زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سفید شدن فرم ها در زمان اجرا - جاوا

ارسال:
۲۰ آذر ۱۳۹۳, ۱۰:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۰۹ ب.ظ، توسط M.Amin.M.)
Question سفید شدن فرم ها در زمان اجرا - جاوا
سلام دوستان

من یک پروژه ی معمولی واسه مغازه بابام نوشتم و از چندتا فرم تشکیل شده.فرم اصلی برنامه ام از نوع JFram است و زیرفرم های آن از نوع JDialog است.در بعضی مواقع، یهو وقتی روی دکمه مربوط به فرمی کلیک میکنم تا اون فرم به نمایش در بیاد، اون فرم کامل سفید به نمایش در میاد و دکمه و محتوایات فرم نیستند.یک جورایی برنامه هنگ کرده، ولی دکمه های تایتل بار فعال هستند یعنی ضربدر رو بزنم فرمه بسته میشه و فرم قبلی به نمایش در میاد.

برنامه رو با جاوا و نت بینز نوشتم.پایگاه داده ام هم SQL Server است.

خیلی شدید به کمک نیاز دارم.امیدوارم منظورمو تونستم باشم رسونده باشم.

پیشاپیش از کمکتون تشکر میکنم.

وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاس جَمِیعاً
وهرکس انسانى را ازمرگ رهائى بخشدچنان است که گوئى همه مردم را زنده کرده است.
سوره المائدة آیه۳۲

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۰ آذر ۱۳۹۳, ۰۷:۳۵ ب.ظ
سفید شدن فرم ها در زمان اجرا
بدون دیدن کد که نمیشه فهمید مشکل از کجاست. فایل زیپ پروژه رو بفرست

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: M.Amin.M
ارسال:
۲۰ آذر ۱۳۹۳, ۰۹:۰۵ ب.ظ
RE: سفید شدن فرم ها در زمان اجرا
(۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۷:۳۵ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  بدون دیدن کد که نمیشه فهمید مشکل از کجاست. فایل زیپ پروژه رو بفرست

ممنون از توجهت دوست خوبم

ولی یکی دو خط نیست که من بفرستم، فرم تو فرمه و چند کلاس داره و خیلی پیچیده اس.باید به پایگاه داده کانکت بشه و از اینجور حرفا.
تا حالا به مشکل بنده برنخوردین؟کدم مشکلی نداره، فقط بعضی وقت های اینجوری میشه.اونم فک کنم سیستم نمیکشه ونمیتونه فرمو نشون بده.

یه مثال میزنم.ببین یه فرم درست کردم که روش چهار تا کلیده.بعضی مواقع بازم میگم بعضی وقت ها وقتی روی هرکدام از دکمه ها کلیک میکنم فرم جدید باز میشه ولی سفیده.یعنی یه پنجره باز میشه که هیچی توش نیس.وقتی پنجره رو دوباره ببندی ،فرم قبلی به نمایش در میاد.

نمیدونم مشکلش چیه، نه خطایی میده ونه کد مشکلی داره.یه جورایی انگار سیستم کم میاره!!!

سوره المائدة آیه۳۲

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
ارسال:
۲۰ آذر ۱۳۹۳, ۱۰:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۵۳ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
برای چنین برنامه هایی سی شارپ بهتره تا جاوا. هم سریع تر میشه نوشت و هم احتیاجی به jre نیست.
۰
۰
ارسال:
۲۱ آذر ۱۳۹۳, ۰۴:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۰۴:۱۳ ق.ظ، توسط codin.)
RE: سفید شدن فرم ها در زمان اجرا - جاوا
(۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۰۵ ب.ظ)M.Amin.M نوشته شده توسط:  
(20 آذر ۱۳۹۳ ۰۷:۳۵ ب.ظ)mfXpert نوشته شده توسط:  بدون دیدن کد که نمیشه فهمید مشکل از کجاست. فایل زیپ پروژه رو بفرست

ممنون از توجهت دوست خوبم

ولی یکی دو خط نیست که من بفرستم، فرم تو فرمه و چند کلاس داره و خیلی پیچیده اس.باید به پایگاه داده کانکت بشه و از اینجور حرفا.
تا حالا به مشکل بنده برنخوردین؟کدم مشکلی نداره، فقط بعضی وقت های اینجوری میشه.اونم فک کنم سیستم نمیکشه ونمیتونه فرمو نشون بده.

