زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۵۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اعتراض به سوالات ایراد دار

ارسال: #۱۳۶
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۶:۱۸ ب.ظ
RE: اعتراض به سوالات ایراد دار
سلام دوستان.
جواب سوال ۸۸ (انتقال داده) واضحا غلطه!
به نظر من گزینه ۲ درسته. طبق فرمول کارایی پهنای باند برای MFSK، لگاریتم "سطح در مبنای دو "در مخرج است و هرچه مخرج بزرگ تر شود کسر کوچک تر می شود اما چون تابع لگاریتمی است تغییر آن نامحسوس. حتی اگر تغییر هم کند این تغییر کاهش است نه افزایش!
کسی نظری داره؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۳۷
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۶:۳۱ ب.ظ
سوال ۵۶ عین تمرین کتاب لینز هست و مشکلی نداره.گزینه ۴ صحیحه.
ارسال: #۱۳۸
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۷:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۱۴ ب.ظ، توسط ali.329.)
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۱۸ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
به نظر من گزینه ۲ درسته. طبق فرمول کارایی پهنای باند برای MFSK، لگاریتم "سطح در مبنای دو "در مخرج است و هرچه مخرج بزرگ تر شود کسر کوچک تر می شود اما چون تابع لگاریتمی است تغییر آن نامحسوس. حتی اگر تغییر هم کند این تغییر کاهش است نه افزایش!
کسی نظری داره؟
منم با شما موفقم گزینه ۲ باید می شد.
سوال ۵۶ هم غلط هست اونم ۲ می شه.
ارسال: #۱۳۹
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۷:۵۲ ب.ظ
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۱۳ ب.ظ)ali.329 نوشته شده توسط:  
(29 بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۱۸ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
کسی نظری داره؟
منم با شما موفقم گزینه ۲ باید می شد.
سوال ۵۶ هم غلط هست اونم ۲ می شه.

شما هم همین استدلال رو کردید؟ میشه به بچه های دیگه معماری هم بگید؟
ولی به نظرم ۵۶ درسته.
ارسال: #۱۴۰
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۷:۵۸ ب.ظ
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۳۰ ب.ظ)masoomeh_s نوشته شده توسط:  سلام دوستان

سوال ۱۱۶ گزینه ۴میشه لطفا همه اعتراض بزنید ..

سوال ۷۲ هم که باید حذف بشه ..

برای سوال ۵۶ نظریه هم من نظرم هنوز گزینه ۲ لطفا جهت بررسی اعتراض بزنید....

مابقی سوالات هم بفرماییدد

ازهوش اگر کسی هست سوالات ایراد دار بفرمایید تا اعتراض بزنیممم

همه موفق باشیم. مریسسی

۱۰۱ طراحی الگوریتم که گزینه ۲ درسته.
۴۶ ساختمان گسسته که گزینه ۱ میشه.
شاید ۱۲۰ هوش که شک دارم گزینه ۳ درسته یا همون کلید سنجش

همانا با هر سختی ، آسانی است. پس تلاشت را بکن و ناامید نباش خدا خودش هرجور که صلاح بداند جبران میکند
ارسال: #۱۴۱
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۸:۰۱ ب.ظ
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۵۲ ب.ظ)rz.gh نوشته شده توسط:  
(29 بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۱۸ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
کسی نظری داره؟
به نظر من جواب کلید درسته ، این فرمولی که شما میگید مربوط به پهنای باند کانال ارتباطی میشه ( همون نرخ انتقال با واحد بیت بر ثانیه ) اما در اینجا مقصود از پهنای باند همون پهنای فرکانس کاری فرستنده ( با واحد هرتز ) است . در حقیقت سوال میگه اگر تعداد سطوح سیگنال رو بالا ببریم ، چه تغییراتی در فرستنده باید ایجاد بشه ؟ این یه سوال مفهومیه و هیچ ارتباطی با اون فرمول مدنظر شما نداره ...
طراح سوال فقط خواسته با کلمه پهنای باند ( در دو مفهوم رایج که خیلی ها این دو مفهوم رو قاطی میکنن ) بازی کنه و دانشجو رو فریب بده !!!
من خودم این سوال رو نزدم ، حقیقتش خیلی ترسیدم چون تکنولوژی انتقال خیلی پیچیده ست و پیش خودم گفتم نکنه مباحثی وجود داشته باشه که از اون بی خبرم ... اما سر جلسه مقصود سوال رو فهمیدم ، حیف شد کاش زده بودم!!!

اتفاقا فرمولی که میگم واحد پهنای باندش بر مبنای هرتز هست!
ارسال: #۱۴۲
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۸:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۳۲ ب.ظ، توسط karbar.)
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۱۳ ب.ظ)rz.gh نوشته شده توسط:  
(29 بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۰۱ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  اتفاقا فرمولی که میگم واحد پهنای باندش بر مبنای هرتز هست!
مگه منظورت این فرمول نیست B=((1+r)M/logM)R ، اکه دقت کنی فورمول ضریب R داره که همون نرخ انتقال با واحد بیت بر ثانیه ست.

