زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات تخصصی گرایش نرم افزار کنکور دکتری ۹۴

ارسال: #۱۲۱
۲۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۲۴ ب.ظ
بررسی کلیدهای آزمون دکتری ۹۴
(۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۴۷ ب.ظ)esi نوشته شده توسط:  من نمیخوام بحث رو زیاد کش بدم، اصلا حق با شماست !!

اما پیش بینی داده با پیش بینی عملیات (تشدید یا تخفیف قفل تغییر عملیات محسوب می شود!) متفاوت است، تویه c2pl پیش بینی داده داریم و ربطی به عملیات خواندن و نوشتن هم نداره، پس میگیم این ۲pl نیاز به پیش بینی داده در آینده دارد. من هم نمیگم که r2pl نسبت به c2pl هیچ مزیتی نداره اما با در نظر گرفتن توالی پذیریهای R,V,C واقعا هیچ مزیتی نداره. اگر هم مزیتی داره مربط به پیش بینی داده در آینده نیست، مثلا در این روش ترتیب کامیت و توالی پذیریش یکی درمیاد اما لزوما این ربطی به پیش بینی داده نداره. مسلما این پروتوکل مزیتی داره که به خاطر سخت گیرانه ترشدنش شده DBMS دارای هزینه سنگین کاهش همروندی، افزایش بن بست و کاهش کارایی در قبال یک مزیتی میده اما برای توالی پذیری های R,V,C واقعا مزیتی نداره. سوال ۱ هم گزینه کاملی نیست اما من بشخصه با توجه به مزیت مطرح شده در ۴، فکر کنم ۱ گزینه بهتری هستش اما نه کامل. از بحث های کتاب ها میشه فهمید که r2pl واقعا کاربردهای خیلی خاص داره و نه عام که عملیات خواندن را داره بشدت کنترل میکنه و به همین علت من جایی ندیدم از این پروتوکل در DBMS ای استفاده شده باشه اما امکان استفاده در DBMS های خاص متل اکتیو، مقیم در حافظه، استنتاجی و .... وجود دارد.

حالا مهم نیست. ببینیم عشق سنجش چطوری میکشه، ما که با ۱ سوال قرار نیست درصدامون زیرو بشیم!!
پیش بینی عملیات لازمش اینه که پیشبینی داده هم داشته باشیم. تو multidata base هم کاربرد دارد این روش. در کل نظر طراح محترم مهمه و ببینیم چی مد نظرش بوده .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۲۲
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۴۴ ق.ظ
RE: بررسی کلیدهای آزمون دکتری ۹۴
اکثر دوستان در مورد سوال ۳۷ پایگاه صحبت میکنن، من خودمم با این سوال مشکل دارم اما بیشتر با سوالات ۳۰-۳۱-۳۲ و سوالات سیستم مشکل دارم!!!
ولی صادقانه فک نمیکنم هیچ تغییری اتفاق بیفته
 سپاس‌گزاری شده توسط: کنکوری
ارسال: #۱۲۳
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۱۷ ق.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۴۴ ق.ظ)انسیه۲۰۱۲ نوشته شده توسط:  اکثر دوستان در مورد سوال ۳۷ پایگاه صحبت میکنن، من خودمم با این سوال مشکل دارم اما بیشتر با سوالات ۳۰-۳۱-۳۲ و سوالات سیستم مشکل دارم!!!
دوست عزیز منم روی همین سوالات میخوام اعتراض ارسال کنم. به نظرم اگر اکثر دوستان مانشتی در همین تاپیک, اعتراضات خودشونو بفرستن شانس تغییر وجود داشته باشه.مخصوصا برای این سوالهای ۳۰ تا ۳۲ و سوال ۳۷///Blush

