زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۵۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۱ - تست مهندسی ۹۰

ارسال: #۱۶
۲۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۹:۴۰ ب.ظ
RE: سوال ۱ - تست مهندسی ۹۰
[اشتباه شما اینجاست که h رو از یک میگیرید
یعنی اینجور حساب میکنید
یک گره در عمق ۱ یا همان گره ریشه
یک گره هم در عمق ۲
تعداد فرزندان گره b در عمق ۲ هم برابر با ۴ هست
و در مجموع میشود ۶ گره
اما شما باید h را از ۰ بگیرید نه از ۱
اما با توجه به صورت مسئله اگر d رو از صفر بگیریم داریم:
یک گره در عمق ۰ ====گره ریشه
یک گره در عمق ۱
یک گره در عمق ۲
حالا تعداد فرزندان گره b یا گره با عمق ۲ هم برابر است با ۴
جمعا ۷ گره میشود
حالا شما چجوری ۶ رو بدست اوردی.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

منم h رو از صفر در نظر میگیرم ولی توجه کن که نباید گره موجود در عمق ۲ را بشماری چون اون همان b است. که در صورت سوال گفته که اون آرایه رو جایگزین b میکنه پس بجای b اون آرایه رو قرار بده و b رو نشمار اگه دقت کنی گفته برگ b بجای گره یک آرایه... است.
با این حساب اگر n=7 بگیریم b رو باید در سطح ۳ بگیریم آنگاه ماکزیمم n میشود ۱۱ پس این فرمول ماکزیمم مقدار تا اون سطح رو پوشش میده.منم اصراری رو گرینه دوم ندارم ولی مثال نقظی براش ندارم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۲۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۹:۴۹ ب.ظ
(۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۴۰ ب.ظ)shahrooz نوشته شده توسط:  منم h رو از صفر در نظر میگیرم ولی توجه کن که نباید گره موجود در عمق ۲ را بشماری چون اون همان b است. که در صورت سوال گفته که اون آرایه رو جایگزین b میکنه پس بجای b اون آرایه رو قرار بده و b رو نشمار اگه دقت کنی گفته برگ b بجای گره یک آرایه... است.
با این حساب اگر n=7 بگیریم b رو باید در سطح ۳ بگیریم آنگاه ماکزیمم n میشود ۱۱ پس این فرمول ماکزیمم مقدار تا اون سطح رو پوشش میده.منم اصراری رو گرینه دوم ندارم ولی مثال نقظی براش ندارم.

حرفتون درسته.
یک درخت با بیشترین ارتفاع اگر ریشه در عمق صفر باشه دارای h+1 عنصر خواهد بود، حالا چون یک عنصر رو آرایه در نظر میگیرم پس میشه همون h.

خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهایی که کوبیدم و خانه ی تو نبود...
ارسال: #۱۸
۲۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۹:۵۶ ب.ظ
بچه‌ها فکر کنم ۲ درسته‌، الان من حلش کردم این شد که میزارم

خیلی بد خطم؟!!! Big Grin

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۱۹
۲۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۹:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۰۰ ب.ظ، توسط رضا_ایرانی.)
(۲۲ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۰۲ ب.ظ)mamat نوشته شده توسط:  درضمن حالا که نگاه میکنم به کلید سوالان کنکور گزینه ۱ رو صحیح زده

فکر کنم پاسخ نامه تون با دفترچه تطابق نداره. دفترچه ای که من دارم جای گزینه هاش با این سوالی که تصویرش اینجا هست فرق داره. یعنی در دفترچه من (دفترچه C) گزینه یک در دو و دو در یک گذاشته شده.
(۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۵۶ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  بچه‌ها فکر کنم ۲ درسته‌، الان من حلش کردم این شد که میزارم

خیلی بد خطم؟!!! Big Grin
درست حل کردید به نظرم.

آقا مسعود دفترچه تون که این سوالو ازش برداشتید حرفش چیه؟
مال من c هست که با مال شما جای گزینه هاش فرق داره.

ارسال: #۲۰
۲۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۰:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۴۲ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۵۷ ب.ظ)رضا_ایرانی نوشته شده توسط:  
(22 شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۰۲ ب.ظ)mamat نوشته شده توسط:  درضمن حالا که نگاه میکنم به کلید سوالان کنکور گزینه ۱ رو صحیح زده

فکر کنم پاسخ نامه تون با دفترچه تطابق نداره. دفترچه ای که من دارم جای گزینه هاش با این سوالی که تصویرش اینجا هست فرق داره. یعنی در دفترچه من (دفترچه C) گزینه یک در دو و دو در یک گذاشته شده.
(۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۹:۵۶ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  بچه‌ها فکر کنم ۲ درسته‌، الان من حلش کردم این شد که میزارم

خیلی بد خطم؟!!! Big Grin
درست حل کردید به نظرم.