یه مثال میزنم.ببین یه فرم درست کردم که روش چهار تا کلیده.بعضی مواقع بازم میگم بعضی وقت ها وقتی روی هرکدام از دکمه ها کلیک میکنم فرم جدید باز میشه ولی سفیده.یعنی یه پنجره باز میشه که هیچی توش نیس.وقتی پنجره رو دوباره ببندی ،فرم قبلی به نمایش در میاد.

نمیدونم مشکلش چیه، نه خطایی میده ونه کد مشکلی داره.یه جورایی انگار سیستم کم میاره!!!
سلام
من یادمه تو درس برنامه نویسی پیشرفته به این مشکل خورده بودیم.نه بحث هنگ کردن و نکشیدن سیستم نیست.در مورد توابع OnPaint و OnRepaint (اگر اسمشون رو درست نوشته باشم) تحقیق کنید کلید ماجرا اونجا بود اما بازم دقیق یادم نیست چه کار کردیم. اون "بعضی مواقعی" هم که گفتید علتش اینه که اگر یه سری از ملاحضات rendering رو در نظر نگیرین سیستم رندومی رندر می کنه و مشکلات ایجاد میشه...گاها اگر پنجره رو minimize کنید و دوباره بالا بیارید ممکنه رندر درست بشه...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: M.Amin.M
ارسال:
۲۱ آذر ۱۳۹۳, ۰۸:۰۰ ق.ظ
ممنون از توجهتون.فرم اولمو از تو EDT ران کرده ام.بقیه فرم های فرزند این فرم اولی میشن وخودشون به تنهایی ران نمیشن.الان دوباره انقد با برنامم ور رفتن تا به این مشکل برخورد.خطای زیر توی نت بینز نوشته شده. ازاونجایی که بنده هنوز مبتدی هستم نمیفهمم این پیام چیو میگه!

از اساتید محترم کمک میخوام.

پیام:
کد:
Exception occurred during event dispatching:
java.lang.OutOfMemoryError: Java heap space
        at java.awt.image.DataBufferInt.<init>(DataBufferInt.java:41)
        at java.awt.image.Raster.createPackedRaster(Raster.java:458)
        at java.awt.image.DirectColorModel.createCompatibleWritableRaster(DirectColorModel.​java:1015)
        at sun.awt.image.SunVolatileImage.getBackupImage(SunVolatileImage.java:214)
        at sun.awt.image.VolatileSurfaceManager.getBackupSurface(VolatileSurfaceManager.jav​a:247)
        at sun.awt.image.VolatileSurfaceManager.initialize(VolatileSurfaceManager.java:103)​
        at sun.awt.image.SunVolatileImage.<init>(SunVolatileImage.java:66)
        at sun.awt.image.SunVolatileImage.<init>(SunVolatileImage.java:76)
        at sun.awt.image.SunVolatileImage.<init>(SunVolatileImage.java:87)
        at sun.awt.image.SunVolatileImage.<init>(SunVolatileImage.java:81)
        at sun.awt.windows.WComponentPeer.createVolatileImage(WComponentPeer.java:569)
        at java.awt.Component.createVolatileImage(Component.java:3206)
        at java.awt.Component$BltBufferStrategy.createBackBuffers(Component.java:3861)
        at java.awt.Component$BltBufferStrategy.<init>(Component.java:3806)
        at java.awt.Component$BltSubRegionBufferStrategy.<init>(Component.java:4062)
        at java.awt.Component.createBufferStrategy(Component.java:3452)
        at java.awt.Window.createBufferStrategy(Window.java:2957)
        at javax.swing.BufferStrategyPaintManager$BufferInfo.createBufferStrategy(BufferStr​ategyPaintManager.java:858)
        at javax.swing.BufferStrategyPaintManager$BufferInfo.createBufferStrategy(BufferStr​ategyPaintManager.java:815)
        at javax.swing.BufferStrategyPaintManager$BufferInfo.getBufferStrategy(BufferStrate​gyPaintManager.java:738)
        at javax.swing.BufferStrategyPaintManager.prepare(BufferStrategyPaintManager.java:5​13)
        at javax.swing.BufferStrategyPaintManager.paint(BufferStrategyPaintManager.java:271​)
        at javax.swing.RepaintManager.paint(RepaintManager.java:1132)
        at javax.swing.JComponent._paintImmediately(JComponent.java:5052)
        at javax.swing.JComponent.paintImmediately(JComponent.java:4862)
        at javax.swing.RepaintManager.paintDirtyRegions(RepaintManager.java:727)
        at javax.swing.RepaintManager.paintDirtyRegions(RepaintManager.java:683)
        at javax.swing.RepaintManager.seqPaintDirtyRegions(RepaintManager.java:663)
        at javax.swing.SystemEventQueueUtilities$ComponentWorkRequest.run(SystemEventQueueU​tilities.java:128)
        at java.awt.event.InvocationEvent.dispatch(InvocationEvent.java:209)
        at java.awt.EventQueue.dispatchEvent(EventQueue.java:597)
        at java.awt.EventDispatchThread.pumpOneEventForFilters(EventDispatchThread.java:273​)
Exception occurred during event dispatching:
java.lang.OutOfMemoryError: Java heap space

بازم از اینکه وقت میگذارید و جواب میدید تشکر میکنم.

