زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۱۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تحلیل و بررسی موضوعی و محتوایی مدار منطقی

ارسال:
۰۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۶ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
اول از همه معذرت میخوام به خاطر تاخیر ایجاد شده. و اما اصل مطلب:

کلا درس آسونیه.
حجمش نه زیاده و نه کم:متوسطه.
این درسه پایه معماری محسوب میشه و پیشنهاد میکنم قبل معماری خونده بشه.
یه مقداری مشترک داره با گسسته. من اول منطقی رو خوندم بعد گسسته رو و تو اون تکیه مشترکش به مشکل بر نخوردم.چند فصله اول معماری مانو هم با منطقی مشترکه که اگه اول منطقی رو خونده باشد میتونید اون فصل هارو بسیار سریع‌تر بخونید یا حتی اگه وقت کم دارید اصلا نخونید.
تو دروس مشترک این درس همراه با ساختمان داده بیشترین تعداده سوال رو داران:۷ سوال (البته من تا سال ۸۹ رو میدونم و ۹۰ رو دقت نکردم چند تا سوال از هر درس آمده بود.)
بعضی از تستاشو میشه از روی جواب حل کرد. فقط این جور حل کردن ۲ تا نکته داره: اول اینکه باید کاملا حواستون جمع باشه که اشتباه نکنید چون یک اشتباه کوچک میتونه یه گزینه رو به غلط حذف کنه. دوم هم اینکه تو سوالای غلط ممکنه جواب نده مثلا تمام گزینه‌ها غلط باشن و شما بعد از حذف ۳ گزینه، یه گزینه غلط رو به عنوان جواب انتخاب کنید. کلا این درس به نظر من بهترین درس واسه تستی حل کردنه.
باید دستتون تو به کار بردن روش هاش مثل جدول کارنو سریع باشه.
تو بعضی از قسمت‌ها مثله PLD فهمیدن ایده بحث نقش مهمی بازی میکنه. تو بعضی از قسمت‌ها مثل مدارات ترتیبی آسنکرون trace کردن مدار خیلی مهمه. یعنی بهش ورودی بدید و ببینید مدار دقیقا چه کارهایی رو انجام میده.
بعضی وقت‌ها برای اینکه تستاشو سخت کنن تست هاش به سمت معماری میره.
در کل من پیشنهاد میکنم رو زدن تعداد بالائی از تستای این درس حساب کنید چون نسبت به درسی دیگه میشه تستای بیشتری رو ازش زد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , mfXpert , SarahArshad , ایرسا , maedeh64 , vovin , HRZ , rozh66 , mohsen.srn , terma , Parva , reza899 , Pakniat , Happiness.72 , Sadra.T
ارسال:
۰۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ دى ۱۳۹۰ ۱۱:۳۷ ب.ظ، توسط - rasool -.)
عالی بود.
اگه ممکنه جزئیات بیشتری رو هم بفرمایید. مثلا اینکه معمولا از مدارات ترکیبی چه سبکی میدن؟ یا مدارات ترتیبی؟ یا مثلا از فصل اول ؟
کلا تیپ و روتین سوالاتش در کنکورهایی که تا حالا برگزار شده چطوریه؟( مثلا اینو می دونم که به احتمال بالا یک مورد از کارنو میدند و نیز از هازارد‌ها امکان سوال آمدن بالای ۹۰ درصده.)

بسیار ممنونم از وقتی که می گذارید.

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

ارسال:
۰۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۲:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ آذر ۱۳۹۱ ۰۲:۴۶ ب.ظ، توسط Parva.)
RE: تحلیل و بررسی موضوعی و محتوایی مدار منطقی
(۰۴ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۲۲ ب.ظ)yaali نوشته شده توسط:  اگه ممکنه جزئیات بیشتری رو هم بفرمایید. مثلا اینکه معمولا از مدارات ترکیبی چه سبکی میدن؟ یا مدارات ترتیبی؟ یا مثلا از فصل اول ؟
کلا تیپ و روتین سوالاتش در کنکورهایی که تا حالا برگزار شده چطوریه؟( مثلا اینو می دونم که به احتمال بالا یک مورد از کارنو میدند و نیز از هازارد‌ها امکان سوال آمدن بالای ۹۰ درصده.)
من حافظم ضعیفه خیلی یادم نیست چنین جزئیاتی فقط مورد های کلی یادم مونده. خیلی هم احتیاجی به دونستنه اینا نیست به نظر من چون وقتی تست های سال های قبل رو بزنید خودتون میفهمید طراح‌ها بیشتر رو چه چیزائی تاکید دارن. همچنین خودتون میتونید تست های چند سال اخیر رو بررسی کنید و بودجه بندی رو به دست بیارید. تو بسته گام آخر پارسه هم بودجه بندی‌ها بود ولی نمیدونم چقدر درست بود.
تو سایت ماهان هم یه چیزی تو مایه های بودجه بندی نوشته که زمان کنکور من دیدم توش اشتباه پیدا کردم. واسه همین هم میگم خودتون بودجه بندی رو به دست بیارید. البته طوری هم نباشه که تست‌ها رو "بیات" کنید. مثلا میتونید به دوستتون سوالات کنکور رو بدید تا بودجه بندی رو رو براتون به دست بیاره.
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool -

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۳,۹۳۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  جزوه ی خلاصه مدار های منطقی HamidReza1 ۰ ۶۸۷ ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۳۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  استخدام کارشناس تحلیل داده zeinab_IT ۰ ۱,۰۰۵ ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zeinab_IT
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۳ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۲۶ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بهترین گرایش برای موقعیت شغلی تحلیل سیستم shahabkarimi00 ۳ ۵,۵۱۲ ۰۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۲۳ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۱۳۲ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  رسم مدار انکدر ۴ به ۲ moslemrahmati ۰ ۱,۶۵۳ ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: moslemrahmati

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close