زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۰۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نمی خوای تحلیلگر بشی؟

ارسال: #۳۱
۰۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۲۰ ق.ظ
نمی خوای تحلیلگر بشی؟
بچه های المپیادی توی دبیرتان کلی کلاس واسشون می ذارن , اردوهای ۹ ماهه می رن , خوب معلومه طرف موفق می شه میاد تو دانشگاه خیلی هم که درس نخونه نمره بالا می گیره . طرف از دوم دبیرتان کد می زنه خوب معلومه توی ای سی‌ام موفقه .
البته یک سری از افراد آی کیوشون بالاست . اما بیشتر افراد دانشگاهی توی یک سطحن , ما باید هنر حل مساله رو یاد بگیریم هنر تحلیل رو یاد بگیریم , چیزی که من فکر می کنم واسه المپیادی‌ها کار می شه باهاشون . نباید سرسری از درس‌ها رد شیم و نفهمیم چی خوندیم . شما باید درس بخونی و زحمت بکشی تا موفق بشی , استعداد تنها کمک نمی کنه . افرادی مثل انشتین هم کلی زحمت کشیدن .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: nimaaa
ارسال: #۳۲
۰۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۳۷ ق.ظ
RE: نمی خوای تحلیلگر بشی؟
(۰۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۲۰ ق.ظ)arshadism نوشته شده توسط:  بچه های المپیادی توی دبیرتان کلی کلاس واسشون می ذارن , اردوهای ۹ ماهه می رن , خوب معلومه طرف موفق می شه میاد تو دانشگاه خیلی هم که درس نخونه نمره بالا می گیره . طرف از دوم دبیرتان کد می زنه خوب معلومه توی ای سی‌ام موفقه .
البته یک سری از افراد آی کیوشون بالاست . اما بیشتر افراد دانشگاهی توی یک سطحن , ما باید هنر حل مساله رو یاد بگیریم هنر تحلیل رو یاد بگیریم , چیزی که من فکر می کنم واسه المپیادی‌ها کار می شه باهاشون . نباید سرسری از درس‌ها رد شیم و نفهمیم چی خوندیم . شما باید درس بخونی و زحمت بکشی تا موفق بشی , استعداد تنها کمک نمی کنه . افرادی مثل انشتین هم کلی زحمت کشیدن .

داشتم نا امید می شد از این مانشت که خوب شد شما آمدید .

اما بحث ما سره کنکوره . اگه همین انیشتین هم بیاد کنکور بده اما خرخون نباشه قطعا نتیجه نمی گیره !

کنکور سراسری رو مثال میزنم‌!

البته شما نمرات دانشگاهیه انیشتین رو ببینید( فکر کنم ۴ هم داشت Big Grin )

اما در مورد تحلیل مساله که اشاره کردید‌، متاسفانه هم شما و بعضی از کاربران نظراتی میدن که انگار بازدیدکنندگان این سایت بچه های زیر ۱۵ سال هستند‌!
و تحلیل کردن و حفظ نکردن ریاضی رو یاد می دهند !! ... . فکر کنم منظورم رو رسوندم‌! و نیازی به توضیح بیشتر نباشه !
 سپاس‌گزاری شده توسط: alireza3742
ارسال: #۳۳
۰۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۰ ق.ظ، توسط arshadism.)
نمی خوای تحلیلگر بشی؟
توی کنکور شرایط مختلف حاکمه .
کسایی من دیدم که ۲ ماه یا ۱ ماه کنکور خونده و رتبش عالی شده , چرا ؟ استعداد داره ؟ نه دلیلش اون نیست , تحلیلش بالاست , حتی اینم نیست
عامل اول‌: چون طرف کلی مطالعه آزاد در زمینه کامپیوتر و نرم افزار داره . درس هایی مثل داده,الگوریتم و Pl و پایگاه داده و ... رو طبق علاقه سال هاست داره به صورت غیر مستقیم کار می کنه . زبانش هم خوبه چون مقاله انگلیسی می خونه . یا هم که ای سی‌ام کار کرده .
عامل دوم‌: استرس نداره , عامل بسیار مهم توی موفقیت
عامل سوم‌: اعتماد به نفس (بسیار مهم )

