زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۴۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پی در پی پذیری در برخورد و در دید؟؟

ارسال:
۰۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۲۵ ب.ظ
سلام به همه
زمانبندی های زیر را در خصوص CSR , (View Seriallizable) VSR بررسی کنید. و دلایلش رو هم تشریح کنید.
S1:R1(x) W2(x) W1(x) Abort2 Commit1
S2:R1(x) W2(x) W1(x) Commit2 Commit1
S2:W1(x) R2(x) W1(x) Abort2 Commit1
S3:W1(x) R2(x) W1(x) Commit2 Commit1
S4:W1(x) R2(x) W1(x) Commit2 Abort1
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۷:۳۰ ب.ظ
RE: پی در پی پذیری در برخورد و در دید؟؟
سلام دوست عزیز
شاید بهتر بود که معین می کردید در خصوص کدوم زمانبندی توضیح می دید. (شاید هم منظور شما در خصوص همه زمانبندی ها باشه)
اما در جوابیه اومده (بدون هیچ تشریحی)
S1: CSR(OK), VSR (OK)
S2:CSR(NO), VSR(OK)
در ضمن اگر هم VSR باشه نتیجه زمانبندی S2 با هیچ کدوم از زمانبندی های T1 T2 یا T2 T1 برابر نخواهد بود
راستش خود من هم به درستی جوابش رو نمی دونم.
ارسال:
۱۲ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۲۳ ب.ظ
سلام دوست عزیز. به نظر میرسه فرمایشات شما درست نیست. من جواب ها رو قرار می دم. خودم هم دارم دنبال جواب درست می گردم. امیداورم پیدا کنم.
S1:R1(X) W2(X) W1(x) Abort2 Commit1 : CSR(OK) VSR(OK)
S2:R1(x) W2(x) W1(x) Commit2 Commit1: CSR(NO) VSR (OK)
S3:W1(x) R2(X) W1(X) Abort2 Commit1: CSR(NO) VSR(NO)
S4:W1(X) R2(X) W1(X) Commit2 Commit1: CSR(NO) VSR(NO)
S5: W1(X) R2(X) W1(X) Commit2 Abort1: CSR(OK) VSR(OK)
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۰۷ ب.ظ
سلام.
ببخشید این سوال از کجا اومده و چرا این طور استدلال کردید؟ الان ترتیب اجرای سریال رو اگر که T1T2 در نظر بگیریم S1 اونوقت view serializable نیست.

کوه با بالانشینی رتبه ای پیدا نکرد
جاده با افتادگی از کوه بالا می رود
ارسال:
۱۴ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۴۴ ق.ظ، توسط amusavi.)
بنده پست جواب رو برای گمراه نشدن همه برداشتم ولی میشه بگید اینو از کجا میگید و چقدر صحت داره؟
یعنی یکی با سلیقه خودش تست در نیاورده؟
ببینید مثلا جمله حق جو برای تعارضی اینه که ؛ترتیب عملگرهای دارای برخورد تراکنش های ســــــــــــــــاقط نشده در هردو یکسان باشه؛ با این حال سقوط رو در این جوابها اصلا در نظر نگرفته ....
یا مثلا برای دید حق جو میگه :یک زمانبندی پی در پی در دید است اگر اثرات آن روی بانک اطلاعات با اثرات یک زمان بندی پی در پی یکی باد. اثرات یک زمان بدی مقادیری هستند که توسط عملگرهای write تراکنش‌های ساقط نشده نوشته می شوند:

ارسال:
۱۴ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۴۳ ق.ظ، توسط hichagha.)
سلام. راستش خودم هم سردر گم شدم. خیلی از جزوات رو بررسی کردم. اسلایدهای دکتر حقجو رو هم همین طور و البته تو اینترنت.
که با هیچ کدوم به جواب نمی رسیم.
اما منبع سوال کچاست؟
کتاب پایگاه داده
Ramakrishnan Gehrke .Database.Management.System .3rd.ED
منبع جواب کجاست؟
به همراه کتاب معرفی شده فوق، کتابی دیگه ای هست که پاسخ تمرینات رو آورده.
DATABASE MANAGEMENT SYSTEMS SOLUTIONS MANUAL THIRD EDITION
شماره تمرین کدوم هست؟
Exercise 17.2

اگر تو اینترنت جستجو کنید به راحتی می تونید دانلود کنید. یا حتی صورت سوال رو هم جستجو کنید چندین صفحه در این خصوص هست. تصورم این هست که منبع خوبی هست ولی راستش نمی دونم چرا به جوابش نمی رسم.
تو آزمون دکتری دانشگاه آزاد از مسئله پی در پی پذیری تعداد سوالات قابل توجه ای مطرح شده بود.
امیدوارم تو دو روز باقی مانده به کنکور ۹۳ کسی جوابی براش پیدا کنه. هرکسی جواب براش پیدا کرد لطفا برای همه تشریح کنه
(امیدوارم جوابیه غلط نباشه. بفهمم یک هفته بی خود وقتم هدر رفت)
ارسال:
۱۴ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۳۲ ب.ظ
یه فایل پیدا کردم، جواب سوالات توش هست که به نظر درست میاد

