زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۲۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

script

ارسال:
۰۲ مهر ۱۳۹۱, ۰۲:۱۳ ق.ظ
script
سلام
من میخوام یه اسکریپت تو فدورا بتویسم کسی هست بهم کمک کنه؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۲ مهر ۱۳۹۱, ۰۳:۴۵ ب.ظ
script
shell programming?
۰
۰
ارسال:
۰۲ مهر ۱۳۹۱, ۰۴:۵۶ ب.ظ
script
فعلا بگو این اسکریپت قرار چیکار بکنه؟

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۰
۰
ارسال:
۰۲ مهر ۱۳۹۱, ۰۹:۲۳ ب.ظ
script
آره فکر کنم همون shell programming
من موقع تست گرفتن باید چندین صفحه رو باز کنم و از طریق remote سرورهایی رو start کنم و برم داخل mysql ام تغییراتی بدم و درون dns ام تغییراتی بدم و ...

شبیه همین ها
۰
۰
ارسال:
۰۴ مهر ۱۳۹۱, ۱۲:۰۶ ق.ظ
script
(۰۲ مهر ۱۳۹۱ ۰۹:۲۳ ب.ظ)mamani نوشته شده توسط:  آره فکر کنم همون shell programming
من موقع تست گرفتن باید چندین صفحه رو باز کنم و از طریق remote سرورهایی رو start کنم و برم داخل mysql ام تغییراتی بدم و درون dns ام تغییراتی بدم و ...

شبیه همین ها

این که کلی کار شد. دقیقا باید چیکار کنه؟ چه صفحه‌ای رو باز کنید؟ چه سرورهایی رو استارت کنید؟ و سه نقطه. احساس می‌کنم خودتون دقیقا نمیدونید این برنامه باید چیکار کنه.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۰
۰
ارسال:
۰۴ مهر ۱۳۹۱, ۰۱:۰۱ ق.ظ
script
خودم میدونم اما چون اصول برنامه نویسی اش رو نمیدونم نمیتونم توضیح بدم
سرورهایی دارم مثلا به نام scscf با IP 172.17.8.26 که توسط دستوری از طریق command prompt اجرا میکنم و چه چیزایی شبیه همین
۰
۰
ارسال:
۰۹ مهر ۱۳۹۱, ۰۲:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۲:۴۶ ب.ظ، توسط a.hooshmand.)
script
همون دستوراتی که داخل command prompt لینوکس می نویسید را به ترتیب توی یک فایل متنی بنویسید(مثل batch فایلهای ویندوز هست با امکانات بیشتری - یا Windows PowerShell)
سپس برای قابل اجرا بودن فایل متنی که نوشته اید:
کد:
chmod +x filename
برای اجرا
کد:
./filename

(البته لینوکس تعداد زیادی پوسته دارد ولی معمولا پیشفرض آن bash است برای کاربردهای عادی هم تفاوت های چندانی با هم ندارند)
۰
۰
ارسال:
۰۹ مهر ۱۳۹۱, ۰۶:۲۱ ب.ظ
RE: script
(۰۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۲:۴۱ ب.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط:  همون دستوراتی که داخل command prompt لینوکس می نویسید را به ترتیب توی یک فایل متنی بنویسید(مثل batch فایلهای ویندوز هست با امکانات بیشتری - یا Windows PowerShell)
سپس برای قابل اجرا بودن فایل متنی که نوشته اید:
کد:
chmod +x filename
برای اجرا
کد:
./filename

(البته لینوکس تعداد زیادی پوسته دارد ولی معمولا پیشفرض آن bash است برای کاربردهای عادی هم تفاوت های چندانی با هم ندارند)

من متوجه منظورتون نشدم
بزارین بیشتر توضیح بدم
من چندتا سرور دارم
اولی روی سیستمی با IP 172.17.8.22
دومی روی سیستمی با IP 172.17.8.23
سومی روی سیستمی با IP 172.17.8.24
و من با سیستم با ۱۷۲/۱۷/۸/۲۵ IP کار میکنم
توسط صفحه command های جدا از طریق صفحه خودم با ssh root@IP به هر کدام وارد شده و دستور cd وارد پوشه مورد نظر میشم
و در این پوشه یک فایل اجرایی هست که با filename /. اجرا میکنم
هر بار که سیستم restart میشه باید این مراحل را تکرار کنم
حالا میخوام بدونم روشی هست که مثلا کدی نوشته بشه که هر بار نخواهم اینها رو تکرار کنم؟
مرسی
۰
۰
ارسال:
۱۰ مهر ۱۳۹۱, ۱۲:۰۷ ق.ظ
script
(۰۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۶:۲۱ ب.ظ)mamani نوشته شده توسط:  من متوجه منظورتون نشدم
بزارین بیشتر توضیح بدم
من چندتا سرور دارم
اولی روی سیستمی با IP 172.17.8.22
دومی روی سیستمی با IP 172.17.8.23
سومی روی سیستمی با IP 172.17.8.24
و من با سیستم با ۱۷۲/۱۷/۸/۲۵ IP کار میکنم
توسط صفحه command های جدا از طریق صفحه خودم با ssh root@IP به هر کدام وارد شده و دستور cd وارد پوشه مورد نظر میشم
و در این پوشه یک فایل اجرایی هست که با filename /. اجرا میکنم
هر بار که سیستم restart میشه باید این مراحل را تکرار کنم
حالا میخوام بدونم روشی هست که مثلا کدی نوشته بشه که هر بار نخواهم اینها رو تکرار کنم؟
مرسی
نوشتن یک شل اسکریپت که این کارهارو به صورت خودکار انجام بده کار ساده‌ای هستش منتها مشکل اینه که من چیزی از نوشتن شل اسکریپت یادم نمونده. شما کافیه این سوالتون رو تو یه فروم مرتبط با گنو/لینوکس بپرسید تا تو ۳ شماره اسکریپت رو برای شما بنویسن.

۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۲۵ ب.ظ
RE: script
کسی هست این تمرین که مربوط به shell programming هست رو بلد باشه؟
اسکریپتی که با اجرای آن ابتدا صفحه ترمینال پاک شود.سپس پیغام وارد کردن نام کاربری نمایش داده شود.با وارد شدن نام کاربری مشخص نماید آیا کاربری با چنین نام کاربری وجود دارد یا نه.اگر وجود نداشت و یا رمز مربوط به نام کاربری وارد شده اشتباه بود مجددا صفحه پاک شده و روند فوق تکرار شود.اگر نام کاربری و رمز آن درست بود کاربر با آن نام لاگین کرده و بتواند دستورات خود را اجرا نماید.هرگاه کاربر دستور exit را وارد کرد و یا کلیدهای ترکیبی Ctrl+D را فشرد مجددا صفحه پاک شده و روند ابتدای تمرین تکرار شود.این اسکریپت زمانی خاتمه می یابد که در حالت وارد کردن نام کاربری باشیم و کلید Ctrl+C را بفشاریم یعنی سیگنال توقف ارسال شود.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منبع خوب برای یادگیری JAVA SCRIPT marvelous ۰ ۱,۹۸۹ ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  java script hanif ۱۲ ۸,۲۰۲ ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  دانلود کتاب های گوگل توسط Greasemonkey script farazin ۸ ۵,۶۹۵ ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Xilinx

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close