زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۳۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[متن رسمی] برای معترضان به سوال ۱۲۰

ارسال: #۱۶
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۱۶ ب.ظ، توسط faza.)
[متن رسمی] برای معترضان به سوال ۱۲۰
من نمیدونم این چه بحث مسخره ایه که اینقدر به طول انجامیده!!!!!
خیلی واضحه! وقتی گزینه ۳ میگه food(x یعنی همه اشیاء غذا هستند! که به وضوح غلطه! اصن جای بحث نداره دیگه!
حالا میخواد متغیرها یکی باشه، نباشه و ....
food (x به تنهایی یعنی همه اشیاء غذا هستند! یعنی مداد هم غذا هست!
که m.teymourpour هم به این قضیه اشاره کرد، اما بعدش درگیر حواشی (Big Grin) نظیر استاندارد سازی متغیرها شد که دیگه نیازی نبود. همین این، به تنهایی برای رد گزینه ۳ کافیه.
و من السنجش توفیق
۴ اسفند ۹۳
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۴۰ ب.ظ
RE: [متن رسمی] برای معترضان به سوال ۱۲۰
(۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۳۲ ب.ظ)faza نوشته شده توسط:  من نمیدونم این چه بحث مسخره ایه که اینقدر به طول انجامیده!!!!!
خیلی واضحه! وقتی گزینه ۳ میگه food(x یعنی همه اشیاء غذا هستند! که به وضوح غلطه! اصن جای بحث نداره دیگه!
حالا میخواد فرم عطفی باشه فصلی باشه، متغیرها یکی باشه، نباشه و ....
food (x به تنهایی یعنی همه اشیاء غذا هستند! یعنی مداد هم غذا هست!
که m.teymourpour هم به این قضیه اشاره کرد، اما بعدش درگیر حواشی (Big Grin) نظیر استاندارد سازی متغیرها شد که دیگه نیازی نبود. همین این، به تنهایی برای رد گزینه ۳ کافیه.
و من السنجش توفیق
۴ اسفند ۹۳

شما رو ارجاع میدم به پاسخ بنده به آقای تیمورپور( همین صفحه قبلBig Grin )
ارسال: #۱۸
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۵۷ ب.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۲۰ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  [tex]\forall x\: food(x)[/tex]
یعنی: به ازای هرxای که xباشه غذا.(و این معنی رو نمیده که همه اشیا غذا هستند یعنی مثلاyها ممکنه غذا نباشند پس همه اشیا غذا نمیشن)
دارید اشتباه میکنید به نظرم.
[tex]\forall x\: food(x)[/tex]
این یعنی به ازای هر شئ x، بدون هیچ شرطی، (food(x برقراره. این رو مطمئنم.
ارسال: #۱۹
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۰۵ ب.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۱۰ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  اینو نمیگه:"(هیچ غذایی وجود ندارد که همه آن را دوست داشته باشند)"
میگه:وجود ندارد xای که(یا همون غذایی که) همه اون رو دوست داشته باشند و فک کنم ادامه راه رو هم خودتون اوکی هستید...

به نظرم دیگه بحث رو ادامه ندیم بهتره ... به هر حال هر کسی که معترض هست، اعتراض بده و امیدوارم که هر اتفاقی میوفته به نفع دانشجو ها باشه ...
من الان کتاب راسل همراهم نیست اگر بود صفحات حل چنین مسائلی و مثال های اون رو از فصل ۸ ذکر می کردم ... همچنین امروز همینجا لینک یک فایل PDF چند صفحه ای رو میزارم (به زبان انگلیسی) که اشکال جمله مرتبه اول نوشته شده در این مطلب رو توضیح میده و مثال هایی هم میزنه در مورد این اشتباهاتی که خود من قبل از خوندن اون فایل ها دچارشون می شدم ... ولی چیزی که واضحه اینه که سوال ۱۲۰ صد در صد درسته ... Wink Wink

فایل‌(های) پیوست شده
folguide.pdf
اندازه فایل: ۶۴/۱۳ KB

آینه بهترین دوست منه. چون وقتی من گریه می کنم، اون هیچ وقت نمیخنده.
ارسال: #۲۰
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۲۶ ب.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۵۷ ب.ظ)faza نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۲۰ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  [tex]\forall x\: food(x)[/tex]
یعنی: به ازای هرxای که xباشه غذا.(و این معنی رو نمیده که همه اشیا غذا هستند یعنی مثلاyها ممکنه غذا نباشند پس همه اشیا غذا نمیشن)
دارید اشتباه میکنید به نظرم.
[tex]\forall x\: food(x)[/tex]
این یعنی به ازای هر شئ x، بدون هیچ شرطی، (food(x برقراره. این رو مطمئنم.
به ازای هر شی x بدون هیچ شرطی قبول ولی میایم xهارو food تعریف میکنیم-یعنی همه ی xهارو غذا تعریف کردیم ولی نه همه ی متغیرهایی رو(مثلا ممکنه متغیر دیگه ای باشه بنام y که بعد همه yها رو آب تعریف کنیم-لذا از این به بعد همه xها غذا تعریف شده اند و همه yها آب)
ارسال: #۲۱
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۵۶ ب.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۲۶ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  به ازای هر شی x بدون هیچ شرطی قبول ولی میایم xهارو food تعریف میکنیم-یعنی همه ی xهارو غذا تعریف کردیم ولی نه همه ی متغیرهایی رو(مثلا ممکنه متغیر دیگه ای باشه بنام y که بعد همه yها رو آب تعریف کنیم-لذا از این به بعد همه xها غذا تعریف شده اند و همه yها آب)
حالا فهمیدم این بحث چرا انقدر طول کشیده!
وقتی اینقدر سر مسائل پایه ای بحث بشه خب طبیعتا خیلی هم طول میکشه!
x و y و امثالهم متغیرن! و شما نمیتونین بدون اینکه تو همون جمله، فرض رو به زبان منطق بیان کنید، دامنشون رو محدود کنید.
از نظر من هم این بحث دیگه ادامه دادن نداره.
و من الکلید توفیق
۴ اسفند ۹۳

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۱,۲۸۵ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100
  گرامر مستقل از متن Sanazzz ۴ ۴,۹۶۴ ۱۲ دى ۱۳۹۷ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  متن ایمیل برای نویسنده مقاله Iran2014 ۲ ۳,۱۷۱ ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Iran2014
  متن کاوی zorro ۰ ۱,۷۱۸ ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ۰۷:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zorro
  منظور این متن در آمار چیست؟ H-Arshad ۰ ۱,۴۱۷ ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ۰۳:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  راهنمایی برای ترجمه مقاله برای پایان نامه و همچنین ترجمه اخبار برای وب سایت Doctorwho ۱ ۲,۶۹۷ ۳۰ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamad--figo
  دیتاست برای بازیابی اطلاعات مانند تصویر و متن در شبکه های اجتماعی minamm ۰ ۱,۸۹۵ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: minamm
  حساس به متن و مستقل از متن kilookiloo ۲ ۲,۵۸۶ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
  سوال ۱۲۰ مهندسی هوش ۹۲ MBe ۱ ۱,۶۱۲ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۸:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: آزادمنش
  تعیین نوع زبان( مستقل از متن یا منظم) ازمون های آزمایشی AZ_AMIR ۲ ۳,۰۴۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۷:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: AZ_AMIR

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close