زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کدوم گرایش علوم کامپیوتر؟؟؟

ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۳, ۰۷:۰۰ ق.ظ
دوستان من چند روز دیگه باید بین گرایشهای سیستم های هوشمند ومحاسبات علمی وبیوانفورماتیک یکیو انتخاب کنم به نظرتون کدومشو انتخاب کنم؟؟Huh
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۳, ۰۹:۵۴ ق.ظ
RE: کدوم گرایش علوم کامپیوتر؟؟؟
واقعا بستگی به علاقه خودتون داره
و همین طور می تونید ببینیدکه اونجا اساتید بیشتر توی چه زمینه ای کار میکنن و باعث میشه که کار شما هم قوی تر باشه.
۱
۰
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۳, ۰۹:۵۵ ق.ظ
بستگی داره به چه زمینه هایی علاقه دارید.
پیشنهاد میکنم اول از همه برید سرفصل دروس هر کدوم از این گرایش هارو از سایت دانشگاه مربوطه یا وزارت علوم(البته مطمئن نیستم رو سایت وزارت علوم باشه) دریافت و مطالعه کنید. اطلاعات نسبتا خوبی از این طریق به دست خواهید آورد
۱
۰
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۴۱ ب.ظ
حقیقتش من هم ریاضیو خیلی دوست دارم هم کامپیوترو برا همین فکر کنم تو هر ۳تاش بتونم موفق باشم فقط نمیدونم کدوم یکیش کاربردیتروبهتره؟؟
۰
۰
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۳, ۰۴:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۲۶ ب.ظ، توسط gaslakh.)
بزارید یه توضیح اجمالی از گرایشها بدم .
من خودم گرایشم محاسبات علمیه .
محاسبات علمی بیشتر به سمت ریاضی میل داره تا کامپیوتر البته ریاضیاتی که برای حل مسائلش باید از کامپیوتر حتما کمک گرفت .
از درس های مهم این گرایش میشه به نرم افزار ریاضی پیشرفته ، برنامه ریزی خطی عددی ، محاسبات ماتریسی ، حل عددی معادلات دیفرانسیل و انتگرال ، تکنولوژی ماتریسهای تنک ، مباحث پیشرفته در محاسبات علمی و... است .
توجه کنیم به خاطر اتصال رشته علوم کامپیوتر به دانشکده ریاضی و اینکه اکثریت هیئت علمی علوم کامپیوتر دانشگاهها استادای ریاضی هستند این گرایش مرسوم ترین گرایشه علوم هست والبته دورنمای کاری اون از همه روشن تره ولی دانشجوها تمایل کمتری به ادامه دادن تو این زمینه را دارند .
سیستم های هوشمند گرایش جدید و نوینی توی علوم کامپیوتر هست ، به شخصه کم دانشگاهی را دیدم که واقعا اساتید کارکشته و خبره تو این گرایش داشته باشه اما به نظر نام دهن پرکن و آینده مناسبی میتونه داشته باشه از درسای مهم اون میشه به هوش مصنوعی پیشرفته ، یادگیری ماشین ، شبکه عصبی ، بینایی ماشین ، اتوماتان یادگیر ، رباتیکز، تحلیل آماری الگو و... اشاره کرد. اگر استاد خیلی قوی تو این زمینه داشته باشین گزینه بسیار خوبیه البته از جهتی هم سخته
بایو انفوماتیک چندسالیست رشد بسیار خوبی تو ایران داشته این رشته بیشتر به سمت تعامل طبیعت،انسان و کامپیوتر میره و سعی بر بهبود بخشیدن یا ارائه الگوها و شبکه های موجود در طبیعت زنده از طریق اطلاعات آماری توسط کامپیوتر داره .
رشته بایو هم در صورتی مناسبه که استاد رشته خیلی خوب در این زمینه اطلاعات داشته باشه و از جهتی دانشجو هم در بخش آمار ، هم زیست مربوط به تحقیقاتش و هم کامپیوتر آشنا باشه . از درسای اون میتونیم به بیوانفورماتیک ، الگوریتم های ترکیبیاتی در بیوانفورماتیک ، درخت های فلوژنتیک ، الگوریتم های تصادفی ، نظریه الگوریتم پیشرفته و... اشاره کرد.

در کل اینکه تمامی این گرایشات متاسفانه متاسفانه در اکثر مواقع فقط و فقط جنبه بنیادین داشته (یعنی فقط برای گسترش علم ) و تو ایران اونقدر باید و شاید بهش بها داده نمیشه ، همونجور که اسم علوم روی رشته خورده همه فکر میکنند این رشته و گرایشهاش چندان جنبه کاربردی ندارد ، بلکه ما بهش بها نمیدیم و گناها گردن رشته میندازیم .
توجه کنید که کل جهان تمامی پیشرفت هاش را چه بخواد چه نخواد مدیون ریاضیات هست ، در صد سال اخیر مدیون کامپیوتر هست . این رشته ها هم ذاتا همه ریاضیات هستند. همونجور که ادعا داشتم بهتر بود بجای گفتن "رشته علوم کامپیوتر" به این رشته "رشته علوم محاسبات" گفته بشه .

خلاصه هر رشته ای که برید درکل خیلی تفاوتی نداره بلکه اون علاقه شما هست که گرایشا متمایز میکنه، موفق باشید Smile
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pooyaa , arefeh.hp , Mehrdad_CS
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۳, ۰۸:۴۲ ب.ظ
ممنون از توضیح کاملتون من که میگم تو ایران این که شما چه مدرکیو از چه دانشگاهی داشته باشی خیلی مهم نیست و به نظرم مهمترین چیز وجود یک پارتی درست حسابی ....
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gaslakh , darya62

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۰۰۴ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۶۳ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۵۲ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۹۹ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۰۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۷۶۶ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۵,۹۷۷ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۳۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close