زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۳۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۷۳ سازمان سنجش از بخش همگام سازی

ارسال:

mahsalove پرسیده:

Exclamation سوال ۷۳ سازمان سنجش از بخش همگام سازی

چند گزاره از گزاره های زیر نادرست است؟
الف)راه حل (Token Passing) جهت انحصار متقابل (Mutual Exclusion) در یک شبکه کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرد.
ب)وقتی زمانبندی و زمان تعویض متن بیش تر از زمان لازم جهت اجرای ناحیه بحرانی باشد تکنیک (متغییر) spin lock مطلوب تر از سمافور است.
ج)در هر لحظه تنها یک فرآروند می تواند داخل مانیتور فعال باشد.
د)سمافور یک ساختار سطح بالاست که برای همزمانی فراروندها و مشکلات موجود در استفاده از سمافورها ایجاد شده است.
ه)اگر حافظه ای برای سیگنال های سمافور وجود داشته باشد قطعا فراروندی منتظر برای سمافور وجود دارد.

۱)۰
۲)۱
۳)۲
۴)۳

لطفا یکی لطف کنه تک تک گزینه ها رو توضیح بده ممنون میشم!SmileConfused
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

RE: سوال ۷۳ سازمان سنجش از بخش همگام سازی

نظر من: الف و ج درست... ب غلط... گزینه د اینجاش که میگه : برای مشکلات موجود در استفاده از سمافور ها به نظر من بی معنیه و به نظر من این جمله غلطه...گزینه آخر هم شک دارم فکر کنم غلطه من برداشتم اینه : اگه مثلا متغیری که سیگنال سمافور رو نگه میداره ۰ باشه یعنی کسی توی صف انتظارش هست اونم الزامی نیست و اگه مقادیر دیگه ای داشته باشه کسی توی صف انتظار سمافور نیست البته همه ی این ها به مقدار اولیه ی سمافور هم بستگی داره.. شما اول بگین کدوم گزینه جوابه تا براتون توضیح بدم..

۰
ارسال:

mahsalove پاسخ داده:

. ۷۳ - گزینه ۲ صحیح است
تنها گزاره نادرست گزاره ه می باشد. اگر هیچ فرآروند منتظری وجود نداشته باشد هیچ حافظه ای برای سیگنال های مانیتور
وجود ندارد در حالی که حافظه برای سیگنال های سمافور وجود دارد. پس این گزاره نادرست است

کلا چرته سوالها و پاسخ های سازمان سنجش!
من برای پارسه درصدهای دروس مشترک و تخصصیم بالای ۳۵هست و نزدیک به ۵۰ بعضی وقتها بوده!
ولی سوالهای سنجش به دلیل اشکالات تایپی و جوابهای غلطی که داده شده خیلی درصدهام پایین اومده!Confused
اینم یکی از سوالهاشون به عنوان مثال بغیشم که خدا به دادم برسه!!!!
حالا اگر کسی می فهمه که توضیح بده من که با ْآزمون های پارسه به خودم خیلی امیدوار شدم ولی با سازمان سنجش.....
اگه کسی خواست نظر بده در مورد آزمونهاشم ممنون میشم....

۰
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

من Spin lock رو با TSLاشتباه گرفته بودم یه لحظه گزینه رو دیدم رفتم توی فاز TSL..عوارض جانبی کنکوره Smile..گزینه ۲ بیچاره درسته..وقتی زمان ناحیه بحرانی کوچیک باشه فرایندی که قصد ورود داره ولی اجازه نداره چون یه فرایند دیگه در ناحیه بحرانیه ترجیح میده انتظار مشغول باشه تا مسدود بشه چون میدونه خیلی زود فرایندی که توی ناحیه بحرانیه این ناحیه رو ترک میکنه خب میگه چه کاریه! این همه سربار Contex switch رو ایجاد کنم خودتون دیگه در جریان هستید اگه فرایندی مسدود بشه چی میشه.. [/align]می مونه نادرست بودن گزینه دال البته همه ی این چیزایی که گفتم نظر منه شایدم جاهاییش ایراد داشته باشه..اصن کسی میتونه منظورش از عبارت " مشکلات موجود در استفاده از سمافور ها" رو توضیح بده

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی -Ali- ۱۶۸ ۱۰۲,۳۶۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: bahareh
  مصاحبه دکتری- بخش تدریس wskf ۱ ۲,۴۰۵ ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  ورود به سایت سامانه همگام – hamgam.medu.ir edumoshaver1 ۰ ۱,۸۶۳ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۲۲ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نرم‌افزار انتخاب رشته سازمان سنجش WILL ۰ ۲,۲۱۹ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۷۹۱ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۱۹ ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۵:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  مشکلات مغایرت معدل درج شده در سنجش و معدل موجود در کارنامه newwink ۳۳ ۲۶,۱۹۰ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alie0928
  بخش های مختلف ( آزمون IELTS) sanjeshmoshaveran ۰ ۱,۹۰۴ ۱۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshmoshaveran
  اعتراض به سیستم سنجش در خصوص کاهش ظرفیت های ارشد نرم افزار و آیتی Happiness.72 ۲ ۳,۱۶۶ ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close