زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

الگوریتم یا نرم افزار؟

ارسال: #۴۶
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۱۰ ب.ظ
الگوریتم یا نرم افزار؟
طبقه دوم دانشکده برق امیرآباد پیداشون کردم!

دلیل این که کلاس های الگوریتم امیرآباد برگزار نمیشه این هست که اگه اون پایین برگزار بشه برای یه سری از آدما منفعت داره! وگرنه گرایش الگوریتم هم مهندسی هست!
حتی یکی از بچه هاشون میگفت ما رفتیم عنوان رشته رو کردیم مهندسی نرم افزار - گرایش الگوریتم و محاسبات!
میگفتن اگه فارغ التحصیل بشی به عنوان مهندس نرم افزار میشناسنت!
بعد هم میگفتن برای دکترا اصلاً مهم نیست چه گرایشی باشی توی ارشد، مهم اینه که تزت روی چی باشه، بعداً برای دکترا هم میری میگردی استادی رو که توی این زمینه کار میکنه پیدا میکنی و باهاش کار میکنی! یعنی اون طور که شما گفتید که برای دکترا کسی که گرایشش نرم بوده به کسی که الگوریتم بوده ترجیح داده میشه هم نیست! بیشتر مهمه که روی چی کار کردی؟! برای این که روی چی کار کنید هم دستتون کاملاً باز هست!
بدی ای که میگفتن هم این بود که استاد نداره! که من فکر میکنم این یه مشکل فراگیر هست! مثلاً علم و صنعت استاد داره؟!!

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69 , saeedeivazi
ارسال: #۴۷
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۰۴ ب.ظ
الگوریتم یا نرم افزار؟
بله به عنوان مهندس نرم افزار که مطمئن باشید میشناسنتون ولی دوره کارشناسی ارشدتون را الگوریتم حساب میکنن مثلاً یک جایی که کارشناس ارشد نرم میخواند شما اولویت کمتری دارید
ولی جایی که کارشناس نرم میخواند شما اولویت بیشتری دارید
بحث دوم اینکه زور داره الگوریتمی باشی اونموقعه بری دنبال یک تز نرم یا هوش
بحث من سر اینه که شما خیلی بیش از حد (حتی بیشتر از من) دارید به دانشگاهش فکر میکنید
و میترسم برید دانشگاه و از الگوریتم خوشتون نیاد و تو ذوقتون بخوره
ولی اگر واقعاً دوست دارید این رشته را و میخواهید تو این رشته کار کنید به نظر من الگوریتم را انتخاب کنید
ولی من در کل با این رشته موافقم ولی هنوز موندم بزنم یا نزنم

برای مدیر " کامیابی " یک سفر است نه یک مقصد
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69
ارسال: #۴۸
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۱۲ ب.ظ
الگوریتم یا نرم افزار؟
استدلالی که من برای خودم میکنم اینه که نه نرم علم و صنعت استاد درست و حسابی داره و نه الگوریتم تهران! پس بذار حداقل دانشگاه تهران باشم که هم روزانه هست و هم اسمش دانشگاه تهرانه و هم اگه یه وقت نظرم عوض شد نسبت به الگوریتم، دستم باز باشه که بتونم با استادهای خوب گرایش های دیگه درس بردارم!

میخواید ایمیل یکی از بچه های نرم افزار علم و صنعت رو بدم باهاش صحبت کنید؟ شاید این طوری راحت‌تر بتونید تصمیم بگیرید!

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
۲
۰
ارسال: #۴۹
۰۹ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۳۳ ق.ظ
RE: الگوریتم یا نرم افزار؟
(۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۱۲ ب.ظ)۵۴m4n3h نوشته شده توسط:  استدلالی که من برای خودم میکنم اینه که نه نرم علم و صنعت استاد درست و حسابی داره و نه الگوریتم تهران! پس بذار حداقل دانشگاه تهران باشم که هم روزانه هست و هم اسمش دانشگاه تهرانه و هم اگه یه وقت نظرم عوض شد نسبت به الگوریتم، دستم باز باشه که بتونم با استادهای خوب گرایش های دیگه درس بردارم!

