من پایه ریاضیم ضعیفه.

فکر کنم فقط فصل گراف های گسسته رو بخونم.

ولی در عوض دارم زبان خیلی خوب می خونم.

شما در هر حال باید لااقل فصل روابط بازگشتی ریاضی گسسته رو مسلط بشی وگرنه تقریبا نزدیک ۳۰ درصد طراحی الگوریتمو ببوس بذار کنار!
دوتا از فصلاش(تقسیم و حل، پویا) که اصلا اگر بازگشتی گسسته رو نخونده باشی نابودی!...
۲
۰
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۹۴, ۰۲:۲۳ ب.ظ
کسی پیشنهادی نظری نداره؟!
راهنمایی کنید.

۰
۰
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۹۴, ۰۳:۱۶ ب.ظ
به عنوان کسی که تجربه داره و از ریاضی نخوندن پشیمون شده؛ بهت میگم که منم با این دیدگاه غلط که پایه ریاضیم ضعیفه نرفتم سراغ درسای ریاضی. و کلن میگفتم ریاضی رو که سفید میذارم...!

کار خیلی اشتباهیه به نظرم!
هر درس واسه خودش یه ارزشی داره. اینطوری نیست که بگی بجاش فلان درسو بیشتر میخونم. البته نمیگم نمیشه جبرانش کنی بادرس دیگه ها! اما پیشنهاد من اینه که؛

- این فکرو که سفید میذارم رو کلن فراموشش کن!

- اینطوریام نیست که حتمن باید همه چیزو از ریاضی ۱ و ۲ بلد باشی تا بتونی بری سراغ درسایی که قراره تو کنکور بیاد. مثلن آمار و گسسته مطالبشون بیشتر به درک ریاضی نیاز داره و نه فرمول و مشتق و اینا. که این هم فقط با تمرین بدست میاد. تمرین پشت سر هم. نه اینکه وقفه بندازی بین هر بار خوندن. مخصوصن گسسته به نظرم.

- حداقل کاری که میتونی بکنی اینه به نظرم که بری بودجه بندی سوالای هر فصل رو طی چند سال اخیر گیر بیاری و ببینی کودوم بیشتر میچربه! برو سراغ اون. (البته با این تفکر که "نمیشه به سنجش اعتماد کرد"؛ شاید گزینه مناسبی نباشه! )
۲
۰
ارسال:
۱۴ آذر ۱۳۹۴, ۰۳:۵۴ ب.ظ
(۱۴ آذر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۶ ب.ظ)ghandi70 نوشته شده توسط:  به عنوان کسی که تجربه داره و از ریاضی نخوندن پشیمون شده؛ بهت میگم که منم با این دیدگاه غلط که پایه ریاضیم ضعیفه نرفتم سراغ درسای ریاضی. و کلن میگفتم ریاضی رو که سفید میذارم...!

کار خیلی اشتباهیه به نظرم!
هر درس واسه خودش یه ارزشی داره. اینطوری نیست که بگی بجاش فلان درسو بیشتر میخونم. البته نمیگم نمیشه جبرانش کنی بادرس دیگه ها! اما پیشنهاد من اینه که؛

- این فکرو که سفید میذارم رو کلن فراموشش کن!

- اینطوریام نیست که حتمن باید همه چیزو از ریاضی ۱ و ۲ بلد باشی تا بتونی بری سراغ درسایی که قراره تو کنکور بیاد. مثلن آمار و گسسته مطالبشون بیشتر به درک ریاضی نیاز داره و نه فرمول و مشتق و اینا. که این هم فقط با تمرین بدست میاد. تمرین پشت سر هم. نه اینکه وقفه بندازی بین هر بار خوندن. مخصوصن گسسته به نظرم.

