زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نکاتی درباب ازمون ازمایشی اول

ارسال: #۱۶
۰۷ آبان ۱۳۹۲, ۱۱:۱۹ ق.ظ
من آزمون آزمایشی شرکت نکردم اما مطالب شما برای منم مفید بود
با تشکر فراوان از همت و وقتی که میذارین
خدا قوت
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۷ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۳۷ ب.ظ
RE: نکاتی درباب ازمون ازمایشی اول
(۰۵ آبان ۱۳۹۲ ۰۲:۵۹ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  .(شرمنده خیلی سریع نوشتم متن رو و خیلی پالایشش نکردم. اگر کمی تند بود به بزرگی خودتان ببخشیدSmile )

استاد جان عالی بود مرسی واقعا استفاده کردیم
آقای جهانی کاش طبق معمول ی زحمتی برا بچه های مانشتی میکشیدی....
لطف کنید و کیفیت آزمون ها رو با هم ی مقایسه بکنید وتحلیل خودتون رو به ما هم بگید
ممنون

شادی را هدیه کن حتی به کسانی که آن را از تو گرفتند.

عشق بورز به آنهایی که دلت را شکستند.

دعا کن برای آنهایی که نفرینت کردند.

و بخند که خدا هنوز ان بالا با توست
۰
۰
ارسال: #۱۸
۰۹ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۵۸ ق.ظ
آقای جهانی با تاخیر زیاد سلام Smile
خیلی ممنونم ازت که همیشه نکته هات مثل خودت طلایی هستند، ایشالا که در امور زندگیت موفق و سربلند باشی.
من کم میام مانشت اما هر بار میام، دنبال مطالب شما میگردم.
تشکر تشکر Smile
۰
۰
ارسال: #۱۹
۰۹ آبان ۱۳۹۲, ۰۳:۴۸ ب.ظ
هر کسی بهر کاری افریده شده... هر کسی توانایی داره که مجبوره ازش استفاده کنه... این که همه به دنبال اینیم که برای هر کمکی که میکنیم چی گیرمون میاد وضع ما رو به اینجا کشونده... مطمئن باشید این که بدونم چیزهایی که میگم به درد یه سری ادم محتاج و نیازمند میخوره و کمکشون میکنه خودش بزرگترین پاداشی هست که گیرم میادSmile ان شا الله که همه یه روز قدر داشته هاشون رو بدونند و ازش به خوبی بهره ببرندSmile

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: elynn66 , amin750 , Morris , Mänu
ارسال: #۲۰
۰۹ آبان ۱۳۹۲, ۰۶:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۴۶ ق.ظ، توسط Mahdis.67.)
والا من که دیگه پی کامپیوتر و ارشدش نیستم و می خوام برم پی رشته مورد علاقم.
۲ ساله رد می شم و مطمئنم ۵ سال دیگه هم بدم، بدتر و بدتر می شم.

با خانوادم صحبت کردم که دیگه دارم دنبال رشته مورد علاقم می گردم و سبک سنگین می کنم رشته های کاندیدم رو (کاری که در کارشناسی نکردم)...
که کارشناسی رو از نو و مرتب و با معدل بالا و از همه مهم تر با عشق و علاقه بگیرم و نه با تعقیب و گریز.

۲ سال بود که خوراکم شده بود: اضطراب، افسردگی و ناامیدی!
الان دارم با فکری باز زندگی می کنم.

درس عبرت:
چشم و هم چشمی آدم رو بیچاره می کنه.
اگه دوستتون رتبه خوبی آورد، دلیل نیست که شما هم باید به زور بیارید!
شما باید ببینید از چه رشته ای از دنیای نامتناهی علم لذت می برید.
می خواد مهندسی برق باشه، نقاشی، شیمی یا آهنگسازی.
تلاش، پشتکار، و در نتیجه موفقیت، صرفا در سایه علاقه به نتیجه می رسه.
ببینید در چه رشته ای، ساعت ها هم مطالعه کنید، خسته نمی شید.
بزارید دیگران بگن: خنگ بود نتونست!
اونی که باید بگه خنگ هستید یا نه تنها و تنها شما هستید.
خنگ بودن یعنی تنها در راه اشتباه اصرار کردن.
پس:
اگه می بینید، صرفا چشم و هم چشمی داره شما رو تحریک به مطالعه رشته ای که دوستش ندارید می کنه، از همین الان در فکر و انتخابتون تجدید نظر کنید. Smile
همین!