آن‌کس که بداند و بداند که بداند... اسب شَرف از گُنبد گردون بِجهاند

آن‌کس که بداند و نداند که بداند... بیدار کنیدش که بَسی خفته نماند

آن‌کس که نداند و بداند که نداند... لنگان خَرک خویش به منزل برساند

آن‌کس که نداند و نداند که نداند... در جهلِ مُرکب اَبَدالدّهر بماند
Idea
 سپاس‌گزاری شده توسط: انسیه۲۰۱۲
ارسال: #۱۲۴
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۰۲ ق.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۱۷ ق.ظ)کنکوری نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۴۴ ق.ظ)انسیه۲۰۱۲ نوشته شده توسط:  اکثر دوستان در مورد سوال ۳۷ پایگاه صحبت میکنن، من خودمم با این سوال مشکل دارم اما بیشتر با سوالات ۳۰-۳۱-۳۲ و سوالات سیستم مشکل دارم!!!
دوست عزیز منم روی همین سوالات میخوام اعتراض ارسال کنم. به نظرم اگر اکثر دوستان مانشتی در همین تاپیک, اعتراضات خودشونو بفرستن شانس تغییر وجود داشته باشه.مخصوصا برای این سوالهای ۳۰ تا ۳۲ و سوال ۳۷///Blush

من اعتراض زدم و حتی یکی از سوالات هم درست بشه من راضی هسم اما هیچ امیدی به تغییر نیس، البته از نظر منSmile
ارسال: #۱۲۵
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۱۰:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۴۹ ق.ظ، توسط x86.)
RE: بررسی سوالات تخصصی گرایش نرم افزار کنکور دکتری ۹۴
(۲۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۵۱ ب.ظ)peyman429 نوشته شده توسط:  
(25 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۰۸ ب.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  سوال ۲۶ رو من هنوزم ۲۵ بدست میارم!!!
۲/۳ * X * 15 + 1/3 * X * 90 = 1000 ms
X=25
من هم ۲۵ رو جواب دادم ولی فکر کنم داستان از این قراره: چون از چند thread استفاده میشه، عملیات دیسک overlap میشه با thraed های دیگه بنابراین به سادگی: ۱۰۰۰/۱۵=۶۶/۶۶

به نظرم این سوال مشکل داره. شما اگه فرض کنید همه ی درخواست ها تو حافظه باشند نهایتاً ۶۶ درخواست رو میشه جواب داد، یعنی همونطور که برادر پیمان بدست آوردن. اگه جواب ۶۶ باشه به این معنی هست که ۲۲ تا از درخواست ها (یک سومشون) درخواست دیسک هستند و میدونیم که هر درخواست دیسک حتی اگه overlap هم داشته باشه حداقل ۷۵ میلی ثانیه نیاز داره و ۲۲ *۷۵ بیشتر از یک ثانیه است. بنابراین ۶۶ نمیتونه پاسخ باشه. از طرفی اگه پردازش به صورت تک هسته ای صورت بگیره پاسخ ۲۵ همونطور که خانم مرادی بدست آوردن محاسبه میشه. بنابراین جواب هر چی که هست بین عدد ۲۵ و ۶۶ هست. بنده عدد ۲۵ رو به عنوان گزینه زدم ولی اشتباهه. هر درخواست دیسک حتی اگه overlap هم داشته باشه ۷۵ میلی نیاز داره، بنابراین حداکثر میشه ۱۳/۳۳ تا درخواست رو جواب داد، بنابراین کل درخواست ها میشه ۴۰ تا (چون حافظه زمان اسلک زیاد داره.) اگه overlap هم نداشته باشیم که هر درخواست دیسک ۹۰ میلی زمان میبره و در هر ثانیه ۱۱/۱۱ درخواست میشه جواب داد که در کل میشه ۳۳/۳۳ درخواست در ثانیه. اگه نقدی بر تحلیل هست بفرماییدBig Grin.
 سپاس‌گزاری شده توسط: peyman429
ارسال: #۱۲۶
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۰۸ ق.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۴۴ ق.ظ)انسیه۲۰۱۲ نوشته شده توسط:  اکثر دوستان در مورد سوال ۳۷ پایگاه صحبت میکنن، من خودمم با این سوال مشکل دارم اما بیشتر با سوالات ۳۰-۳۱-۳۲ و سوالات سیستم مشکل دارم!!!
سوال ۳۲ که مشکلی نداره. به نظرم همون گزینه ۴ درسته
ارسال: #۱۲۷
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۳۸ ب.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۰۸ ق.ظ)kasadegh نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۴۴ ق.ظ)انسیه۲۰۱۲ نوشته شده توسط:  اکثر دوستان در مورد سوال ۳۷ پایگاه صحبت میکنن، من خودمم با این سوال مشکل دارم اما بیشتر با سوالات ۳۰-۳۱-۳۲ و سوالات سیستم مشکل دارم!!!

