زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات سیستم عامل IT سال ۹۳

ارسال: #۱۶۶
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۴۲ ق.ظ، توسط Good!.)
تو کتاب آقای حقیقت نوشته هر پردازه یه جدول صفحه جدا نداره که منم سوال ۸۸ گزینه ۲ رو زدم!اما سیلبرشاتس گفته هر پردازه جدول جدا داره!!!!! Angry
بنظر میاد سوالات بقیه درسها هم داره به سمتی میره که باید کتب منبع رو خوند!

اما سایتای خارجی رو که میگردم کسی به این موضوع اشاره نکرده که هر پروسس جدول جدا داره! :-؟
این PDF برای دانشگاه برکلی هست.

فایل‌(های) پیوست شده
۰۴۰۱۰۴/pdf
اندازه فایل: ۱۹۰/۴۵ KB
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۶۷
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۷ ب.ظ
RE: بررسی سوالات سیستم عامل IT سال ۹۳
(۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۱۷ ق.ظ)Good! نوشته شده توسط:  تو کتاب آقای حقیقت نوشته هر پردازه یه جدول صفحه جدا نداره که منم سوال ۸۸ گزینه ۲ رو زدم!اما سیلبرشاتس گفته هر پردازه جدول جدا داره!!!!! Angry
بنظر میاد سوالات بقیه درسها هم داره به سمتی میره که باید کتب منبع رو خوند!

اما سایتای خارجی رو که میگردم کسی به این موضوع اشاره نکرده که هر پروسس جدول جدا داره! :-؟
این PDF برای دانشگاه برکلی هست.

ای بابا چقدر اشتباه داره کلید HuhHuhHuhHuh
اعصاب و روانمو بهم ریخت بابا اصلا جدول صفحه وارانه به وجود اومده که اندازه حافظه ای که برای نگهداری صفحه هر فرایند استفاده میشه کاهش پیدا کنه ................ آخه اگه باز هر فرایند جدول صفحه داشته باشه نمیشه که AngryAngry

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Good!
ارسال: #۱۶۸
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۴۵ ب.ظ، توسط Mohammad-A.)
(۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۰۷ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  اعصاب و روانمو بهم ریخت بابا اصلا جدول صفحه وارانه به وجود اومده که اندازه حافظه ای که برای نگهداری صفحه هر فرایند استفاده میشه کاهش پیدا کنه ................ آخه اگه باز هر فرایند جدول صفحه داشته باشه نمیشه که AngryAngry
این تست به نظرتون کلیدش درست نیست؟
گزینه‌ی سه هم گفته برای «یک پردازه»... این ابهام نداره؟

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
ارسال: #۱۶۹
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۵۱ ب.ظ
(۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۴۵ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  
(07 اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۰۷ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  اعصاب و روانمو بهم ریخت بابا اصلا جدول صفحه وارانه به وجود اومده که اندازه حافظه ای که برای نگهداری صفحه هر فرایند استفاده میشه کاهش پیدا کنه ................ آخه اگه باز هر فرایند جدول صفحه داشته باشه نمیشه که AngryAngry
این تست به نظرتون کلیدش درست نیست؟
گزینه‌ی سه هم گفته برای «یک پردازه»... این ابهام نداره؟

یبار کسی سرسری جدول وارونه رو بخونه میفهمه هر فرایند جدول صفحه خودشو نداره تو تکنیک اضلا این کار برای کاهش استفاده حافظه هست من فکر میکنم اشتباه تایپی هست جا گزینه ۲ سه رو تایپ کردن

سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan
ارسال: #۱۷۰
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۵۵ ب.ظ
(۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۵۱ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  یبار کسی سرسری جدول وارونه رو بخونه میفهمه هر فرایند جدول صفحه خودشو نداره تو تکنیک اضلا این کار برای کاهش استفاده حافظه هست من فکر میکنم اشتباه تایپی هست جا گزینه ۲ سه رو تایپ کردن
من هم به همین خاطر گزینه‌ی ۲ رو زدم.
اما استدلالی که میگه "برای صفحه‌های Valid=1, PA=0" چی؟

ارسال: #۱۷۱
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۵۹ ب.ظ
(۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۵۵ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  
(07 اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۵۱ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  یبار کسی سرسری جدول وارونه رو بخونه میفهمه هر فرایند جدول صفحه خودشو نداره تو تکنیک اضلا این کار برای کاهش استفاده حافظه هست من فکر میکنم اشتباه تایپی هست جا گزینه ۲ سه رو تایپ کردن
من هم به همین خاطر گزینه‌ی ۲ رو زدم.
اما استدلالی که میگه "برای صفحه‌های Valid=1, PA=0" چی؟
اون برای تکنیک صفحه بندیه نه برای جدول وارونه