۱۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SubManesht , iammiti , ☺☺☺☺☺☺☺ , Onix , marisa , lotus , amin750 , elahe-comp
ارسال: #۲۱
۱۰ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۲۵ ق.ظ
تجربه ای که آزمون آزمایشی واسم داشته تا حالا خیلی ارزشمند بوده!
مثلا این تجربه:
به جواب رسیدن تو سوالات محاسباتی دلیل بر درست بودن جواب نیست(شاید بدیهی باشه البته)
۱
۰
ارسال: #۲۲
۱۰ آبان ۱۳۹۲, ۱۲:۴۴ ق.ظ
(۱۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۲۵ ق.ظ)Itstudent87 نوشته شده توسط:  تجربه ای که آزمون آزمایشی واسم داشته تا حالا خیلی ارزشمند بوده!
مثلا این تجربه:
به جواب رسیدن تو سوالات محاسباتی دلیل بر درست بودن جواب نیست(شاید بدیهی باشه البته)

به همین خاطره هست که من وقتی جواب را بدست میارم یکبار هم امتحانش میکنم که درست باشه. و به همین دلیل معمولا وقت کم میارم
۰
۰
ارسال: #۲۳
۱۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۳۶ ب.ظ
(۰۹ آبان ۱۳۹۲ ۰۶:۲۲ ب.ظ)Mahdis.67 نوشته شده توسط:  والا من که دیگه پی کامپیوتر و ارشدش نیستم و می خوام برم پی رشته مورد علاقم.
۲ ساله رد می شم و مطمئنم ۵ سال دیگه هم بدم، بدتر و بدتر می شم.

با خانوادم صحبت کردم که دیگه دارم دنبال رشته مورد علاقم می گردم و سبک سنگین می کنم رشته های کاندیدم رو (کاری که در کارشناسی نکردم)...
که کارشناسی رو از نو و مرتب و با معدل بالا و از همه مهم تر با عشق و علاقه بگیرم و نه با تعقیب و گریز.

۲ سال بود که خوراکم شده بود: اضطراب، افسردگی و ناامیدی!
الان دارم با فکری باز زندگی می کنم.

درس عبرت:
چشم و هم چشمی آدم رو بیچاره می کنه.
اگه دوستتون رتبه خوبی آورد، دلیل نیست که شما هم باید به زور بیارید!
شما باید ببینید از چه رشته ای از دنیای نامتناهی علم لذت می برید.
می خواد مهندسی برق باشه، نقاشی، شیمی یا آهنگسازی.
تلاش، پشتکار، و در نتیجه موفقیت، صرفا در سایه علاقه به نتیجه می رسه.
ببینید در چه رشته ای، ساعت ها هم مطالعه کنید، خسته نمی شید.
بزارید دیگران بگن: خنگ بود نتونست!
اونی که باید بگه خنگ هستید یا نه تنها و تنها شما هستید.
خنگ بودن یعنی تنها در راه اشتباه اصرار کردن.
پس:
اگه می بینید، صرفا چشم و هم چشمی داره شما رو تحریک به مطالعه رشته ای که دوستش ندارید می کنه، از همین الان در فکر و انتخابتون تجدید نظر کنید. Smile
همین!

کاملا با نظرت موافقم
آدم باید دنبال چیزی که میخواد بره حرفه مردمم اصلا مهم نیست که در موردش چی میگن
مهم اینه که به دنبال چیزی که علاقه داره بره
واسه شما دخترا به این شکل واسه ما پسرا هم به شکلی دیگه
واسه ما هم سربازی و کار یه معضل دقدقه ست
اکثر کسایی هم که دارن میخونن واسه ارشد واسه رسیدن به پوله
بخدا پول هم میشه از راه های دیگه خیلی بهتر و خیلی بیشتر درآورد
من چند ماه پیش یکی از فامیلامون که دکترا هم داره و توی بهترین دانشگاه ها هم درس خونده و الانش هم جز هیئت علمی دانشگاه شریف هست بهم گفت اگه بتونی با همین کارشناسیت بری دنبال کار و پول در بیاری خیلی جلو تری
الان که فکرش رو میکنم میبنم که راست میگه
اگه یکی از کسایی که بخوام مثال بزنم واقعا درس رو با علاقه میخوند و بدون هیچ کلاس کنکوری و هیچ معلم خصوصی رتبه کارشناسیش شد ۲۰ همین ایشون هستن
ایشون که با این همه تلاش و درس خوندن و تحصیلات این حرفو به من زد دیگه ماها میخوایم چی بگیم...
کوتاه سخن
طرف صحبتم با خیلی از پسرا و کمی از دختر خانوماست
اگه هدفتون پول درآوردنه که تنها راهی که میشه ازش پول درآورد ارشد نیست
اگر هدفتون درس خوندنه ، درس خوندن رو همیشه هست
به قول یه روانشناس بیش از نیمی از کسایی که دارن در آمریکا دکترا میگیرن سنشون اون طرفه ۴۰ ساله (یعنی بالای ۴۰ سال!!)
پس نگران دیر شدن هم نباشین
مهم اینه که آدم در راه باشه و زندگی کنه

