زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ایده کلی برای پشته زبان مستقل از متن

ارسال:

e.shrm پرسیده:

ایده کلی برای پشته زبان مستقل از متن

سلام.
ایده کلی زبان زیر برای پیاده سازی با پشته رو میخواستم

[tex]wa^{n}b^{m}w^{R} , w\epsilon \varepsilon ^{*},n=2m[/tex]

۱
ارسال:

هاتف پاسخ داده:

RE: ایده کلی برای پشته زبان مستقل از متن

میشه اینطور گفت:
هر چیزی که اومد وارد پشته می کنیم، بعد از یه جایی به بعد به طور غیر قطعی وقتی a دیدیم میریم به یه حالت دیگه ای و به ازای هر a دو تا a توی پشته قرار میدیم تا وقتی b بیاد، در این صورت میریم به یه حالت دیگه ای که به ازای هر b که دیدیم یک a از پشته حذف می کنیم، در نهایت هم (وقتی b ها با a ها رفت) به طور غیر قطعی به حالتی میریم که هر چی که در ورودی دیدیم باید در پشته ببینیم (همون معکوس رشته)
اگر ورودی تمام شد و پشته خالی بود، پذیرش

ارسال:

e.shrm پاسخ داده:

(۱۰ دى ۱۳۹۲ ۱۰:۴۶ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  میشه اینطور گفت:
هر چیزی که اومد وارد پشته می کنیم، بعد از یه جایی به بعد به طور غیر قطعی وقتی a دیدیم میریم به یه حالت دیگه ای و به ازای هر a دو تا a توی پشته قرار میدیم

میشه اینطور گفت:
هر چیزی که اومد وارد پشته می کنیم، بعد از یه جایی به بعد به طور غیر قطعی وقتی a دیدیم میریم به یه حالت دیگه ای و به ازای هر a دو تا a توی پشته قرار میدیم تا وقتی b بیاد، در این صورت میریم به یه حالت دیگه ای که به ازای هر b که دیدیم یک a از پشته حذف می کنیم، در نهایت هم (وقتی b ها با a ها رفت) به طور غیر قطعی به حالتی میریم که هر چی که در ورودی دیدیم باید در پشته ببینیم (همون معکوس رشته)
در واقع میشه اینطور گفت ، که اینم مثل همون حالته [tex]ww^{R}[/tex] هست ف با این تفاوت که اونجا aa و bb بصورت غیر قطعی وسط رشته رو مشخص میکرد ولی اینجا aab و و در صورت ۰ بودن m و n وسط رشته توسط aa و bb بصورت غیر قطعی تعیین میشه. درسته؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

(۱۰ دى ۱۳۹۲ ۱۰:۴۶ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  میشه اینطور گفت:

سلام. هاتف خان ایدتون کاملاً درسته فقط دوتا اشتباه جزئی داره:
۱- مقدار n میتونه ۰ باشه.
۲- به ازای هر a یه a اضافه میکنیم و به ازای هر b دوتا a حذف میکنیم.

ارسال:

هاتف پاسخ داده:

(۱۰ دى ۱۳۹۲ ۱۰:۵۷ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  
(10 دى ۱۳۹۲ ۱۰:۴۶ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  میشه اینطور گفت:

سلام. هاتف خان ایدتون کاملاً درسته فقط دوتا اشتباه جزئی داره:
۱- مقدار n میتونه ۰ باشه.
۲- به ازای هر a یه a اضافه میکنیم و به ازای هر b دوتا a حذف میکنیم.
سلام آقای جویباری
البته شما استاد ما هستی، تذکر اولتون بجاست و من حالت لامبدا رو در نظر نگرفتم اما به نظرم ایراد دومتون وارد نیست:
مگه نداریم که: n=2m پس برای راحتی کار میشه بجای n نوشت ۲m یعنی داریم:
[tex]wa^{2m}b^{m}w^{R}[/tex]
اینطوری واضحه که تعداد a ها دو برابر b هاست پس باید به ازای هر a دو تا علامت توی پشته بریزیم و به ازای هر b یکی از علامت ها رو حذف کنیم.

ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

(۱۱ دى ۱۳۹۲ ۰۳:۲۲ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  اینطوری واضحه که تعداد a ها دو برابر b هاست پس باید به ازای هر a دو تا علامت توی پشته بریزیم و به ازای هر b یکی از علامت ها رو حذف کنیم.

اینجور اشتباهات خیلی رایجه. تعداد aها دو برابر bهاست. پس به ازای هر a که پوش میکنید با هر b باید ۲ تا a پاپ بشه. درنظر بگیرید تعداد aها ۴ تا و bها ۲ تا باشه. باید ۴ تا a پوش بشه و به ازای هر b باید دوتا از a ها پاپ بشه.

ارسال:

هاتف پاسخ داده:

(۱۱ دى ۱۳۹۲ ۰۶:۴۵ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  
(11 دى ۱۳۹۲ ۰۳:۲۲ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  اینطوری واضحه که تعداد a ها دو برابر b هاست پس باید به ازای هر a دو تا علامت توی پشته بریزیم و به ازای هر b یکی از علامت ها رو حذف کنیم.
اینجور اشتباهات خیلی رایجه. تعداد aها دو برابر bهاست. پس به ازای هر a که پوش میکنید با هر b باید ۲ تا a پاپ بشه. درنظر بگیرید تعداد aها ۴ تا و bها ۲ تا باشه. باید ۴ تا a پوش بشه و به ازای هر b باید دوتا از a ها پاپ بشه.
سوء تفاهم شده:
شما میفرمایید که هر a که دیدیم توی پشته میزاریم، به ازای هر b دو تا علامت از پشته بر میداریم
من عرض کردم که هر a که دیدیم دو علامت توی پشته میزاریم، به ازای هر b یک علامت از پشته بر میداریم.
من فکر می کنم این دو جمله یکی هستند و هر دو درست هستند Blush

ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

(۱۱ دى ۱۳۹۲ ۰۸:۲۶ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  سوء تفاهم شده:
شما میفرمایید که هر a که دیدیم توی پشته میزاریم، به ازای هر b دو تا علامت از پشته بر میداریم
من عرض کردم که هر a که دیدیم دو علامت توی پشته میزاریم، به ازای هر b یک علامت از پشته بر میداریم.
من فکر می کنم این دو جمله یکی هستند و هر دو درست هستند Blush

یکیش به n=2m و یکیش به m=2n ختم میشه. برای همین گفتم این اشتباه خیلی متداوله.

۰
ارسال:

niyayesh.r پاسخ داده:

سلام دوستان
من فکر می کنم که نظر آقای جویباری کاملا درست هستش یه کمی تو ذهنتون مرور کنید متوجه می شید که دارید اشتباه می کنید البته به نظر من

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع مناسب برای واژگان زبان ارشد keihan ۴ ۴,۹۰۲ دیروز ۱۲:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  استفاده از پشته armiii ۰ ۹۳۹ ۰۳ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: armiii
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۲۲ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای مبتدی ها + مکالمه وحشتناک واقعی cyruskingsolomon ۰ ۱,۷۰۲ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۱,۱۸۷ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100
  ایده تز دکتری در مصاحبه دکتری wskf ۱ ۳,۳۹۴ ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۷۷۷ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo
  منبع متناسب با شرایط کسانی که قصد تغییر رشته دارند MrBob ۷ ۵,۴۸۷ ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Star ایده طراحی یک وب سایت stabesh ۱ ۲,۲۸۶ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
  منبع مناسب برای زبان Afra ۱۵۰ ۱۱۶,۹۸۵ ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close