زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات سیستم عامل IT سال ۹۳

ارسال: #۱۲۱
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۵۵ ب.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
RE: بررسی سوالات سیستم عامل IT سال ۹۳
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۶ ق.ظ)Mindhunter نوشته شده توسط:  آخه بچه ها PID فرزند توی process table پدر هم ثبت میشه!!! والا از اساتید هم پرسیدم کسایی که سیستم عامل نوشتن گفتن پشته فرآیندی جداست
همشون هم گفتن fork کردی exec هم کردی!!!!! اصلا بمیرن با این سوال دادنشون، دکتر حقیقت کجاس؟؟؟؟

مسلما هر فرآیند باید بدونه بابای کیه یا فرزند کی هست!! پس یه ساختمان داده مشترک heap هست که اجداد خودشون رو ازش بدس میارن که من اینو قبلا نوشتم پروژم بود، اما در مورد PID تحقیقات به اینجا رسید که موقع فراخونی fork پدر یه فرزند میسازه و هرچی خودش داره duplicate میکنه!! یعنی هرچی داره روی یه حافظه جدید فرزند کپی میکنه اما ID برنمیگردونه!!!؟؟!؟!؟! چرا؟؟ چون اگه ID فرآیند جدید رو بخواد باید یه تابع دیگه بنام PID() فراخوانی بشه تا یه آیدی جدید به فرآیند نینی تازه بوجود اومده تعلق بگیره!!!! به ولای علی هرچی تا الان خوندم داره نقض میشه!!!

تنها چیزی که پرسس نمیتونه ارث ببره پشته هست دلایلشم خواستین بگم؟
ازکد پدرش میتونه در شرایطی استفاده کنه
و اینکه حتما تو سیستم های که نیتونن سلسله مراتبی از فرایندها ایجاد کنن pid پدر به فرزند میرسه به دلیل ختم آبشاری وقتی پدر خاتمه میابه باید فرزنداتش کشته شن و از روی آدرس pid که فرزندان شناسایی میشن کشته میشن
حتی توی سلیبر چندین بار تاکید شده که برای ایجاد نخ در سطح کاربر تنها هزینه ایجاد پشته برای اون نخ هست که این هزینه برای ایجاد هر فرایند دیگه ای هم میتونه باشه
این سوالا جز سوالای بدیهی سیستم عامل هست
فرایند ها وقتی fork(); l تو unix ایجاد میشن میتونن کد فایل های باز حافظه خالی (مخصوص نخهای تو فرایندهست) pid وحتی منابع مورد استفاده رو اشتراک کنن ولی تنها پشته برای چند فرایند یکسان نیست

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mindhunter
ارسال: #۱۲۲
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۲۵ ب.ظ، توسط Amoojan.)
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۸ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  تنها چیزی که پرسس نمیتونه ارث ببره پشته هست دلایلشم خواستین بگم؟
ازکد پدرش میتونه در شرایطی استفاده کنه
و اینکه حتما تو سیستم های که نیتونن سلسله مراتبی از فرایندها ایجاد کنن pid پدر به فرزند میرسه به دلیل ختم آبشاری وقتی پدر خاتمه میابه باید فرزنداتش کشته شن و از روی آدرس pid که فرزندان شناسایی میشن کشته میشن
حتی توی سلیبر چندین بار تاکید شده که برای ایجاد نخ در سطح کاربر تنها هزینه ایجاد پشته برای اون نخ هست که این هزینه برای ایجاد هر فرایند دیگه ای هم میتونه باشه
این سوالا جز سوالای بدیهی سیستم عامل هست
فرایند ها وقتی fork(); l تو unix ایجاد میشن میتونن کد فایل های باز حافظه خالی (مخصوص نخهای تو فرایندهست) pid وحتی منابع مورد استفاده رو اشتراک کنن ولی تنها پشته برای چند فرایند یکسان نیست
مهندس زیاد سخت نگیر... بیخیال جوابا... تا آخر هفته کلیدش میاد...
ولی این از اون سوالایی هست که سال دیگه تو جوابش عموحقیقت میگه:
"سخنی با طراح سوال: طراح محترم
...." Big Grin

[تصویر:  balloons.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: somayebeiranvand
ارسال: #۱۲۳
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۵ ب.ظ، توسط Mohammad-A.)
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۰ ق.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  نه آقا چه ربطی به دوستی داره؟ شاید من چیزی گفتم ناخواسته
اگه چیزی گفتم شما ناراحت شدی من معذرت میخوام
آقایی... بی‌خیال آقا... Smile

(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۲۰ ب.ظ)Amoojan نوشته شده توسط:  ولی این از اون سوالایی هست که سال دیگه تو جوابش عموحقیقت میگه:
...." Big Grin

دکتر حقیقت از سال ۹۱ به بعد دیگه سخنی با طراح سؤال نداشتند Big Grin Wink کلاً شاید دیگه ناامید شدن Big Grin

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan
ارسال: #۱۲۴
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۱۰ ب.ظ، توسط Amoojan.)
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۵۳ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۲۰ ب.ظ)Amoojan نوشته شده توسط:  ولی این از اون سوالایی هست که سال دیگه تو جوابش عموحقیقت میگه:
...." Big Grin

دکتر حقیقت از سال ۹۱ به بعد دیگه سخنی با طراح سؤال نداشتند Big Grin Wink کلاً شاید دیگه ناامید شدن Big Grin
یعنی تنها انگیزه من برای زدن تستای سیستم عامل تو این چندماه جوابای عمو حقیقت بود... Big Grin کلا یه دنیایی داشتیم باهاش... با بچه ها هم که درباره سیستم عامل حرف میزدیم نصف زمانمون روی تحلیل بیانیه های عموحقیقت به طراح های سوال بود... Big GrinTongue