میخواید ایمیل یکی از بچه های نرم افزار علم و صنعت رو بدم باهاش صحبت کنید؟ شاید این طوری راحت‌تر بتونید تصمیم بگیرید!

ببینم نرم افزاره علم و صنعت اینقدر یعنی وضعش خراب بود؟
خب شما با رتبت دانشگاه اصفهان که میتونی بیاری.بدی نیست
بعد تهران و شریف اینجا بود که دکتری نرم افزار ایجاد کرد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۵۴m4n3h , ali_computer69
ارسال: #۵۰
۰۹ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۵۳ ق.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۱۲ ب.ظ)۵۴m4n3h نوشته شده توسط:  استدلالی که من برای خودم میکنم اینه که نه نرم علم و صنعت استاد درست و حسابی داره و نه الگوریتم تهران! پس بذار حداقل دانشگاه تهران باشم که هم روزانه هست و هم اسمش دانشگاه تهرانه و هم اگه یه وقت نظرم عوض شد نسبت به الگوریتم، دستم باز باشه که بتونم با استادهای خوب گرایش های دیگه درس بردارم!

منم با تمام مواردی که بالا صحبت کردید موافقم ولی بحثم سر علاقه هست من خودم به شخصه به الگوریتم علاقه دارم چون میدونم که با توجه به درسهایی که این رشته داره به شدت تخصصی به سمت الگوریتم میره و اگر کسی علاقه نداشته باشه فکر کنم دخلش اومده
ولی در کل حرفهای بالاتون هم همینطور که قبلاً گفتم قبول دارم
با آقای مظفری هم از بچه های نرم ارشد علم و صنعت صحبت کردم . و نظر ایشون هم جویا شدم
دیگه فکر کنم وقت تصمیم گیری هست .
امیدوارم همه درست تصمیم بگیرن و به موفقیتهای روز افزون دست پیدا کنند (چقدر این جمله‌ام ادبی شد )خوب من کتاب ادبیاتم را میبندم و میرم که فکر کنم فکر فکر فکر فکر فکر Big Grin
حالا دیگه حال ندارم الان میخوابم و فردا فکر میکنم

برای مدیر " کامیابی " یک سفر است نه یک مقصد
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۵۴m4n3h , ali_computer69
ارسال: #۵۱
۰۹ خرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۱۵ ق.ظ
(۰۹ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۳۳ ق.ظ)mehrdad89 نوشته شده توسط:  ببینم نرم افزاره علم و صنعت اینقدر یعنی وضعش خراب بود؟
آره! وضعش این قدر خراب بود Big Grin تازه توی ارشد وضع خیلی بدتره!
شهرستان نمیرم!

(۰۹ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۵۳ ق.ظ)hatami84 نوشته شده توسط:  منم با تمام مواردی که بالا صحبت کردید موافقم ولی بحثم سر علاقه هست من خودم به شخصه به الگوریتم علاقه دارم چون میدونم که با توجه به درسهایی که این رشته داره به شدت تخصصی به سمت الگوریتم میره و اگر کسی علاقه نداشته باشه فکر کنم دخلش اومده
با آقای مظفری هم از بچه های نرم ارشد علم و صنعت صحبت کردم . و نظر ایشون هم جویا شدم
امیدوارم همه درست تصمیم بگیرن و به موفقیتهای روز افزون دست پیدا کنند (چقدر این جمله‌ام ادبی شد )خوب من کتاب ادبیاتم را میبندم و میرم که فکر کنم فکر فکر فکر فکر فکر Big Grin
منم به الگوریتم خیلی زیاد علاقه دارم!

