زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۵۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۱۰۲ آی تی کنکور ارشد ۹۰

ارسال:
۱۸ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۱۶ ب.ظ، توسط sina_n.)
SarahArshad نوشته شده توسط: با سلام خدمت شما دوست بزرگوار وتبریک به مناسبت قبولی شما .از شما برای انجام مصاحبه با مانشت دعوت به عمل می آید .امید است با پذیرفتن این دعوت دوستان مانشتی خود را در تجربیات مفیدی که دارید سهیم نمایید. سوالات زیر را در صورت تمایل پاسخ داده تا در اسرع وقت در سایت برای استفاده دوستان قرار داده شود .با تشکر ویژه از همکاری شما.
سلام. خیلی ممنون

بهتره ازدانشگاه محل تحصیل کارشناسی تون شروع کنیم .دوران کارشناسی را در کدام دانشگاه وبا چه کیفیتی گذراندید و نتیجه این دوره چه بود؟(چطور دانشجویی بودید و معدل دوران لیسانستون چند بود؟)
دانشگاه کردستان و با معدل ۱۵/۱۹
دانشگاه تقریبا خوبی بود و دروسی که با کامپیوتر مشترکه اساتید خوبی داشت ولی برای دروس مدیریت تخصصی IT استاد خوبی نداشت که تقریبا کل کشور همین وضع رو دارن چون رشته جدیدیه

۲- می دانیم یکی از سختترین مراحل برای هر کاری استارت آن کار است .از کی وچطور و با چه درسهایی شروع کردید؟
سال آخر دانشگاه که اصلا قصد خوندن برای ارشد رو نداشتم ولی خب کم کم از خرداد به دلایل خاصی علاقمند شدم و همراه با انجام پروژه پایانی در اینترنت به دنبال منابع بودم تا اینکه در اواسط تابستان در پارسه ثبت نام کردم و با مانشت هم آشنا شدم. مصاحبه‌های افراد موفق کنکور سال‌های قبل رو که می‌خوندم فهمیدم باید حداقل چند درس رو در تابستان بخونم. گسسته پوران و ساختمان داده پارسه و طراحی‌الگوریتم پارسه رو تا قبل از اولین ازمون پارسه که اواخر مهرماه بود فکر کنم، خوندم. این سه کتاب‌ هم خیلی به من برای درس خوندن روحیه دادن چون خیلی کتاب های خوبی هستند

۳-منابع درسی وکنکوری خود را برای هر درس جداگانه بیان کنید ونقش کتابهای مرجع وکتابهای کنکوری در قبولی شما چقدر بوده است؟
زبان‌: کلا بی‌خیالش بودم چون انگلیسیم خیلی ضعیف بود و هیچی نخوندم.

ساختمان گسسته‌: من فقط پوران پژوهش رو خوندم. کتاب خیلی خوبیه. تنها مشکلش اینه که سوالات کنکور سالهای اخیر رو گزینه‌ای جواب داده نه تشریحی

ساختمان داده‌: کتاب طورانی پارسه کامل خوندم که خیلی کتاب خوبیه برخی مطالب هم رو از پوران پژوهش خوندم. پوران خیلی کامل ولی پارسه مطالب رو خیلی خوب و راحت توضیح داده

طراحی الگوریتم‌: پارسه رو خودم که کامل نیست ولی کلیه‌ی سوالات کنکور رو با جواب‌های واقعا تشریحی در آخر کتاب اورده + برخی مطالب پوران پژوهش که کتاب کاملیه
مهندسی نرم‌افزار‌: من چند فصل اول رو پرسمن ترجمه هاشمی‌طبا و پارسه خوندم و برای بقیه فصول پوران خوندم. کتاب پوران کامل نیست ولی مطالبی که گفته خیلی خلاصه و عالی توضیح داده. فکر کنم اگر پرسمن رو بخونید خیلی بهتر
دکتر ناظمی(پارسه)هم امسال کتاب جدید نوشته به احتمال زیاد کتاب خوبیه

شبکه‌های کامپیوتری‌: جزوه پارسه دکتر حقیقت رو خوندم + بعضی مطالب پوران.
امسال دکتر حقیقت کتاب جدیدش چاپ شده. به نظرم از هر کتابی بهتر.