برای چیزهایی که میخوایم بجنگیم، تلاش کنیم، سختی بکشیم و تا بهش نرسیدیم از پا ننشینیم
حتی اگه چندین و چند بار شکست خوردیم
به ادیسون نگاه کن...!!!
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahdis.67 , elahe-comp
ارسال: #۲۴
۱۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۴:۱۴ ب.ظ

پس دیگه بی خیال ارشد بشم.
بعضی ها بخاطر نرفتن سربازی ارشد میرن
بعضی ها بخاطر بیکاری
بعضی ها بخاطر مدرکش
بعضی ها هم بخاطر درآمد بیشتر
۲
۰
ارسال: #۲۵
۱۰ آبان ۱۳۹۲, ۰۷:۴۱ ب.ظ
(۱۰ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۴۴ ق.ظ)zimenswall نوشته شده توسط:  
(10 آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۲۵ ق.ظ)Itstudent87 نوشته شده توسط:  تجربه ای که آزمون آزمایشی واسم داشته تا حالا خیلی ارزشمند بوده!
مثلا این تجربه:

به همین خاطره هست که من وقتی جواب را بدست میارم یکبار هم امتحانش میکنم که درست باشه. و به همین دلیل معمولا وقت کم میارم

به نظر من که بااااید همین کار رو کرد!یه اشتباهای مسخره ای باعث میشه وقتی پاسخنامه رو ببینی خیلی حالت بد بشه!
۱
۰
ارسال: #۲۶
۱۷ آبان ۱۳۹۳, ۱۰:۴۴ ب.ظ
واقعا ممنونم
همه این ها حرف هایی بود که باید میشنیدم
بعد از ازمون ازمایشی دیروز واقعا حالم بد شد اما اصلا نمیخوام دست از تلاش بردارم
انقدر میخونم انقدر تلاش میکنم که حسرت هیچ لحظه ای رو نخورم
نهایتش اینه که قبول نمیشم اما اونوقت حداقل حسرت روزهای از دست رفته رو نمیخورم
و به نظرم آزمون ازمایشی واقعا مثل یه ادیتوره که خطاهات رو بهت نشون میده

یک راند دیگر مبارزه کن
وقتی پاهایت چنان خسته اند که به زور راه میروی
وقتی که سر و رویت زخمی شده
یک راند دیگر مبارزه کن
و به یاد داشته باش
مردی که همواره یک راند دیگر مبارزه میکند
هرگز شکست نمیخورد...
۰
۰
ارسال: #۲۷
۱۸ آبان ۱۳۹۳, ۱۲:۲۷ ق.ظ
(۰۵ آبان ۱۳۹۲ ۰۲:۵۹ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  احتمالا اکثریت قریب به اتفاق شما ازمون ازمایشی اولتان را دادید. و خیلی از شما بر مبنای نتایجی که اخذ کردید دارید استنباطهایی میکنید. من میخواستم چند نکته را در باب ازمون ازمایشی اول متذکر شوم که یادآوری انها خالی از لطف نیست. باید به این نکات توجه ویژه ای داشته باشید.

۱- ازمون ازمایشی اول در بهترین شرایط تمامی افراد انجام می شود؟
تا حالا به مسابقات دوی ماراتن دقت کردید؟ شروع قضیه رقابت بسیار فشرده است و همه نزدیک به هم در حال دویدن هستند. شروع قضیه این قدر سخته که که به سختی بشه رتبه هر کس رو مشخص کرد. اما چیزی که مهمه اخر قضیه هست. اونجا که کم کم و به مرور زمان فاصله ها بیشتر و بیشتر شده... پس اگر رتبه شما خیلی خوب نشده خیلی نگران نباشید. مهم اینه که در ادامه مسیر با همین کیفیت بتونید به کارتون ادامه بدید. به جرات میتونم بگم بالای شصت درصد افراد به مرور زمان چه به لحاظ انرژی چه به لحاظ انگیزه و چه به لحاظ زمانی تحلیل میروند و همین باعث میشه اونهایی که ناامید نشدند و با همون انرژی اولیه ادامه دادند به موفقیت برسند.

