زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۳۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۸۹ کنکور ۸۹ - مدارهای اکثریت مقاومتی :)

ارسال:

unicornux پرسیده:

سوال ۸۹ کنکور ۸۹ - مدارهای اکثریت مقاومتی :)

سلام دوستان.
تو این سوال مدار اول اکثریت هست که تابعش براحتی بدست میاد اما تو بدست آوردن تابع دوم مشکل دارم. درواقع مجبورم از راه کاملا تشریحیش که خیلی طولانیه بدست بیارم. کسی میتونه راه آسونتری برای بدست آوردن تابع این مدارات ارائه بده؟ مثلا اگه تعداد شاخهامون ۶ تا شد تابعش چی میشه؟

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

anonymous پاسخ داده:

RE: سوال ۸۹ کنکور ۸۹ - مدارهای اکثریت مقاومتی :)

خروجی NOT اول که [tex]\neg Carry[/tex] هست. در ورودی NOT دوم تابع [tex]\frac{A B C 2\neg Carry}{5}[/tex] رو خواهیم داشت. بنابراین برای بدست آوردن Out باید مقدار این فرمول رو در نهایت invert کرد. علت ضریب ۲ در [tex]\neg Carry[/tex] وجود مقاومت [tex]\frac{R}{2}[/tex] هست که باعث میشه حریان تو این شاخه دو برابر بشه.
حالا اول میگذاریم [tex]A=B=C=0[/tex] که ورودی NOT دوم میشه [tex]\frac{2\neg Carry}{5}[/tex] که چون [tex]\neg Carry=1[/tex] میشه پس حاصل ورودی NOT دوم [tex]\frac{2}{5}[/tex] میشه که در منطق دیجیتال چون کمتر از نصف (۱/۲) هست، صفر تفسیر میشه. بنابراین در کل [tex]Out=1[/tex] میشه؛ یعنی گزینه‌های ۱ و ۳ حذف میشه.
در حالت بعدی میگذاریم [tex]A=1[/tex] و [tex]B=C=0[/tex] که ورودی NOT دوم میشه [tex]\frac{1 2\neg Carry}{5}[/tex] که چون [tex]\neg Carry=1[/tex] میشه پس حاصل ورودی NOT دوم [tex]\frac{3}{5}[/tex] میشه که در منطق دیجیتال چون بیشتر از نصف (۱/۲) هست، یک تفسیر میشه. بنابراین در کل [tex]Out=0[/tex] میشه؛ که یعنی گزینه ۲ درسته.

۰
ارسال:

azarakhsh1986 پاسخ داده:

RE: سوال ۸۹ کنکور ۸۹ :)

(۰۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۶ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
تو این سوال مدار اول اکثریت هست که تابعش براحتی بدست میاد اما تو بدست آوردن تابع دوم مشکل دارم. درواقع مجبورم از راه کاملا تشریحیش که خیلی طولانیه بدست بیارم. کسی میتونه راه آسونتری برای بدست آوردن تابع این مدارات ارائه بده؟ مثلا اگه تعداد شاخهامون ۶ تا شد تابعش چی میشه؟

سلام
راه حل تشرحی طولانیش منظورتون کدومه؟Huh
همه ورودی ها به غیر از یکیشو زمین میکنیم و طبق مقاومت های سری و موازی به دست بیاریم!...البته نمیدونم راه آسونتر داره یا نهExclamation

ارسال:

unicornux پاسخ داده:

(۰۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۱۳ ب.ظ)azarakhsh1986 نوشته شده توسط:  سلام
همه ورودی ها به غیر از یکیشو زمین میکنیم و طبق مقاومت های سری و موازی به دست بیاریم!...البته نمیدونم راه آسونتر داره یا نهExclamation

همین راهی که گفتین راه سختست. البته از این راه هم میرم وسط راه گیج میشم Sad نمیدونم قاطی کردم فکر کنم. همین ۴ تایی رو چجوری حل میکنید شما؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

azarakhsh1986 پاسخ داده:

(۰۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۶ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  
(07 بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۱۳ ب.ظ)azarakhsh1986 نوشته شده توسط:  سلام

همین راهی که گفتین راه سختست. البته از این راه هم میرم وسط راه گیج میشم Sad نمیدونم قاطی کردم فکر کنم. همین ۴ تایی رو چجوری حل میکنید شما؟

إ پس دوستان بیان راحتترشو بگنUndecided
من اینطوری میرم
۳ تاش که زمین میشه با هم موازیند یعنی تووو این مثال میشه r/2 , r , r که معادلشون r/4
بعد تقسیم ولتاژ مینویسیم که میشه r/4 به روی r/4 +r
که میشه ۱/۵ حاصلش
درسته ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۴۱ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی) theshatoonak ۳ ۷,۳۶۵ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yahmat
  سوال ۵۵ کنکور آیتی ۹۳ سوال TCP zaree ۲ ۲,۴۶۶ ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  زمان و دروس کنکور و شرایط کنکور دکترا friendchp ۱۱ ۸,۰۰۳ ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: yaser.b
  کنکور ارشد بدون کنکور ازمایشی!!!!! vahid_sh@hotmail.com ۳ ۳,۹۱۶ ۰۸ خرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kazhal@
  رتبه کنکور مهم تره یا مصاحبه کنکور؟ shahryar711 ۲ ۳,۵۶۲ ۳۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: AmiriManesh
Smile نتایج نهایی کنکور ارشد آی تی مانشتی های کنکور ۹۱ در یک فایل PDF javad94 ۱۰ ۱۱,۱۷۵ ۰۱ آبان ۱۳۹۳ ۰۸:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  استفاده از جزوات موسسات کنکور برای کنکور دکتری؟ کدام موسسه بهتر است؟ sahar20 ۳ ۸,۲۶۵ ۳۱ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: zahra_davoody
  آیا معماری رو می شه بدون کلاس کنکور تو کنکور خوب زد shahryar711 ۰ ۲,۸۶۲ ۳۰ مهر ۱۳۹۲ ۰۳:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
Rainbow همزمانی ساعت برگزاری کنکور انفورماتیک پزشکی با کنکور ارشد کامپیوتر دانشگاه آزاد unique.boy ۱۸ ۱۴,۳۸۸ ۰۸ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mini-it

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close