زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۱۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گرایش الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران

ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۶:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۴ ب.ظ، توسط MajidManesht2012.)
گرایش الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران
با سلام خدمت همگی
از اونجایی که چند نفر پیام دادند تا در مورد گرایش الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران بدونند گفتم شاید بهتر باشه از این طریق اقدام کنم تا خودتان قضاوت کنید::

۱- گروه الگوریتم و محاسبات زیر گروه علوم مهندسی محسوب میشه دانشکده ما دانشکده فنی شماره ۱ واقع در پردیس مرکز (همون درب اصلیه دانشگاه تهران) است و از دانشکده فنی امیر آباد (که بچه های نرم افزار و هوش و...اونجا هستند) جداست- اساتید ما:

دارا معظمی (ریس گروه علوم مهندسی) که فقط توانایی این رو داره که رفرنس های خوبی بهتون معرفی کنه (از نحوه تدریس و نمره دادنش من که به شخصه راضی نیستم) ولی میگن برای اون طرف رفتن میتونه کمک کنه چون خودش اون ور درس خونده و البته تخصصش گراف تئوریه. (الگوریتم پیشرفته-الگوریتم گراف و شبکه-الگوریتم تقریبی درس میده)

دکتر علی معینی هم که تخصصش randomized alg هستش که مدیر گروه الگوریتم و محاسبات هست و اون هم برای اون ور رفتن گزینه خوبیه(سیستم توزیع شده و الگوریتم های تصادفی درس میده)

اضافه بر این ها دکترامین قدوسیان(بهینه سازی ترکیبیاتی) دکتر مجد (محاسبات کوانتومی) دکتر شعبان خواه(یادگیری ماشین) دکتر ناصح پور (منطق برای علوم کامپیوتر) دکتر طاهری (آمارواحتمال پیشرفته+محاسبات نرم) دکتر غرقانی(الگوریتم های رمزنگاری) به عنوان دروس اختیاری درس می دهند.

بعضی از اساتید مدعو مثل سیدجوادی بعضی ترم ها میان و بعضی ترم ها نمیان و اگر بیاد الگوریتم موازی و نظریه محاسبه پیشرفته درس میده

۲- شما برای
apply
هم به لحاظ brand دانشگاه و هم به لحاظ course هایی که پاس میکنید شرایط خوبی خواهید داشت

۳- در کل شما اگر خودت فعال و سخت کوش باشی تو این گرایش برای
apply
و ... به جاهای خوبی خواهی رسید

۴- هندسه محاسباتی هم کلا تو دانشگاه تهران یک نفر کار کرده که اونم کامپیوتری نیست، من خودم تازگی ها به هندسه محاسباتی علاقه مند شدم ولی نه درسش ارائه میشه و نه کسی هست به دادم برسه- خودم باید پیگیرش باشی

۵- اینم سایت علوم مهندسی هست شاید برای شما مفید باشه: engsci.ut.ac.ir البته خواهشا" گول ظاهر سایت رو نخورید!!! و عمیق تر بنگرید

۶- اساتید ما اکثرا" ملاک و معیار دقیقی برای نمره دادن ندارند.

۷- ورودی های ما (۹۲) کلا" فک کنم ۲۰ الی ۲۲ نفر بودیم دقیق نمیدونم شایدم ۱۸ نفر

۸- دکترای این گرایش در حال حاضر در در دانشگاه تهران وجود ندارد

۹- آخرین رتبه قبولی روزانه الگوریتم و محاسبات: ۱۴۵ قبلا" به بچه ها گفتم ۱۳۰ که اشتباه کرده بودم

۱۰- یادتون باشه که من نه گفتم الگوریتم و محاسبات دانشگاه ته خوبه و نه گفتم بده فقط چیزایی که میدونستم رو بهتون گفتم
بازم اگر توضیحاتی خواستین که جا انداختم من در خدمتم

۱۱- مباحثی که تو الگوریتم پیشرفته ما میخونیم در واقع بیشتر مال نظریه محاسبه پیشرفته است (اثبات مسائل NP-complete) اینو گفتم که بدونید ما ادامه کتاب CLRS رو تو الگو پیشرفته نمی خونیم

