زمان کنونی: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳, ۱۱:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مرتبه زمانی اشتراک دو مجموعه

ارسال:

nazanin_sh پرسیده:

مرتبه زمانی اشتراک دو مجموعه

سلام دوستان. کسی میتونه اینو برای من توضیح بده که چطوری ۱ میشه؟

ممنون میشم

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

Riemann پاسخ داده:

RE: مرتبه زمانی اشتراک دو مجموعه

سلام
بدترین حالت میشه که ما یکی مرتب کنیم و دو آرایه رو با هم ادعام کنیم که میشه nlgn

واسه حالت متوسط ما باید از hash table استفاده کنیم که ابتدا یکی از آرایه ها رو درج میکنیم و واسه آرایه دومی n بار به طور متوسط هر بار [tex]O(1)[/tex] چک میکنیم که آیا این عنصر در جدول هش وجود داره یا نه! مه در مجموع میشه n

ارسال:

nazanin_sh پاسخ داده:

(۰۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۱۷ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  سلام
بدترین حالت میشه که ما یکی مرتب کنیم و دو آرایه رو با هم ادعام کنیم که میشه nlgn

واسه حالت متوسط ما باید از hash table استفاده کنیم که ابتدا یکی از آرایه ها رو درج میکنیم و واسه آرایه دومی n بار به طور متوسط هر بار [tex]O(1)[/tex] چک میکنیم که آیا این عنصر در جدول هش وجود داره یا نه! مه در مجموع میشه n

خدا خیرتون بده ممنوووون، چند روزه شب و روز حساب میکنم هی جور نمیشد من هش نخونده بودم فکر کنم واسه همین نتونستم جواب بدمSmile
موفق باشید ان شاءالله
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

keywan78 پاسخ داده:

(۰۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۱۷ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  سلام

ببخشید یه سوال! تحلیل هش یکم مشکل اونم واسه حالتی که بخوایم ۲n عضو رو به یک ارایه n عضوی هش کنیم. مسئله برخوردها باعث میشن که تعداد مقایسه ها خیلی بیشتر از n بشه تحلیل شما بیشتر برای بهترین حالت کاربرد داره تا حالت میانگین.

ارسال:

Riemann پاسخ داده:

بله این گفته حالت متوسط و فکر کنم هش حالت متوسطش O 1 میشه اگه تابع هش رو درست انتخاب کنیم(uniform) باشه.

ارسال:

keywan78 پاسخ داده:

(۰۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  بله این گفته حالت متوسط و فکر کنم هش حالت متوسطش O 1 میشه اگه تابع هش رو درست انتخاب کنیم(uniform) باشه.

راسته که تستش حذف شده! اگر تحلیل شما درست باشه چرا حذف شده؟؟؟

۰
ارسال:

tayebe68 پاسخ داده:

این سوال رو سازمان سنجش حذف کرده بودا !

مطمئنید از جوابتون، قاعدتا باید یه اشکالی داشته باشه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۴,۲۸۳ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۴۴۹ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  مرتبه ایجاد درخت rad.bahar ۱ ۳,۱۸۹ ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rad.bahar
  مرتبه شبه کد rad.bahar ۱ ۲,۱۶۵ ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: BBumir
  حل مساله مرتبه زمانی حلقه های تو در تو sarashahi ۱۶ ۲۱,۸۷۱ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
  مرتبه زمانی Sanazzz ۱۷ ۲۰,۰۶۱ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  پیچیدگی زمانی اکشن های قابل اعمال در یک وضعیت اsepid8994 ۰ ۱,۶۵۸ ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: اsepid8994
  مرتبه زمانی یافتن قطر Sepideh96 ۲ ۳,۵۷۷ ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: erfan30
  مرتبه مانی Sanazzz ۳ ۳,۴۴۰ ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  مجموعه آموزش تصویری شبکه های پتری رنگی net work ۰ ۲,۱۶۲ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: net work

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close