آقا مسعود دفترچه تون که این سوالو ازش برداشتید حرفش چیه؟
مال من c هست که با مال شما جای گزینه هاش فرق داره.
دفترچه A که کلید زده ۴ اما بنظرم همون ۲ درسته( فکر کنم روز های بعد کنکور هم راجع بهش بحث شده بود اما من اون روزا غائب بودم و نمیدونم نتیجه چی شد ). در هر صورت این جواب منه( جواب طراح رو نمیدونم !!! )و بنظرم درسته‌، اگه بچه‌ها شرکت کنن آخرش میفهمیم چی درسته

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: رضا_ایرانی
ارسال: #۲۱
۲۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۲۶ ب.ظ، توسط admin.)
چون مسعود از من خواست که سوال رو حل کنم اینجا نظر می‌دم:
جواب به نظر من گزینه دوم هست یعنی [tex]n\leqslant h 2^{h}[/tex]
ما توی برگ یه [tex]2^{h}[/tex] تا عنصر داریم و توی خود درخت هم hتا عنصر داریم. دقت کنید که h از صفر شروع می‌شه. اگه از ۱ شروع می‌شد h-1 ای عنصر داشتیم. مجموع این دو مقدار برابر می‌شه با n. چون گفته حداکثر [tex]2^{d}[/tex] تا عنصر در برگ هست پس مقدار n همیشه کمتر از این مجموع می‌شه. بهترین گزینه بین گزینه‌های موجود گزینه دوم است.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: ayfer.a11
ارسال: #۲۲
۲۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۲۸ ب.ظ، توسط hadi_m.)
سوال ۱ - تست مهندسی ۹۰
استلال شما رو قبول دارم اما مسئله اصلی من با این گزینه کوچکتر بودن مقدار n از حداقل نودها هستش.
گزینه دو تعداد دقیق گرها به شرطی که درخت حدااکثر ارتفاع رو هم داشته باشه نشان میدهد ولی تعدا گرها کوچکتر از این مقدار نمی تونه باشه و باید بزرگتر مساوی این مقدار باشه و در میان گزینه‌ها تنها گزینه یک و سه و چهار از این میزان حدااقل بیشتر هستن وبه نحوی حد بالایی را برای n نشان میدهند .
گزینه چهار از لحاظ حدی خیلی با مقدار گره‌ها فاصله میگیره .اما گزینه یک و سه حد بالارا به میزان قابل قبول تری نشان میدهند.
نتیجه اینکه:
کوچکترین حد این سئوال گزینه دو هستش و با توجه به مسائل حدی باید مقدار گرها بزرگتر مساوی گزینه دو باشه نه کوچکتر مساوی.
در عین حال گزینه یک و سه حد بالای تعداد گرها رو نشون میده و تعداد گرها میتونه خیلی خیلی کمتر از این حد بیشینه باشه .
من با گزینه دو تنها از جهت حدی مشکل دارم چون این مقدار بیگ امگای n هستش و با توجه به مباحث حدی برای من قانع کننده نیست . فقط همین

منم h رو از صفر در نظر میگیرم ولی توجه کن که نباید گره موجود در عمق ۲ را بشماری چون اون همان b است. که در صورت سوال گفته که اون آرایه رو جایگزین b میکنه پس بجای b اون آرایه رو قرار بده و b رو نشمار اگه دقت کنی گفته برگ b بجای گره یک آرایه... است.
[/quote]
در این رابطه حق با شماست.Smile

( انان که طلبکار خدائید , خود ائید ) Heart ( حاجت ز طلب نیست شمائید , شمائید )
ارسال: #۲۳
۲۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۲۸ ب.ظ
سوال ۱ - تست مهندسی ۹۰
(۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۲۶ ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  گزینه دو تعداد دقیق گرها به شرطی که درخت حدااکثر ارتفاع رو هم داشته باشه نشان میدهد ولی تعدا گرها کوچکتر از این مقدار نمی تونه باشه

یه درخت نمونه که این شرایط توش صادق باشه رو برای من مثال بزنید. یعنی رسم کنید و الصاق کنید. گزینه‌های ۱ و ۳ جواب‌های درستی هستند اما بهترین پاسخ نیستند. در واقع گزینه ۱ و ۳ برای هر نوع درختی صادق هستند.

ارسال: #۲۴
۲۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۴۶ ب.ظ
سوال ۱ - تست مهندسی ۹۰
یکی از گره‌ها دارای ۲ به توان d تا عنصر است. دودویی بودن درخت ما رو گره‌ها تعیین می‌کنند. این درخت ما به این شیوه است که یکی از برگ‌های آن شبیه یه خورجین پر از عنصر است!! (که برای خورجین بودن باید نامرتب هم باشند)