"اما در مورد تحلیل مساله که اشاره کردید‌، متاسفانه هم شما و بعضی از کاربران نظراتی میدن که انگار بازدیدکنندگان این سایت بچه های زیر ۱۵ سال هستند‌!
و تحلیل کردن و حفظ نکردن ریاضی رو یاد می دهند !! ... . فکر کنم منظورم رو رسوندم‌! و نیازی به توضیح بیشتر نباشه !"

من نمی گم حفظ نکنید شما باید اصولو حفظ کنید . من فکر کنم این جمله مربوط به پروفسور انیشتینه که می گه برای بازی باید قواعد اون رو یاد بگیرین هرچند کسل کنندست( البته من نقل به مظمون کردم و دقیقا حرف نویسنده نیست ).
یک سری چیز‌ها رو باید حفظ کنی , باید فرمول های مشتق رو حفظ کنی اما باید بدونی مشتق یعنی چی(مفهوم ساده ایه اما باید بدونی) اینه که توی تحلیل های مهندسی به کارت میاد . تحلیل کردن یک چیز عجیب نیست که یک عده خاصی داشته باشن . همه اینو دارن فقط باید تقویتش کرد اینم با تلاش حاصل می شه .
خیلی از افراد با استعداد بودن که به جایی نرسیدن اما خیلی از افراد معمولی با سعی و تلاش قله های علم و فتح کردن .
"اما در مورد تحلیل مساله که اشاره کردید‌، متاسفانه هم شما و بعضی از کاربران نظراتی میدن که انگار بازدیدکنندگان این سایت بچه های زیر ۱۵ سال هستند‌!
و تحلیل کردن و حفظ نکردن ریاضی رو یاد می دهند !! ... . فکر کنم منظورم رو رسوندم‌! و نیازی به توضیح بیشتر نباشه !"

نمی دونم شما از حرف من چه برداشتی کردین که اینو گفنین , اما من خدای نکره قصد توهین نداشتم و خودم هم مخاطب اون حرف بودم . به نظر من اصل تحلیل همینه که شما (خودمم مخاطب این جمله هستم) سعی نکنی فقط حفظ کنی در کنار حفظ کردن معنی رو هم درک کنی . این جمله کلیشه ای شده اما به نظر من همین یک جمله کل راهو می گه . یک جمله دیگه هم که به نظرم خیلی جالبه اینه‌: think out of the box
ویا جریان شرلوک هلمز و واتسون در صحرا که چادرشون دزدیده شده بود و واتسون چه تحلیل هایی می کرد( پیچیده ترین راه همیشه بهترین نیست )
این چند جمله اصولن بقیش عمل به این حرفاست (البته این نظر منه )
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna , luna , narges_r
ارسال: #۳۴
۰۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۵:۳۱ ق.ظ
نمی خوای تحلیلگر بشی؟
arshadism به جای اینکه بیاین در مورد جریان های شرلوک هلمز و واتسون بگید اول تفاوت کنکور سراسری و کنکور کارشناسی ارشد رو یاد بگیریم بعد نظر بدیم !

و یا شاید شما می خواستید انتگرال و یا دینامیک حل کنید در زمینه کامپیوتر و نرم افزار مطالعه می کردید ؟!!!!؟!!!!

من ریاضی و قیزیک رو مثال زدم چون همه دنیا به عنوان علم روش حساب می کنند و میشه مصداق حفظ کردن و یا تحلیل مساله رو در موردشون به کار برد .

در مورد درسهایی که هم که بالا گفتید خیلی‌ها اختلاف نظر دارند که میشه اونارو به عنوان علم منطقی که ارزش تحلیل کردن داشت باشند حساب کرد یا نه !!!