درست میگید مثل اینکه. ولی من سر این گفتم هرتز که توی مدرسان سوالاتی که با این فرمول حل کرده، پهنای باند رو هرتز گرفته. منم این موضوع یادم بود.
البته من هنوز ربط این موضوعی که می گید رو متوجه نمیشم. نکته دیگه ایی هم که باید توجه داشت اینه که به نظرم متوسط توان هر دو باید افزایش پیدا کنه نه یکیشون!
 سپاس‌گزاری شده توسط: rz.gh
ارسال: #۱۴۳
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۸:۳۶ ب.ظ
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۵۸ ب.ظ)maryam368 نوشته شده توسط:  ۱۰۱ طراحی الگوریتم که گزینه ۲ درسته.
منم گزینه ۲ زدم ولی به نظرم بیشتر باید بررسی کرد
میشه استدلالتون رو بفرمایید؟ مثلا چرا گزینه یک غلطه؟

یا به اندازه آرزوهات تلاش کن یا به اندازه تلاشت آرزو
ارسال: #۱۴۴
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۸:۵۰ ب.ظ
[/quote]
حقیقت ماجرا اینه که کلمه پهنای باند دو مفهوم و کاربرد در حوزه مخابرات داره ... یکی مربوط به کانال مخابراتی میشه که واحدش همون بیت بر ثانیه ست و دیگری مربوط به وسیله مخابراتی ست که واحدش هرتز میشه ، یعنی وقتی میگن فلان وسیله وایرلس تو پهنای باند ۴۰ مگاهرتز کار میکنه ، مقصود اینه که بازه بالاترین و کمترین فرکانس کاریش ۴۰ مگاهرتز میشه .
من خودم تا سالها پیش همین اشتباه رو میکردم و درک نمیکردم که چرا برا کانال ارتباطی هم کلمه پهنای باند رو استفاده میکنن ، تا اینکه وقتی رو مباحث زیر ساخت شبکه کار میکردم ، تو یکی از کتابهای آقای ملکیان به نظرم چشمم به این موضوع خورد... در کل مثل اینکه قحطی کلمه بوده و برا دو مفهوم مجزا یه کلمه استفاده میشهWink
با بالابردن پهنای فرکانس کاری در مدلاسیون MFSK براحتی میتونی اونو چندین قسمت کنی و اصطلاحا تعداد سطوح سیگنال رو بالا ببری ، دیگه نیازی به افزایش توان ارسالی نیست.
[/quote]

از لحاظ قوانین اشکالی نداره اینجا بحث می کنیم؟ من هدفم این بود که بقیه بچه ها معماری هم ببینند.
خب یه مشکلی! با افزایش تعداد سطح برای حفظ نسبت سیگنال به نویز، توان باید افزایش پیدا کنه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: rz.gh , ali.329
ارسال: #۱۴۵
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۸:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۵۷ ب.ظ، توسط ali.329.)
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۳۶ ب.ظ)rz.gh نوشته شده توسط:  
(29 بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۲۰ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  
(29 بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۱۳ ب.ظ)rz.gh نوشته شده توسط:  
(29 بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۰۱ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  اتفاقا فرمولی که میگم واحد پهنای باندش بر مبنای هرتز هست!
مگه منظورت این فرمول نیست B=((1+r)M/logM)R ، اکه دقت کنی فورمول ضریب R داره که همون نرخ انتقال با واحد بیت بر ثانیه ست.

