زمان کنونی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۴۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مبجث کارایی مربوط به فصل حافظه

ارسال:

abji22 پرسیده:

مبجث کارایی مربوط به فصل حافظه

سلام من فصل حافظه اولین دفعس دارم میخونم خیلی برام سخته از پوران دارم میخونم لطفا قسمت کارایی رو برام توضیح بدید مرسی

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۲
ارسال:

m.teymourpour پاسخ داده:

RE: مبجث کارایی مربوط به فصل حافظه

(۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۳۳ ب.ظ)abji22 نوشته شده توسط:  سلام من فصل حافظه اولین دفعس دارم میخونم خیلی برام سخته از پوران دارم میخونم لطفا قسمت مارایی رو برام توضیح بدید مرسی

من دیروز مغازه بودم اسکنر داشتم. راحت می نوشتم و اسکن میکردم و واسه بچه ها می گذاشتم. چون اونجوری خیلی بهتر میشه توضیح داد.
اما اینجا نمیشه خیلی خوب توضیح داد ولی من یه چیزایی می نویسم براتون
صفحه ای که بالاش نوشته نکاتی از کارایی رو توضیح میدم
تو این صفحه مجموع کلاک سایکل هایی که پردازنده منتظر حافظه است رو حساب کرده که شامل کلاک سایکل هایی که باید واسه خوندن منتظر بمونه به علاوه کلاک سایکل هایی که باید واسه نوشتن منتظر بمونه
فرمول اول مربوط به read می باشد که اول نسبت دستورات read رو بدست آورده بعد ضربدر نرخ miss کرده و بعد ضربدر جریمه miss
مثلا شما فرض کنید ۱۰۰ تا دستور دارین از این ۱۰۰ تا دستور ۵۰ تاشون مربوط به خواندن هستن پس تا این اینجا نسبت دستورات خواندن می شود یک دوم. درست؟
حالا از این تعداد دستور خواندن همه شون که miss نمیکنن و واسه بعضی هاشون hit رخ میده که واسه اینایی که hit رخ میده دیگه جریمه ای نداریم و فقط واسه miss ها جریمه داریم. مثلا فرض کنید نرخ miss باشه ۵۰ درصد
پس ما تا اینجا میدونیم از ۱۰۰ تا دستور اصلی ۵۰ تاشون read هستن و ۵۰ درصد این ۵۰ دستور miss میکنن
تعداد miss هامون در اینجا میشه ۲۵ تا که این ۲۵ رو در miss penalty (جریمه miss) ضرب می کنیم
read/program (نسبت دستورات خواندن) * read miss rate (نرخ miss واسه دستورات خواندن) * read miss penalty (جریمه miss)
این میشه زمانی که واسه خوندن منتشر بودیم واسه نوشتن هم همین طور
مثال پایین صفحه هم توضیح میدم

(۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۳۳ ب.ظ)abji22 نوشته شده توسط:  سلام من فصل حافظه اولین دفعس دارم میخونم خیلی برام سخته از پوران دارم میخونم لطفا قسمت مارایی رو برام توضیح بدید مرسی

اول باید توجه کرد که دستورات در دو مورد سراغ حافظه میرن
۱- موقع fetch که همه دستورات سراغ حافظه میرن
۲- موقع خواندن یا نوشتن در حافظه که فقط دستورات load و store سراغ حافظه میرن
در این مثال تعداد کل دستورات رو I در نظر گرفته و گفته که نرخ نقصان دستورات ۲ درصد است. یعنی زمان واکشی ۲ درصد کل دستورات miss میکنن و جریمه miss هم ۴۰ سیکل است. پس جریمه missها واسه واکشی دستورات میشه I*0/02*40=0/8I
مثال گفته که ۳۶ درصد کل دستورات load و store هستند یعنی فقط ۳۶ درصد دستورات سراغ حافظه دیتا میرن و از این ۳۶ درصد فقط ۴ درصدشون miss میکنه
پس جریمه missها در اینجا می شود I*0/36*0/04*40=0/56I
جمع جریمه missها میشه ۰/۸I+0/56I=1/36

۰
ارسال:

abji22 پاسخ داده:

RE: مبجث کارایی مربوط به فصل حافظه

مثل همیشه عالی بود

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۸۳۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۹۵۲ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  فصل Np , Np hard nazanin2020 ۱ ۱,۸۳۲ ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: nazanin2020
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۵۴۵ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۸۶۹ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۵۶۶ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مهمترین فصل های ذخیره و بازیابی مقسمی enofcom ۱۰ ۵,۶۰۵ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۵:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۷۷ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  حافظه نانو Sanazzz ۱ ۱,۷۴۰ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
Star بهترین و پر درآمدترین شغل مربوط به کامپیوتر از نظر شما چیست؟ پشتکار ۶ ۱۳۲ ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: jaweed88

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close