برای پی در پی پذیری در برخورد، گراف پی در پی پذیری پذیری رو رسم کنید. اگر دور داشت CSR نیست. برای VSR هم سه شرط رو باید داشته باشه:
۱) اگر در زمانبندی داده شده تراکنش i مقدار داده x را ابتدا می خواند، در زمانیندی سریال معادل هم تراکنش i ابتدا آن را بخواند.
۲) اگر در زمانبندی داده شده تراکنش i مقدار x را از تراکنش j می خواند در زمانبندی سریال معادل هم این ترتیب انجام شود.
۳)) اگر در زمانبندی داده شده تراکنش i مقدار داده x را به عنوان آخرین تراکنش می نویسد، در زمانیندی سریال معادل هم تراکنش i آخرین نویسنده x باشد.

توجه کنید که آیتم خوانده یا نوشته شده مشترک هست یا خیر. همچنین به Commit یا Abort شدن توجه کنید.

فایل‌(های) پیوست شده
assgn4Soln.pdf
اندازه فایل: ۲۰/۴۳ KB
 سپاس‌گزاری شده توسط: _۱۳۶۸صبا
ارسال:
۱۴ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۵۵ ب.ظ
(۱۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۳۲ ب.ظ)morelo نوشته شده توسط:  یه فایل پیدا کردم، جواب سوالات توش هست که به نظر درست میاد

برای پی در پی پذیری در برخورد، گراف پی در پی پذیری پذیری رو رسم کنید. اگر دور داشت CSR نیست. برای VSR هم سه شرط رو باید داشته باشه:
۱) اگر در زمانبندی داده شده تراکنش i مقدار داده x را ابتدا می خواند، در زمانیندی سریال معادل هم تراکنش i ابتدا آن را بخواند.
۲) اگر در زمانبندی داده شده تراکنش i مقدار x را از تراکنش j می خواند در زمانبندی سریال معادل هم این ترتیب انجام شود.
۳)) اگر در زمانبندی داده شده تراکنش i مقدار داده x را به عنوان آخرین تراکنش می نویسد، در زمانیندی سریال معادل هم تراکنش i آخرین نویسنده x باشد.

توجه کنید که آیتم خوانده یا نوشته شده مشترک هست یا خیر. همچنین به Commit یا Abort شدن توجه کنید.

سلام دوست عزیز. لطفا تشریحی توضیح بدید
مثلا اگر گراف رو رسم کنیم. در زمانبندی s1 حلقه وجود ندارد (چون abort داریم) پس CSR هست ولی چرا S3 زمابندی CSR نیست؟
ارسال:
۱۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۱۱ ب.ظ، توسط morelo.)
s3 هم CSR هست و هم VSR. اگر تراکنش ۲ تثبیت می شد نه CSR بود و نه VSR.
ارسال: #۱۰
۰۲ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۵۷ ق.ظ
با سلام شما می توانید آموزش کامل روابط ترمیم پذیری و اجتناب از ابورت انتشاری و قطعی بودن و سریالی پذیری در دید و در برخورد را از لینک زیر دریافت کنید. پس از این قادر خواهید بود که سابقه های داده شده را بررسی کنید و ویژگی های گفته شده را روی آنها تحلیل کنید :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video صد فیلمی که باید قبل از مرگ دید؟ sama2010 ۱۵ ۸,۸۰۲ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
Video آخرین فیلمی که دیدید! marvelous ۶۴ ۴۴۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: RASPINA
  فیلم های خوب که ارزش دیدن دارن چه ایرانی چه خارجکی!!!!!!!!! SarahArshad ۳۸۲ ۲۰۱,۳۶۹ ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman
  درخت دسترس پذیری برای شبکه های پتری αɾια ۱ ۲,۱۴۱ ۰۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۶:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  کاهش پذیری چند جمله ای *tarannom* ۲ ۲,۲۰۰ ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: *tarannom*
  کامپیوتر ۸۹ . نرخ برخورد wskf ۱ ۱,۲۷۹ ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  نرخ برخورد wskf ۱ ۱,۲۱۷ ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ۰۹:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: signal_micro
  ارضای محدودیت روش پرش به عقب با هدایت برخورد Hopegod ۰ ۱,۱۶۶ ۲۶ دى ۱۳۹۵ ۰۵:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Hopegod
  دید ck-fk tmanesht ۰ ۱,۱۱۴ ۲۳ دى ۱۳۹۵ ۱۲:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: tmanesht
  مکمل پذیری . شبکه -- گسسته پوران wskf ۱ ۹۷۲ ۱۲ دى ۱۳۹۵ ۰۵:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close