زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هوش ۸۷/تناقض در جواب راهیان و سنجش

ارسال:

alagh پرسیده:

هوش ۸۷/تناقض در جواب راهیان و سنجش

دوستان پیچیدگی حافظه RBFS بیشتره یا SMA*
اغلب میگن SMA ولی به نظر من SMA فقط چند خونه اشغال میکنه و کمتره اما راهیان میگه RBFS بیشتره
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

RE: هوش ۸۷/تناقض در جواب راهیان و سنجش

تصویرتون باز نمیشه اما سوالتون به نظر من SMA* بیشتره ...به SMA* اگه فضا بدین مثل A*رفتار می کنه کل فضا رو استفاده میکنه اما RBFS اگه بهش فضایی برابر با فضایی که به SMA* دادید بدید از همش استفاده نمیکنه..

ارسال:

helena پاسخ داده:

(۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۰ ب.ظ)آنجلا نوشته شده توسط:  تصویرتون باز نمیشه اما سوالتون به نظر من SMA* بیشتره ...به SMA* اگه فضا بدین مثل A*رفتار می کنه کل فضا رو استفاده میکنه اما RBFS اگه بهش فضایی برابر با فضایی که به SMA* دادید بدید از همش استفاده نمیکنه..

به نظر من هم همینه . SMA* همه فضای حافظه رو استفاده میکنه . بنابراین در شرایط مساوی حافظه بیشتری میخواد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۱
ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۲ ب.ظ)alagh نوشته شده توسط:  دوستان پیچیدگی حافظه RBFS بیشتره یا SMA*
اغلب میگن SMA ولی به نظر من SMA فقط چند خونه اشغال میکنه و کمتره اما راهیان میگه RBFS بیشتره
این صحبت های رامین رهنمون بدی نیست ببینید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۲ ب.ظ)alagh نوشته شده توسط:  دوستان پیچیدگی حافظه RBFS بیشتره یا SMA*
عسکها نمیاد

ارسال:

admin پاسخ داده:

(۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۶ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(23 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۲ ب.ظ)alagh نوشته شده توسط:  دوستان پیچیدگی حافظه RBFS بیشتره یا SMA*
عسکها نمیاد

به خاطر فارسی بودن اسامی فایل‌ها است. باید از اسامی لاتین استفاده فرمایید.

۰
ارسال:

alagh پاسخ داده:

دوستان ببخشید نمیدونستم اگه اسم فایل ها فارسی باشه باز نمیشه
اینم عکسا

۰
ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

راهیان که به نظرم چرت Cool نوشته و با اینکه کتاب خوبی هست ولی بعضی وقتها بدجور جوابو میپیچونه Tongue
راهیان گفته مشابه *A عمل میکنه ولی نگفته از نظر فضایی یا زمانی. SMA ممکنه از نظر زمانی نمایی باشه و مثل *A باشه ولی از نظر مکانی مثل *A نیست. چون دقیقا بخاطر فضای مصرفی زیاد از SMA استفاده میکنیم. و از طرفی SMA داره حافظه ای که در اختیار داره رو مدیریت میکنه
حرف سنجش هم درسته. چون SMA مقدار حافظه ثابت داره و هر چند فرض کنیم این مقدار حافظه بیشتر از فضایی باشه که RBFS مصرف میکنه ولی بازم ثابت هست. در صورتی که RBFS مقدار حافظه اش bd هست و با این که خطی هست ولی به پارامتر های d و b وابسته است

یه چیزی شبیه مرتبه ها در ساختمان داده
۱۰۰۰ را مرتبه یک فرض میکنیم و n را مرتبه n فرض میکنیم. حالا این n میتونه ۱۰ و کوچکتر از ۱۰۰۰ ما باشه، و یا میتونه بینهایت باشه

ارسال:

alagh پاسخ داده:

(۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۵۷ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  راهیان که به نظرم چرت Cool نوشته و با اینکه کتاب خوبی هست ولی بعضی وقتها بدجور جوابو میپیچونه Tongue
راهیان گفته مشابه *A عمل میکنه ولی نگفته از نظر فضایی یا زمانی. SMA ممکنه از نظر زمانی نمایی باشه و مثل *A باشه ولی از نظر مکانی مثل *A نیست. چون دقیقا بخاطر فضای مصرفی زیاد از SMA استفاده میکنیم. و از طرفی SMA داره حافظه ای که در اختیار داره رو مدیریت میکنه
حرف سنجش هم درسته. چون SMA مقدار حافظه ثابت داره و هر چند فرض کنیم این مقدار حافظه بیشتر از فضایی باشه که RBFS مصرف میکنه ولی بازم ثابت هست. در صورتی که RBFS مقدار حافظه اش bd هست و با این که خطی هست ولی به پارامتر های d و b وابسته است

