زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مدار های الکتریکی گرایش هوش کنکور ۹۴

ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۷:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۵۰ ب.ظ، توسط shiri.)
در این قسمت میخواهیم سوالات مدار رو بررسی کنیم.
من خودم یکیشو دو و نیم در آووردم که فکر میکنم نظر دوستان هم همین باشه. یکی دیگرم فکر کنم اشتباه زدم. گرفتم ولتاژ C رو میخواد به جای جریان و با دفترچه C زدم گزینه دو.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: m.teymourpour , archer22 , faza
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۸:۵۶ ب.ظ
مرسی که این تاپیک رو زدی
جوابهای من:
۱۰۶ : موافقم، گزینه ۴ میشه (یعنی ۵/۲)
۱۰۸: به نظرم گزینه ۱ میشه، یعنی ۰ ولت
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۱۵ ب.ظ
جالبه من اول رفتم سراغ سوال ۱۰۶ و تبدیل منابع انجام دادم و بعد به این نتیجه رسیدم که مقاومت معادل باید بیشتر از ۲ باشه که فقط یه گزینه این شرایطو داشت ولی ترسیدم و نزدم، گفتم میرم سراغ سوالات بعدی

رفتم سراغ سوال ۱۰۸ و با یه تحلیل آبکی به گزینه یک یعنی همون صفر ولت رسیدم، بعد گفتم خدابا تو دلت میاد من این همه مدار خوندم اما آخرش نتونم هیچی بزنم و این سوالو جواب دادم
بعدش فهمیدم تحلیلم همچین ابکی هم نبوده و امیدوارم گزینه درست همین باشه
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۴۰ ب.ظ
RE: مدار های الکتریکی گرایش هوش کنکور ۹۴
(۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۱۵ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  بعدش فهمیدم تحلیلم همچین ابکی هم نبوده و امیدوارم گزینه درست همین باشه
خبر بد اینکه تحلیل منم آبکی بوده Big Grin
الآن جواب پارسه میاد:
"با یه تحلیل آبکی داریم: ... "
Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: m.teymourpour
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۱۵ ب.ظ، توسط m.teymourpour.)
جواب های پارسه اصلا خوب نیست. اگه بخوایم بر اساس جواب های پارسه حساب کنیم که همه مون بدبخت شدیمSmile
البته به غیر از امار و سیستم عامل که توسط اساتیدش حل شده

سوال ۶۱ مدار منطقی رو نگاه کنین، نوشته گزینه یک و بعد کلی حل کرده و آخرش نوشته پس گزینه دو صحیح است
یه سوال نظریه رو هم همینجوری حل کرده
اگه کسی فقط به گزینه هاش نگاه کنه سکته میکنه

سال گذشته پارسه واسه مدار الکتریکی جواب نذاشته بود. انشااله امسال هم نمیذارهSmile
 سپاس‌گزاری شده توسط: faza
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۴۰ ب.ظ
میشه بگین چطوری تحلیل کردین؟ من این سوال رو کامل حل کردم. خازن و سلف که با هم اتصال کوتاه میشن و مدار ساده تر میشه. من چند بار سرجلسه حلش کردم ولی جواب تو گزینه ها نبود. نکنه اصلا نیاز به حل نداشته و سوال نکته دار بوده؟Smile
آقا میثم داغ دلم رو تازه کردی....من بیشترین ساعت مطالعه ام تو همه ی دروس، مدار بود. ولی فقط ۲تا زدم. که یکیشم شک دارم.

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۰۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۱۰ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
سلام دوستان
دیدم انگار حل مدار جایی نبود.
حل تشریحی سوالا ت مدار هوش را فعلا" میذارم.امیدوارم در محاسبتش اشتباه نکرده باشم اگرچه محاسبات آنچنانی هم نداشت.

اگه برسم فردا یا پس فردا هم معماری را میذارم.

فایل‌(های) پیوست شده
مدار هوش ۹۳/PDF
اندازه فایل: ۸۹۰/۷۳ KB

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: شقایق. , archer22 , پوونه , m.teymourpour
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۱۱ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۰۸ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  سلام دوستان
حل تشریحی سوالا ت مدار هوش را فعلا" میذارم.امیدوارم در محاسبتش اشتباه نکرده باشم اگرچه محاسبات آنچنانی هم نداشت.

