زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۵۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

داده کاوی و بدست اوردن بهره اطلاعاتی

ارسال:
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۱۶ ب.ظ
سلام.....
در مورد داده کاوی راهنمایی می خواستم: تو یه پایان نامه ای خوندم که از درخت تصمیم j48 وکا برای پیش بینی استفاده کرده بود ... درختش به این صورت بود که در ریشه جنسیت قرار گرفته بود و برای جنسیت اقا شدت تصادف داخل پرانتز این بود: (۲۷۹۹/۰/۵۸۸/۰) و شاخه دیگه که مونث بود و بازم شاخه داشت ...
سوال اینجاست اومده نوشته بهره اطلاعاتی : متغیر=جنسیت ... بهره اطلاعاتی= ۰۰۴۹۱/ ۰
این عدد رو چطوری حساب کرده؟؟؟؟منظورم بهره اطلاعاتی است؟؟؟؟؟
خواهش می کنم راهنمایی کنید.....

در برابر خورشید و ماه، بر انجام دادن کاری اراده می کنم که از درون، شادمان ام می کند و دل ام بر آن گواهی می دهد..Wink
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۱۷ ب.ظ، توسط maryam....)
RE: داده کاوی و بدست اوردن بهره اطلاعاتی
(۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۳۲ ب.ظ)دلشکسته نوشته شده توسط:  
(23 اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۱۶ ب.ظ)maryam... نوشته شده توسط:  سلام.....
در مورد داده کاوی راهنمایی می خواستم: تو یه پایان نامه ای خوندم که از درخت تصمیم j48 وکا برای پیش بینی استفاده کرده بود ... درختش به این صورت بود که در ریشه جنسیت قرار گرفته بود و برای جنسیت اقا شدت تصادف داخل پرانتز این بود: (۲۷۹۹/۰/۵۸۸/۰) و شاخه دیگه که مونث بود و بازم شاخه داشت ...
سوال اینجاست اومده نوشته بهره اطلاعاتی : متغیر=جنسیت ... بهره اطلاعاتی= ۰۰۴۹۱/ ۰

میشه دقیقا بگید بهره ی اطلاعاتی به انگلیسی و حتی المکان تو وکا چی بوده که بهره ی اطلاعاتی ترجمه شده. تا اونجایی که من از وکا استفاده کردم اعداد تا سه رقم رند شدن، احتمالا این بهره ی اطلاعاتی یه چیزی هست تو خود مقاله معرفی شده که در این صورت فکر نکنم بشه توضیحی در موردش داد، ولی اگه بگید تو وکا (الگوریتم J48) کدوم فیلده شاید بشه توضیح داد.
بهره اطلاعاتی رو خود نویسنده بدست آورده تو وکا منم باهاش کار کردم فکر نکنم همچین چیزی داشته باشه.... فکر کنم یه چیزی است که خود نویسنده حساب کرده حالا چطوری؟؟؟؟ خودش داندBig Grin

مثلا من بخوام بهره اطلاعاتی را بدست بیارم چیجوری این کارو انجام بدم؟؟؟

در برابر خورشید و ماه، بر انجام دادن کاری اراده می کنم که از درون، شادمان ام می کند و دل ام بر آن گواهی می دهد..Wink
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۱۹ ق.ظ
اما من فکر نمی کنم از فرمولی استفاده کرده باشد چون اگه این طور بود حتما این فرمول اورده می شد....
جمله ای که نوشته به این صورت می باشد: از انجایی که الگوریتم c4.5 از معیار بهره اطلاعات برای انتخاب بهترین صفات در تقسیم بندی شاخه های درخت تصمیم استفاده می کند این معیار برای تمام صفات محاسبه شده و ارائه می گردد
بعد در جدول اورده متغیر جنسیت راننده ... بهره اطلاعاتی ... ۰/۰۰۴۵۶
خوب من فک می کنم همین وکا یه چیزایی میاره و نویسنده بهره اطلاعات ترجمه کرده...
نظرتون چی بید؟

ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۰۴ ب.ظ
مانشتم مانشت قدیمیBig GrinBig Grin قدیما تو مانشت سوال رو زمین نمی موند الان چرا هیچ کس نیستConfusedConfused
یکی سوالای منو جواب بده ... در نتایج استخراجی از جی ۴۸ همون درخت تصمیم در محیط وکا بهترین ویژگی چطوری انتخاب میشه؟؟؟؟؟HuhHuh
بیاید دیگهAngry

ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۵۳ ب.ظ
اقا یا خانم دلشکسته .... مطمئن باشید سرجمو کردممممم .... نه مثل شما زبانم خوبه ... نه مثل شما فیلتر شکن دارم برم تو یوتیوب
این تاپیکم برا شنیدن قصه نزدم .... شما اگه بلد بودین لقمه رو نمی پیچیدین
هر کی خواست کمک می کنه هر کی نه .... نه روی تنبلی بذاره نه دید منفی داشته باشه....

ارسال:
۲۸ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ تیر ۱۳۹۳ ۰۷:۵۹ ب.ظ، توسط rahim06.)
(۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۱۶ ب.ظ)maryam... نوشته شده توسط:  سلام.....
سلام
j48 در نرم افزار weka همون الگوریتم C4.5 است . پس این الگوریتم را از یک کتاب معتبر مطالعه کنید مثلا کتاب Kumar یا هر کتابی که شاید خودتون بشناسید
اون دوستی که نمی دونه بهره اطلاعاتی ( information gain) چیه ، فکر کنم شوخی کرده چون جزء الفبای داده کاوی است

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۲۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۶۴۵ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۶۳۳ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  پذیرش با عنوان قرآن کاوی رایانشی s-nowrozi ۴۷ ۳۱,۵۹۸ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۴۷ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۰۶۳ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  داده کاوی امیرکبیر alisaaa ۱ ۲,۳۱۲ ۰۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: alisaaa
  درخواست جزوه‏ ی داده کاوی paieez ۰ ۲,۰۱۶ ۰۲ تیر ۱۳۹۸ ۰۷:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: paieez
  رتبه لازم برای قبولی داده کاوی امیرکبیر dataloverz ۵ ۴,۴۳۷ ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: dataloverz
  داده کاوی امیرکبیر bersam ۲ ۲,۲۳۶ ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bersam

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close