در مورد اینکه فقط حفظ نکنیم و بفهمیم بازم میگم این حرفا برای بچه های زیر ۱۵ سال هستش و خواهد بود !
ارسال: #۳۵
۰۴ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۴۳ ب.ظ
نمی خوای تحلیلگر بشی؟
راستش من خیلی از پست شما چیزی سر در نیاوردم اما خوب
"arshadism به جای اینکه بیاین در مورد جریان های شرلوک هلمز و واتسون بگید اول تفاوت کنکور سراسری و کنکور کارشناسی ارشد رو یاد بگیریم بعد نظر بدیم !

و یا شاید شما می خواستید انتگرال و یا دینامیک حل کنید در زمینه کامپیوتر و نرم افزار مطالعه می کردید ؟!!!!؟!!!!"
من که نفهمیدم منظور شما از این جمله چیه اما من در مورد ارشد حرف هام رو زدم , بحث مشتق‌ها مربوط به یکی از درسامون تو دوره‌ی کارشناسی بود. اینجا هم کلا فروم ارشد . فرق سراسری و ارشدم می دونم .

"در مورد درسهایی که هم که بالا گفتید خیلی‌ها اختلاف نظر دارند که میشه اونارو به عنوان علم منطقی که ارزش تحلیل کردن داشت باشند حساب کرد یا نه !!! "
یعنی با این احتساب شما می گی کنکور ارشد کامپیوتر غیر تحلیلیه ؟

"در مورد اینکه فقط حفظ نکنیم و بفهمیم بازم میگم این حرفا برای بچه های زیر ۱۵ سال هستش و خواهد بود !"
نظر شما قابل احترامه اما من هنوزم روی حرفم هستم .
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna
ارسال: #۳۶
۰۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۴۸ ب.ظ
نمی خوای تحلیلگر بشی؟
فکر کنم حرفاتون یکیه یا شبیه هست ولی تعریفاتون از خرخونی و تحلیل فرق داره.
برای ارشد هم خلاقیت لازمه و هم فهمیدن مفهوم مباحث. ولی علاوه بر اینها باید زحمت هم کشید یعنی وقت گذاشت. فردی که المپیادی بوده قبلا وقت گذاشته و برای کنکور ارشد احتیاج به زحمت کمتری داره ولی فردی که قبلا وقت نذاشته باید واسه کنکور وقت بذاره و بخونه.
اگر کسی‌ خلاقیتشو زیاد کرده باشه وقت خیلی‌ کمتری میذاره برای یادگیری مباحث جدید. این همون چیزی هست که فکر می‌کنم منظور این جمله بود: "نظر کارشناسی میدن..."
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , arshadism
ارسال: #۳۷
۰۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۴:۳۵ ب.ظ
نمی خوای تحلیلگر بشی؟
ببین arshadism بیخیال تحلیل‌، خرخونی و دنیا و زندگی و همه چی ... . شما بهتر نیست از امکانات نقل قول استفاده کنید یا حداقل بگید به nimaaa ‌، تا من این همه دنبال نظر شما در پست خودتون نگردم !!!!!

بچه های بالای ۱۵ سال یا اونایی که به این اندازه رشد فکری کردند:
................................................................................​................................................................................​.......

کاربر به وجود آورنده این تایپیک در مورد اشخاصی صحبت کرد که من شخصا مثال قله رو زدم و گفتم از نزدیک با اینها بودم و مثال های زیادی آوردم لذا می دونم آنها چه قدر خرخون بودند !! شما رو نمی دونم !

................................................................................​......................................................................

باز هم کاربر به وجود آورنده این تایپیک پستی زدند با این مضمون که کلا بیخیال خرخونی باشید و فقط به تحلیل بچسبید . البته شما و بعضی‌ها به طرز عجیبی این پست را وارونه جلوه داده و این پست را تایید کردید اما استدلال ۱۸۰ درجه وارونه با این پست آوردید .