منم امیدوارم همه بهترین تصمیم ممکن رو بگیرن ...

۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: hatami , armin651987 , ali_computer69
ارسال: #۵۲
۱۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۵۰ ب.ظ
(۰۹ خرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۱۵ ق.ظ)۵۴m4n3h نوشته شده توسط:  
(09 خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۳۳ ق.ظ)mehrdad89 نوشته شده توسط:  ببینم نرم افزاره علم و صنعت اینقدر یعنی وضعش خراب بود؟
آره! وضعش این قدر خراب بود Big Grin تازه توی ارشد وضع خیلی بدتره!
شهرستان نمیرم!

(۰۹ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۵۳ ق.ظ)hatami84 نوشته شده توسط:  منم با تمام مواردی که بالا صحبت کردید موافقم ولی بحثم سر علاقه هست من خودم به شخصه به الگوریتم علاقه دارم چون میدونم که با توجه به درسهایی که این رشته داره به شدت تخصصی به سمت الگوریتم میره و اگر کسی علاقه نداشته باشه فکر کنم دخلش اومده
منم به الگوریتم خیلی زیاد علاقه دارم!

منم امیدوارم همه بهترین تصمیم ممکن رو بگیرن ...

خب به خاطر این این رو نقل قول (؟؟!! تبدیل معادل های انگلیسی به فارسی هنوز برای من یه کم عجیبه: دی) کردم که بگم همه‌ی این تاپیک رو از اول تا آخر خوندم

آخه برای خودم هم این دو دلی پیش اومد
من رتبه نرم ۴۳۳ و الگوریتم ۲۹۱
با افزایش ظرفیت های امسال احتمالا الگوریتم شاید قبول می شدم
ولی خب نزدم چون دیدم اصلا به درد من یکی نمی خوره
من هم ای سی‌ام ای بودم ولی خب دیدم بازم این به دردم نمی خوره چون آخراش دیدم از مهندسی نرم افزار هم خوشم میاد Big Grin
حالا از اینا که بگذریم سخن دوست خوش‌تر است Tongue
دیدم من که حال و حوصله ندارم شاید سال دیگه دوباره خوندم سر کنکور مثل امسال حالم روز اول بد شد و .....
بذار همین امسال قبول شم
چون خودم شهید بهشتی بودم و استاداش رو دیدم و خوشم اومده و با استاداش هیچ مشکلی ندارم و به نظرم یکی از بهترین نرم افزار های ایران هست( به خاطر تعصب کور به قول یکی از دوستام )زدم مجازی بهشتیBig Grin
سر همین دیگه الآن فکر نکنم توصیه به دردی بخوره ولی خواستم بالاخره یه نظری چیزی میزی هم من داده باشم Smile)
به هر حال موفق باشید Wink
۰
۰
ارسال: #۵۳
۱۷ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۵۸ ق.ظ، توسط Bache Mosbat.)
الگوریتم یا نرم افزار؟

علم و صنعت تو لیسانس کامپیوتر که واقعا بد نمره بود . دلیل اینکه اکثر علم و صنعتیا ازش بدشون می آد هم همین بد نمرگی استاداس . نه بچه‌ها و نه محیط دانشگاه . چون مسلما علم و صنعت از خواجه نصیر و بهشتی و صنعتی اصف بهتره . چه از نظر محیط چه سطح علمی . دلیل اینکه بچه های هم نمی زنن علم و صنعتو ۹۰ درصد به خاطر نمره دادنه نه چیز دیگه .
حالا نمی دونم شما چه درسی با چه استادی گرفتید . چون مثلا درس شبکه از کلاس ۱۴ نفری ۹ نفرو تو ارشد انداخته بود .
ما استادای خوش نمره‌ی دانشگامون همه استادای مهمان از شریف و امیرکبیر و ... بودن . نمونش سیستم عامل که هر ترم دکتر شریفی ارائه می داد نمره‌ی بچه‌ها به زور به ۱۴ می رسید . ولی ترم ما یکی از امیر کبیر اومد حتی اسمشم یادم نیست جلسه‌ی آخر با بچه‌ها کلی عکس انداخت و اینا آخرشم به همه ۱۷ ۱۸ داد با یه امتحان گلابی .
بچه های کودن لیسانس شریف معدلشون ۱۶ بود . اینو من خودم شاهدم واقعا! که کف معدل ۱۶ بود . ما شاگرد اولمون ۱۵/۵

