زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۰۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال : صفحه ۱۰۴ کتاب نرم افزار مدرسان شریف

ارسال:

AMMehr پرسیده:

سوال : صفحه ۱۰۴ کتاب نرم افزار مدرسان شریف

سلام و خسته نباشید به همه دوستان و اساتید عزیز به خصوص آقای جهانی که اینجا هستند و این دلگرمی هست واسه ما که سوالات مربوط به کتاب نرم مدرسان رو ازشون بپرسیم

تویه صفحه ۱۰۴ کتاب عینه جمله:
" نکته ۴: تفاوت اصلی طراحی سطح بالا و طراحی سطح پایین در سطح انتزاع آنها می باشد. طراحی سطح بالا به صورت کلی و با سطح انتزاع کم به ارائه راه حل برای مشکل می پردازد و طراحی سطح پایین با انتزاع کمتر، جزئیات بیشتری را از راه حل ارائه شده مشخص می کند."

آیا قسمت پررنگ شده اشتباه ؟؟؟
فکر میکنم تویه طراحی سطح بالا ما انتزاع بالایی داریم و خیلی با مفاهیم مسئله سر وکار داریم !!!
ولی تویه طراحی سطح پایین با مفاهیم کمتر سروکار داریم و جزئیات راه حل مورد نظر هست!
ـــــــــــــــــــــــــــــــــ
خوب آقای جهانی نیستند گویا من به یک مشکل دیگه هم برخورد کردم!!
صفحه ۱۰۶ خط اول و دوم
سلسله مراتب کنترل

"سلسله مراتب کنترل که بدان ساختار برنامه نیز می گویند، سازمان دهی مولفه های برنامه (پیمانه ها) را نشان می دهد و بر سلسله مراتب کنترل دلالت دارد. جنبه های رویه ای نرم افزار را مانند دنباله ای از فرآیندهای به وقوع پیوسته یا توالی تصمیمات، یا تکرار اعمال نشان نمی دهد و لزوما برای تمام شیوه های معماری قابل به کارگیری نیست."

کلمه پر رنگ شده فکر میکنم باید "می دهد" بوده باشه چون جمله اصلا جور در نمیاد و اولش هم داره میگه که سازماندهی پیمانه ها را نشان میدهد و بر سلسله مراتب کنترل دلالت دارد. پس احتمالا کلمه "نمیدهد" غلطه تایپی بود و باید بجاش از "می دهد" استفاده بشه!! درسته آیا؟؟
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
مورد جدید
تست های کنکوری فصل ۵ هست!
تویه پاسخنامه سوال ۲ و ۳ برعکس هست یعنی پاسخ ۲ مربوط به سوال ۳ هست و پاسخ ۳ مربوط به سوال ۲ دوستانی که کتاب رو میخونند دقت داشته باشند

ممنونم
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

sima84 پاسخ داده:

RE: سوال : صفحه ۱۰۴ کتاب نرم افزار مدرسان شریف

کتابهای مدرسان غلط املایی خیلی زیاد دارن من اکثر کتابهاشو دارم میخونم کلا همین طورن مثلا سطح انتزاع تو طراحی سطح بالا بالاست یعنی جزییات کمتر ولی تو طراحی سطح پایین انتزاع پایین یعنی جزییات بیشتر

۰
ارسال:

jahani پاسخ داده:

RE: سوال : صفحه ۱۰۴ کتاب نرم افزار مدرسان شریف

مرسی از دقت شما. اون مورد اخر ان شاالله تو چاپ جدید مرتفع خواهد شد. مورد اول هم حق با شماست. ولی فکر کنم در چاپ جدیدم باز همین مشکل وجود دارد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۸ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۴۲۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۱۰۱ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۸ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۶۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  ۱۴۵ هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟ trace4ward ۷ ۷,۱۴۳ ۱۵ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Bp18449
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۸۲ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۵۴ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۵۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close