زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۱۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال نظریه زبان ۹۳ a^n B^2n A^n

ارسال:

sepehr . kh پرسیده:

Lightbulb سوال نظریه زبان ۹۳ a^n B^2n A^n

سلام دوستان خسته نباشید
_ ارشد پارسال که دادم، سنجش زبان "An B2n An" را غیر مستقل ازمتن اعلام کرده! (A,B عضو الفبا. n توان)
مگه این رشته عضو w wR نیست؟!! به نظر من چون نیاز به دانستن وسط رشته هم میباشد، مستقل ازمتن غیرقطعی میباشد!
ممنون میشم کمکی بکنید

۰
ارسال:

fatemeh69 پاسخ داده:

RE: سوال نظریه زبان ۹۳

سلام
این روش اصلا برای تشخیص مستقل از متن بودن درست نیست
اگه این روش شما درست باشه شما می تونی بگی زبان [tex]a^nb^{2n}a^n[/tex] زیر مجموعه ی سیگما استاره پس منظمه
اصلا هر زبانی زیر مجموعه ی سیگما استاره پس هر زبانی منظمه

خب پس این استدلال غلطه که بخواهید بگید چون زیر مجموعه ی [tex]ww^R[/tex] است پس مستقل از متنه

استدلالش اینجوزیه که ما هر چی a می بیینم به ازای هر a یه نماد داخل پشته می ذاریم وقتی a ها تموم بشه ما n تا a داخل پشته داریم به b ها که رسیدیم به ازای هر دوتا b یه دونه نماد از پشته بر می داریم وقتی b ها تموم شد دیگه پشته خالی شده و ما دیگه n رو نداریم که بخواهیم بدونیم آیا تعداد a ها ی آخر رشته برابر n تاست یا نه.
پس این زبان رو نمی شه با پشته پذیرش کرد چون از تعداد n سه بار استفاده کرد به عبارتی دوبار مقایسه با یه عامل داره. یه بار مقایسه بین A ها ی اول و b هاست یه بار مقایسه بین b ها و a های آخر که می بینید که تو این دو مقایسه عامل "تعداد b ها" مشترکه و پشته نمی تونه در یک مسیر محاسبه دو مقایسه با عامل مشترک انجام بده

۰
ارسال:

ریحان پاسخ داده:

خب یعنی مستقل از متن نیست؟Huh

ارسال:

Elena_71 پاسخ داده:

(۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۵۶ ب.ظ)ریحان نوشته شده توسط:  خب یعنی مستقل از متن نیست؟Huh
نع، ببین پشته سه تا یکسان رو نمتونه با هم مقایسه کنه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

ریحان پاسخ داده:

درسته
میشه بگید زبان W1 C W2 چرا مستقل ازمتنه؟؟
عایا چون C داره زبان اولی کاری به دومی نداره و نیازی به مچ و این رفا نیست؟ به همین راحتی؟

و زبان W C W چرا مستقل از متن نیست؟عایا چون نمیتونیم با استک رشته های W قبل C را با رشته های بعد C مچ کنیم و دسترسی بهم ندارن ؟

وزبان WW که W مخالف W^R چرا مستقل از متن قطعیه؟
اینو دیگه توجیهی ندارم....
راستی مگه اگه W=W^R باشه قطعیه؟ که مکملش که بالاییه هم مستقل از متن قطعی شه؟ اخه C نداره وسطش که...چطوری قطعیه؟
میدونیمم قطعیا تحت مکمل بسته اند...