میشه توضیح بدین در موردش، چرا همروند هستند؟
ارسال: #۱۲۸
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۱۸ ب.ظ
بررسی سوالات تخصصی گرایش نرم افزار کنکور دکتری ۹۴
(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۳۸ ب.ظ)انسیه۲۰۱۲ نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۰۸ ق.ظ)kasadegh نوشته شده توسط:  

میشه توضیح بدین در موردش، چرا همروند هستند؟
خوب چون هیچ رابطه ی علی بین این دو وجود نداره
 سپاس‌گزاری شده توسط: انسیه۲۰۱۲
ارسال: #۱۲۹
۲۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۴:۳۹ ب.ظ
(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۳۷ ق.ظ)x86 نوشته شده توسط:  
(26 اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۵۱ ب.ظ)peyman429 نوشته شده توسط:  
(25 اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۰۸ ب.ظ)sharareh_moradi نوشته شده توسط:  سوال ۲۶ رو من هنوزم ۲۵ بدست میارم!!!
۲/۳ * X * 15 + 1/3 * X * 90 = 1000 ms
X=25
من هم ۲۵ رو جواب دادم ولی فکر کنم داستان از این قراره: چون از چند thread استفاده میشه، عملیات دیسک overlap میشه با thraed های دیگه بنابراین به سادگی: ۱۰۰۰/۱۵=۶۶/۶۶

به نظرم این سوال مشکل داره. شما اگه فرض کنید همه ی درخواست ها تو حافظه باشند نهایتاً ۶۶ درخواست رو میشه جواب داد، یعنی همونطور که برادر پیمان بدست آوردن. اگه جواب ۶۶ باشه به این معنی هست که ۲۲ تا از درخواست ها (یک سومشون) درخواست دیسک هستند و میدونیم که هر درخواست دیسک حتی اگه overlap هم داشته باشه حداقل ۷۵ میلی ثانیه نیاز داره و ۲۲ *۷۵ بیشتر از یک ثانیه است. بنابراین ۶۶ نمیتونه پاسخ باشه. از طرفی اگه پردازش به صورت تک هسته ای صورت بگیره پاسخ ۲۵ همونطور که خانم مرادی بدست آوردن محاسبه میشه. بنابراین جواب هر چی که هست بین عدد ۲۵ و ۶۶ هست. بنده عدد ۲۵ رو به عنوان گزینه زدم ولی اشتباهه. هر درخواست دیسک حتی اگه overlap هم داشته باشه ۷۵ میلی نیاز داره، بنابراین حداکثر میشه ۱۳/۳۳ تا درخواست رو جواب داد، بنابراین کل درخواست ها میشه ۴۰ تا (چون حافظه زمان اسلک زیاد داره.) اگه overlap هم نداشته باشیم که هر درخواست دیسک ۹۰ میلی زمان میبره و در هر ثانیه ۱۱/۱۱ درخواست میشه جواب داد که در کل میشه ۳۳/۳۳ درخواست در ثانیه. اگه نقدی بر تحلیل هست بفرماییدBig Grin.
تا حدودی حق با شماست ولی دقت کنید لازم نیست اگر ۱۳ درخواست دیسک جواب داده شد باید حتما ۲۶ درخواست حافظه جواب داده شود چرا که باید فرض گرفت که همواره درخواست هایی وجود دارد و هیچ گاه صف درخواست هایی که شامل درخواست های حافظه هم هستند خالی نمی شود. در واقع در ۱ ثانیه حداکثر ۶۶/۶۶ درخواست میتواند جواب داده شود، اگر ۴۴/۴۴ درخواست حافظه و ۲۲/۲۲ تا درخواست دیسک در نظر بگیریم، حداکثر ۱۳/۳۳ تا از درخواست دیسک ها میتواند جواب داده شود و ۹ درخواست به صف انتظار دیسک اضافه می شود پس باید بشود ۴۴/۴۴+۱۳/۳۳=۵۷/۷۷

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۲۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۰۴ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۹۶ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۵۸ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۴۲۲ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۸۶۶ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۱۹ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۶۶ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۳۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۳۹ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close