زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۳۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ارتباط SQL Serverبا جاوا

ارسال:
۰۸ تیر ۱۳۹۳, ۰۹:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ ۰۷:۴۵ ب.ظ، توسط M.Amin.M.)
Question ارتباط SQL Serverبا جاوا
سلام دوستان

من یه پروژه ساده میخوام بنویسم که میخوام برای اولین بار از SQL Server استفاده کنم.قبلا جاوا رو به Access متصل کرده ام ولی الان نمیدونم چجوری sql رو به پروژه ی جاوام متصل کنم.در محیط نت بینز هم کدنویسی میکنم.

بچه ها مشکل اصلی من توی url دستور (con = DriverManager.getConnection(url هست.من برای اکسز بلدم ولی sqlserver نمیدونم باید چجوری تعریف کنم؟؟؟؟

ممنون میشم کمکم کنین.

وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاس جَمِیعاً
وهرکس انسانى را ازمرگ رهائى بخشدچنان است که گوئى همه مردم را زنده کرده است.
سوره المائدة آیه۳۲

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۸ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۲۵ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
ارتباط SQL با جاوا
با JDBC:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

میتونید از ORM ها هم استفاده کنید ولی اونا هم باز از همین استفاده می کنن.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: M.Amin.M
ارسال:
۰۹ تیر ۱۳۹۳, ۰۳:۳۵ ب.ظ
ارتباط SQL با جاوا
الان مشکلتون نحوه کد زدن هست یا کارایی که قبل از کد زدن باید انجام بدین؟
این یه نمونه از کد که به نظرم برای شروع اولیه کافی باشه:

۰
۰
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۳, ۰۶:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ ۰۶:۳۲ ب.ظ، توسط M.Amin.M.)
ارتباط SQL با جاوا
خب تا حدودی فهمیدم باید چیکار کنم ولی دیگه به بن بست رسیدم.

sql نسخه اینترپرایز ۲۰۰۸ رو نصب کردم.نام سرور من (local) هست.اومدم یه جدول به اسم PC و یه یوزر به اسم mamad با رمز ۳۵۲۳۷۸۹ تعریف کردم.قسمت security سرور هم تنظیم کردم که با یوزرخارجی (نه یوزرخود سیستم) هم بتونه وارد بشه.موقع نصب SQL هم از instance دیفالت استفاده کردم و خودم instance تعریف نکردم.

توی برنامم هم که بامحیط نت بینز کار میکنم کتابخونه ی SQL Server رو از سایت ماکروسافت دانلود کردم ودرقسمت کتابخونه ی پروژم ادش کردم.
کد زیر رو نوشتم و به نظرم درسته ولی خطا داره که متن خطایی که میده رو هم میذارم.
کدم:
کد:
Class.forName("com.microsoft.sqlserver.jdbc.SQLServerDriver");
            String connectionUrl = "jdbc:sqlserver://(local):1433;" +
                                    "database=PC;" + "user=mamad;" + "password=3523789";
            Connection con = DriverManager.getConnection(connectionUrl);          
            System.out.println("connected.");

خطایی که میده:

کد:
The TCP/IP connection to the host (local),port 1433 has failed.Error:"null.Verify the connection properties.Make sure that an instance of SQL Server is running on the host and accepting TCP/IP connections at the port.Make sure that TCP connections to the port are not bloched by a firewall.".

بچه ها مشکلش چیه؟
این ۱۴۳۳ چیه؟من از این سر در نیوردم!!!

سوره المائدة آیه۳۲

۰
۰
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۳, ۰۸:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۱۲ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
ارتباط SQL Serverبا جاوا
۱۴۳۳ پورت sql server هست.
از یه چنین الگویی استفاده کنید:

کد:
String connectionUrl = "jdbc:sqlserver://localhost:1433;" +
         "databaseName=AdventureWorks;user=UserName;password=*****";

منبع:
۰
۰
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۳, ۰۹:۲۵ ب.ظ
RE: ارتباط SQL Serverبا جاوا
(۱۰ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۱۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ۱۴۳۳ پورت sql server هست.
از یه چنین الگویی استفاده کنید:

کد:
String connectionUrl = "jdbc:sqlserver://localhost:1433;" +
         "databaseName=AdventureWorks;user=UserName;password=*****";

منبع:

تشکر ویژژژژژژژژه!!!
درست شد.
میگما فرقش با دستور قبلی ک من مینوشتم چی بود که اجرا نمیشد؟