[تصویر:  balloons.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: elynn66
ارسال: #۱۲۵
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۳۷ ب.ظ
دوستان دقت کنید BUSY WATING باعث میشه
اولویت معکوس میشه
که اصلا سمافور یه هم چین چیزی نداره
ارسال: #۱۲۶
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۱۶ ق.ظ
من اصلا نمی خواستم وارد این بحث ها(باسخ سولات ارشد) بشم ولی به نظرم رسید این رو بگم:
اون سوالی که مربوط به سمافور ها بود من زدم زبان های سطح بالا چون تا جایی که یادم برسیده شده بود برای چند بردازنده؟
برای همین میشه زبان سطح بالا . دقت کنید که سمافور ها را هم میشه با زبان های سطح بالا بیاده سازی کرد کتاب حقیقت گفته!
وقفه سخت افزاری برای تک بردازند ای خوبه!!
یادمه توی کتاب دکتر در قسمت بیاده سازی با وقفه سخت افزاری گفته بود چیزی که باعث تداخل بین چند بردازنده میشه اصل همروندی هر بردازنده است که باعث نقض انحصار متقابل میشه با وقفه سخت افزاری نمیشه در چند بردازنده انحصار متقابل رو رعایت کرد!
حالا هر چی بود تموم شده صبر کنید تا سنجش جواب ها رو بده!

برای بدست آوردن چیز هایی که تا حالا نداشته ایم باید تبدیل به افرادی بشیم که تا حالا نبوده ایم
 سپاس‌گزاری شده توسط: izadan11
ارسال: #۱۲۷
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۴:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۱ ق.ظ، توسط AMMehr.)
من سوال رو الان که فایلشو اومده دیدم نمیدونم چرا این قسمت چند پردازنده رو ندیدم و زدم غیر فعال کردن وقفه ها !!! ولی الان که دیدم مطمئنم این گزینه غلط آخه تویه چند پردازنده غیر فعال کردن وقفه ها به چکاری میاد پسر خوب!! گندش بزنم البته اگرم درست سوال و میخوندم احتمالا میزدم TSL چون فکر کنم حقیقت اینو گفته بود حالا بهرحال که غلط زدم چه اهمیتی داره

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan
ارسال: #۱۲۸
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۵۱ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۱ ق.ظ)AMMehr نوشته شده توسط:  من سوال رو الان که فایلشو اومده دیدم نمیدونم چرا این قسمت چند پردازنده رو ندیدم و زدم غیر فعال کردن وقفه ها !!! ولی الان که دیدم مطمئنم این گزینه غلط آخه تویه چند پردازنده غیر فعال کردن وقفه ها به چکاری میاد پسر خوب!! گندش بزنم البته اگرم درست سوال و میخوندم احتمالا میزدم TSL چون فکر کنم حقیقت اینو گفته بود حالا بهرحال که غلط زدم چه اهمیتی داره

ناراحت نباش که نخوندی tsl هم اشتباه بود انتظار مشغول داشت جوابش مانیتور بود

ارسال: #۱۲۹
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۲۶ ب.ظ
جواب‌های دکتر حقیقت برای تست‌های IT امسال - دفترچه‌ی A

سپاس‌گزاری شده توسط: atenaa , jamshidi , Amoojan , shahram.nasaji
ارسال: #۱۳۰
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۲۴ ب.ظ
اه آقا دیدی پارسه هم همون TSL رو جواب گفته حماقت حرص خوردن هم داره حداکثر ۳ تا درست زدم یکی غلط ولی رو یک سوال هم شک دارم که اصلا زدمش یا نه

ارسال: #۱۳۱
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۳۵ ب.ظ
جواب اون تست بن‌بست درست نیست. هر چند من خودم گزینه‌ای که دکتر حقیقت نوشتند زدم، اما این گزینه نیست چون همین گزینه هم احتمال بن‌بست داره. جواب درست MAX هست

ارسال: #۱۳۲
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۵۱ ق.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۲۴ ب.ظ)AMMehr نوشته شده توسط:  اه آقا دیدی پارسه هم همون TSL رو جواب گفته حماقت حرص خوردن هم داره حداکثر ۳ تا درست زدم یکی غلط ولی رو یک سوال هم شک دارم که اصلا زدمش یا نه

اگه دکتر حقیقت هم tsl روزده باشه اشتباه زده جوابش دقیقا مانیتور میشه

ارسال: #۱۳۳
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۵۱ ق.ظ
واسه من که فرق نداره ولی اگه این گزینه درست باشه فقط آدم آتیش میگیره که چرا همچین حماقتی باید سرجلسه رخ بده! من اون سوال بن بست هم به نظرم حقیقت غلط جواب داده max درسته

سپاس‌گزاری شده توسط: minami
ارسال: #۱۳۴
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۵۳ ق.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۵۱ ق.ظ)AMMehr نوشته شده توسط:  واسه من که فرق نداره ولی اگه این گزینه درست باشه فقط آدم آتیش میگیره که چرا همچین حماقتی باید سرجلسه رخ بده! من اون سوال بن بست هم به نظرم حقیقت غلط جواب داده max درسته

Big GrinBig Grin آتیش چیه واقعا اعصاب و آرامشتون از یه تست الکی بیشتر اهمیت داره
ولی tsl انتظار مشغول و اولویت معکوس داره جواب مانیتور میشه پس ناراحت نباش

ارسال: #۱۳۵
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخه همه چی داره خراب میشه اون از اوضاع مشترکا ! تخصصی هم خراب بشه که دیگه باید بریم یکسال دیگه بیایم اینجا بحث کنیم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۲۱ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۹۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۵ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۸۱ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۸۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۶ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۴۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۸۱۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۳۸ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۳۲۹ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close