پایگاه داده‌: مقسمی رو خوندم. بجز برای کنکور امسال که سوالاتش خیلی سخت بود و نیاز به خوندن منبع اصلی داشت، تقریبا کتاب کاملیه

هوش مصنوعی: من پوران خوندم که کپی راسله. من کتاب خوبی برای هوش ندیدم. همون راسل از همه بهتر

سیستم عامل‌: کتاب دکتر حقیقت پارسه عالیه. بهترین کتاب ممکنSmile

معماری کامپیوتر: من پوران خوندم ولی به نظرم کامل نیست مخصوصا برای کنکور امسال که بس ناجوانمردانه سخت بودAngryکتاب خوبی برای معماری ندیدم

کتاب مرجع هم که به جز چند فصل اول پرسمن هیچی نخوندم. به نظر من کتاب مرجع باید در طول کارشناسی خوده بشه و برای کنکور وقت کمه و من که نمیتونستم بخونم

۴- در صورت امکان روش درس خواندن خود را برای دروس مختلف بیان کنید(زبان -ریاضیات- دروس مشترک- تخصصی ها)
من کلا همیشه درس‌ها رو با سرعت خیلی کم و دقت زیاد می‌خونم و تا مطلبی رو خوب نگیرم ولکنش نیستم و به سراغ مبحث بعدی نمیرم
همیشه در دوران تحصیل هر درسیو یک بار میخوندم و به همین دلیل کنکور کارشناسیو خراب کردم. کنکور خیلی فرق داره چون تعداد و حجم دروس زیاد و باید اینقدر مطالب تکرار بشه که ملکه ذهن بشه به همین دلیل هر بار که درس می خوندم مطالبی که دفعه قبل خونده بودمم رو زود مرور می کردم مثلا اگر ۱/۵ ساعت برای یک درس وقت میگذاشتم ۲۰ دقیقه مرور بود و بقیه مطالب جدید می خوندم و این خیلی به من کمک کرد

۵- فکر می کنید کدام درسها را بیشتر مسلط بودید واین تسلط را مدیون چه چیز بودید؟
گسسته و ساختان داده و پایگاه چون درس هایی بود که بهشون علاقه داشتم و سیستم‌عامل به دلیل کتاب خیلی خوب دکتر حقیقت

۶- در مورد برنامه ریزی درسی خود (یک روز درسی خود+ برنامه ریزی کلی )صحبت بفرمایید.
برنامه کلی رو طبق برنامه پارسه بود و برنامه روزانه هم من در هر روز ۴ تا ۶ درس میخوندم و روز رو بین آن‌ها تقسیم می‌کردم
بعد از هر آزمون مطالبی رو که باید برای آزمون بعد می خوندم در زمانی که تا آزمون داشتم با توجه به حجم آنها تقسیم می کردم مثلا معمولا چون سیستم عامل باید صفحات بیشتری میخوندم، زمان بیشتری برایش میگذاشتم
همون روزی که آزمون داشتم بعد از آزمون برنامه دقیق تا آزمون بعدی طبق مطالبی که گفتم رو می‌نوشتم و تقریبا همه رو اجرا می‌کردم. پایبند بودن به برنامه‌ریزی مسئله‌ی خیلی مهمه
تقریبا ماشینی درس می خوندم یعنی در برنامه ریزی تعیین کرده بودم هر روز چند صفحه از هر درس بخونم البته با توجه به شناختی که از خودم داشتم(خیلی کندخوان هستم)
درس هایی رو که دوست داشتم مثله ساختمان داده و گسسته، اول صبح با اونا شروع میکردم که روحیمو بالا ببره
شب‌ها هم معمولا میومدم به مانشت سر میزدم و سوالاتی که در طول روز برایم پیش میومد چه درسی و چه مشاوره‌ای در برگه مینوشتم و شب در مانشت مطرح میکردم. مانشتی‌های عزیز هم معمولا جواب میدادنHeart

برنامه پارسه:
آزمون اول‌: ۲۵ درصد اول
آزمون دوم‌: ۲۵ درصد دوم
آزمون سوم‌: ۵۰ درصد اول
آزمون چهارم‌: ۲۵ درصد سوم
آزمون پنجم‌: ۲۵ درصد چهارم
آزمون ششم‌: ۵۰ درصد دوم
آزمون هفتم‌: ۱۰۰ درصد آزمون جامع اول
آزمون هشتم‌: ۱۰۰ درصد آزمون جامع دوم

۷- در طول دوره ای که می خواندید شده بود دچار عقب افتادگی از برنامه تان شوید این عقب افتادگی‌ها را چطور جبران می کردید؟
من چون کندخوان هستم خیلی برایم پیش میومد مثلا چند باری هوش و سیستم عامل از برنامه پارسه عقب افتادم ولی با تلاش بیشتر دوباره خودمو به برنامه میرسوندم هر چند فصل‌های اخر هوش رو نرسیدم بخونمSmile