سوره المائدة آیه۳۲

۰
۰
ارسال:
۲۱ آذر ۱۳۹۳, ۱۱:۵۴ ق.ظ
سایز هیپ رو زیاد کنید ببینید بازم استثنا میده.
۰
۰
ارسال:
۲۱ آذر ۱۳۹۳, ۰۲:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۰۲:۴۷ ب.ظ، توسط M.Amin.M.)
(۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۵۴ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  سایز هیپ رو زیاد کنید ببینید بازم استثنا میده.

اول اینکه هیپ چیه؟البته تو جاوا منظورمه؟
بعد چجوری زیادش کنم؟

تشکر از توجهت.

سوره المائدة آیه۳۲

۰
۰
ارسال:
۲۱ آذر ۱۳۹۳, ۰۴:۰۸ ب.ظ
java -Xms512m -Xmx4g HelloWorld مقدار مینیمم هیپ رو ۵۱۲ مگ و مقدار ماکزیممش رو ۴گیگ میذاره. اگر سیستم عامل ۳۲ بیتی باشه بر حسب نوع سیستم عامل یه سری محدودیت ها رو اعمال میکنه.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۱ آذر ۱۳۹۳, ۰۵:۱۰ ب.ظ
(۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۰۴:۰۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  java -Xms512m -Xmx4g HelloWorld مقدار مینیمم هیپ رو ۵۱۲ مگ و مقدار ماکزیممش رو ۴گیگ میذاره. اگر سیستم عامل ۳۲ بیتی باشه بر حسب نوع سیستم عامل یه سری محدودیت ها رو اعمال میکنه.

تشکر از جوابتون، من متوجه نمیشم! میشه یکم ساده تر توضیح بدین؟

سوره المائدة آیه۳۲

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mfXpert
ارسال: #۱۱
۲۱ آذر ۱۳۹۳, ۰۵:۱۱ ب.ظ
کجاشو توضیح بدم؟
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۱ آذر ۱۳۹۳, ۰۷:۴۸ ب.ظ
(۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۰۵:۱۰ ب.ظ)M.Amin.M نوشته شده توسط:  
(21 آذر ۱۳۹۳ ۰۴:۰۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  java -Xms512m -Xmx4g HelloWorld مقدار مینیمم هیپ رو ۵۱۲ مگ و مقدار ماکزیممش رو ۴گیگ میذاره. اگر سیستم عامل ۳۲ بیتی باشه بر حسب نوع سیستم عامل یه سری محدودیت ها رو اعمال میکنه.

تشکر از جوابتون، من متوجه نمیشم! میشه یکم ساده تر توضیح بدین؟

تو محیط نت بینز روی پروژه خودتون راست کلیک کنید و گزینه Properties رو انتخاب کنید. تو پنجره‌ای که باز میشه از سمت چپ گزینه Run رو انتخاب کنید. تو قسمت سمت راست تو قسمت VM Options عبارت زیر رو اضافه کنید.
کد:
-Xms512m -Xmx4g

بعید میدونم مشکل شما حتی با انجام این کار حل بشه.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تعویق زمان کنکور ارشد sima84 ۰ ۱,۵۲۷ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۱:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۸۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۶۱۴ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
  مهمان شدن دانشگاه nasrin81r ۲ ۲,۴۲۶ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: majidnourirad10
Exclamation زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۸ به تعویق افتاد elect ۲ ۲,۷۰۶ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  باز شدن یک دیکشنری با کلیک روی یک کلمه moslem73421 ۵ ۴,۲۶۹ ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: moslem73421
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۷۲۳ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  کمک در تبدیل به فرم گریباخ hadizd ۳ ۳,۵۹۰ ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hadizd
Wink آیا امکان جایگزین شدن داوطلب باتغییرمشخصات برای آزمون ارشد۹۸وجود دارد؟ p.daliri ۰ ۲,۸۲۷ ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۱:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: p.daliri

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close