زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۰۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ارشد در ایران یاخارج از کشور؟

ارسال:
۱۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۵:۳۷ ب.ظ
با سلام

میخواستم نظرات و تجربیات شما دوستان رو بدونم راجع به اینکه خواندن مقطع ارشد توی دانشگاهی مثل شریف یا تهران و سایر دانشگاه های دولتی ما بهتره یا تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور؟

دانشگاه های خارج از کشور منظور دانشگاهی هسش که به یک لیسانسه با معذل ۱۵ یا ۱۶ دانشگاه شیراز پذیرش بده( اگر اطلاعی دارید که با این مشخصات از چه کشور و دانشگاهی میشه پذیرش گرفت هم لطفا راهنمایی بفرمایید)

همیشه خراب کردن آسونتر از ساختنه
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۵ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۱۰ ب.ظ
هیچکس نظری نداره؟

یا حتما باید اولین پست رو صاحب تاپیک بزنه تا بقیه وارد بحث شن؟ Big Grin

همیشه خراب کردن آسونتر از ساختنه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۰۹:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ تیر ۱۳۹۰ ۰۹:۱۴ ق.ظ، توسط mosavat.)
RE: ارشد در ایران یاخارج از کشور؟
(۱۵ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۱۰ ب.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  هیچکس نظری نداره؟

یا حتما باید اولین پست رو صاحب تاپیک بزنه تا بقیه وارد بحث شن؟ Big Grin

دوست عزیز‌:
در این مورد قبلا تا حدودی بحث شده‌، که میتونید با مراجعه به لینک ‌: تالار گفتمان -> جستجو بحثهای قبلی رو پیدا کنید

اما در مورد سوالی که داشتید‌: بطور کلی بستگی داره که شما بعدا کدام بازار کار رو مد نظرتون باشه ؟ بازار کار ایران یا خارج از کشور ؟

در رابطه با پذیرش گرفتن هم‌: سوالتون خیلی گسترده بود‌، دانشگاههای آمریکا‌، اروپا‌، آسیا اینقدر متنوع هستند که نمیشه برای همه شون یک فرمول کلی داد‌،

در ثانی‌: فقط بحث پذیرش گرفتن که مطرح نیست‌، شما بایستی قادر باشید از عهده مخارج تحصیلتون هم بر بیاید ‌، مثلا شاید با شرایط شما بشه از یک دانشگاه گران قیمت در اروپا هم پذیرش گرفت ولی وقتی که پرداخت هزینه هاش براتون سنگین و نشدنی باشه مجبورید ازش صرفنظر کنید

برای فکر کردن راجع به این موضوع فقط شرط معدل نیست که بایستی توجه بشه

شما ابتدا بایستی مجموعه ای از فاکتورهای اقامتی‌، اقتصادی‌، فرهنگی و بخصوص زبان رو برای اون دانشگاه و کشوری که مد نظرتون هست در نظر بگیرید و در موردش تحقیق کنید‌، مثلا بببینید که آیا برای تحصیل در یک دانشگاه بخصوص حاضرید یکسال وقت بگذارید و زبانهای غیر انگلیسی مثل آلمانی یا فرانسه رو فرا بگیرید یا نه ؟
جویا بشید هزینه تحصیل و زندگی در اون شهر در چه حدودی هست ؟ آیا هزینه تحصیل شما رو خانواده تقبل میکنند یا اینکه قصد دارید در اونجا در کنار تحصیل کار کنید و خرجتون رو تامین کنید

بعد از اینها نوبت میرسه به پذیرش گرفتن‌: که معمولا شرط معدل و دانشگاه دوره کارشناسی تون مورد توجه هست و در عین حال سوابق پژوهشی و احیانا اختراعات‌، ابتکارات‌، مقاله‌ها و کلا فعالیتهای فوق برنامه تحصیلی شما که البته امری مطلق نیست و تصمیم گیری در این مورد میتونه از دانشگاهی به دانشگاهی و از کشوری به کشوری دیگر بسیار متفاوت یا متغیر باشه
۰
۰
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۰, ۰۴:۳۷ ب.ظ
واسه خارج رفتن/نرفتن به نظر من انگیزه‌هایی غیر از درس لازم هست. دوستمون برخی دلایل رو گفتن. من خودم به دلیل اینکه می‌خوام در ایران کار کنم و حوصله خارج رفتن و دردسرهای اون رو ندارم ایران موندم. هر چند که اگه تو شریف پذیرش نمی‌گرفتم غم غربت رو به جون می‌خریدم.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۱۶ ق.ظ
اصلا کار به اونجا‌ها نمی رسه که بخوای در موردش فکر کنی!به سه دلیل:
سومین دلیل اینه که شما وقتی می خوای برای ارشد اپلای کنی حتما باید دو ۳ تا مقاله‌ی ISI یا یک پروژه‌ی تخصصی خوب بزاری تنگش که صد در صد الان اینا رو نداری.
دومیش اینه که توی دوره‌ی ارشد معمولا فاند(کمک هزینه) نمی دن (۵ درصد)باید کل هزینه رو به جون بخری که یکم سخته.تازه فقط پول نیست زحمت کرایه‌ی خونه و اجاره‌ی ماشین و پیدا کردن کار برای امرا معاش کلی دردسر داره.
و اولیش اینه که برای دانشگاه های آمریکا و اروپا اصولا برای ارشد ویزا نمی دن.!

