زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زمانبندی با مهلت معین

ارسال:

post98 پرسیده:

زمانبندی با مهلت معین

سلام

دوستان من با این موضوع مشکل دارم چون تو کتاب مقسمی فکر میکنم مثاای که زده گیج کننده است یه جا گفته ۱٫۴ امکان پذیر نیست زیرا اگر کار ۱ اجرا شود دیگر مهلت کار ۴ تمام شده و نمی تواند اجرا گردد جای دیگه گفته ۱٫۲ امکان پذیر است چرا که ترتیب ۲٫۱ امکان پذیر است خوب همین کار رو میشد برای ۱٫۴ انجام داد اینجوری بگیم که به دلیل اینکه ۴٫۱ امکان پذیر است.
کلآ یه توضیح واضح بدید ممنون میشم

عکس گذاشتم به قسمت هایی که زیرش خط کشیدم توجه کنید .

با تشکر

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۴
ارسال:

NP-Cσмρℓєтє پاسخ داده:

RE: زمانبندی با مهلت معین

در مورد عکس ص ۲۵۲
توضیح اولیه: ببینید وقتی گفته میشه اولویت یک کار X هست یعنی چی؟ یعنی اینکه اون کار حداکثر میتونه در نوبت x انجام بشه , مثلاً اولویت کاری ۳ هست, این کار تا نوبت ۳ باید انجام بشه , بعد اون دیگه انجام بشه ارزش نداره , پس میتونه در اولویت اول قرار بگیره , یا اولویت دوم و یا اولویت سوم! نهایته نهایتش همون ۳ هست, یعنی ما از انتها محدود شدیم واسه انجامش در حالیکه از ابتدا ما هیچ محدودیتی نداریم یعنی میتونم جلوتر از موعد انجام بدم!

سوال اولتون : ترتیب [۲,۱,۴] چرا امکان پذیر هست؟
اولویت کار ۲==> 1 هست ,پس باید حتما اول اجرا بشه؛ خب این کار طبق ترتیبی که سوال داره اول انجام میشه و تموم.
اولویت کار ۱==> 3 هست , یعنی یا در اولویت ۱ , یا ۲ , یا ۳ باید انجام بشه , خب من دستم باز هست , این کار در این ترتیب اولویت ۲ اومده من هم در زمان ۲ این کار رو انجام میدم , هیچ مشکلی هم نداریم.
اولویت کار ۳==> 3 هست , این هم مثله کار۱ میتونه در ۳ اولویت انجام بشه که حداکثرش همون ۳ هست, و اینکا در مقام اولیت ۳ اومده, که ما میتونیم انجام بدیمش, و انجام میدیم!

سوال بعدی هم که خط کشیدید مثله همینه , با این توضیحات احتمالا متوجه اون هم میشید اگه توضیح بیشتری نیازه , بفرمایید.

۲
ارسال:

NP-Cσмρℓєтє پاسخ داده:

قبل توضیح خود سوال یه توضیحی به نظرم لازمه بگم , ببینید ترتیبی که داخل براکت نوشته میشه اهمیت داره و ترتیب رو مشخص میکنه در حالیکه برای پرانتز اینطور نیست , یعنی چی؟ یعنی وقتی من مینویسم [۱,۴]به این معنیه که اول کار ۱ بعد کار ۴ انجام میشه , حالا چیزی که داخل پرانتز مینویسیم اصلا حکم ترتیب نداره و اگر دقت کنید در متن کتاب هم نوشته شده که{۱,۲} مجموعه ی امکان پذیر هست , نه ترتیب!
بنابراین برای مجموعه ی {۱,۴} ما ۲ ترتیب داریم , [۱,۴] و [۴,۱] در حالیکه فقط یک ترتیب امکان پذیر هست که همان[۴,۱] هست.

اگه متوجه نشدید بگید بیشتر توضیح بدم

۲
ارسال:

shayesteb پاسخ داده:

سلام

وقتی گفته میشه که کاری به اندازه ۲ واحد زمانی مهلت اجرا داره به این معناست که این کار رو میتونیم در زمان ۱ یا در زمان ۲ انجام بدیم د(هر کار واسه اجرا ۱ واحد زمانی زمان لازم داره) . اینکه در زمان یک انجام بشه یا دو بستگی به بقیه کارها داره مثلا اگه کار شماره یک با مهلت اجرای یک وجود داره وکار شماره دو با مهلت اجرای ۲ هست پس اول شماره یک انجام میشه بعد دو .چرا؟ چون کار شماره دو مهلت داره در زمان دو انجام بشه ولی کار شماره یک فقط در زمان یک میتونه اجرا بشه.

۰
ارسال:

post98 پاسخ داده:

زمانبندی با مهلت معین

من یه عکس دیگه از صفحه ۲۵۲ کتاب مقسمی گرفتم این صفحه هم یه مثال زده
که من به قسمت هایی که خط کشیدم توجه کنید واقعآ متوجه نشدم
ببخشید الان عکس رو گذاشتم.

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

post98 پاسخ داده:

ممنون کاملآ متوجه شدم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  یکسال مهلت ادامه تحصیل پس از فارغ التحصیلی کارشناسی hossein.h ۴ ۴,۴۶۹ ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Iron Maiden
  مهلت پست دفترچه بعد از فارغ التحصیلی alirezafchh ۳ ۴,۷۰۰ ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: rozitir
  الگوریتم SRT زمانبندی کوتاه ترین زمان باقی مانده Happiness.72 ۶ ۱۷,۱۷۳ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirjo0on
  مهلت زمان استفاده از سهمیه معدل الفی jaber23 ۴ ۳,۸۱۳ ۰۶ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: kobra2017
  زمانبندی آزمون های پارسه و ماهان seede ۰ ۱,۴۶۶ ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: seede
Exclamation مهلت انتخاب رشته majidmerati ۰ ۲,۳۱۷ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: majidmerati
  سوال در مورد زمان بندی فعالیت ها با مهلت معین sarashahi ۷ ۴,۷۵۴ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۶:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amin noruzi
  الگوریتم های زمانبندی در رایانش ابری *آویژه* ۰ ۱,۴۵۱ ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۳:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: *آویژه*
  سوال کنکور ۹۲ IT - زمانبندی نخ ها پرهوده ۱ ۱,۴۰۸ ۰۶ دى ۱۳۹۵ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
Question اتمام مهلت انتخاب واحد دانشگاه شریف و فردی که انتخاب نکرده (کارشناسی ارشد ۹۵) kebrit ۲ ۳,۳۸۵ ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: kebrit

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close