زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مسئله سوم

ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۱۰ ب.ظ
مسئله سوم
DFA/NFA مربوط به زبانی که شامل اعداد پخش پذیر بر ۴ باشد را رسم نمایید( یا توضیحاتی راجع به نحوه رسم آن و الفبای زبان و .... بدهید.)

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jabar-Asadi , popp
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۰۳ ب.ظ
RE: مسئله سوم
اینم DFA:‌ :

الفبا رو فرض می کنیم {۰,۱} . چون قراره بر ۴ بخش پذیر باشه فقط توی موقعیت q0 نهایی داریم ....

how i wish....
 سپاس‌گزاری شده توسط: HRZ , ف.ش
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۱۷ ب.ظ، توسط ف.ش.)
مسئله سوم
لطفا با الفبای ۰و۱و۲و....و۹ هم حل کنید.
(۰۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۰۳ ب.ظ)mystack نوشته شده توسط:  اینم DFA:‌ :

الفبا رو فرض می کنیم {۰,۱} . چون قراره بر ۴ بخش پذیر باشه فقط توی موقعیت q0 نهایی داریم ....
۰ رو نمیپذیره همچنین ۴=۱۰۰ رو و ....

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۳۷ ب.ظ
مسئله سوم
آیا این ماشین باید رشته ای مثل "۰۰۰۰۴" رو هم بپذیره یا این رشته باید به صورت "۴" باشه تا پذیرفته بشه؟

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۳۳ ب.ظ، توسط narges_r.)
مسئله سوم
اگر اعداد باینری مدنظر باشه باید dfa را طوری رسم کنیم که به دوتا صفر ختم بشه (هر عدد باینری که به دوتا صفر ختم بشه بر چهار بخش پذیره)
اگر اعداد ۰ و ۱ و... و۹ مدنظر باشه باید dfa اعدادی را تولید کنه که دورقم اول عدد از سمت راست بر ۴ بخش پذیر باشه
اعداد دورقمی که بر ۴بخش پذیرن به دودسته تقسیم میشن
۱/ دهگان فرد دارن که در اینصورت باید یکان اونها ۲ و ۶ باشه
۲/ دهگان زوج دارن که باید یکان اونها ۰ و ۴ و ۸ باشه
در اینصورت دیگه فرق نمیکنه صدگان یا هزارگان یا .... چی باشه
که برای رسم dfa میتونیم حالت اولیه به دوسته اعداد فرد و زوج تقسیم کنیم
اعداد زوج رو هم به دودسته تقسیم کنیم یکی دسته اعداد ۰ و ۴ و ۸ که به حالت پایانی ختم میشه و دسته دیگه اعداده دیگه غیر از ۰و ۴و ۸و همینطور برای اعداد فرد که به دودسته تقسیم میشه یک دسته اعداد ۲و ۶ که به حالت پایانی ختم میشه و دسته دیگه اعداد دیگه غیر از ۲و ۶
نمیدونم تا اینجای کارو درست گفتم یانه؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jabar-Asadi , ف.ش
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۱۷ ب.ظ
مسئله سوم
من هم نظرم مثل mystack بود که رد شدSmileدوباره فکرمیکنم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jabar-Asadi
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۲۸ ب.ظ، توسط **sara**.)
زبان L شامل رشته هایی متشکل از ارقام ۰و ۱ است که در مبنای ۲ دارای باقی مانده ۰ بر ۴ باشد.(x mod 4 = 0)
می دانیم که با اضافه شدن یک ۰ در سمت راست هر عدد باینری مقدار آن دو برابر شده و با اضافه شدن یک ۱ در سمت راست هر عدد باینری مقدار آن دو برابر شده و با یک واحد جمع می شود.
اعداد به سه دسته زیر تقسیم می شوند:
۱- اعدادی که بر ۴ بخش پذیرند. در این صورت توسط ماشین پذیرفته می شوند.
۲- اعدادی که فقط بر ۲ بخش پذیرند. در نتیجه با اضافه کردن یک ۰ به سمت راست آن به حالت پذیرش می رسیم.
۳- اعدادی که بر ۴ یا ۲ بخش پذیر نیستند‌، در نتیجه با اضافه کردن دو ۰ به سمت راست آن به حالت پذیرش می رسیم.
در واقع اعدادی که دو رقم انتهایی آنها صفر باشد و همچنین خود عدد صفر توسط این ماشین پذیرفته می شوند.

در صورتی که لاندا مجاز نباشد:

سپاس‌گزاری شده توسط: Jabar-Asadi , fatima1537 , ف.ش , marjan2001
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۵۵ ب.ظ، توسط Jabar-Asadi.)
(۰۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۱۷ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  من هم نظرم مثل mystack بود که رد شدSmileدوباره فکرمیکنم
===================
اخه صورت سوال اون چیزی نبود که ما منظورمون بود !!! من فک می کردم طول رشته مد نظرشه !!!! Big Grin