۲- دلخوش درصدهای بالا نباش....
روی صحبت من با اونهایی هست که رتبه های خوب اوردند تو ازمون ازمایشی اول و یا درصدهای بالایی زدند. یادتون باشه که ازمون ازمایشی اول به خاطره ها پیوست. بعدا نه کاپی به شما میدن بابت رتبه خوبتون و نه تقدیری میکنند که درصدهاتون بالا بوده... من خودم یادم موقعی که ازمون ازمایشی میدادم درس تئوری مدیریت رو تو ازمون ۵۰ درصد اور ۱۰۰ زدم... بعد تا دم کنکور به خودم میبالیدم که ۵۰ درصد اول مدیریت رو فولم بعدا دم کنکور فهمیدم که چه خطای نابخشودنی کردم و ای دل غافل.... یادتون باشه که همه چی تو کنکور ناپایداره و به همون سرعتی که مطالب در ذهن شما حک شده ممکنه از ذهنتان پاک شود... پس دل نبندید به تسلط خوبتان روی مطالب....نکته بعدی این که شاید طوری تو اون درس سوال طرح شده که شما بلد بودی... شاید اگر جوردیگر طرح میشد همچین درصدی نمیزدی... به هر جال باید همه جوانب را در نظر گرفت. شایدم واقعا اون درس رو خوب بلدیSmile زمان مشخص میکنه....
۳- تحلیل ازمون یادت نره
قرار بود بعد ازمون بشینیم تحلیل ازمون کنیم. کارهایی که باید تو تحلیل ازمون میکردیم اینا بود
۱- اول این که ببینیم چه تعداد سوال متوسط یا اسون بوده که از دستمون در رفته... این کار رو میشه با این که چند درصد هر سوال را پاسخ دادند تشخیص داد. (ازمونهای مدرسان تو کاربرگهایش میزنه اینو) اگه سوالهای متوسط یا اسونی بوده که از دستمون در رفته باید نگران بود و علت یابی کرد تا تو ازمونهای بعدی تکرار نشه...
۲-دوم این که باید ببینیم چه تعدادسوال سخت و دشوار بوده که وقتمون رو الکی سرش گذاشتیم و اخر سرم غلط زدیم... باید ریشه یابی کنیم که کجاها تایم زیاذی گذاشتیم و احتمالا اخرشم غلط زدیم...
۳- سوم این که باید ببینیم چه قدر غلط زدنهامون به دلیل نداشتن تمرکز و فقدان حواس بوده... اگه سوالاتی هست که بعد از ازمون بهشون نگاه میکنی و راه حلشون به ذهنتان میرسه یعنی سر جلسه تمرکز کافی برای حل اون تست نداشتی.
۴- چهارم این که باید ببینیم که کجاها روشهای مطالعه ما اشکال داشته. اگر مطالب به ذهنمان اشنا میاد ولی نمیتونستیم حل کنیم یعنی مرور خوبی نداشتیم و یا شاید کم تست زدیم... اگر مطلب کلا به ذهنمان اشنا نمیاد یعنی خوب اون مطلب رو نخوندیم یا خارج از سرفصلهای مطالعاتی ما بوده... یه وقتهایی بعضی تستها خارج از سرفصلهای مطالعاتی همه کتابهاست اون اشکالی نداره. ولی اگه تستی هست که تو سرفصلها هست ولی کتاب ما نداشته احتمالا منبع ما مشکل داشته (اگر مثلا کمتر از ۵ ۶ درصد به اون تست جواب دادند یعنی همه این مشکلو داشتند پس مشکل حادی نیست ولی اگه مثلا ۱۵ ۲۰ درصد جواب دادند یعنی ما مشکلی داشتیم)