شاید این افراد از این مدل باشند که می خوان نظرات خاص و متفاوتی بدن . باور کنید این افراد اگه جاش بشه به شب هم میگن روز و به روز هم شب .
................................................................................​......................................................................

بچه‌ها اگه دقت کنید وقتی مشرکان به حرف خدا گوش نمی دن ،خدا هم بیخیال می شود و آیه " صمی بکم عمی فهم لایرجعون "را به کار می بره‌!( متقابل به مثل گفتم )

در ضمن الان ماه رمضانه خوندن قرآن صواب داره بیایم سوره .. قل یا ایها الکافرون ........... . رو در " مورد هم بخونیم " و بیخیال هم بشیم . خواهشا دیگه بحث رو ادامه ندید !

موفق باشید !
ارسال: #۳۸
۰۴ شهریور ۱۳۹۰, ۰۴:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۵:۰۰ ب.ظ، توسط arshadism.)
نمی خوای تحلیلگر بشی؟
(۰۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۴:۳۵ ب.ظ)nimaaa نوشته شده توسط:  باز هم کاربر به وجود آورنده این تایپیک پستی زدند با این مضمون که کلا بیخیال خرخونی باشید و فقط به تحلیل بچسبید . البته شما و بعضی‌ها به طرز عجیبی این پست را وارونه جلوه داده و این پست را تایید کردید اما استدلال ۱۸۰ درجه وارونه با این پست آوردید .

شاید این افراد از این مدل باشند که می خوان نظرات خاص و متفاوتی بدن . باور کنید این افراد اگه جاش بشه به شب هم میگن روز و به روز هم شب .

من نخواستم اون رو برعکس جلوه بدم بلکه من گفتم هم تحلیل هم خرخونی( خرخونی به معنی تلاش کردن) لازمه .دقیقا حرفی که Blackhalo1989 زد. حرف کسی که تاپیک باز می کنه که ملاک نیست هرکس نظر خودشو داره .
شما نمی تونید به من بگید بحث رو تموم کنم در حالی که یک سری اتهامات رو به من وارد می کنید( حرفتونو می زنید بعدش هم می گید تموم ).
من دیگه این بحث رو ادامه نمی دم چون به نظرم دیگه ادامش نکته‌ی سازنده ای نداره. البته شما مختارید که بحث رو از طرف خودتون ادامه بدید .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دروس امتحانی تحلیلگر سیستم ۱ Reg2net ۴ ۳,۳۴۱ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: masumeg5
  تشخیص خطا در تحلیلگر لغوی یا نحوی zahra2012 ۵ ۷,۶۹۰ ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: tohid.salmani
  Brightness (تنظیم روشنایی) ویندوز ۱۰ کار نمی کند Happiness.72 ۴ ۳,۸۷۰ ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  فصل " حل معادله دیفرانسیل با کمک سری ها" در معادلات دیفرانسیل را نمی فهمم!! saeid4x ۳ ۵,۰۲۸ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: CSX
  دروس شغل کارشناس تحلیلگر سیستم hadiranji ۱۳ ۱۰,۸۶۷ ۰۴ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hadiranji
  مرجع امتحان "تجزیه تحلیل سیستم ها " برای "کارشناس تحلیلگر سیستم" hadiranji ۰ ۳,۰۱۰ ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hadiranji
  سوالات مصاحبه استخدامی کارشناس تحلیلگر سیستم و برنامه نویس mahshid1383 ۲ ۴,۸۰۷ ۰۸ دى ۱۳۹۵ ۰۸:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mahshid1383
Lightbulb طنز؛ آزرده نمی‌کنند! mr.sinbad2016 ۰ ۱,۸۶۶ ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mr.sinbad2016
  ماه رمضان - ده علامت که نشان می‌‌دهد آب کافی نمی‌‌نوشید! morweb ۰ ۱,۹۳۸ ۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  پیاده سازی تحلیلگر نحوی کامپایلر ahmadsfff ۱ ۳,۰۷۳ ۲۲ دى ۱۳۹۴ ۰۳:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: ahmadsfff

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close