زمان کنونی: ۱۴ مهر ۱۴۰۳, ۱۲:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشکل در hash

ارسال:

nafas_70 پرسیده:

مشکل در hash

با سلام.
ببخشید من توی این دو تا سوال مشکل دارم برای سوال اول تعداد مقایسه های برای جستجوی موفق رو متوجه شدم وای نمیدونم تعدا جستجوی نا موفق روچه جوری باید به دست بیارم.
بعد واسه سوال دوم هم کلا روش به دست آوردن پیچیدگی رو متوجه نشدم ممنون میشم کمکم کنین Smile

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

nafas_70 پاسخ داده:

RE: مشکل در hash

ببخشید من یادم رفته بود بگم برای سوال اول جواب گزینه ی ۴ و برای سوال دوم گزینه ی ۱ هست. برای سوال اول روش به دست آوردن تعداد مقایسه ها برای جستجوی موفق رو نوشته ولی برای ناموفق متاسفانه چیزی نگفته Huh
خواهش میکنم اگه کسی میدونه بهم بگه خیلی ممنون Blush

۰
ارسال:

nafas_70 پاسخ داده:

Re: مشکل در hash

هیچکس نیس جواب این سوالا رو بده Sad

Sent from my C5303 using Tapatalk

۰
ارسال:

۳۰noohe پاسخ داده:

RE: مشکل در hash

(۲۱ آذر ۱۳۹۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ)nafas_70 نوشته شده توسط:  با سلام.
ببخشید من توی این دو تا سوال مشکل دارم برای سوال اول تعداد مقایسه های برای جستجوی موفق رو متوجه شدم وای نمیدونم تعدا جستجوی نا موفق روچه جوری باید به دست بیارم.
بعد واسه سوال دوم هم کلا روش به دست آوردن پیچیدگی رو متوجه نشدم ممنون میشم کمکم کنین Smile

سوال اول:
که تصویرش رو ضمیمه کردم ۸ خانه از ۰ تا ۷ داریم و با توجه به جدول هش داده شده اینطوری میشه ساختش
خب جستجوی نا موفق یعنی تابع هش یک عنصری یه خانه ای رو بمون داده حالا باید حساب کنیم چند تا خانه که الگوریتم بررسی میکنه میبینه که توی هش قرار نگرفته (نمیدونم خوب گفتم یا نه)
برای مثال اگه هش برای عنصری عدد صفر برگردوند الگوریتم باید خانه صفر رو بررسی کنه و چون اونجا خالیه میبینه اونجا چیزی نیست در نتیجه عنصر وجود نداره (پس با یه مقایسه فهمید)
برای خانه اول: وقتی هش عدد ۱ رو برگردونه الگوریتم میره میبینه E اونجا هست (۱ مقایسه) بعد خانه بعدیش هم بررسی میکنه میبینه خالیه در نتیجه ۲ مقایسه در کل
برای خانه دوم: وقتی هش عدد ۲ برگدونه مانند خانه صفر عمل میکنه (۱ مقایسه)
برای خانه سوم: وقتی هش عدد ۳ رو برگدونه الگوریتم خانه ۳ رو بررسی میکنه A توشه بعد میره خانه بعدی میبینه C توشه همینطوری میره تا آخر وقتی D رو هم توی خانه ۶ دید یه بار دیگه باید بره جلو تا دیگه مطمئن بشه وجود نداره (۵ مقایسه)
بقیه هم همینطور الی آخر
محاسبات نهایی:
۱+۲+۱+۵+۴+۳+۲+۱=۱۹
۸ خانه داریم در نتیجه ۱۹/۸

ولی سوال دوم:
به طور متوسط توی هر لیست پیوندی هش شده n/m عنصر قرار گرفته. (چون n عنصر داریم که میخواهیم توی m خانه قرار بدیم در نتیجه در هر خانه به طور متوسط n/m عنصر قرار میگیره)
در نتیجه با تتا n/m میشه بهش رسید. این شد حالت متوسط
بدترین حالت هم وقتی هست که تمامی عناصر به یک خانه نگاشت بشن در نتیجه باید تمام عنصر های درون اون خانه رو به صورت خطی پیمایش کرد چون N عنصر توی یه خانه داریم و میخواهیم به صورت خطی پیمایش کنیم مرتبه هم تتا n میشه (بدترین حالت)

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

nafas_70 پاسخ داده:

Re: مشکل در hash

مرسی واقعا لطف کردین کامل متوجه شدم ممنون Smile

۰
ارسال:

soheila2012 پاسخ داده:

RE: مشکل در hash+ حل تست پارسه

این سوال آزمون پارسه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

چیزی که پارسه حلش کرده یعنی پیشنهاد داده این مورد هست
[تصویر:  234089_13586150250490971008.jpg]
متوجه نشدم! البته کلا با این موضوع مشکل دارم.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

nafas_70 پاسخ داده:

Re: RE: مشکل در hash

(۱۲ دى ۱۳۹۲ ۰۲:۲۵ ق.ظ)farham_heidari نوشته شده توسط:  سلام میتونید بفرمایید جست و جوی موفق چقدر میشه ؟؟

میشه ۸/۵ گزینه ی ۴ درسته

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۲۰,۴۳۶ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۲,۲۲۷ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۹,۱۴۷ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  مشکل عدم ایجاد پروژه/فایل جدید در نت بینز αɾια ۳ ۱۱,۲۳۵ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Silver1992
Question مشکل با درک توابع دنباله دار و مولد ؟؟؟؟ radar ۰ ۲,۶۵۷ ۱۶ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: radar
  مشکل لایسنس متلب αɾια ۱۳ ۱۵,۹۵۵ ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  مشکل ( دوستانی که میدوند راهنمایی کنند) manamsaeid ۵ ۴,۸۵۸ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  مشکل در پیچیدگی زمانی ماهی ۲۵۸ ۲ ۲,۹۵۸ ۲۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Alisalar
  مشکل در محاسبه مرتبه ایک سوال Mr.R3ZA ۰ ۱,۸۳۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  مشکل جدی خوابگاه های شبانه دانشگاه های تهران Happiness.72 ۶ ۵,۸۲۸ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close