زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بدست آوردن lookahead در (۱)CLR

ارسال:

h_kh پرسیده:

Question بدست آوردن lookahead در (۱)CLR

سلام من توی بدست آوردن مقادیر lookahead در روش (۱)clr مشکل دارم یعنی هر چی فکر میکنم نمیدونم چطوری بدست میاد ممنون میشم راهنمایی کاملی بفرمایید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۲
ارسال:

e.shrm پاسخ داده:

RE: بدست آوردن lookahead در (۱)CLR

من یه دور اینجا مفصلا توضیح دادم.
اگر جواب نگرفتید ، بگید دوباره بگم.
برخلاف تصورتون بحث ساده ایه اگر یه مقدار مثال حل بشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۱
ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۱۵ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ق.ظ)h_kh نوشته شده توسط:  سلام من توی بدست آوردن مقادیر lookahead در روش (۱)clr مشکل دارم یعنی هر چی فکر میکنم نمیدونم چطوری بدست میاد ممنون میشم راهنمایی کاملی بفرمایید.
سلام خب حق با شماست چون بحث مشکلیه و اصلا خوب توضیح داده نمیشه من هم خیلی کلنجار رفتم با هاش و تا حدودی متوجه شدم و با مثال براتون توضیح میدم

این گرامر رو در نظر بگیریدو به بحث Follow توجه داشته باشید
کد:
S -> AB
A -> aAb | b
B -> d
قاعده S' رو اضافه میکنیم و عناصر اولیه رو تشکیل میدیم. به طور پیشفرض با $ شروع میکنیم lookahead رو
کد:
S' -> .S , {$}
S -> .AB , {$}
چون این قانون از قانون بالایی به دست اومد و داریم Follow(S)={$} پس فقط $ عضو lookahead هستش. حالا A رو باز میکنیم
کد:
S -> .aAb , {d}
چون این قانون از بسط A از قاعده بالا به دست اومد و داریم Follow(A)=First(B) و First(B)={d} پس d میاد تو lookahead و حالا میریم سراغ اون یکی قاعده A که اونم به همین صورت هست
کد:
S -> .b , {d}

و بقیه مراحل هم به همین صورت حالا اگه متوجه نشدین بگین بیشتر توضیح بدم
مثلا در مثال بالا اگر در ورودی b دیده بشه میریم به حالت
کد:
S -> b. , {d}
حالا این یعنی اگر در این وضعیت توی ورودی d دیده شه با استفاده از قانون S -> b کاهش یا reduce داریم

ارسال:

mahyamk پاسخ داده:

(۱۷ دى ۱۳۹۲ ۰۲:۲۱ ق.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(15 دى ۱۳۹۲ ۰۱:۰۰ ق.ظ)h_kh نوشته شده توسط:  سلام من توی بدست آوردن مقادیر lookahead در روش (۱)clr مشکل دارم یعنی هر چی فکر میکنم نمیدونم چطوری بدست میاد ممنون میشم راهنمایی کاملی بفرمایید.
سلام خب حق با شماست چون بحث مشکلیه و اصلا خوب توضیح داده نمیشه من هم خیلی کلنجار رفتم با هاش و تا حدودی متوجه شدم و با مثال براتون توضیح میدم

این گرامر رو در نظر بگیریدو به بحث Follow توجه داشته باشید
کد:
S -> AB
A -> aAb | b
B -> d
قاعده S' رو اضافه میکنیم و عناصر اولیه رو تشکیل میدیم. به طور پیشفرض با $ شروع میکنیم lookahead رو
کد:
S' -> .S , {$}
S -> .AB , {$}
چون این قانون از قانون بالایی به دست اومد و داریم Follow(S)={$} پس فقط $ عضو lookahead هستش. حالا A رو باز میکنیم
کد:
S -> .aAb , {d}
چون این قانون از بسط A از قاعده بالا به دست اومد و داریم Follow(A)=First(B) و First(B)={d} پس d میاد تو lookahead و حالا میریم سراغ اون یکی قاعده A که اونم به همین صورت هست
کد:
S -> .b , {d}

و بقیه مراحل هم به همین صورت حالا اگه متوجه نشدین بگین بیشتر توضیح بدم
مثلا در مثال بالا اگر در ورودی b دیده بشه میریم به حالت
کد:
S -> b. , {d}
حالا این یعنی اگر در این وضعیت توی ورودی d دیده شه با استفاده از قانون S -> b کاهش یا reduce داریم
ممنون منم همین مشکل رو داشتم
منظورتون اینه از A به aAb. و b. میره؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۲۷ ق.ظ)mahyamk نوشته شده توسط:  ممنون منم همین مشکل رو داشتم
منظورتون اینه از A به aAb. و b. میره؟

خواهش میکنم
در واقع وقتی نقطه قبل از A قرار گرفته (S->.AB) حالا باید قواعد غیر پایانه A بسط داده بشه و مجموعه lookahead هم مسلما برابر First(B خواهد بود همون طور که بالا نوشتم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [دانلود] کتاب clrs همراه با حل تمرین و پیوست فارسی mehrdad66 ۳۸ ۸۲,۸۲۴ ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Nargeshassani
  دانلود CLRS ویرایش سوم m450ud ۱۶ ۱۸,۷۷۸ ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: etrok
  دانلود کتاب clrs ویرایش سوم چاپ پنجم jazana ۷ ۹,۰۴۷ ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: faraaz_mb
  CLRS خوانی :) Mehrdadkl7 ۲۰ ۱۱,۰۶۶ ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: دختر مهربان
  نحوه محاسبه مجموعه پیش بینی یا lookahead Erfan_Ekh ۱ ۲,۳۱۴ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: ftmbghrn
Question نمونه حل تمرین های کتاب CLRS javad94 ۶ ۸,۹۲۹ ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taranombaran_00
  سوال در مورد بدست اوردن ادرس و پورت پروکسی zahra89 ۴ ۴,۹۹۰ ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zahra89
  فروش کتاب مقدمه ای بر الگوریتم ها(CLRS) ویراست ۳ جلد ۱و۲ reza777gh ۰ ۲,۴۶۸ ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ۰۶:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: reza777gh
  بدست آوردن مرتبه مجموع اعداد رادیکال یک تا رادیکال n پشتکار ۱ ۲,۳۶۳ ۲۲ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: msour44
  حل المسائل CLRS ویرایش سوم jazana ۶ ۱۶,۹۳۵ ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: reticent

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close