اونی که رای منفی دادی . من فقط راجع به دانشگاهی که توش بودم حرف زدم مگه علم و صنعت بودی شما؟ که اطلاع داری‌!

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۱۰
۱۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: nimaaa , Br2012 , Morris
ارسال: #۵۴
۱۷ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۵۹ ب.ظ، توسط Cyrus.)
خواسم بگم که نام کاربری ۵۴m4n3h خیلی زیبا هم هست می شه SAMANEH Smile

ببینید چه باهوشم Cool . تشویق حضار Tongue
۸
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۵۴m4n3h
ارسال: #۵۵
۱۷ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۱۶ ب.ظ
(۱۷ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۵۷ ب.ظ)Cyrus نوشته شده توسط:  خواسم بگم که نام کاربری ۵۴m4n3h خیلی زیبا هم هست می شه SAMANEH Smile

ببینید چه باهوشم Cool . تشویق حضار Tongue

۵۴m4n3h اشتباهه و درستش، ۷۲m2n3h

بهترین شغل در حوزه IT

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

برترین کارفرما و شرکت

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فروش کتب مرجع و کنکوری ناب کارشناسی ارشد و کارشناسی ناپیوسته

۱
۳
ارسال: #۵۶
۱۱ آبان ۱۳۹۶, ۱۰:۱۵ ق.ظ
الگوریتم یا نرم افزار؟
دانشجوی ۹۶ الگوریتم دانشگاه تهران هستم.

کمی در مورد این رشته توضیح میدم تا کمکی کرده باشم:

- درس هایی که در این رشته ارائه میشه بسیار کاربردی هستند. به عنوان مثال در الگوریتم های تصادفی (دکتر معینی - انگلیس) سعی در اینه که با استفاده از ترکیب آمار و احتمالات و الگوریتمهای قطعی، الگوریتم هایی (غیر قطعی) طراحی بشه که بسیار سریع تر از نمونه اصلی هست. مثال دیگر درس یادگیری ماشین (دکتر شعبان خواه - کانادا) هست که بسیار جذاب و کاربردی هست. مثال دیگر الگوریتم های گراف و شبکه (دکتر معظمی - امریکا) هست که همه جا کاربرد داره. مثال دیگر الگوریتم های کوانتومی هست که ممکنه تا چند سال دیگه باعث یک انقلاب بشه! (هر چند، به نظر من ممکنه این اتفاق نیوفته، اما شرکت های بزرگ نظر متفاوتی دارند). مثال دیگر الگوریتم های تقریبی، الگوریتم های بهینه سازی، الگوریتم های موازی، الگوریتم های پیشرفته و ...

- اکثر منابع درسی به زبان انگلیسیه.

- به نظرم نباید بپرسید بازار کار این رشته چطوره! چرا؟ چون شما که قرار نیست کارمند بانک بشید! شرکت های امروزی بسته به توانایی شما در حل مسائل و مهارت هایی که دارید شما رو استخدام میکنند.

در هر حال پیشنهاد میکنم بیشتر تحقیق کنید و به نظر من هم، همه چی برمیگرده به خود دانشجو. خودم خوشحالم که این رشته رو انتخاب کردم. موفق باشید
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۵۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۳۶ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۳۳۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۲,۹۸۸ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۰,۹۵۷ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۹۹ Seyyedab ۱۱ ۵,۶۹۳ ۰۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close