۸- به نظرتان درس خواندن جزیرهای(تک نفره )بهتر است یا چند نفره؟و همچنین در خانه درس می خواندید یا جای دیگر ؟کدام به نظرتان بهتر جواب داد؟
من چند نفره نمیتونم درس بخونم وبا تک نفره موافق هستم. در خانه درس میخوندم و خانوداه هم خیلی به من کمک کردن و شرایط رو مهیا کرده بودن و الا درس خوندن سخت میشد

۹- در طول دوره ای که می خواندید شده بود دچار یاس و نا امیدی از برنامه تان شوید برای رفع آن چه می کردید ؟

در نزدیکی های کنکور این احساس های به درد نخور هم سراغ من اومدند. با فکر کردن به هدفم‌، فکر به موفقیت در کنکور‌، مانشتSmile و ... معمولا این مشکل رفع می‌شد.

۱۰-کلاسها وکنکورهای آزمایشی جقدر به شما کمک کردند؟شما اصولا موافق هستید که در همه آزمونها شرکت کنیم یا فقط در آزمونهای جامع؟آیا شرکت در همه آزمونها برای همه مفید است؟
کلاس که نرفتم ولی به نظرم برای اینکه در جو کنکور باشیم و بمانیم شرکت در کنکورهای آزمایشی خیلی مفیده.
من که بدون کنکور آزمایشی اصلا نمی تونستم.

۱۱-دوره‌ها وجمع بندی را چطور انجام می دادید؟
راستش من اصلا نکته برداری نکرده بودم و در دوران جمعبندی فقط مطالب رو با سرعت بیشتر می‌خوندم.

۱۲- در مورد روز اول و دوم کنکور بگویید و اینکه در آن روز چقدر توانستید از تواناییهاتان بهره ببرید.
کنکور IT که یک روزه ولی چون تعداد سوالات تغییر کرده بود و معماری و پایگاه هم خیلی سخت شده بودن و شیوه سوالات با سال های پیش خیلی تغییر کرده بود سرجلسه خیلی کارایی پایینی داشتم و با کسی که اصلا معماری نخونده بود هیچ فرقی نداشتمConfused

۱۳-به نظر شما بهترین راهکار در هنگا م برخورد با سوالاتی مشکل وخارج از عرف همیشگی کنکور مثل سولات امسال بعضی از دروس (مثل معماری و پایگاه) چگونه است؟ هم از نظر برخورد روانی وهم برخورد علمی با این گونه مسائل؟
به این فکر کنیم که برای همه مشکله و زود بریم سوال بعدیSmile

۱۴-درصدهایتان را ورتبه کسب شده را بگویید و بگویید که با این رتبه کجا قبول شده اید؟ می شوید؟
زبان‌: سفید
مشترک‌: ۵۱/۱۹
مدیریت: سفید
پایگاه‌ داده: ۳۳/۳۳
هوش مصنوعی: ۴۴/۴۴
سیستم عامل: ۶۰
معماری: سفید

رتبه:
۱۰۲ گرایش شبکه‌های کامپیوتری
۱۴۵ گرایش تجارت الکترونیک

شبکه دانشگاه اصفهان قبول شدم

۱۵- در نهایت اگر بخواهید یک توصیه خاص که فکر می کنید با تمام موفقیتهایتان در شما ریسکی بوده که می توانسته موفقیتتان را تحت الشعاع قرار دهد آن را بیان کنید(تجربیات تلخی که اگر برگردید عقب تکرار نخواهید کرد ویا نیازش را عمیقا احساس میکردید.)
منابع خوبی انتخاب کنید. همیشه روحیه خوب داشته باشید و برنامه ریزیتون پایبند باشید
خیلی تلاش کردم که همه چیزو کامل توضیح بدم. امیدوارم به دوستان کمکی کرده باشم
با تشکر .
۱۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mile Stone , polarisia , barca , arshad91 , mkarimi1987 , latifi , Jabar-Asadi , l.sh , پریناز ۶۸ , luna , IT89 , Avicenna , Mahtab_m , zeinab , moha , prr121 , zarei1991 , ayfer.a11 , H3NGAM3H , deh-ab , sulduz , آسمان ابری , hamedit89 , IT.setareh91 , barankhanom , احسان مومنی
ارسال:
۱۷ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۴۵ ب.ظ
بهتون تبریک میگم عااااااااااااللللللللللللیه
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۸۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۳ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۷ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۲۸۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۵ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۱۱۰ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۱۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۲۸۶ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۴۰۹ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close