زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دلیل این error صفحه آبی چیه؟

ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۵۳ ق.ظ، توسط sonia1990.)
سلام خانم ها و آقایون مهندس

حدودا یک سال پیش من خواستم پارتیشن بندی ویندوزم رو تغییر بدم (کلیک راست روی my computer,mange,disk management)
که یه دفعه لپتاپم هنگ کرد و دیگه بالا نمیومد بعدش دادم به یه مهندس که برام به سختی اطلاعتم رو از هاردم برداشت و مجدد ویندوز ۷ نصب کردم...همون موقع بهم گفت این هارد دیگه برات هارد نمیشه...

خلاصه ازاون به بعد هر از گاهی این error که عکسشو گذاشتم میاد رو صفحه و تنها راه خلاص شدن هم نگه داشتن دکمه پاور و خاموش شدن لپ تاپ هست بیشتر اوقات وقتی این ارور میاد که مثلا لپتاپ رو میزنم که sleep یا hibernate بشه یا چند لحظه لپ تاپ رو رها میکنم و میرم یه بار دیگه ویندوز نصب کردم باز حل نشد چک کردم هاردم bad sector هم نداشت
از اون موقع لپ تاپم بیشتر داغ میکنه و همیشه صدای فنش بالاست قبلنا هر از گاهی که کار زیاد میکشیدم ازش صداش درمیومد

سوالم اینه ایرادش از کجا هست؟ راه حلش چیه؟

فایل‌(های) پیوست شده

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۱۴ ق.ظ
سلام
مشخصات سیستمتون رو بنویسید و اینکه به اون کسی که لپ تاپ رو سپردید چقدر اطمینان دارید؟
صفحه آبی به دلایل مختلفی میتونه ظاهر بشه بکی از دلایلی که معمولا با هایبرنت نکردن و یا اسلیپ نکردن از بین میره برای کارت گرافیکه و یا بایوس سیستمتون که اگر میتونید بایوس و درایور کارت گرافیک رو آپیدیت کنید

[تصویر:  banner.jpg]
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۲۸ ق.ظ، توسط sonia1990.)
ram 4
hard 500
cpu core2duo 2.66

خراب کاری اولیه که کار خودم بوده اون شخصی هم که دادم درستش کنه جلو خودم انجام داد از مهندسای محل کارآموزیم بود

بایوس و کارت گرافیک رو چطور آپدیت کنم؟
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۴۴ ق.ظ، توسط فوژان.)
نه منظورم از مشخصات لپ تاپ این بود که اسم لپ تاپ و بیشتر میخواستم ببینم نوع کارت گرافیکت چیه و اسم اون رو میخواستم
سرچ کنید توی گوگل برند لپ تاپتون رو بنویسید که چطوری آپدیت کنید بایوس رو
موقع اجرا کردن فایل اگزه ی آپدیت بایوس همه ی برنامه هارو ببندید و حتما به شارژ باشه یا از قبل فول باشه شارژ چون یهو اگر خاموش بشه دردسر داره
برای کارت گرافیک هم باز سرچ کنید درایور کارت گرافیک فلان لپ تاپ (به احتمال ۹۹٪ به سابت برند لپ تاپتون هدایت میشید) من فکر نمیکنم مشکل از هارد باشه
پیشنهادم اینه که بایوس رو فعلا آپدیت نکنید اول کارت گرافیک رو آپدیت کنید بعدش اگر دوباره ص آبی آورد یه چند روز اصلا هایبرنیت یا اسلیپ نکن ببین بازم میاره؟ بعدش با احتیاط تمام بایوس رو آپدیت کن
ص آبی چیز مزخرفیه یکم ...حتی رم هم مشکل داشته باشه میاره این ارور رو
توی تصویر هم فقط گفته هاردویر نگفته کدوم سخت افزار (بعضی وقتا میگه)
اگر میخوای بایوس رو آپدیت کنی ترجیحا یه کاربلد پیشت باشه بهتره
میتونی یه کاریم بکنی ببری ولیعصر بدی یه مین برات تست کنن قطعه هاتو ببینن در چه وضعیه (ولی لپ تاپت از قیمت میافته)
لینوکس نصب نداری کنارش؟

[تصویر:  banner.jpg]
 سپاس‌گزاری شده توسط: sonia1990
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۴۱ ق.ظ
ایراد از ویندوز نیست.
لپتاپ خود من هم دو سال پیش این شکلی شده بود و اون موقه هم به من میگفتن سی پی یو ایراد داره و یا رم و یا اصلا ویروسه و حتی میگفتند مشکل از فن هستش و از این حرفا.
آخرش انقدر با کامپیوترم سرو کله زدم که در نهایت فهمیدم باید تنظیمات باتری لپتاپ رو بگذارم روی high performance. دیگه نه از هنگ کردن خبریه نه از صفحه آبی.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sonia1990
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۰۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۱۹ ق.ظ، توسط sonia1990.)
آهان asuse f83se
کارت گرافیک amd512
ممنون از راهنمایی هاتون

این ارور بگیر نگیر داره ممکنه چند هفته پیداش نشه یا چند روز پشت سرهم بیاد واسه همین اینکه بفهمم درست شده با آپدیت یا نه صبوری میخواد

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۳۷ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۵۶ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۱۹۲ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۲۳ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۵۸۰ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
Photo غار آبی سهولان admin ۲۴ ۶۱,۰۲۹ ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: gostore
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۲۸ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  فرق site.ir/forum با forum.site.ir چیه ؟ simorghsimorgh ۵ ۵,۴۷۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۳۰ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  بهترین کتاب یا پکیج آموزشی برای یادگیری فن ترجمه انگلیسی چیه؟ saeid4x ۷ ۷,۳۸۶ ۰۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close