- حداقل کاری که میتونی بکنی اینه به نظرم که بری بودجه بندی سوالای هر فصل رو طی چند سال اخیر گیر بیاری و ببینی کودوم بیشتر میچربه! برو سراغ اون. (البته با این تفکر که "نمیشه به سنجش اعتماد کرد"؛ شاید گزینه مناسبی نباشه! )

مهندس مرسی

شما درصد های خودتون به چه صورت بود؟

۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۴ آذر ۱۳۹۴, ۰۳:۵۹ ب.ظ
(۱۳ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۳۹ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  
(13 آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۲ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  منم بر طبق جدول ضرایب سابق میگم نظرمو؛ به نظر من گسسته و آمار بخون، گسسته که آسونتره، وقتتو طوری تنظیم کن که برا آمار بیشتر وقت بذاری.
موفق باشی
...من پایه ریاضیم ضعیفه...
از پاک کردن صورت مساله چیزی گیرمون نمیاد، این همه زمان داری،فیل که نمیخوای هوا کنی! تا اراده نکنی کاری انجام نمیشه. یا باید قوی بشی یا باید قوی بشی :دی
۱
۰
ارسال: #۱۱
۱۴ آذر ۱۳۹۴, ۰۴:۰۳ ب.ظ
برای شروع پیشنهاد میدید چی بخونم؟
فیلم آموزشی ؟
ویس؟
جزوه؟
کتاب؟

۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۴ آذر ۱۳۹۴, ۰۴:۰۹ ب.ظ
(۱۴ آذر ۱۳۹۴ ۰۴:۰۳ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  برای شروع پیشنهاد میدید چی بخونم؟
فیلم آموزشی ؟
ویس؟
جزوه؟
کتاب؟

هرکدوم راحتی! هرکدوم حال میکنی باهاش!
البته اگر حوصله پیش رفتن با فیلم یا صدا رو داشته باشی به نظرم سریعتر راه میفتی...
خوشبختانه برای ریاضیا هم کتابای عالی وجود دارن و هم فیلم و صدا
مثلا همین گسسته هم فیلم دانشگاه شریف هست(تو مکتب خونه) و هم صدای استاد یوسفی(تو همین مانشت گیر میاد امسالش)
کتاب هم که دیگه ماشالا! پوران عالیه، پارسه عالیه...
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۴ آذر ۱۳۹۴, ۰۴:۱۳ ب.ظ

درصدام که تعریفی نیست!

زبان : ۱۶/۶۷
ریاضی : Smile سفید
مشترک: ۲۶/۹۲
تخصصی هوش : ۸/۳۳
تخصصی نرم : ۱۶/۶۷

غیرانتفاعی اشرفی آوردم.
۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۴ آذر ۱۳۹۴, ۰۴:۳۰ ب.ظ
خوندن فصل
محاسبات عددی » انتگرال گیری عددی
گسسته » گراف، درخت روابط بازگشتی، منطق ریاضی، نظریه اعداد، مجموعه ها ، رابطه، تابع
آمار و احتمالات » برآورد آزمون

من کتاب ریاضی مهندسی مدرسان شریف که بدون دخالت دست مسائل رو حل می کنه دارم بنظرتون یکی دو فصلش رو بخونم یا نه؟!

با تشکر

۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۴ آذر ۱۳۹۴, ۰۷:۰۸ ب.ظ
به نظر من هم سفید نذارید اصلا ریاضی رو!
آمار واقعا آسونه. البته من کلی آمار و محاسبات خوندم آخرش سوالات محاسبات اینقدر طولانی بودن که وقت نکردم حل کنم و سوالات آمار هم از هرچی من حذف کرده بودم اومده بودن Smile) در نهایت فقط ۲ تا گسسته زدم و یه آمار! ولی بخونید شما! همه که مثل من بدشانس نیستن ضمن اینکه حالا ۳ تا سوال هم به هرحال جایگاه خودش رو داره :دی
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۲۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  زبان چی و چه جوری بخونم؟ maedehgh3 ۱۷ ۱۶,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۴۶ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  [دانلود]کتاب مبانی ریاضی دکتر ابراهیمی و دکتر محمودی از دانشگاه شهید بهشتی انرژی مثبت ۶ ۱۷,۱۶۹ ۰۵ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeh.na
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۷۰۳ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۹۱۹ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  میخوام ارشد آی تی بخونم راهنمایی میخوام hadeeee ۱ ۲,۱۹۳ ۲۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  کتاب ریاضی ۲ marvelous ۱ ۲,۰۸۳ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۲۴ ب.ظ
  ازمون ها و جامعه آماری کدوم موسسه برا ارشد بهتره؟ Fzjn ۲ ۵,۱۱۴ ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۷ ب.ظ
Question شما کدوم رو انتخاب میکنید؟ taherehm ۱ ۲,۳۳۷ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taherehm

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close