ارسال: #۱۷۲
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۰۱ ب.ظ، توسط Mohammad-A.)
(۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۵۹ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  اون برای تکنیک صفحه بندیه نه برای جدول وارونه
حالا برای اعتراض چی میشه نوشت؟ (منظورم دادن Ref هست)
البته اعتراض خالی به سنجش زیاد فکر نمی‌کنم اثرگذار باشه. بهتره با استادها هم صحبت بشه

سپاس‌گزاری شده توسط: Good!
ارسال: #۱۷۳
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۳۰ ب.ظ
(۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۰۱ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  
(07 اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۵۹ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  اون برای تکنیک صفحه بندیه نه برای جدول وارونه
حالا برای اعتراض چی میشه نوشت؟ (منظورم دادن Ref هست)
البته اعتراض خالی به سنجش زیاد فکر نمی‌کنم اثرگذار باشه. بهتره با استادها هم صحبت بشه

من که اعتراض زدم و مفهوم اعتراضم هم همین بود که اصلا این تکنیک برای کاهش حافظه مصرفی هست و اگه قرار باشه هر فرایند جدول داشته باشه میشه جدول صفحه ساده که دیگه اونم جدول وارونه نیست که طراح گفته

سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan
ارسال: #۱۷۴
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۷:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۳۳ ب.ظ، توسط Good!.)
تو کتاب سیلبر شاتس ترجمه جعفرنژاد قمی نوشته:
"جدول معکوس فاقد اطلاعات کامل راجع به فضای آدرس منطقی فرایند است.صفحه بندی درخواستی برای ارائه خدمات به خطای صفحه به این اطلاعات نیاز دارد.برای آماده کردن این اطلاعات به ازای هر فرایند یک جدول صفحه خارجی باید نگهداری شود.هرکدام از این جدولها همانند جدول صفحه معمولی در فرایندهاست که مشخص میکند هر صفحه مجازی در کجا قرار دارد.
چون این صفحات فقط در صورت بروز خطا مورد استفاده قرار میگیرند لازم نیست سریعا قابل دسترسی باشند.درصورت لزوم وارد حافظه شده از حافظه خارج میشوند.در این صورت خطای صفحه ممکن است موجب شود تا مدیر حافظه مجازی منجر به خطای صفحه دیگری گردد به طوری که جدول صفحه خارجی مورد نیاز را از حافظه پشتیبان به حافظه بیاورد تا صفحه مجازی مطلوب را پیدا کند.این حالت خاص نیازمند پردازش دقیق در هسته و تاخیر در جستجوی صفحه است."
اما همونطور که میبینید توی PDF دانشگاه برکلی مثالی رو اورده که حتی جدول صفحه یه فرایند هم نمیتونه درون حافظه قرار بگیره!!(چون سیلبرشاتس گفته جدول صفحه مجازی مطلوب رو میاریم به حافظه)
جاهای دیگه رو هم که گشتم تقریبا مثل همین برکلی بود.یعنی مثال میزدن که جدول صفحه بزرگه و جا نمیشه دوستانی که دانشگاه میرید لطفا به اساتید بگید یه رفرنس خوب بدن.
یه سوال دیگه :تو جدول صفحه مگه اطلاعاتی راجع به اینکه یه صفحه کجای دیسک هست داریم؟؟که سیلبرشاتس میگه برای نقص صفحه نیاز داریم جدول صفحه رو بیاریم به حافظه؟

بله بنظر منم گزینه ۳ ابهام داره.پارسه روی کلمه "یک" تمرکز کرده!من اصن به این کلمه توجه نکردم!
کتاب استالینگز رو هم پیدا کردم ولی باز چیزی در این مورد ندیدم.پیوست کردم.
کاش همین سیلبرشاتس هم زبون اصلیش رو پیدا میکردیم ببینیم چی نوشته دقیقا :/

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۱۷۵
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۱۱ ب.ظ، توسط Good!.)
سیلبرشاتس رو پیدا کردم.ینی اینهمه گشتم فقط سیلبرشاتس رو دیدم که نوشته باشه!چند تا کتاب باید خوند معلوم نیست...

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۱۷۶
۱۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۵۴ ق.ظ
بیکاریدا :دی
بزارید جوابا میاد میبینید دیگه Smile
چرا اینقدر خودتونو اذیت میکنید !
ارسال: #۱۷۷
۱۵ دى ۱۳۹۳, ۰۱:۵۶ ب.ظ
سلام یه سوال

paid_t pid1,pid2,pid3;
pid1=fork()
pid2=fork()
pid3=fork()
چند پروسس ایجاد می کند

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۲۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۱۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۶۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۵۱۹ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۴۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۹۸ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۲۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۱۹ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۷۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۲۶۴ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close