زمان کنونی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۱۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راه حل peterson

ارسال:

shamim_70 پرسیده:

راه حل peterson

سلام
تو راه حل پترسن میگیم ک قحطی نداریم
ولی اگ اینجور فرض کنیم که؛
فرایند۰فلگ خودش رو trueکنه وturn=0قرار بده بعد سوییچ بشه به فرایند ۱ و اونم فلگ خودشوtrue کنهو قبل ازاینکهturnخودشو۱کنه دوباره به فرایند۰سوییچ بشه فرایند۰تو حلقه انتظار می افته حالا اینجا ما یک cpuک بیشتر نداریم اونم الان درگیر حلقه هست الان فرایند ۱ ،cpuنداره که بخوادturnرو ۱کنه تافرایند ۰بتونه وارد ناحیه بحرانی شود!
حالا این اسمش قحطی نیس؟؟فرایند۰دچار قحطی نمیشه؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

moodix پاسخ داده:

RE: راه حل peterson

حلقه ای که گفتید به اون busy-waiting میگیم.
busy-waiting رو میتیونید اینطوری در نظر بگیرید که اگه شرط حلقه true باشه، اینقدر حلقه اجرا میشه تا time slice پردازه تموم بشه و پردازه سوییچ بشه.
پس در این شرایطی که شما فرمودید: اگه فرض کنیم time slice=0.1second باشه، حلقه پردازه ی ۰ اینقدر اجرا میشه تا زمان پردازه تموم شه و سوییج بشه به پردازه ۱
پس قحطی نداریم.

۰
ارسال:

shamim_70 پاسخ داده:

پاسخ : RE: راه حل peterson

(۱۹ دى ۱۳۹۳ ۱۲:۵۱ ب.ظ)moodix نوشته شده توسط:  حلقه ای که گفتید به اون busy-waiting میگیم.
busy-waiting رو میتیونید اینطوری در نظر بگیرید که اگه شرط حلقه true باشه، اینقدر حلقه اجرا میشه تا time slice پردازه تموم بشه و پردازه سوییچ بشه.
پس در این شرایطی که شما فرمودید: اگه فرض کنیم time slice=0.1second باشه، حلقه پردازه ی ۰ اینقدر اجرا میشه تا زمان پردازه تموم شه و سوییج بشه به پردازه ۱
پس قحطی نداریم.
فقط جمله اولتونو فهمیدم بقیه جمله ها بهم ریخته بود نفهمیوم چی نوشتین!
ولی متوجه شدم ک این انتظار مشغول هس.

۰
ارسال:

moodix پاسخ داده:

یعنی به چه صورته؟ برای من که مرتب نشون میده! با ۲ تا مرورگر امتحان کردم.

۰
ارسال:

shamim_70 پاسخ داده:

پاسخ : راه حل peterson

نه نتونستم بخونم،مرسی،لطف کردین

۰
ارسال:

moodix پاسخ داده:

خب من دوباره مینویسم، کلمات انگلیسی رو پاک میکنم شاید درست شه!

حلقه بالا رو میتیونید اینطوری در نظر بگیرید که اگه شرط حلقه درست باشه، اینقدر حلقه اجرا میشه تا برش زمانی پردازه تموم بشه و پردازه سوییچ بشه.
پس در این شرایطی که شما فرمودید: حلقه پردازه ی ۰ اینقدر اجرا میشه تا زمان پردازه تموم شه و سوییج بشه به پردازه ۱
پس قحطی نداریم.

۰
ارسال:

shamim_70 پاسخ داده:

پاسخ : RE: راه حل peterson

(۲۷ دى ۱۳۹۳ ۰۳:۳۱ ب.ظ)moodix نوشته شده توسط:  خب من دوباره مینویسم، کلمات انگلیسی رو پاک میکنم شاید درست شه!

حلقه بالا رو میتیونید اینطوری در نظر بگیرید که اگه شرط حلقه درست باشه، اینقدر حلقه اجرا میشه تا برش زمانی پردازه تموم بشه و پردازه سوییچ بشه.
پس در این شرایطی که شما فرمودید: حلقه پردازه ی ۰ اینقدر اجرا میشه تا زمان پردازه تموم شه و سوییج بشه به پردازه ۱
پس قحطی نداریم.
اوکی.گرفتم چی شد.
مرسی ازتون

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  راه حلی برای یافتن تداخل در روشهای تقدم Sepideh96 ۱ ۱,۹۸۰ ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: alilash
Question درخواست معرفی راه‌های مختلف مهاجرت deuxshiri ۳ ۴۹ ۲۶ دى ۱۳۹۶ ۰۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  هزینه راه اندازی یک سایت zohre321 ۴ ۳,۵۰۴ ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: abines
  الگوریتم و راه حل با سیگما spyir ۳ ۴,۴۲۵ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۵:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arash691
  پروژه راه اندازی سیستم آموزش مجازی ۲afm ۰ ۲,۰۷۳ ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۲afm
  آیا راه حل حریصانه دارند؟ maneshti ۴ ۲,۲۰۳ ۰۶ دى ۱۳۹۵ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  راه اندازی مقطع ارشد هوش مصنوعی و رباتیگز در دانشگاه تربیت مدرس plusdeck ۰ ۲,۳۵۵ ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: plusdeck
Heart ۳ راه برای خالی کردن حافظه گوشی آیفون amir1255 ۰ ۱,۳۶۲ ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: amir1255
  کدام راه حل مناسب است؟ H-Arshad ۱ ۱,۵۱۵ ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Pure Liveliness

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close