زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونه مفهومی درس بخونم؟

ارسال: #۱۶
۰۶ تیر ۱۳۹۴, ۰۵:۳۰ ب.ظ
RE: چگونه مفهومی درس بخونم؟
(۰۶ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۳۱ ب.ظ)Goli.Raad نوشته شده توسط:  بچه ها ممنون از نظراتتان ولی اینجوری که من همیشه باید پای درس و کتاب باشم! چون یه مقدار کند پیش میرم و گیراییم هم جوریه که باید چند بار بخونم تا بفهمم. حالا با این راهکار های شما که فقط باید بشینم بخونم، خلاصه کنم و تست بزنم! هر چند تا الانم همین کارو میکردم ولی نتیجه نمیگرفتم.

البته سوء تفاهم پیش نیاد خودم هیچ وقت دانشجوی خوبی نبودمSmile اما فکر میکنم با درست درس خوندن از زمانتون استفاده بهینه میکنین و اتفاقا کلی در زمان صرفه جویی میشه
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Goli.Raad
ارسال: #۱۷
۱۴ آذر ۱۳۹۴, ۰۸:۱۷ ق.ظ
RE: چگونه مفهومی درس بخونم؟
(۰۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۴۴ ب.ظ)Goli.Raad نوشته شده توسط:  دوستان عزیز من روش مفهومی خوندن رو بلد نیستم و خیلی هم بابت این موضوع ضرر کردم. نمونه اش همین کنکور ارشد ۹۴ بود Sad که فهمیدم نقطه ضعفم همین مفهومی نخوندن دروس بوده!! طوری که وقتی یه نفر یه سوال ازم میپرسه حتماً باید از روی جزوه خودم براش توضیح بدم!!!
خواهشاً بگید چی کار کنم؟؟؟؟Confused

دروود دوست من
اینا که میگم تجربه شخصیه و عمومیت نداره.اگه هدفت این هست که درس بخونی، جزوه هاتو بریز دور. خیلی از استادا از روی یه رفرنس درس میدن ولی سوال های این استادو بدن به دانشجوهای یه استاد دیگه همشون میگن چقدر سخته و .... مگر اینکه دانشجو مفهومی خونده باشه و این در حالیه که دانشجوهای خود استاد مشکل زیادی با حل کردن سوال ها ندارن، کافیه یه جزوه چند ده صفحه ای از استادشون رو خوب یاد بگیرن.
واسه فهمیدن و درک کردن یه مطلب کتاب بخون، هر جا دیدی سخته ، تو اینترنت بگرد اسلایدی ، سایتی ، متنی، ویدیو ای چیزی پیدا کن در همون زمینه و بعدش دوباره برگرد سر کتاب هات.
سعی کن به همراه یه نفر دیگه درس بخونی، مهم نیست که ازت زرنگ تر باشه یا نباشه. اگه باشه که بهت یاد میده و درکت از موضوع بیشتر میشه اگه نبود بهش یاد میدی و درکت از موضوع بیشتر میشه.
حتی اگه کسی نبود باهاش درس بخونی و واسش توضیح بدی یه عروسک کوچک بگیر که توی همه درس خوندن ها کنارت باشه و واسش توضیح بدی و بهش شخصیت و حتی اسم بده و هر چی یاد میگیری واسش توضیح بده و مهم تر از اون وقتی که چیزی رو راحت درک نمی کنی مسئله رو واسش توضیح بده و بگو دنبال چه جوابی هستی و مرحله به مرحله داده ها و پارامتر ها رو بهش انتقال بده تا مسئله حل بشه. این روش واقعا جواب میده، جدیدا بعضی برنامه نویس ها از یه اردک عروسکی واسه دیباگ کردن استفاده می کنن. کافیه گوگل کنی "Rubber Duck Debugging"
اگه هم اهل این روش نیستی، با خودت صحبت کن. مثل اینکه دو تا شخصیت داری. یکی که باید از روی کتاب ها یاد بگیره و دیگری اونی که باید بهش یاد داد و سوال های چالش انگیز مطرح می کنه.
و نکته مهم اینکه کتاب هاتو تا می تونی داخلشون بنویس. اون کسی که کتاب نوشته به زبون خودش نوشته. هر جاش سخت بود و یاد گرفتی به زبون خودت بنویس. این حرف رو هم به صورت کلی میگم. ارزش کتاب به فهم اونه نه به نو بودن و خشگل بودنش.
موارد بیشتری هم وجود داره ولی به نظرم انجام دادن همین ها کافیه که خوب و مفهومی یاد بگیری.
شاد باشی.

شاد باشید . بدرووود
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  زبان چی و چه جوری بخونم؟ maedehgh3 ۱۷ ۱۶,۴۵۳ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۷۵ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۸۰ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  میخوام ارشد آی تی بخونم راهنمایی میخوام hadeeee ۱ ۲,۱۹۶ ۲۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۳۷ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  چطوری کتاب مرجع (به انگلیسی) رو بخونم؟ sajadg ۷ ۶,۴۶۷ ۳۰ دى ۱۳۹۷ ۰۷:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sajadg
  برای درس شبکه و امنیت از رو چی بخونم؟؟؟ shahryar711 ۲ ۳,۲۸۸ ۰۲ شهریور ۱۳۹۷ ۰۲:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negarin_
  چگونه داده (دیتاست) پیدا کنم؟ fo-eng ۴ ۷,۲۹۰ ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان نامدار
  چگونه در کوتاه ترین زمان ممکن شرکت ثبت کنیم یا برای شرکتمون رتبه بگیریم؟؟؟ bineshdateh ۰ ۱,۸۸۷ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bineshdateh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close