یه چیزی شبیه مرتبه ها در ساختمان داده
۱۰۰۰ را مرتبه یک فرض میکنیم و n را مرتبه n فرض میکنیم. حالا این n میتونه ۱۰ و کوچکتر از ۱۰۰۰ ما باشه، و یا میتونه بینهایت باشه
درسته منم نظرم همین بود.ولی از اونجایی که این کتاب سنجش پر از اشتباست گفتم حتما این یه مورد رو هم اشتباه کردهSmile
خیلی ممنون از این که وقت گذاشتید..

ارسال: #۱۰

masoud67 پاسخ داده:

(۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۱۳ ب.ظ)alagh نوشته شده توسط:  درسته منم نظرم همین بود.ولی از اونجایی که این کتاب سنجش پر از اشتباست گفتم حتما این یه مورد رو هم اشتباه کردهSmile
خیلی ممنون از این که وقت گذاشتید..
بعضی ها نظرشون روی کوبیدگی در SMA هست که ممکنه وحشتناک باشه، یا مثل نظر همین دوستمون که در شرایطی بحث کردند که اگر به هر دوتاشون یه مقدار حافظه بدیم SMA از همش استفاده میکنه ولی RBFS هر چقدر نیاز داشته باشه .
ولی اگر کلی و بر اساس فضای حالت بزرگ و بینهایت در نظر بگیریم که باید همینکار را هم کرد، SMA فقط از فضایی که در اختیار داره استفاده میکنه ولی RBFS وابستگی به گراف فضای حالت و فاکتور انشعاب و عمق جواب داره

البته یه چیز دیگه واسه حفظ کردن: فکر کنم *IDA از همشون بهتر باشه، چون فقط یه مقدار نگه میداره اگر اشتباه نکنم

ارسال: #۱۱

alagh پاسخ داده:

(۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۲۴ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  بعضی ها نظرشون روی کوبیدگی در SMA هست که ممکنه وحشتناک باشه، یا مثل نظر همین دوستمون که در شرایطی بحث کردند که اگر به هر دوتاشون یه مقدار حافظه بدیم SMA از همش استفاده میکنه ولی RBFS هر چقدر نیاز داشته باشه .
ولی اگر کلی و بر اساس فضای حالت بزرگ و بینهایت در نظر بگیریم که باید همینکار را هم کرد، SMA فقط از فضایی که در اختیار داره استفاده میکنه ولی RBFS وابستگی به گراف فضای حالت و فاکتور انشعاب و عمق جواب داره

البته یه چیز دیگه واسه حفظ کردن: فکر کنم *IDA از همشون بهتر باشه، چون فقط یه مقدار نگه میداره اگر اشتباه نکنم
اها ولی در کل اگه همچین سوالی اومد من باز میگم SMA کمتره مگه اینکه صورت سوال یه چیزای اضافه تر گفته باشه.
ولی چه قد عمقی و خوب درس خوندید.اینو جدی میگم جواباتونو که میبینم میفهمم درس خوندن یعنی چه جوریSmile
کاش من زودتر از اینا سوال میپرسیدم وشما جواب میدادید و میفهمیدم چطور باید درس بخونمSmile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۱۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  تعداد جواب mostafaheydar1370 ۲۱ ۱۷,۲۳۶ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: miinaa
  جواب سوالهای تخصصی دکتری هوش مصنوعی سال ۹۸ Lootus ۱ ۲,۵۵۱ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: machine86
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۲۲ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  هوش رباتیک دانشگاه تهران و هوش امیرکبیر s.izadi ۲۹ ۲۸,۷۱۲ ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: asmagh
  نرم‌افزار انتخاب رشته سازمان سنجش WILL ۰ ۲,۲۱۹ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۷۹۱ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۱۸ ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۵:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  مشکلات مغایرت معدل درج شده در سنجش و معدل موجود در کارنامه newwink ۳۳ ۲۶,۱۸۹ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alie0928
  اعتراض به سیستم سنجش در خصوص کاهش ظرفیت های ارشد نرم افزار و آیتی Happiness.72 ۲ ۳,۱۶۴ ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close