زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۳۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گروه علوم کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر در رتبه ۹۰ دنیا

ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۵:۰۳ ب.ظ
براساس آخرین ارزیابی یک مؤسسه رتبه‌بندی بین‌المللی، گروه علوم کامپیوتر دانشکده ریاضی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رتبه ۹۰ جهانی قرار گرفت.

عضو هیات علمی دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حاشیه افتتاح مدرسه زمستانی هندسه محاسباتی با اعلام این مطلب گفت: موسسه پژوهشی آمریکایی ‘یو اس نیوز’ US NEWS همه ساله اقدام به ارزیابی دانشگاه‌های مهندسی دنیا در رشته‌های علوم پایه و رشته‌های مختلف می‌کند.

علی محدث خراسانی درباره وضعیت ایران در این ارزیابی‌ها گفت: نتایج آخرین رتبه بندی این موسسه در سال ۲۰۱۴ نشان می‌دهد که گروه علوم کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر موفق به کسب رتبه ۹۰ در میان کشورهای دنیا شده است که بسیاری از دانشکده های مطرح دنیا در رتبه های پایین تر قرار دارند و این یک موفقیت بزرگ برای ما محسوب می‌شود.

وی درباره شاخص های ارزیابی این رتبه بندی توضیح داد: در مجموع ۱۶ شاخص برای رتبه بندی لحاظ شده است که برخی از آنها شامل آمار مقالات تولیدی، میزان ارجاعات بین المللی به مقالات، تعداد کنفرانس ها، تعداد مقالات چاپ شده در مجلات علمی برتر دنیا و فعالیت‌های پژوهشی است.

دبیر هفتمین مدرسه زمستانی هندسه محاسباتی دانشگاه امیرکبیر ادامه داد: ارتباطات بین الملل نیز یکی دیگر از شاخص‌های مهمی است که در این رتبه بندی‌های علمی درنظر گرفته می شود و برگزاری مدرسه زمستانی هندسه محاسباتی که امروز شاهد افتتاح آن هستیم تاثیر زیادی در برقراری ارتباطات بین المللی و بالا بردن وضعیت این شاخص داشته است.

وی درباره این مدرسه زمستانی نیز گفت: این مدرسه به نوعی یک ترم کوتاه آموزشی محسوب می شود که سه مبحث الگوریتم، رباتیک و هندسه محاسباتی به مدت ۱۰ روز در آن آموزش داده می شود که مبحث رباتیک امسال به مدرسه اضافه شده است.

محدث با بیان اینکه سه روز نخست مدرسه به زبان فارسی و توسط استادان مطرح ایرانی برگزار می‌شود، ادامه داد: مباحث آموزشی هفت روز بعدی کنفرانس به زبان انگلیسی و با حضور پروفسور دیوید مانت از دانشگاه مریلند آمریکا، دکتر جیسون اوکین از دانشگاه کارولینا آمریکا و دکتر ولفگانگ مولزر از دانشگاه برلین آلمان ارائه خواهد شد.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: parisa.raad , pkpooria , Hera
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۵:۵۴ ب.ظ
omid93 یعنی اگر تو جزء دوست های واقعی بودی من به شخصه خودم رو دار مزدم.
۰
۰
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۶:۳۲ ب.ظ
چرا؟
دلیل؟
۰
۰
ارسال:
۰۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۴۰ ب.ظ، توسط enigma2.)
RE: گروه علوم کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر در رتبه ۹۰ دنیا
(۰۶ اسفند ۱۳۹۳ ۰۵:۵۴ ب.ظ)aliabbasi نوشته شده توسط:  omid93 یعنی اگر تو جزء دوست های واقعی بودی من به شخصه خودم رو دار مزدم.

واقعا حوصله جواب دادن نداشتم .......
ولی با این لحن صحبتت دار بزنی بهتر .... والا ! یعنی چی اگر دوستم بودی خودم و دار میزدم ! انتقاد داری ؟ بگو !
۰
۰
ارسال:
۰۷ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۵۷ ب.ظ
سلام
آره من که متوجه نشدم منظورشان چی بود!!!!
یا ایمیرکبیر را قبول نداشتند یا ترسیدند رقیب زیاد کنند که مشخصا هرکسی رتبه خوبی بدست بیاورد امیرکبیر حتما اولویت اول او نباشد دوم هست
۰
۰
ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۲۹ ق.ظ
RE: گروه علوم کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر در رتبه ۹۰ دنیا
من خودم کارشناسی همون دانشکده هستم، من منظورش رو میفهمم که چرا این حرف رو زد :دی شماهم تا پرنشده توی انتخاب واحد انتخاب کنید تا منظورمون رو بفهمید. این پست و خبر جوک سال دانشکدست.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۲۷ ب.ظ
البته رتبه مال دانشگاهه نه دانشکده. امیرکبیر هم علوم کامپیوتر داره هم مهندسی کامپیوتر. Computer Science همۀ زمینه هایی رو که تو ایران با اسمای علوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، هوش مصنوعی، الگوریتم و محاسبات و ... تفکیک شدن، شامل میشه. علوم کامپیوتر امیرکبیر قطعاً تو این رتبه نقش خیلی پررنگی داره ولی در کنار دانشکده مهندسی کامپیوتر باعث این رتبه شده.

واعلم انک لن تخلو من عین الله فانظر کیف تکون
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hera

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۵۶ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۹۹ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۷۶۶ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  سختگیری امیرکبیر رتبه۱سال۹۴ ۴ ۶,۲۳۷ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: amir-1995
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۷۲۶ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
  سوال ۸ دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۲ ۳,۰۹۵ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  سوال ۱۴ علوم کامپیوتر ۹۶ ss311 ۴ ۳,۳۵۲ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  گروه درسی آمادگی ارشد ۹۸ amir95 ۲۹۷ ۱۳۵,۱۰۱ ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: قاصدک۲۳

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close