Sad برای من ۲ صفحه سفید دانلود میشه!UndecidedHuh
ارسال:
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۳۹ ق.ظ
آره واسه منم ۲ صفحه سفید دانلود شد.
(۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۰۸ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  اگرچه محاسبات آنچنانی هم نداشت.
یعنی انقدر محاسباتش کم بود؟؟؟؟
ارسال: #۱۰
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۵۶ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۰۸ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  سلام دوستان

چه خط زیباییییی
۲ سوال درست یکی غلط...... هی کاش ۱۰۸ ج نمی دادمConfusedConfused
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A
ارسال: #۱۱
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۰۰ ق.ظ
احتمالا" اکروباتش قدیمی است. از زیر دانلود کنید:

فایل‌(های) پیوست شده

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
ارسال: #۱۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۰۸ ق.ظ، توسط m.teymourpour.)
خدا خیرت بده آقا فرداد، مردم از بس رو این سوال ۱۰۸ حرص و جوش خوردم. خدا رو شکر که درست زدم. من یه تحلیل نصف و نمیه کردم
البته بعدش یه کم شک کردم. به نظرم زیادی ساده اومد ولی با یه به امید خدا زدمش

بازم ممنونم ازتون

ای کاش ۱۰۶ رو هم جواب داده بودم. اونم شک داشتم ولی نزدم. همین که سوال ۱۰۸ درست شده خدا رو شکر میکنم

خدا خیرتون بده

خدایا شکرت که تا الان خیلی از سوالات شک دارم درست شده. چاکرتم

(۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۴۰ ب.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  میشه بگین چطوری تحلیل کردین؟ من این سوال رو کامل حل کردم. خازن و سلف که با هم اتصال کوتاه میشن و مدار ساده تر میشه. من چند بار سرجلسه حلش کردم ولی جواب تو گزینه ها نبود. نکنه اصلا نیاز به حل نداشته و سوال نکته دار بوده؟Smile
آقا میثم داغ دلم رو تازه کردی....من بیشترین ساعت مطالعه ام تو همه ی دروس، مدار بود. ولی فقط ۲تا زدم. که یکیشم شک دارم.

اونطوری که من تو کتاب مدرسان خونده بودم. نوشته بود قبل از عمل کلید زنی(قبل از زمان t=0 ) اون دو تا منبع غیر فعال هستن. پس ولتاژ خازن و جریان سلف هر دو صفرن
پس باید واسه بعد از عمل کلید زنی خازن رو با منبع ولتاژ صفر ولتی جایگزین کنیم که میشه اتصال کوتاه
و سلف رو هم با منبع جریان صفر ولتی جایگزین کنیم که میشه مدار باز
پس بعد از عمل کلید زنی از اون شاخه جریانی عبور نمیکه(چون وسطش بازه، جریان بیچاره میره ولی برمیگرده)، پس جریانی از مقاومت نمیگذره که بخواد ولتاژ داشته باشه

خداییش خیلی آبکی بود. نبود؟

الان آقای فرداد یا یه دانشجو خبره رشته برق این تحلیل منو بخونن از خنده میمیرن
ارسال: #۱۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۳۰ ب.ظ
نه تحلیلت تقریبا درسته. از اونجایی که ولتاژ دو سر خازن و جریان عبوری از سلف تغییر ناگهانی نمیکنه، در ۰ منفی و ۰ مثبت با هم برابرند. در نتیجه ولتاژ مد نظر هم صفر میمونه و پرش نمیکنه.
مگر اینکه به خازن یا سلف، ضربه اعمال شه که اینجا اینطوری نیست دیگه. هم سمت منبع جریان یه مقاومت موازی وجود داره، هم سمت منبع ولتاژ مقاومت سری.
ارسال: #۱۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۰۶ ب.ظ، توسط m.teymourpour.)
(۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۳۰ ب.ظ)faza نوشته شده توسط:  نه تحلیلت تقریبا درسته. از اونجایی که ولتاژ دو سر خازن و جریان عبوری از سلف تغییر ناگهانی نمیکنه، در ۰ منفی و ۰ مثبت با هم برابرند. در نتیجه ولتاژ مد نظر هم صفر میمونه و پرش نمیکنه.
مگر اینکه به خازن یا سلف، ضربه اعمال شه که اینجا اینطوری نیست دیگه. هم سمت منبع جریان یه مقاومت موازی وجود داره، هم سمت منبع ولتاژ مقاومت سری.

مرسی دوست عزیز
نمیدونم شما سخت افزاریا این درس رو تو کارشناسی داشتین یا نه
ولی واسه من که نرم افزار بودم و این درس رو نداشتم، سخت بود
شبای اول که همش کابوس مدار الکتریکی میدیمSmile
ارسال: #۱۵
۲۱ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۵۶ ب.ظ
ما داشتیم آره! به یه وضعی پاس کردیم اصن. له له Big Grin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۱۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۷۵ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۶۵ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۸۰ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  جزوه ی خلاصه مدار های منطقی HamidReza1 ۰ ۷۴۵ ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۴۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۸ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۱۰۷ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۸۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close