زمان کنونی: ۰۶ تیر ۱۴۰۳, ۰۳:۳۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از مبحث بن بست it 85

ارسال:

tabassomesayna پرسیده:

سوال از مبحث بن بست it 85

سلام دوستان؛
این سوال چجوری حل میشه ؟ من ۱۴ بدست میارم ولی در پاسخانمه جواب چیز دیگه ای هست
برای ۵ فرآیند که گراف تقدم-تاخر اجرای آنها در شکل آمده است و همه برای اجرا نیاز به یک منبع واحد دارند,اگر حداکثر نیاز همزمان هریک از طبق جدول مشخص شده باشد,حداقل چند نسخه از این منبع نیاز است که احتمال بن بست صفر باشد؟
[تصویر:  228729_Photo0104.jpg]
۱: ۱۴
۲: ۱۰
۳: ۹
۴: ۸
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۲
ارسال:

Morris پاسخ داده:

RE: سوال از مبحث بن بست it 85

سلام دوست عزیز. این سوال از اون سوالای خطرناکه که ۹۰ درصد اشتباه می زنند !!!

.طبق گراف تقدم و تاخر در شکل، ابتدا باید P1 به طور کامل اجرا شود تا اصلا فرآیند های دیگر بتوانند اجرا شوند و منبع درخواست کنند و دریافت کنند. پس در مرحله اول، تنها P1 می تواند اجرا شود. فرض کنید P1 اجرا می شود و run to complete می شود پس تا این لحظه بیشترین تعداد منابع مورد نیاز ۳ تا می باشد چون اصلا امکان ندارد فرآیند های دیگر نیز هم زمان با این فرآیند اجرا شود و بن بست رخ دهد.

.حالا که P1 به پایان رسیده است، P2 و P3 و P4 می توانند همزمان اجرا شوند و ممکن است بن بست رخ دهد. برای اینکه این دو فرآیند دچار بن بست نشوند به ۵ منبع نیاز داریم. پس تا این مرحله بیشترین تعداد منابع مورد نیاز ۵ تا است.

.در این مرحله، P5 فقط زمانی می تواند شروع به کار کند که P3 و P4 هر دو run to complete شده باشند. به صورت بدبینانه، ممکن است این اتفاق بیافتد که P3 و P4 پیش از P2 به پایان برسند. اگر چنین شرایطی شود، P2 و P5 در شرایط رقابت قرار می گیرند (البته خوشبینانه این است که P2 از P3 و P4 زودتر run to complete شود ولی ما باید بدبینانه به شرایط نگاه کنیم.) .

.در این لحظه، P2 و P5 به ۷ + ۲ + ۱ منبع احتیاج دارند تا بن بست رخ ندهد. پس تا این لحظه حداکثر به ۱۰ منبع احتیاج است.

پاسخ : گزینه دو صحیح است .

۰
ارسال:

tabassomesayna پاسخ داده:

ممنون از پاسختون.. اشکال من سره همین به ترتیب اجرا شدن فرآیندها بودش
یه سوال : هر موقع گراف تخصیص منابع به شکل تقدم-تاخر بود , باید ترتیب رعایت بشه یا در همه گرف های تخصیص منابع اینجوریه ؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

Morris پاسخ داده:

(۱۲ آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۳۸ ب.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط:  ممنون از پاسختون.. اشکال من سره همین به ترتیب اجرا شدن فرآیندها بودش
یه سوال : هر موقع گراف تخصیص منابع به شکل تقدم-تاخر بود , باید ترتیب رعایت بشه یا در همه گرف های تخصیص منابع اینجوریه ؟

والا اولین بار که با این سوال برخوردم، من هم مثل شما اشتباه زدم و پاسخو خوندمو فهمیدم. تا حالا فقط همین یه سوال تو کنکور به این شکل اومده که گرف تقدم و تاخر داشته و فکر نمی کنم کسی جز دانشجو های طراح همین سوال تونسته باشن پاسخ درست بدن. این از اون سوالای من درآوردیه که می خوان مچ بگیرن. برای این سوالا زیاد وقت نزارید، سوالایی شخصیا و ابزاری برای نمایش توانمندیه بعضی از اساتیده. معمولا این سوالارو هیچ کس جز عده ای محدود نمی تونن درست بزنن.

اما در مورد سوالتون، باید بگم بله! اگر تقدم و تاخر مطرح بود به این شکل عمل می کنیم ولی اگر گراف تخصیص منابع داده شده باشه و تقدم و تاخر مشخص نباشه، همون روش کلاسیک که شما استفاده می کنید درسته است.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مبحث جستجوهای محلی Elham_tm ۷ ۴,۱۳۱ ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ۰۵:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: KB2000
  بن بست کامپیوتر ۹۵ Hopegod ۱۶ ۱۳,۳۰۰ ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahshid_dd
  مبحث شار، بیشینه جریان، الگوریتم Ford-Fulkerson Sepideh96 ۲ ۲,۶۷۸ ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ۰۴:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Sepideh96
  درخواست حل سوال از مبحث پایپلاین- دستورات حاوی پرش Sepideh96 ۱ ۱,۷۹۵ ۲۱ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  انتخاب گرایش ارشد برای فعالیت در مبحث رایانش ابری abolfazl_d_sh ۱ ۲,۴۲۲ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: rzeini
  سوال شماره ۵۵ شبکه _ آزمون ارشد ۹۱ _ مبحث لایه شبکه احسان مومنی ۷ ۷,۵۱۰ ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  مبحث حافظه نهان سوال دکتری ۹۶ arash691 ۲ ۲,۳۸۴ ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: arash691
  بن بست mmm1374 ۱ ۱,۶۹۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۴:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: arash691
  بن بست IT95 Never.forget ۱ ۱,۶۶۰ ۱۳ دى ۱۳۹۵ ۰۸:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: husen
  مبحث لگاریتم ها shamim1395 ۵ ۳,۹۳۵ ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: shamim1395

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close