how i wish....
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۱۲ ب.ظ
مسئله سوم
به نظرم جواب **sara** کامل بود
درسته توی صورت سئوال نگفته بود درچه مبنایی‌، من داشتم با تمام اعداد ۰ تا ۹ شکل رسم میکردم چه شکل شلوغی هم شده بود
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , popp
ارسال: #۱۰
۰۴ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۳۰ ب.ظ
(۰۴ مرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۱۲ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  به نظرم جواب **sara** کامل بود
درسته توی صورت سئوال نگفته بود درچه مبنایی‌، من داشتم با تمام اعداد ۰ تا ۹ شکل رسم میکردم چه شکل شلوغی هم شده بود
حل سوال با الفبای {۰و ۱} خیلی سادست فکر میکنم با اعداد ۰تا ۹ یکم پیچیده میشه اگر جوابی برای الفبای ۰ تا ۹ دارید لطفا بگذارید
ارسال: #۱۱
۰۴ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۱ ب.ظ، توسط ف.ش.)
مسئله سوم
narges جان جواب شما تقریبا درسته فقط اینجا که اومدی اعداد رو فرد و زوج کردی درست نیست اعداد فرد که بر ۴ بخش پذیر نیستند ولی قسمتی از اعداد زوج بر ۴ بخش پذیر هستند که به همون روشی که شما گفتین اونها رو از هم تفکیک میکنیم.

(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: narges_r
ارسال: #۱۲
۰۵ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۱۰ ق.ظ
(۰۴ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۰ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  narges جان جواب شما تقریبا درسته فقط اینجا که اومدی اعداد رو فرد و زوج کردی درست نیست اعداد فرد که بر ۴ بخش پذیر نیستند ولی قسمتی از اعداد زوج بر ۴ بخش پذیر هستند که به همون روشی که شما گفتین اونها رو از هم تفکیک میکنیم.
فکر میکنم شما درست متوجه منظور من نشدید احتمالا من خوب توضیح ندادم
خب من فکر کردم چون صدگان و هزارگان و... اهمیتی ندارن وفقط باید تولید دهگان و یکان اهمیت داشته باشه و این دو پایه ارزشی باید تولید بشه و بقیه پایه های ارزشی هرطوری که تولید بشن اهمیت ندارن
پس ما دهگان و یکانو تولید میکنیم پس طی دومرحله دهگان و یکان تولید میشه که اول دهگان تولید میشه و بعد یکان و چون دهگان اعدادی که بر ۴ بخش پذیرند به دودسته فرد و زوج تقسیم میشه و اول هم دهگان تولید میشه پس تو مرحله اول اعداد رو به دوسته زوج و فرد تقسیم میکنیم و در مرحله دوم یکانها و مراحل پایانی رو بر پایه یکانها مشخص میکنیم
نمیدونم درست میگم یا نه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش
ارسال: #۱۳
۰۵ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۱۱ ق.ظ
(۰۴ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۳۰ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  حل سوال با الفبای {۰و ۱} خیلی سادست فکر میکنم با اعداد ۰تا ۹ یکم پیچیده میشه اگر جوابی برای الفبای ۰ تا ۹ دارید لطفا بگذارید
من هم مثل شما داشتم اعداد را برحسب رقم آخر دسته بندی میکردم که دیدم شکل شلوغی میشود و ادامه ندادم
ولی این به نظرم نمیتونه به عنوان تست مطرح بشه و بیشتر مثل یه تمرین هست چون وقت گیره
ارسال: #۱۴
۰۵ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۱۶ ق.ظ
مسئله سوم
بله نرگس جان جوابتون درسته.

حالا کی میتونه DFA/NFA رو رسم کنه ؟!

(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: narges_r
ارسال: #۱۵
۰۵ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۷ ق.ظ، توسط narges_r.)
(۰۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۱۶ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  بله نرگس جان جوابتون درسته.

حالا کی میتونه DFA/NFA رو رسم کنه ؟!
من یک سوال داشتم
ببخشید جای این سوال اصلا اینجا نیست و فکر میکنم اصلا جایی برای پرسیدن این سوال نباشه ولی بهرحال من در این زمینه مشکل دارمBig Grin پیش از پرسیدن سوال از همتون عذر خواهی میکنم
شما فایل تصویرو چجوری attach میکنید و تصاویرتونو تو چه محیطی رسم میکنید؟ میدونم اون بالا یک گزینه افزودن تصویر هست ولی من هرکاری میکنم نمیشه
بازم ببخشید بابت این سوال مبتدی منBig Grin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک به حل مسئله Moha33 ۰ ۱,۱۳۳ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Moha33
  منبع جدید هوش، راسل ویرایش سوم sima84 ۰ ۱,۶۱۳ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۴۴ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  دانلود CLRS ویرایش سوم m450ud ۱۶ ۱۸,۷۹۰ ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: etrok
  دانلود حل المسائل شبکه های عصبی و ماشین های یادگیر نوشته سایمون هایکین ویرایش سوم jazana ۹ ۹,۴۱۰ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Mahtabdel72
  مسئله n_وزیر Sanazzz ۲ ۲,۹۱۴ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
Lightbulb انقلاب سوم وب با وب معنایی یا Semantic Web ali zare ۰ ۱,۹۶۹ ۰۱ آبان ۱۳۹۷ ۰۶:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: ali zare
  دانلود کتاب clrs ویرایش سوم چاپ پنجم jazana ۷ ۹,۰۶۴ ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: faraaz_mb
  درخواست حل المسائل ویرایش سوم کتاب گسسته گریمالدی saharitst ۳ ۴,۵۴۲ ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدیه۱۸
  حل المسائل کتاب معماری کامپیوتر پترسون-ویراست سوم yfa_sh1994 ۰ ۱,۵۲۵ ۲۹ مهر ۱۳۹۶ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: yfa_sh1994

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close