شما تا بخواین چند تا مقاله از خودتون پابلیش کنید و امتحان GRE و تافلتون رو بدید و اپلای هاتون رو بفرستید و خانواده رو برای رفتن راضی کنید یه دو سالی طول می کشه.به نظر من این دو سال را تو ایران ارشد بخونید.بعد برای دکترا اقدام کنید.

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۲۴ ق.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۶ ق.ظ)Maryam-X نوشته شده توسط:  اصلا کار به اونجا‌ها نمی رسه که بخوای در موردش فکر کنی!به سه دلیل:
سومین دلیل اینه که شما وقتی می خوای برای ارشد اپلای کنی حتما باید دو ۳ تا مقاله‌ی ISI یا یک پروژه‌ی تخصصی خوب بزاری تنگش که صد در صد الان اینا رو نداری.
دومیش اینه که توی دوره‌ی ارشد معمولا فاند(کمک هزینه) نمی دن (۵ درصد)باید کل هزینه رو به جون بخری که یکم سخته.تازه فقط پول نیست زحمت کرایه‌ی خونه و اجاره‌ی ماشین و پیدا کردن کار برای امرا معاش کلی دردسر داره.
و اولیش اینه که برای دانشگاه های آمریکا و اروپا اصولا برای ارشد ویزا نمی دن.!

شما تا بخواین چند تا مقاله از خودتون پابلیش کنید و امتحان GRE و تافلتون رو بدید و اپلای هاتون رو بفرستید و خانواده رو برای رفتن راضی کنید یه دو سالی طول می کشه.به نظر من این دو سال را تو ایران ارشد بخونید.بعد برای دکترا اقدام کنید.

من اکثر این چیزایی که گفتید رو قبول ندارم! چون کلی مثال نقضشو دیدم! شاید فاند گرفتن یکم سخت باشه (اونم واسه دانشگاهای خوب مگرنه برای دانشگاهای معمولی فاند گرفتن هم سخت نیست) ولی من کلی آدم می شناسم که با پایه درسی متوسط و حتی ضعیف هم قبول شدن هم ویزا راحت گرفتن حتی فاند هم گرفتن!!! نه مقاله داشتن نه پروژه. GRE هم فکر کنم فقط مال آمریکا باشه بقیه جاها نخوان!

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۳۸ ق.ظ
در ایران خوندنش یک فوایدی داره و در خارج خوندنش هم همینطور یک فواید دیگر. برای افراد مختلف و دانشگاههای مختلف بنظر من فرق میکنه. نمیشه یک نسخه کلی داد. بعلاوه هر دانشگاهی هم ارزش رفتن نداره.راجع به هزینه و فاند گرفتن و حتی ویزا شرایط خیلی نسبت به چند سال قبل بهتر شده. ویزا گرفتن اروپا سخت نیست. کانادا و استرالیا هم همینطور . ولی امریکا همچنان مشکله ولی راحت‌تر از قبل. البته دولت اوباما داره اینکار رو واسه ایرانیها راحت میکنه. امتحان GRE هم همانطور که گفتند مربوط به امریکاست. البته GREخوشبختانه یک قسمت ریاضی هم داره که به ایرانیها خیلی کمک میکنه.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۰
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۵۷ ق.ظ، توسط Maryam-X.)
(۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۲۴ ق.ظ)luna نوشته شده توسط:  من اکثر این چیزایی که گفتید رو قبول ندارم! چون کلی مثال نقضشو دیدم! شاید فاند گرفتن یکم سخت باشه (اونم واسه دانشگاهای خوب مگرنه برای دانشگاهای معمولی فاند گرفتن هم سخت نیست) ولی من کلی آدم می شناسم که با پایه درسی متوسط و حتی ضعیف هم قبول شدن هم ویزا راحت گرفتن حتی فاند هم گرفتن!!! نه مقاله داشتن نه پروژه. GRE هم فکر کنم فقط مال آمریکا باشه بقیه جاها نخوان!

آره می دونم بیشتر احوال دانشگاه های آمریکایی رو گفتم.
خوب مشکل سر همون "یک جاهای دیگه" است.
اگه بخواین از دانشگاه های آسیایی یا اروپایی دست دوم ویزا بگیرید ......من یکی که ترجیح می دم با افتخار بشینم تو خونه‌ی خودم و از این مملکت بیرون نرم!
۰
۰
ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۰۳ ق.ظ
GRE یه چیز فرمالیته است. اگه استاد رو راضی کنید GRE خیلی مهم نیست. حتی تافل هم مهم نیست. فاند گرفتن هم سخت نیست. باید یه جورایی مغز یه استاد رو شست‌و‌شو بدین.
شعبه مالزی دانشگاه آزاد (مالایا) هم که راحت می‌تونید برید.

۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۱۰:۰۳ ق.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۲:۰۳ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  GRE یه چیز فرمالیته است. اگه استاد رو راضی کنید GRE خیلی مهم نیست. حتی تافل هم مهم نیست. فاند گرفتن هم سخت نیست. باید یه جورایی مغز یه استاد رو شست‌و‌شو بدین.
شعبه مالزی دانشگاه آزاد (مالایا) هم که راحت می‌تونید برید.

دکتر ‌: این دانشگاه آزاد شعبه مالزی هم دیگه از اون گزینه‌ها بودا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دانشگاه آزاد منتظره ببینه کجا پول بیشتری هست فوری بره همونجا شعبه بزنه ‌، درست مثل شعب بین الملل دانشگاههای تهران و شیراز و شریف که شهریه اش خدا تومنه
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۸:۵۶ ب.ظ، توسط admin.)
البته مالایا ربطی به دانشگاه آزاد ایران نداره. چون من می‌بینم بیشتر دانشگاه‌ آزادی‌های ما می‌رن این دانشگاه این اسم رو روش گذاشتم.Smile

۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۵:۵۳ ب.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۳۴ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  البته مالایا ربطی به دانشگاه آزاد ایران نداره. چون من می‌بینم همه دانشگاه‌ آزادی‌های ما می‌رن این دانشگاه این اسم رو روش گذاشتم.Smile

اسم جالبیه ‌، ولی مگه خبر ندارین ؟!! دانشگاه آزاد هم رفته تو مالزی شعبه زده ...

به افتخار دانشگاه آزاد هورااااااااااااااااااااااااااااااااا ....................
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۶:۱۵ ب.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۰ ۰۵:۵۳ ب.ظ)daneshju-arshad-manesht نوشته شده توسط:  
(21 تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۳۴ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  البته مالایا ربطی به دانشگاه آزاد ایران نداره. چون من می‌بینم همه دانشگاه‌ آزادی‌های ما می‌رن این دانشگاه این اسم رو روش گذاشتم.Smile

اسم جالبیه ‌، ولی مگه خبر ندارین ؟!! دانشگاه آزاد هم رفته تو مالزی شعبه زده ...

به افتخار دانشگاه آزاد هورااااااااااااااااااااااااااااااااا ....................

بابا دانشگاه آزاد هم دانشگاه خوب و بد و دانشجوی خوب و بد داره! اتفاقا دانشجوهای خیلی خوب هم داره که ممکنه توی خیلی از سراسری‌ها مثل اونا پبدا نشه!من تعصبی روی دانشگاه آزاد ندارم ولی خوب شاید این طور صحبت در مورد دانشگاه آزاد باعث ناامیدی یه سری از بچه های دانشگاه آزاد که البته اینجام خیلیاشون هستند بشه!

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال: #۱۴
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۶:۳۲ ب.ظ
مگه من در مورد کیفیت دانشگاه آزاد نظری دادم؟ داریم معرفی می‌کنیم دانشگاه‌هایی که داره رو. ما هیچ قضاوتی در موردش نکردیم که

۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۷:۲۱ ب.ظ
بله می دونم بیشتر منظورم به این جمله بود:
همه دانشگاه‌ آزادی‌های ما می‌رن این دانشگاه!
بعضیاشونم هستند که دانشگاهای خیلی خوبی پذیرش می گیرن!
بیشتر منظورم این بود که تعمیمش شاید خیلی خوب نباشه! همین! مگرنه من دیدگاه شما رو در مورد عدالت آموزشی و ... می دونم!

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۵۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Rainbow طبیعت زیبای ایران! αɾια ۱۵ ۸,۹۷۴ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۴:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: AXEL.
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۴۳۵ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین shapor_hadifar ۰ ۱,۶۸۹ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: shapor_hadifar
  پر استفاده ترین مدل های هواپیما در ایران abolfazlda ۱ ۲,۷۶۷ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Smile دانلود فیلم های آموزش پایگاه داده-دکتر حق جو دانشگاه علم و صنعت ایران Bakhtabad ۱۹ ۲۹,۱۲۸ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: keshvari9
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۱۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  بازار کار گرایش معماری کامپیوتر در ایران ƊƦЄƛM ۸ ۱۳,۴۱۵ ۱۰ دى ۱۳۹۷ ۰۳:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: masoudfn
  زبان انگلیسی در مقطع دکترا در ایران suraty ۱ ۲,۵۲۸ ۰۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: suraty
  تعیین زمان سفارت کشور فرانسه zpv1234 ۰ ۲,۰۸۸ ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zpv1234

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close