۱۲- تو مباحثی مثل data mining و مباحث مربوط به مهندسی نرم افزار یا database و security هیچ کدوم از اساتید ما کار نکردند مگر اینکه به سختی بتونی با اساتید نرم دانشکده بالا کارکنی

۱۳- مجددا" تاکید میکنم که من فقط آنچه که در پیرامون خود در گرایش الگو دان ته دیدم رو گفتم، نظر شخصیه من اینه که بلند شید بیاید و حضوری با بچه ها و اساتید صحبت کنید. فردا اومدین بد بود یا خوب بود به من هیچ مربوطی نیست!!!

لحظه ای طول می کشد تا مجذوب کسی شوی
ساعتی طول می کشد تا به او علاقه مند شوی
و یک روز طول می کشد تا عاشقش شوی
اما یک عمر طول می کشد تا فراموشش کنی
۸
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , Amoojan , misagh01 , mar2000 , computerman , M a h d i , samane .gh , ali babalhavaeji , saeedeivazi , ali blhj , aali361 , oruji
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۲۳ ب.ظ
RE: گرایش الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران
من نمی دونم منظورتون از تخصیص چیه!
اینجا تخصیص معنی نداره
بله شما استاد راهنمای اولت حتما" باید از گروه خودتون(یعنی همین ۸ استاد) باشد دومی رو میتونی از دانشکده دیگه با توافق مدیر گروه انتخاب کنی
ولی در کل باید با همین ریاضی ها بسازی
از تخصیص هم خبری نیست! اگر موضوعی که شما انتخاب می کنی به نظریه ها و ریاضیات و ... نزدیک بود با این اساتید کار میکنی اگر نبود خودت باید آقای خودت باشی (یعنی شانسی یه استاد راهنما انتخاب میکنی و بعدش خودت تحقیق می کنی)

(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۷:۵۰ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  ممنون از توجهتون !!
با توجه به این که امسال الگوریتم ۱۲ تا روزانه ، ۱۲ تا شبانه میگیره، سوالم اینه که دانشجوها چطور به استادا تخصیص داده میشن؟ توی این ۸ تا استاد ک شما معرفی کردید، الان ۴ تاشون ریاضی هستن، یه دونه فیزیک، دوتا برق، یه دونه هم CS، الان مثلا این ۲۴ تا دانشجو چطور به این استادا تخصیص داده میشن؟

یه سوال دیگه اینکه دقیقا ما باید با یان استادا کار کنیم؟ چون الان همشون ریاضی هستن و فیزیک و دوتا برق و یه دونه هم CS !!!

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , misagh01 , computerman , saeed313 , aali361
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۵۹ ب.ظ، توسط MajidManesht2012.)
RE: گرایش الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران
واضحه که محدودیت وجود داره دقیقا" نمیدونم ولی شاید هر استاد ۵ تا دانشجو باشه

دقیقا" همون درسایی که من نوشتم با همون اساتیدی که گفتم ارائه میشن و نه بیشتر. حالا فوقش ترمای بعد یکی دو تادرس جایگزین بشه یعنی مثلا" رمزنگاری ارائه نشه بجاش یه درس دیگه با یه استاد جدید.(ولی تقریبا" احتمالش صفره)

(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۲۷ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  بعد یه سوال دیگه اینکه این درسا ارائه میشن، یا هر استاد هر چی بلده ارائه میده؟ نمدونم منظورمو درست گفتم یا نه!

(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۲۷ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  بعد یه سوال دیگه اینکه این درسا ارائه میشن، یا هر استاد هر چی بلده ارائه میده؟ نمدونم منظورمو درست گفتم یا نه!
Riemann عزیز، من دو تا مورد دیگه به لیست بالا اضافه کردم، بخون

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , Riemann , misagh01 , saeed313 , computerman , aali361

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۴۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۵۴ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۲ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۱ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۰ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۳۵ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۳۱۲ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۰ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۹۶ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close