درست میگید مثل اینکه. ولی من سر این گفتم هرتز که توی مدرسان سوالاتی که با این فرمول حل کرده، پهنای باند رو هرتز گرفته. منم این موضوع یادم بود.
البته من هنوز ربط این موضوعی که می گید رو متوجه نمیشم.
حقیقت ماجرا اینه که کلمه پهنای باند دو مفهوم و کاربرد در حوزه مخابرات داره ... یکی مربوط به کانال مخابراتی میشه که واحدش همون بیت بر ثانیه ست و دیگری مربوط به وسیله مخابراتی ست که واحدش هرتز میشه ، یعنی وقتی میگن فلان وسیله وایرلس تو پهنای باند ۴۰ مگاهرتز کار میکنه ، مقصود اینه که بازه بالاترین و کمترین فرکانس کاریش ۴۰ مگاهرتز میشه .
من خودم تا سالها پیش همین اشتباه رو میکردم و درک نمیکردم که چرا برا کانال ارتباطی هم کلمه پهنای باند رو استفاده میکنن ، تا اینکه وقتی رو مباحث زیر ساخت شبکه کار میکردم ، تو یکی از کتابهای آقای ملکیان به نظرم چشمم به این موضوع خورد... در کل مثل اینکه قحطی کلمه بوده و برا دو مفهوم مجزا یه کلمه استفاده میشهWink
با بالابردن پهنای فرکانس کاری در مدلاسیون MFSK براحتی میتونی اونو چندین قسمت کنی و اصطلاحا تعداد سطوح سیگنال رو بالا ببری ، دیگه نیازی به افزایش توان ارسالی نیست.
فک کنم شما اشتباه می کنید.
در QAM هرچه تعداد سطوح سیگنال افزایش پیدا کند پهنای باند اصلا تغییر نمی کند(چون تغییری در فرکانس و در نتیجه پهنای باند ایجاد نشده است) همچنین در FSK با این شرط که تغییر فرکانسی کمتر از حداکثر فرکانس باشد.
البته اون رابطه شما مربوط به کارایی مدولاسیون می باشد.
ارسال: #۱۴۶
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۴۴ ب.ظ
دوستان سوال ۳۳ ریاضی مهندسی را از قلم انداختید. میتونید کلید مهندس کریمی را (توی سایت نصیر هست) بررسی کنید. ایشون اعلام کردن که این سوال غلطه و جوابش توی گزینه ها نیست.
ارسال: #۱۴۷
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۳۷ ق.ظ
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۱۸ ب.ظ)rz.gh نوشته شده توسط:  
(29 بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۵۷ ب.ظ)ali.329 نوشته شده توسط:  فک کنم شما اشتباه می کنید.
در QAM هرچه تعداد سطوح سیگنال افزایش پیدا کند پهنای باند اصلا تغییر نمی کند(چون تغییری در فرکانس و در نتیجه پهنای باند ایجاد نشده است) همچنین در FSK با این شرط که تغییر فرکانسی کمتر از حداکثر فرکانس باشد.
البته اون رابطه شما مربوط به کارایی مدولاسیون می باشد.
خوب من هم دارم حرف شما رو میزنم ... میگم تو MFSK میتونی با افزایش پهنای باند و بدون افزایش توان فرستنده به مقصود برسی ، اما اینجا مشکل بالا رفتن تضعیف وجود داره ، پس نیاز به بالا بردن توان ارسالی هم هست ، و در QAM هم میشه با افزایش توان فرستنده بدون نیاز به دستکاری پهنای باند همین کارو بکنی.

(۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۵۰ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  از لحاظ قوانین اشکالی نداره اینجا بحث می کنیم؟ من هدفم این بود که بقیه بچه ها معماری هم ببینند.
خب یه مشکلی! با افزایش تعداد سطح برای حفظ نسبت سیگنال به نویز، توان باید افزایش پیدا کنه!
برا QAM حتما نیاز به افزایش توان ارسالی هست ، چون یه فاکتورش بر مبنای دامنه ست . اما MFSK فقط بر مبنای فرکانسه ، اما به نکته خوبی اشاره کردید ، به نظر من هم اگه فرکانس کاری رو بالا ببریم ، چون افزایش فرکانس کاری باعث بالا رفتن تضعیف میشه ، پس برا حفظ نسبت سیگنال به نویز باید در مودلاسیون MFSK ، در کل توان ارسالی رو بالا ببریم و حق با شماست ، پس اینطور ما گزینه صحیح در سوال نداریمHuh
جواب صحیح اینه که در هردو باید توان ارسالی افزایش پیدا کنه و در QAM پهنای باند ثابت و در MFSK پهنای باند باید افزایش پیدا کنه.
اگه با نظرم موافقید تا در مورد این سوال یه تاپیک بزنیم و این استدلال رو روش بحث کنیم ، شاید بشه درخواست حذف سوال داد...

سلام. این سوال به نظرم درست هست. اگر کتاب انتقال دکتر حقیقت رو داشته باشید توی بحث snr در مورد لگاریتم یه نکته ریز گفته که فک میکنم به این سوال هم مربوط باشه.
ارسال: #۱۴۸
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۳۱ ق.ظ
من چند تا سوال دارم.
اگه ما رای بدیم که چند تا سوال به هر دلیل مشکل داشتن(صورت سوال مبهم، دو جوابی بودن و ...) آیا سازمان سنجش اوون سوال رو واسه همه حذف میکنه؟
تکلیف سوالاتی که کلید اولیه شوون اشتباه هست چی میشه؟
آیا واقعا اینها رو لحاظ میکنن؟
ارسال: #۱۴۹
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۰۰ ق.ظ
بچه ها به سوال ۱۰۳ اعتراض کردید که گزینه دوم هم درسته؟
ارسال: #۱۵۰
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۳:۰۸ ق.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۰۰ ق.ظ)مرتضی صفری نوشته شده توسط:  بچه ها به سوال ۱۰۳ اعتراض کردید که گزینه دوم هم درسته؟

سوال ۱۰۳ نکتش فک کنم همون جبر رابطه ای بود که تقسیم جزو عملگرهای اصلی آن نبود ..البته من خودم گزینه ی ۲ زدم
شما اعتراض کنید منم اعتراض می کنم Shy

[تصویر:  oke_stay-hungry-stay-foolish.png]
 سپاس‌گزاری شده توسط: شقایق. , salimeh

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۷۲ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۸۵ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۴,۰۰۹ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۴۰,۱۹۳ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۲۰۵ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۷۰ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  گرامر زبان انگلیسی:صفت های ed و ing دار cyruskingsolomon ۳ ۲,۶۸۹ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۸۲ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۳۳۵ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  بنظرتون کارگاه فیروزه کوبی درامد خوبی داره؟ azi454 ۰ ۲,۰۲۱ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: azi454

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close