۴- ادیسون یادت نره
ادیسون بنده خدا ۹۹۹ بار تلاش کرد برق اختراع کنه ولی موفق نشد ولی بالاخره به نتیجه رسید...چون تلاش کرد و ناامید نشد. اگر همین ازمون اول ناامیدت کرده برو دنبال زندگیت تو مرد کنکور نیستی. کنکور باید ناامید نشی و مدام تلاش کنی. اصلا ازمون ازمایشی میدی که اشکالاتت رو بفهمی. اینکه فهمیدی چقدر اشتباه داشتی خودش کلی حسن بزرگیه... پس ناامید نباشد سعی کن تو ازمونهای بعدی اشتباهاتت رو جبران کنی. تجربیاتت رو رو کاغذ بنویس برای اینکه بعدا یادت میره. هر چی به ذهنت میرسه بنویس. بعد روشون فکر کن... به مرور زمان ممکنه لیستت اضافه و یا کم بشه... خوندنشون باعث میشه اون اشتباهات رو دوباره تکرار نکنی...
۵- جنس فروخته شده پس گرفته نمیشود.
یه سری ادم هستند کارشون حاشیه درست کردنه.. بعد هر ازمون تلفن رو بر میدارند شروع میکنند زنگ زدن که اقا کیفیت ازمون فلان بود و اسون بود و سخت بودو... خلاصه همش اعتراض دارند. به نظرشون پولشون رو تو جوب ریختند و هی فکر میکنند اگر فلان موسسه را میدادند بهتر بود... بابا بیخیال این حرفها... هدف چیز دیگریست به قران... این که غلط بود و اسون بود و سخت بود مهم نیست. کنکور هم که کنکوره کلی غلط داره دیگه ازمون ازمایشی که جا خود داره... اگه از همین اول بخواهی اسیر حاشیه بشی قید کنکور رو بزن....به جایش فکر کن ببین چه استفاده هایی از این ازمون ازمایشی میتونی ببری...غصه پولت رو هم نخور. به فکر این باش که پولت رو حلال کنی و بیشترین استفاده رو از ازمون ازمایشی ببری.
ازمون ازمایشی فوتبال نیست فوتساله...
یه بار تو مسابقات فوتساله دانشگاهی یه موقعیت تک به تک داشتم. بعد خرابش کردم. یه دقیقه ای وایستاده بودم سر جام داشتم حسرت موقعیت از دست رفته رو میخوردم. مربیمون عوضم کرد. با عصبانیت سرم داد زد که بچه جان فوتبال که نیومدی وایستادی داری حسرت میخوری. فوتساله... تو فوتسال حسرت مسرت نداریم باید برگردی تو ذفاع سریع... خلاصه ازمون ازمایشی اگر بخواهی حسرت این رو بخوری که اگه فلان سوالو زده بودم و یا اگر فلان درسو بیشتر میخوندم بهتر میشدم عقب میفتی... سریع بعد از هر ازمون ازمایشی باید خودت رو اماده کنی برای بعدی... ازمون ازمایشی جای حسرت نیست...
موفق باشید.(شرمنده خیلی سریع نوشتم متن رو و خیلی پالایشش نکردم. اگر کمی تند بود به بزرگی خودتان ببخشیدSmile )
اقای جهانی تروخدا بگین با این وضعیت دفترچه چیکار میشه کرد واسه بچهای ای تی؟Confused
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان
ارسال: #۲۸
۱۸ آبان ۱۳۹۳, ۱۲:۴۷ ق.ظ
فردا تلاشم رو میکنم پیشنهاداتم رو بگذارم.... واقعا منم شوکه شدم و بسیار متاثر ازاتفاقی که افتاده...

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۵۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۱۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۲۱۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
  ازمون های استخدامی فراگیر و امزش وپرورش شانی ۰ ۱,۷۶۸ ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: شانی
  ازمون ها و جامعه آماری کدوم موسسه برا ارشد بهتره؟ Fzjn ۲ ۵,۰۸۰ ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  لینک دانلود نسخه ازمایشی ترجمه کتاب یادگیری ماشین میشل انرژی مثبت ۲ ۱۲,۷۸۹ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: forooghfp7078
  منابع ازمون ارشد علوم کامپیوتر ۹۷ یه نفرn ۰ ۲,۰۲۱ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ۰۴:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: یه نفرn
  پنجمین ازمون استخدام مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور naghmeh70 ۷ ۷,۰۸۲ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  بررسی سوالات ازمون دکترای سال ۹۷-گرایش هوش مصنوعی emranvfd ۳ ۳,۴۳۵ ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: robin
Rainbow بررسی سوالات ازمون دکترای سال ۹۷-گرایش نرم افزار Seza ۲۸ ۱۷,۵۱۴ ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Seza

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close