زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۵۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل رابطه بازگشتی سوال ۴۸ کنکور ۹۲ کامپیوتر

ارسال:

reza6966 پرسیده:

حل رابطه بازگشتی سوال ۴۸ کنکور ۹۲ کامپیوتر

سلام دوستان
این سوال بازگشتی چطور باید حل کرد ؟؟؟

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۸
ارسال:

هاتف پاسخ داده:

RE: حل رابطه بازگشتی سوال ۴۸ کنکور ۹۲ کامپیوتر

سلام
روی کاغذ حل کردم، ببخشید که کیفیت خوبی نداره ولی خب خواناست.
[تصویر:  241517_algorithm_solution.jpg]

ارسال:

نارین پاسخ داده:

(۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۰۳ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  سلام
روی کاغذ حل کردم، ببخشید که کیفیت خوبی نداره ولی خب خواناست.
[تصویر:  241517_algorithm_solution.jpg]

سپاسگذارم از جواب خوبتون ولی من اینجایی را که ارتفاع درخت را بدست میارید متوجه نمیشم یه سوال مشابهی هم دیدم که با مثال ارتفاع درخت را بدست آورده بود ولی با مثال زمان بیشتری از آدم گرفته میشه،اگه ممکنه یه کمی بیشتر توضیح بدین ممنون میشم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

هاتف پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲ ب.ظ)نارین نوشته شده توسط:  سپاسگذارم از جواب خوبتون ولی من اینجایی را که ارتفاع درخت را بدست میارید متوجه نمیشم یه سوال مشابهی هم دیدم که با مثال ارتفاع درخت را بدست آورده بود ولی با مثال زمان بیشتری از آدم گرفته میشه،اگه ممکنه یه کمی بیشتر توضیح بدین ممنون میشم
خواهش می کنم.
درخت بالا رو ببینید، میدونیم که وقتی یک رابطه بازگشتی تموم میشه که به یک مقدار ثابت و اولیه برسه مثلا وقتی n بشه ۱ بعدش دیگه تابع return میکنه، اون همون برگ های درخت هست.
اگر بخواهیم بدونیم درخت چند سطح داره باید ببینم طولانی ترین شاخه اش کجا ختم میشه، توی شاخه سمت چپ n داره هربار بر ۲ تقسیم میشه و توی شاخه ی سمت راست k هربار داره بر ۴ تقسیم میشه، پس میشه نتیجه گرفت شاخه سمت چپ دیـــرتر به برگ هاش میرسه (دقت کنید) پس اگر بخواهیم ارتفاع شاخه سمت چپ رو بدست بیاریم مطمئن هستیم که شاخه سمت راستی ازش کمتره.
توی خط سوم نوشتم که [tex](\frac{1}{2})^{i} n \geqslant 1[/tex] که i همون سطح درخت هست، مثلا در سطح دوم که i=2 هست میشه [tex]\frac{1}{4}n[/tex] این عبارت تا وقتی از ۱ بزرگتر هست سطح جدید داریم، بعدش دیگه عملیات ریاضی هست تا i بدست بیاد، میبینید که i میتونه حداکثر logn بشه
هزینه ی هر سطح هم که قبلا حساب کردم، خط بعدش داره به ازای هر سطح اون هزینه رو حساب میکنه منتها چون حل اون سیگما سخته از یه قضیه استفاده میکنیم (اسم قضیه یادم نیست) و حد بالای سیگما رو بی نهایت میگیریم، nk که ربطی به سیگما ندارند بیرون میان و خود سیگما هم یه عبارت تصاعد هندسی هست که به راحتی قابل حله، در نهایت هم ۴nk بدست اومده که از مرتبه [tex]O(nk)[/tex]
میشه اگر دقت کنید همه جا دست بالا گرفتیم و خیلی دقیق حساب نکردیم، برای همین درخت بازگشت مرتبه رو میتونه حساب کنه و نه زمان دقیق عملیات.

۱
ارسال:

نارین پاسخ داده:

اوکی سپاسگذارم ، الان متوجه شدم

۰
ارسال:

هاتف پاسخ داده:

جواب کوتاه اینه که با درخت بازگشت حل اش کنید.
اما اگر دنبال جواب مفصل هستید، الان فرصت اش رو ندارم اما بی جواب نمیذارم اش Blush

ارسال:

نارین پاسخ داده:

(۲۵ دى ۱۳۹۲ ۰۸:۴۸ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  جواب کوتاه اینه که با درخت بازگشت حل اش کنید.
اما اگر دنبال جواب مفصل هستید، الان فرصت اش رو ندارم اما بی جواب نمیذارم اش Blush

ممنون میشم اگه توضیحش بدین منم نتونستم حلش کنم

ارسال:

reza6966 پاسخ داده:

(۲۵ دى ۱۳۹۲ ۰۸:۴۸ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  جواب کوتاه اینه که با درخت بازگشت حل اش کنید.

حل از طریق درخت بازگشت که واضحه اما میخوام درختش تجزیه تحلیل شه Huh

فکر کنم حل این باشه
[tex]KN(1 \frac{3}{4} \frac{5}{32} ...)= c(KN)\Rightarrow O(KN)[/tex]

۰
ارسال:

hap777 پاسخ داده:

ممنون از جواب . البته تو ارتفاع درخت اشتباه کردی. ارتفاعش میشه logn + logk علتشم اینه اول هی n تقسیم به دو میشه و k ثابت میمونه بعد n ثابت میمونه و k تقسیم به ۴ میشه.

ارسال: #۱۰

Riemann پاسخ داده:

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۲۶ ب.ظ)hap777 نوشته شده توسط:  ممنون از جواب . البته تو ارتفاع درخت اشتباه کردی. ارتفاعش میشه logn + logk علتشم اینه اول هی n تقسیم به دو میشه و k ثابت میمونه بعد n ثابت میمونه و k تقسیم به ۴ میشه.

چون هزینه هر سطح داره کم میشه، پس هزینه ای که توی ریشه هست غالب میشه و نیاز به ارتفاع درخت نداریم.

ارسال: #۱۱

hap777 پاسخ داده:

(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۳۶ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  چون هزینه هر سطح داره کم میشه، پس هزینه ای که توی ریشه هست غالب میشه و نیاز به ارتفاع درخت نداریم.

درسته. منم فقط ارتفاع درختو گفتم اشتباهه نه جواب مسئله.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۵۷ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۶۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۰۸۴ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  خرید کتب موردنیاز برای کنکور ارشد کامپیوتر susankhanoom ۱ ۲,۴۷۹ ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: jasin
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۶۱ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
  فروش کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر پارسه و پوران پژوهش sems ۳ ۵,۴۱۱ ۱۶ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  لینک گروه تلگرام کنکور ارشد آی تی و کامپیوتر firstiped ۱ ۳,۸۴۱ ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia580
  گروه پر انرژی کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات در تلگرام popreza94 ۲ ۶,۳۲۶ ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia580
Rainbow فروش کامل ترین منابع کنکور ارشد کامپیوتر maneshti_sharifi ۶ ۴,۷۱۲ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  فروش کتاب کنکور آی تی و کامپیوتر علی اکبر متاجی ۰ ۱,۷۰۵ ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: علی اکبر متاجی

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close