سوره المائدة آیه۳۲

۰
۰
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۱۷ ب.ظ
ارتباط SQL Serverبا جاوا
شما باید آی پی و پورتی که dbms داره روش گوش میده رو به علاوه نام db و یک user و password که در dbms تعریف کردید رو به درایور بدید. چون dbms روی سیستم خودتونه باید آدرس سیستم خودتون رو بدید که راحت تره که از loopback ip استفاده کنید که ۱۲۷/۰/۰/۱ هست که البته localhost هم توسط dns به همون مپ شده.
همچنین نام دیتابیس رو هم درست مشخص نکرده بودید.
۰
۰
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۳, ۰۳:۲۹ ق.ظ
(۱۰ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۱۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  شما باید آی پی و پورتی که dbms داره روش گوش میده رو به علاوه نام db و یک user و password که در dbms تعریف کردید رو به درایور بدید. چون dbms روی سیستم خودتونه باید آدرس سیستم خودتون رو بدید که راحت تره که از loopback ip استفاده کنید که ۱۲۷/۰/۰/۱ هست که البته localhost هم توسط dns به همون مپ شده.
همچنین نام دیتابیس رو هم درست مشخص نکرده بودید.

ممنون از جواب خوبتون.حالا یه چیز دیگه.من وقتی با اکسز برنامه مینوشتم کافی بود فایل mdb رو همراه پروژم ضمیمه کنم و روی یه کامپیوتر دیگه اجرا کنم.بدون اینکه اکسز نصب باشه.توی کدبرنامه هم آدرس پایگاه داده اکسز داده میشه.

الان تو sql چجوریه؟اول اینکه ما آدرسی نمیدیم.بعدم اگه من بخوام پروژمو ببرم رو یه کامپیوتر دیگه یا حتی بخوام بفروشم، چجوری بایدپایگاه داده رو روی یه کامپیوتر جدید به برنامه بشناسونم؟حتما باید SQL Server رو روی کامپیوتر مقصد نصب کنم؟

سوره المائدة آیه۳۲

۰
۰
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۲۶ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۳:۲۹ ق.ظ)M.Amin.M نوشته شده توسط:  الان تو sql چجوریه؟اول اینکه ما آدرسی نمیدیم.بعدم اگه من بخوام پروژمو ببرم رو یه کامپیوتر دیگه یا حتی بخوام بفروشم، چجوری بایدپایگاه داده رو روی یه کامپیوتر جدید به برنامه بشناسونم؟حتما باید SQL Server رو روی کامپیوتر مقصد نصب کنم؟
شما آدرس dbms رو میدید و اون فایل ها و دسترسی ها و ... رو مدیریت میکنه.
برای ارائه به مشتری حتما باید سرویس sql server رو سیستم مشتری در حال اجرا باشه. نمیدونم نسخه سبکی برای این کار داره یا نه.
برای انتقال پایگاه داده، فکر کنم sql server هر دیتابیس رو تو یک فایل ذخیره میکنه. علاوه بر این اگر دیتابیس شما داده داخلش نیست یا داده کم هست میتونید از دیتابیس dump بگیرید که حاصلش یه فایل sql هست که شامل دستورات تعریف جداول و ذخیره داده در جداول هست، بعد این فایل رو در سیستم مشتری اجرا کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۱ تیر ۱۳۹۳, ۰۹:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۳ ۰۹:۵۶ ب.ظ، توسط M.Amin.M.)
ارتباط SQL Serverبا جاوا
الان که متوجه نمیشم!!!
حالا برناممو کامل بنویسم بعد به اون قسمتا هم میرسیم!!! این برنامه یه برنامه ی حسابداری ساده واسه مغازه بابامه.

تشکر دوستان.

سوره المائدة آیه۳۲

۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۲ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۲۵ ب.ظ
ارتباط SQL Serverبا جاوا
اگه نمیخواید sql server رو روی سیستم مشتری نصب کنید از یه دیتابیس file based مثل sqlite استفاده کنید.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آموزش رایگان جاوا اسکریپت djhamid33 ۰ ۱,۳۲۹ ۰۸ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: djhamid33
Exclamation خطای SQL Server2019 S.Pashaei ۰ ۲,۳۷۵ ۲۶ آذر ۱۳۹۹ ۰۲:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: S.Pashaei
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۸۱ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۳۳۸ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۷۱ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  خرید کتاب زبان اصلی آموزش برنامه نویسی جاوا moslem73421 ۶ ۵,۴۸۱ ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  جستجو و ارتباط بین جداول aryana25000 ۰ ۱,۸۱۸ ۰۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: aryana25000
  رفع خطای Prevent saving changes that require ... در sql server deldar ۰ ۱,۷۳۹ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: deldar
  کسی در ارتباط با درس فهم زبان اطلاعی داره؟ trace4ward ۰ ۱,۸۶۵ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: trace4ward
  ارتباط دائم بین سیستم استنتاج فازی و یک نرم افزار دیگر fa_karoon ۱ ۲,۳۴۷ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close