ارسال: #۲۵
۲۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۵۳ ب.ظ
(۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۳۳ ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  سئوال من اینه که چطور میشه درختی با شرایط مسئله مثلا با ارتفاع ۲ رسم کرد اما تعداد گرهای ان کوچکتر از ۶ باشه؟؟؟؟؟؟
از لحاظ حدی به نظر من باید حد بالا رو درنظر بگیریم نه حد پائین وتازه مقدار n رو هم کوچکتر از حد پائین در نظر بگیریم.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
نگاه کن ماکزیمم مقدار یا همون حد بالایی که می گی در این درخت وقتی اتفاق می افته که کل آرایه در اون سطح پر باشد.
اگر b=2 بگیریم و کل آرایه هم پر در نظر بگیریم n=6 میشود که برابر ماکزیمم مقدار در اون سطحه نه کمترین مقدار .موقعی کمترین مقدار پیش می آد که آرایه در اون سطح پر نباشه مثلا دو خانه اش پر باشه که n=4 میشود.کمترین مقدار در سطح ۲ وقتی است که یک خانه از آرایه پر باشه و n اون موقع برابر است با ۳ .دیگه خیلی واظحه نمیدونم کجاشو متوجه نمیشی.
ارسال: #۲۶
۲۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۲۹ ق.ظ، توسط رضا_ایرانی.)
(۲۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۳۳ ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  سئوال من اینه که چطور میشه درختی با شرایط مسئله مثلا با ارتفاع ۲ رسم کرد اما تعداد گرهای ان کوچکتر از ۶ باشه؟؟؟؟؟؟
از لحاظ حدی به نظر من باید حد بالا رو درنظر بگیریم نه حد پائین وتازه مقدار n رو هم کوچکتر از حد پائین در نظر بگیریم.
دو گره به عنوان گره داخلی قرار میگیره و در داخل آرایه هم میتونیم سه گره یا کمتر بزاریم.

این سوال پاینترین حدِ بالا رو میخواد، یا در واقع دقیقترین حد بالا. چون گفته از بین گزینه‌ها بهترین گزینه رو انتخاب کنید.

ارسال: #۲۷
۲۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۶:۴۱ ق.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۲۷ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  کلید کدوم گزینه بوده؟
گزینه۴!!!! از روی دفترچه A( همین دفترچه ای که سوال گزاشتم )

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۲۸
۲۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۲۲ ب.ظ، توسط hadi_m.)
(۲۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۲۵ ق.ظ)رضا_ایرانی نوشته شده توسط:  
(23 شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۳۳ ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  سئوال من اینه که چطور میشه درختی با شرایط مسئله مثلا با ارتفاع ۲ رسم کرد اما تعداد گرهای ان کوچکتر از ۶ باشه؟؟؟؟؟؟
دو گره به عنوان گره داخلی قرار میگیره و در داخل آرایه هم میتونیم سه گره یا کمتر بزاریم.

این سوال پاینترین حدِ بالا رو میخواد، یا در واقع دقیقترین حد بالا. چون گفته از بین گزینه‌ها بهترین گزینه رو انتخاب کنید.
اشتباه من اینجا بود که فکر میکردم گره b حتما میبایست بیشینه گرها رو داشته باشه Huhاز قلم انداخته بودم که صورت مسئله نوشته حدااکثر یعنی میتونه کمتر از این مقدار هم باشه .Huh
با این توصیفات در واقع گزینه دو حد مجانبی رو نشون میده .
بعضی وقتها یه بی دقتی میتونه به قیمت گزافی تمام بشه مثلا بجای شهر خودت ناکجااباد قبول بشی.Big Grin

( انان که طلبکار خدائید , خود ائید ) Heart ( حاجت ز طلب نیست شمائید , شمائید )

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال مهندسی نرم افزار سال ۸۶(مهندسی نیازمندی ها) tarane1992 ۴ ۴,۸۶۲ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Bon_Nemesis
  فرق بین مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار با مهندسی کامپیوتر نرم افزار Rafaat ۰ ۳,۸۴۸ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rafaat
  سوال ۱۱۵- مهندسی ۹۶- منطق مرتبه اول mzi ۰ ۱,۵۳۷ ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mzi
  درخواست حل سوال گراف از مهندسی کامپیوتر ۹۳ Sepideh96 ۴ ۲,۷۹۱ ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Sepideh96
  سوال درباره علوم تصمیم و مهندسی دانش mohammad386 ۷ ۶,۲۹۸ ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: mehran_360
  سوال ۱۲۰ مهندسی هوش ۹۲ MBe ۱ ۱,۶۰۵ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: آزادمنش
  سوال ۴۶ گسسته کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر سال ۹۵ mhasa ۱۳ ۸,۶۱۶ ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ ۰۱:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  سوال ۹۷ مهندسی ۹۴ mzha ۳ ۱,۸۵۳ ۰۱ فروردین ۱۳۹۶ ۰۲:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mzha
  مهندسی کامپیوتر ۸۸-سوال ۷۵-چارت ASM MiladCr7 ۵ ۴,۹۲۲ ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: M a h d i
  سوال مهندسی کامپیوتر - آزاد ۸۵ ali.majed.ha ۴ ۲,۲۴۹ ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close