زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۰۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تجربه خواندن CLRS {زبان اصلی}

ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۵۳ ب.ظ
تجربه خواندن CLRS {زبان اصلی}
سلام دوستان.
این چند خطی که مینویسنم تجربه شخصی بنده از خوندن کتاب CLRS زبان اصلی هستش و هیچ کدوم از حرفهای بنده هم وحی منزل نیست یعنی فک نکنین همه حرفهای من درسته و همه باید انجام بدن.
دیدم خیلی ها درگیر این هستند که CLRS بخونن (اونم زبان اصلی) یا نه گفتم شاید تجربه بنده به دردشون بخوره.
-------------------------------------------------------------------------------
شما واسه خوندن CLRS زبان اصلی باید دوتا پیش نیاز مهم داشته باشی:
۱-پایه زبان نسبتا متوسط
۲-پایه الگوریتم متوسط
متن کتاب نسبتا ساده هستش و کسی که زبانش متوسطه میتونه باهاش پیش بره.من این کتاب رو تقریبا در ۱ ماه خوندم (فقط درس نامه). من سطح زبانم تقریبا خوبه و در خوندن متن تقریبا مشکلی نداشتم و یک نکته مهم تر این که من پارسال بیشترین تلاش و انرژی رو روی طراحی الگوریتم گذاشتم یعنی پارسال سطح م رو از زیر ضعیف به متوسط ارتقاع دادم و این دوتا نکته باعث شد که امسال واسه خوندن این کتاب مشکل حادی نداشته باشم.
من پارسال کتابهای طراحی الگوریتم مقسمی و پوران رو خوندم + سرچ های اینترنتی که داشتم و تا روز آخر هم داشتم نکته جدید یاد میگرفتم از بس که سطح من توی این درس پایین بود. (فک نکنین الان اوستا شدم، نه بابا Big Grin)
در ضمن لازم نیست همه ی فصول این کتاب خونده بشه.(فهرست رو نگاه کنید متوجه میشید که کدوما لازمه کدوما لازم نیست)
اما تجربه ای که من داشتم اینه که این کتاب نسبت به سایر کتابهای دیگه توضیحات روان تر و بیشتری راجع به موضوعات داره ولی باز هم تاکید میکنم اگه پایه درسی تون خوب نیس سراغ این کتاب نرید.
و آخرین نکته ، حتما سعی کنید تمرین ها رو حل کنید.

سعی کردم خیلی خلاصه بگم که وقتتون گرفته نشه.
امیدوارم مفید واقع بشه.

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۷ مرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۰۲ ق.ظ
RE: تجربه خواندن CLRS {زبان اصلی}
یعنی با وجود همه این خوندن ها نتیجه دلخواهتونو نگرفتید؟....Confused

فال بد، بدتر بود ازحال بد
ارسال:
۲۷ مرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۲۷ ق.ظ
RE: تجربه خواندن CLRS {زبان اصلی}
(۲۷ مرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۰۲ ق.ظ)fzpakzad نوشته شده توسط:  یعنی با وجود همه این خوندن ها نتیجه دلخواهتونو نگرفتید؟....Confused
همونطور که گفتم پارسال من خیلی سطح م توی این درس پایین بود و فقط یه دونه طراحی زدم که همونم درست بود خدا رو شکر
البته به نظر من سوالات طراحی پارسال سخت هم بود.
یکی از دلایلی که امسال این کتاب رو خوندم این بود که دوست نداشتم دوباره یه کتاب رو پارسال خونده بودم دوباره هم بخونم حسه خوبی نسبت به این کار نداشتم و به خاطر تنوع امسال این کتاب رو خوندم.

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۴۰ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۱۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  [دانلود] کتاب clrs همراه با حل تمرین و پیوست فارسی mehrdad66 ۳۸ ۸۲,۹۹۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Nargeshassani
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۵۰۸ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  خرید کتاب زبان اصلی آموزش برنامه نویسی جاوا moslem73421 ۶ ۵,۴۴۱ ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۴۱۵ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  دانلود CLRS ویرایش سوم m450ud ۱۶ ۱۸,۸۲۷ ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: etrok
Lightbulb تجربه نگاری از مصاحبه دکتری آی تی ۹۷ uniquegirl ۱۶ ۱۳,۲۸۸ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: uniquegirl
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۵۷۸ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close