زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

السلام علیک یا هادی النقی (ع) - ویژه ولادت

ارسال:
۲۸ مهر ۱۳۹۲, ۰۹:۰۲ ب.ظ
السلام علیک یا هادی النقی (ع) - ویژه ولادت
میلاد امام هادی (ع) رو خدمت همه دوستان تبریک عرض می کنم

انشاا... به برکت میلاد با سعادت این امام همام و دعای خیر نوه با کرامت ایشان، امام زمان (ع) خداوند حاجات همه رو روا به خیر کنه و از آنچه به بندگان شایسته خودش عطا میکنه به همه عنایت کنه . آمین Smile

[تصویر:  221162_20756217116765842230.jpg]

نام شریف آن حضرت علی و کنیه ی ایشان ابوالحسن است چون حضرت امام موسی و امام رضا علیهما السلام را نیز ابوالحسن می گفتند آن جناب را ابوالحسن الثالث می گویند.بعضی از القاب ایشان عبارتند از الامین التقی الناصح المتوکل المرتضی الفقیه الطیب العسکری الوضح الرشید الشهید الوفی الخالص العالم نقی فتاح هادی نجیب مؤتمن که گوشه ای از فضایل مناقب و مکارم اخلاقی آن حضرت را نشان می دهد.

مشهور ترین قول در زمان و مکان ولادت ایشان نیمه ی ذیحجه سال دویست و دوازده هجری قمری در حوالی مدینه در موضعی که آن را صریا گویند، می باشد. پدر بزرگوارشان جوادالائمه امام محمد تقی علیه السلام و مادر گرامیشان سمانه مغربیه نام دارند که مشور بودند به سیده و کنیه ایشان ام فضل است. محمد بن فرج و علی بن مهزیار روایت کرده اند از حضرت هادی علیه السلام که فرمود: مادرم عارفه است به حق من . او از اهل بهشت است . نزدیک نمی شود به او شیطان سرکش و نمی رسد به او مکر جبار عنید . خداوند او را نگهبان و حافظ است و تخلف نمی کند از امهات صدیقین و صالحین.

از فرمایشات آن حضرت :

*شخص شکر گزار به سبب شکر سعادتمندتر است تا به سبب نعمتى که باعث شکر شـده است. زیـرا نعمت, کـالاى دنیـاست و شکـرگزارى نعمت دنیا و آخرت است.
..............................

* همانا که خداوند دنیا را سراى امتحان و آزمایش ساخته و آخرت را سراى رسیدگى قرار داده است, و بلاى دنیا را وسیله ثواب آخرت, و ثـواب آخرت را عوض بلاى دنیا قرار داده است.

* علم و دانش بهترین یادبود برای انتقال به دیگران است، ادب زیباترین نیکی ها است و فکر و اندیشه آئینه صاف و تزیین کننده اعمال و برنامه ها است.
«مستدرک الوسائل، ج ۱۱، ص ۱۸۴، ح ۴»

* حسد موجب نابودی ارزش و ثواب حسنات می گردد.
و تکبّر و خودخواهی جذب کننده دشمنی و عداوت افراد می باشد.
و عُجب و خودبینی مانع تحصیل علم خواهد بود و در نتیجه شخص را در پَستی و نادانی نگه می دارد.
و بخیل بودن بدترین اخلاق است;
و طَمَع داشتن خصلتی ناپسند و زشت می باشد.
«بحارالأنوار، ج ۶۹، ص ۱۹۹، ح ۲۷»

*بجای حسرت و اندوه برای عدم موفقیتهای گذشته، با گرفتن تصمیم و اراده قوی جبران کن.
«میزان الحکمة، ج۷، ص۴۵۴»

* حسن به مسعود مى‏گوید: به محضر مولایم حضرت ابوالحسن الهادى علیه‏السلام رسیدم. در آن روز چند حادثه ناگوار و تلخ برایم رخ داده بود؛ انگشتم زخمى شده و شانه‏ام در اثر تصادف با اسب سوارى صدمه دیده و در یک نزاع غیر مترقبه لباسهایم پاره شده بود. به این خاطر، با ناراحتى تمام در حضور آن گرامى گفتم: عجب روز شومى برایم بود! خدا شرّ این روز را از من باز دارد!
امام هادى علیه‏السلام فرمود: «یَا حَسَنُ هَذَا وَ أَنْتَ تَغْشَانَا تَرْمِى بِذَنْبِکَ مَنْ لَا ذَنْبَ لَهُ؛ اى حسن! این [چه سخنى است که مى‏گویى] با اینکه تو با ما هستى، گناهت را به گردن بى‏گناهى مى‏اندازى! [روزگار چه گناهى دارد!]»
حسن بن مسعود مى‏گوید: با شنیدن سخن امام علیه‏السلام به خود آمدم و به اشتباهم پى بردم. گفتم: آقاى من! اشتباه کردم و از خداوند طلب بخشش دارم.

امام فرمود: اى حسن! روزها چه گناهى دارند که شما هر وقت به خاطر خطاها و اعمال نادرست خود مجازات مى‏شوید، به ایام بدبین مى‏شوید و به روز بد و بیراه مى‏گویید!

حسن گفت: اى پسر رسول خدا!، براى همیشه توبه مى‏کنم و دیگر عکس العمل رفتارهایم را به روزگار نسبت نمى‏دهم.

امام در ادامه فرمود: «یَا حَسَنُ اِنَّ اللَّهَ هُوَ الْمُثِیبُ وَ الْمُعَاقِبُ وَ الْمُجَازِى بِالاْءَعْمَالِ عَاجِلاً وَ آجِلاً؛ اى حسن! به طور یقین خداوند متعال پاداش مى‏دهد و عقاب مى‏کند و در مقابل رفتارها در دنیا و آخرت مجازات مى‏کند.»

بحارالانوار، ج ۵۶، ص ۲/

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ماه بانو , SaMiRa.e , Breeze , Fardad-A , انرژی مثبت , Parva , zeinab , ziba.O , K@online , seyed ehsn

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تهیه کتاب یادگیری الکترونیکی هادی اسماعیلی lotuss ۰ ۱,۷۳۷ ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  ایام مذهبی (تبریک ولادت ها و تسلیت شهادت ها) blx ۱۳ ۸,۲۲۰ ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۱:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: gostore
Wink فروش کتاب معماری کامپیوتر هادی یوسفی و هوش مصنوعی راهیان ارشد خلیلی فر در تبریز Samira110 ۰ ۲,۰۶۹ ۰۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Samira110
  انتخاب منبع برای کنکور۹۷ - هادی یوسفی یا سیدجوادی وطورانی ehsan007 ۱ ۳,۰۸۰ ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  جزوه محاسبات عددی هادی یـوسفی - سال ۹۴ constantin ۱۹ ۱۶,۳۹۸ ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: amiraraz
  ختم قرآن هدیه به امام حسن مجتبی(علیه السلام) so@ ۱۹ ۹,۸۸۴ ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: so@
  جزوه مدار منطقی هادی یوسفی سال ۹۴ constantin ۱ ۷,۸۴۳ ۰۷ دى ۱۳۹۴ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: farnoush.z
  ولادت امام رضا بر همگان مبارک salam az ma ۰ ۱,۸۰۶ ۰۴ شهریور ۱۳۹۴ ۰۸:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: salam az ma
  ولادت امام علی ( ع ) و روز پدر Parva ۲۵ ۱۱,۷۶۷ ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۵:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Fardad-A
  السّلام علیک یا فاطمة الزهراء انرژی مثبت ۲۳ ۱۰,۳۰۸ ۰۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: seyed ehsn

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close