جبل عاملی گفته مستقل از متن قطعی و منظم(همه منظمها مستقل از متن قطعی اند) تحت اجتماع و اشتراک و تفاضل بسته هستند
اشتباه که نگفته؟ انگاری لینز گفته بسته نیستن......Confused
fatemeh69، در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۰۵ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

سلام
سوالات شما ربط خیلی نزدیکی با سوال اصلی تاپیک ندارد
بهتره برای پرسیدن سوالاتتون یه تاپیک با عنوان مناسب باز کنید تا دوستان راحت تر بتونند جواب بدن

۰
ارسال:

sepehr . kh پاسخ داده:

بسیار ممنون ازلطفتون
پس یعنی شما میگید wwRبرای هر wصحیح نیست؟؟!!! نمیدونم، من که گیج شدم Sad
_استدلال من اینطوری بود: برای رشته wwR؛ چگونه w را با wR جدا میکردیم؟؟ فرض ما این بود وسط رشته را میدونیم (مستقل از متن غیرقطعی)! پس برایه این رشته وقتی به a رسیدیم تو پشته a میگذاریم، به b که رسیدیم، a خط میزنیم "اگر به وسط رشته رسیدیم و پشته خالی" ادامه میدهیم؛ سپس دوباره همین کارا برای ادامه رشته انجام میدیم! (امیدوارم منظورما رسونده باشم)
با این استدلال an bn cn dn هم مستقل از متن هست!! نمیدونم کجایه استدلالم اشتباست؟؟ Smile

۰
ارسال:

sepehr . kh پاسخ داده:

خیلی ممنون از وقتی که میذارید
اما ببخشید من منظورتونا نفهمیدم! بحث اصلی منم همین an b2n an! کنکور سال قبل گفته این زبان مستقل ازمتن نیست، اما من با استدلالی که گفتم مستقل از متن میدونم

ارسال:

fatemeh69 پاسخ داده:

(۱۵ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۹ ب.ظ)sepehr . kh نوشته شده توسط:  خیلی ممنون از وقتی که میذارید
اما ببخشید من منظورتونا نفهمیدم! بحث اصلی منم همین an b2n an! کنکور سال قبل گفته این زبان مستقل ازمتن نیست، اما من با استدلالی که گفتم مستقل از متن میدونم
خب اشتباه شما تو اون pda ای که نوشتید این بود که وقتی یه بار a ها را داخل پشته می ریزید و با b ها پاپ می کنید تا این جا تضمین می کنید که قسمت[tex]a^nb^n[/tex] از ورودی رو دیده باشید
بعد که بقیه ی b ها رو داخل پشته می ریزید و با a ها پاپ می کنید تضمین می کنید که ادامه ی b ها با بخش آخر a ها تعداد مساوی داشته باشند یعنی تضمن می کنید که از این جا به بعد [tex]a^mb^m[/tex]ببنید
و در کل شما رشته ی [tex]a^nb^na^mb^m[/tex] می پذیرید و تضمینی برای این که m با n برابر باشد در pda شما وچود ندارد

عذر می خوام جواب قبلی م کلا غلط بود پاکش کردم

۰
ارسال:

ریحان پاسخ داده:

کدوم غلط یووووووود؟AngryConfused

ارسال: #۱۰

fatemeh69 پاسخ داده:

(۱۵ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۰۰ ب.ظ)ریحان نوشته شده توسط:  کدوم غلط یووووووود؟AngryConfused
همونی که گفته بودم این زبان قطعیه!!!!!!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۴,۳۶۸ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  منبع نظریه زبان siamakaf ۱ ۳,۵۷۴ ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۰,۹۶۵ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100
  درخواست فیلم نکته تست نظریه دکتر کارگهی juyaye danesh ۰ ۱,۸۰۴ ۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: juyaye danesh
  نظریه زبانها و ماشینها (پیتر لینز) نگارش پنجم sina_r11 ۱۳ ۲۵,۵۸۲ ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Z78khosrow_kh
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس نظریه اطلاعات و کدینگ دانشگاه فردوسی jazana ۵ ۶,۵۳۵ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hosein92
  نظریه اطلاعات و سیستم کدینگ hosein92 ۰ ۱,۹۵۸ ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hosein92
Wink دانلود نظریه زبانهای پیتر لینز ویرایش ۵ + حل armin.sheikh ۵ ۱۱,۳۵۷ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
Question درخواست کمک و راهنمایی در ns2 r.jafari ۳ ۳,۶۳۶ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close