زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مرتب سازی هرمی

ارسال:

ziba.O پرسیده:

مرتب سازی هرمی

مرتب سازی هرمی درجاست یا غیر درجا؟ برای آرایه نیاز به حافظه اضافی داره یا برای ساختن heap ؟ یا اصلا لازم نداره و همه رو تو یه حافظه انجام میده؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

software94 پاسخ داده:

RE: مرتب سازی هرمی

مرتب سازی هرمی از نوع درجاست اگه ساخت هیپ با عمل هیپی فای باشه که تو خود ارایه است وحافظه اضافی نمیخواد واگه عنصرها یکی یکی وارد شن بازم حافظه اضافی نمیخواد به ترتیب ورود هیپو میسازه.

۱
ارسال:

software94 پاسخ داده:

بچه ها اصلا درخت که تو حافظه وجود نداره.خود هیپ بستگی داره از چه ساختمان داده ایی استفاده بشه واسه ذخیره اش تو حافظه .که اصولا از ارایه استفاده میشه که خاصیت هیپ تو ارایه پیاده سازی میشه.

۰
ارسال:

so@ پاسخ داده:

نظرم با نظرم سافتور یکیه هیپ متعادل نیست ولی درجا است چون تمام عملیات heapify داخل همون آرایه ک عناصر هستن انجام میشه اینم صرفا جهت تایید گفتم Big Grin

۰
ارسال:

ziba.O پاسخ داده:

یعنی میگین درختو نمیسازه و فقط تو آرایه heapify میکنه؟ Confused

ارسال:

so@ پاسخ داده:

(۱۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۰۳ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  یعنی میگین درختو نمیسازه و فقط تو آرایه heapify میکنه؟ Confused

فک کن ی آرایه است n خونه ایست حالا فرزندای گره i داخل گره های ۲i+1 , 2i هستن دیگه حالا اینجوری هیپیفای رو انجام میده i با فرزنداش مقابسه میشه داخل همون آرایه
متوجه شدی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

ziba.O پاسخ داده:

(۱۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۱۲ ب.ظ)monji_421 نوشته شده توسط:  
(19 آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۰۳ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  یعنی میگین درختو نمیسازه و فقط تو آرایه heapify میکنه؟ Confused

فک کن ی آرایه است n خونه ایست حالا فرزندای گره i داخل گره های ۲i+1 , 2i هستن دیگه حالا اینجوری هیپیفای رو انجام میده i با فرزنداش مقابسه میشه داخل همون آرایه
متوجه شدی

آره عزیزم دستت درد نکنه Heart

ارسال:

so@ پاسخ داده:

(۱۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۸ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  
(19 آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۱۲ ب.ظ)monji_421 نوشته شده توسط:  
(19 آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۰۳ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  یعنی میگین درختو نمیسازه و فقط تو آرایه heapify میکنه؟ Confused

متوجه شدی

آره عزیزم دستت درد نکنه Heart

خواهش

۰
ارسال:

so@ پاسخ داده:

این عکسا قسمتای از کتاب سی ال ار اس در مورد درجا و داه ساختار هیپ غیر درجا مث ادغامی یعنی ب یه آرایه کمکی برای نگه داری عناصر نیاز داره
[تصویر:  321231_37184943705933281003.jpg]

[تصویر:  321231_85796301263502676650.jpg]

[تصویر:  321231_14336666441784787501.jpg]
موفق باشید

ارسال: #۱۰

ziba.O پاسخ داده:

(۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۳۰ ب.ظ)monji_421 نوشته شده توسط:  این عکسا قسمتای از کتاب سی ال ار اس در مورد درجا و داه ساختار هیپ غیر درجا مث ادغامی یعنی ب یه آرایه کمکی برای نگه داری عناصر نیاز داره

موفق باشید

خب اینکه دقیقا متضاد با چیزیه که من یاد گرفتم. مگه درجا به الگوریتمی نمیگیم که حافظه ی کمکی نمیخواد و تو حافظه ی اصلی کاراشو انجام میده؟ Huh

ارسال: #۱۱

so@ پاسخ داده:

(۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۲۵ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  
(20 آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۳۰ ب.ظ)monji_421 نوشته شده توسط:  این عکسا قسمتای از کتاب سی ال ار اس در مورد درجا و داه ساختار هیپ غیر درجا مث ادغامی یعنی ب یه آرایه کمکی برای نگه داری عناصر نیاز داره

موفق باشید

خب اینکه دقیقا متضاد با چیزیه که من یاد گرفتم. مگه درجا به الگوریتمی نمیگیم که حافظه ی کمکی نمیخواد و تو حافظه ی اصلی کاراشو انجام میده؟ Huh

متضاد نیست ک ترجمه جمله میشه:
یه تعداد عناصر ثابت که هرگز در یک حافظه بیرونی ذخیره نشوند .ever هرگز

ارسال: #۱۲

ziba.O پاسخ داده:

(۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۴۷ ب.ظ)monji_421 نوشته شده توسط:  
(20 آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۲۵ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  
(20 آذر ۱۳۹۳ ۱۲:۳۰ ب.ظ)monji_421 نوشته شده توسط:  این عکسا قسمتای از کتاب سی ال ار اس در مورد درجا و داه ساختار هیپ غیر درجا مث ادغامی یعنی ب یه آرایه کمکی برای نگه داری عناصر نیاز داره

موفق باشید

آره ولی صفحه ی اول مرتب سازی پورانو نگاه کن نوشته: اگر در روش مرتب سازی از فضای کمکی به طول ثابت (غیروابسته به عناصر ورودی) استفاده شده باشد، روش مرتب سازی درجا و در غیر اینصورت برون از جاست. کتاب من چاپ هفتمه Exclamation

ارسال: #۱۳

so@ پاسخ داده:

(۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۲:۰۶ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  
(20 آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۴۷ ب.ظ)monji_421 نوشته شده توسط:  
(20 آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۲۵ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  

موفق باشید

آره ولی صفحه ی اول مرتب سازی پورانو نگاه کن نوشته: اگر در روش مرتب سازی از فضای کمکی به طول ثابت (غیروابسته به عناصر ورودی) استفاده شده باشد، روش مرتب سازی درجا و در غیر اینصورت برون از جاست. کتاب من چاپ هفتمه Exclamation

ببین کتاب ساختمان مقسمی هم ک دارم همینو ک شما گفتید نوشته ولی من کلاس استاد فیلی ک رفتم گفتن اگه برای مرتب سازی ب حافظه اضافی غیر از ورودی نیاز نداشته باشد میشه درجا اگه ب حافظه کمکی نیاز داشته باشد میشه برون از جا حالا نمیدونم چرا تعریف این کتابا اینجوری ولی سی ال ار اس هم ک دیدی مث دکتر فیلی توضیح داه HuhHuh اصن ملاکو میزاریم مرتب سازی ادغامی میبینی برای مرتب سازی نیاز ب یه ارایه کمکی داره پس غیر درجاست دیگه

در جا و غیر درجا مربوط ب حافظه کمکی
داخلی و خارجی ب رم و دیسک
پایدار و ناپایدار مربوط ب به ترتیب نسبی

آها فهمیدم منظور این جمله ای ک گفتی چیه همه الگوریتم های مرتب سازی تنها ب تعداد محدودی از خونه های حافظه احتیاج دارن ک مستقل از n ک میشه درجا خب ولی غیر درجا یه آرایه کمکی دقیقا با n عنصر میخاد و وابسته است ب n
متوجه شدی؟؟
Smile

۰
ارسال: #۱۴

ziba.O پاسخ داده:

یعنی میگی درجا انعطاف پذیره ولی غیردرجا ثابته؟ Blush

ارسال: #۱۵

so@ پاسخ داده:

(۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۴:۳۰ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  یعنی میگی درجا انعطاف پذیره ولی غیردرجا ثابته؟ Blush

اینو دیگه نمیدونم Exclamation
منم تراوش ذهنی زیاد دارم ک یه سوالو از دیدهای مختلف ببینم ولی تراوشای ذهنیم جلوی تراوشای ذهنیت کم آورد Big GrinBig Grin

ارسال: #۱۶

ziba.O پاسخ داده:

(۲۰ آذر ۱۳۹۳ ۰۴:۳۷ ب.ظ)monji_421 نوشته شده توسط:  
(20 آذر ۱۳۹۳ ۰۴:۳۰ ب.ظ)ziba.O نوشته شده توسط:  یعنی میگی درجا انعطاف پذیره ولی غیردرجا ثابته؟ Blush

اینو دیگه نمیدونم Exclamation
منم تراوش ذهنی زیاد دارم ک یه سوالو از دیدهای مختلف ببینم ولی تراوشای ذهنیم جلوی تراوشای ذهنیت کم آورد Big GrinBig Grin

Big Grin باشد که کسی مارو از توهمات نجات دهد. Heart

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۶۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۴۰۱ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
  شبیه سازی مقاله Q-Learning kadoos ۱۶ ۱۵,۴۲۴ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nasim.nasim۱
  کتاب شبیه سازی آمنت omnet++ berkeley ۱ ۳,۸۹۵ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: محمد رستمی
  سئو چیست؟ - سئو - بهینه سازی سایت msnmsn ۲ ۲۵ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  مجموعه آموزش تصویری ابزار شبیه سازی و بررسی پروتکل امنیتی اسکایتر net work ۰ ۲,۳۷۱ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: net work
  برگ برگ سازی Sanazzz ۱ ۱,۹۳۳ ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  راهنمایی برای انتخاب موضوع قابل پیاده سازی در زمینه بیگ دیتا برای پایان نامه one hacker alone ۱ ۳,۰۲۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  ابزار شبیه سازی پروتکل های امنیت شبکه - ابزار اسکایتر mavin1200 ۰ ۲,۱۵۶ ۰۱ آذر ۱۳۹۷ ۰۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mavin1200
  بهینه سازی چند هدفه فازی استوارژنتیک alighasemi ۰ ۱,۹۲۱ ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۴:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: alighasemi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close